Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Pisali smo o tome, sadržaj se ne sabira.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Po onome što piše na sajtu Mesečni planovi se sabiraju ali se ne sabiraju dodaci na planove,znači ako kupiš dodatak od npr.3GB neće ti se sabrati i preneti u sledeći mesec samo sadržaj iz regularnog Mesečnog plana.Što se tiče prelaska sa većeg na manji plan i obrnuto nisam siguran verovatno ostaje kao što je bilo i dosad pa neko ko je probao može reći ali verovatno da se sabira.
 
Po onome što piše na sajtu Mesečni planovi se sabiraju ali se ne sabiraju dodaci na planove,znači ako kupiš dodatak od npr.3GB neće ti se sabrati i preneti u sledeći mesec samo sadržaj iz regularnog Mesečnog plana.

Ovo mi je u stvari bilo bitno. Jer u planu 600, za 100.din dobijes duplo vise minuta i 3x vise GB nego u planu 300. Hvala obojici. :)
 
Da li je neko ovih dana imao problem da je prijavljen na VAS lopovluk 1554?
Danas mi iz cista mira skinuse 180 dinara sa rezervnog telefona, koji cak nije ni bio konektovan na internet.

Zvao sam VIP korisnicki servis, i zena mi kaze da joj je prakticno svaki drugi poziv vezan za to, ali da ne moze nista da uradi osim da mi asistira u odjavi, da ne bi skidali 360 dinara