Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

jel si povezao platnu karticu sa globaltel brojem,kako to funkcionise?
i jel te upozorava da ti za 3 dana ili za dan ističe paket?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Jednom sam uplatio kredit 500 din karticom. Funkcioniše vrlo čudno, stigne mi da autorizujem transakciju od 1 din, i kad to uradim skine mi i 500 din sa računa, a 1 din ostaju rezervisana sredstva. E sad, pošto nisam uključio opciju da se taj paket od 500 din sam obnavlja, posle 30 dana mi taj jedan dinar nije više bio rezervisan. Šta se desilo ss tim dinarom pojma nemam, da li su ga vratili ili ne.

E da, rezervaciju ne pravi globatel nego je na ime nekog payment sistema sa kojim oni valjda saradjuju. Pretpostavljam da ako se samoobnavlja neki paket, da onda taj dinar ostaje stalno rezervisan, ali nisam siguran jer do sada to uključivao samoobnavljanje paketa. Inače uplaćujem kredit na trafici.
 
P.S. Taj paket je 150min+4GB
 
sta od pripejda moze najduze da "prezivi" bez dopune a da rade dolazni pozivi?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
[emoji106] hvala.

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
VIP Duet, da li dobro razumem da za 600 din taj prepaid broj dobije sve što piše na https://www.vipmobile.rs/privatni/usluge/dodatne_usluge/vip_duet
Ima li nešto što još treba znati (koliko često se dopunjava taj prepaid i sl)?

Uzeo bih za klinca nešto, gledao sam i Globaltel, ali bi mu ovo bilo dovoljno (mislim).
 
Meni to liči kao lošija varijanta onih 300/600 planova. Što ne uzmeš čist 300/600 plan, čak se i prenosi neiskorišćeni sadržaj, dok kod ovog Dueta nema prenošenja. Ako ti je cim na trafici da dopunjavaš klincu, VIP ima i opciju da dopuniš drugom VIP prepaid broju kredit preko svog postpaid-a.
 
To je nešto novo izgleda, nisam video pre :)
 
Ima par meseci, neki "spiritualni" nastavak ZZZuper-a. :)

Nešto je lošije jer su skresali net, ali opet (na neki način) dovoljno onome kome treba da ima nešto, a ne bi na postpaid.
 
Наставак разних комбинација.Мени првенствено цијена не одговара(за дјецу,припејд)Крећу се благом силазном линијом,негативни пик.:)
 
Da zahvalim @bojilici :wave:

@markigi, ne mora da se zove operater radi promene aktivne prepaid promocije na aktuelnu.


Da objasnim kako teče postupak prelaska sa jedne prepaid promocije na drugu, bez ikakvog kontakta sa Vip operaterima.
Niko nije pomenuo osim bojilice da je moguće izvršiti promene promocije niti se iko javio ko je to učinio da kaže neku reč o tome.

Sve ide preko koda, izivnjavam se zbog lošeg kvaliteta slika, a tek sad videh i da su naopake :lupko:

moja trenutna promocija je Vip super, nakon slanja koda MP300 na 2021,
dolazi sms sledeće sadržine: 20200818_174519.jpg

nakon slanja 7 na 12341,
sledeća sms je: 20200818_175311.jpg

da bi slanjem koda MP300 na 2021,
aktivirao aktuelni MP300: 20200818_180508.jpg

ovde se vidi da stara prepaid promocija i dalje traje sve do njenog isteka: 20200818_184300.jpg

Zanima me sledeće,

u jednoj od poruka kaže da nakon 30 dana MP300 se sam obnavlja ako ima kredita, šta se tada dešava, da li se saobraćaj koji može da se prenosi sabira ili ne?

Da li mora da bi se saobraćaj sabrao da se aktivira dan pre isteka kao što je bilo kod prethodne promocije?

Šta se dešava ako nema kredita, promocija se ne obnavlja, ali ako uplatim da li će moći da taj kredit ostane na kartici ili će samostalno da se aktivira nakon uplate ako nije aktivan MP?
 
Poslednja izmena:
Ne sabira se ako istekne i sama se reaktivira. Pretpostavljam jer je tako bilo i na žabalesku. A možeš u isti dan kad ističe da aktiviraš novi plan i sabraće se. A to kad nema kredita ne znam šta se desi kad uplatiš kasnije. Meni stigne poruka na dan isteka da me opomenu.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Kad u MTSu piše Isticanje kredita -24.08.2020., da li to znači da treba 23.08. da se dopuni ili može i 24.08., a da se ne izbriše postojeći kredit?
 
Hvala bojilice,

a šta znači ova deaktivacija https://imgur.com/PWN6U3t, https://imgur.com/HzNggs6,

da li to znači da se deaktivira automatsko obnavljanje MP ili već na šta se odnosi?

-------------
ne znam zašto ali u poslednje vreme teško ili nikako kao sada ne mogu da upload-ujem slike na forumu !!!
Mesečni plan se automatski obnavlja nakon isteka 30 dana, ukoliko imaš dovoljno kredita.
Ukoliko nemaš, možeš u svakom trenutku da dopuniš kredit i samostalno aktiviraš Mesečni plan po želji.
3 GB za 99 RSD i/ili 200 min/SMS se mogu aktivirati isključivo uz aktivan Mesečni plan 600.
Svaki od dodataka može se aktivirati samo po jednom u toku trajanja Mesečnog plana i važi do datuma njegovog isteka. Kupovinom novog Mesečnog plana neiskorišćeni sadržaj iz dodatka se briše. Ponovnom aktivacijom Mesečnog plana stiče se pravo na kupovinu novih dodatka.

Deaktivacijom Mesečnog plana gubiš pravo na kupovinu dodataka samo uz Mesečni plan za 99 RSD.

Vrv ako ti se plan deaktivira (npr nemaš dovoljno kredita) ne možeš da uzmeš dodatak od 99din.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Jasno mi je da je nemoguće aktivirati dodatak ako se MP dekativira, zanima me da li ako deaktiviram MP da li to zanači da se neće automatski aktivirati nakon isteka trenutnog iako ima kredita ili to nema veze sa tim, već deaktivacija MP važi za nemogućnost aktivacije dodataka po povlašćenim cenama?

@gileip logično je da ako ti nešto bilo šta ističe naznačenog dana da važi i tog dana, znači ističe 24.08.2020 i dopunjuješ 24.08.2020 kao zadnji dan za dopune/isteka.
 
@gileip logično je da ako ti nešto bilo šta ističe naznačenog dana da važi i tog dana, znači ističe 24.08.2020 i dopunjuješ 24.08.2020 kao zadnji dan za dopune/isteka.

Sve je to logično, ali kod Lelekoma i logično je nelogično, nažalost!
 
Da li se pripejd paketi domaćih mreža Telenor, Vip, Mts mogu kupiti po radnjama, na kiosku i sl?

Sent from my LG G7 ThinQ using Tapatalk
 
Može se kupiti kartica i uplatiti kredit. Nisam znao da može i da se aktivira paket (7 dana/30 dana/min/MB). Obično se to radi u aplikaciji ili *# kratkim kodovima. Čak bih rekao da ne može, mada nisam 100% siguran.
 
Ne znam da li paketi mogu da se aktiviraju na kiosku. Najbolje uzmeš karticu, i samostalno aktiviraš šta ti treba.
 
Jel mts konacno pustio 4G za prp?

Послато са Mi 10 Pro помоћу Тапатока
 
zvanicno-ne. nezvanicno-pustili su na po nekim brojevima..

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Није заостајање него класичан лоповлук. За тако нешто је потребно улагање у мрежу, што они очигледно не раде.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Svi smo svedoci ovih dana u šta MTS/Telekom ulaže.

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno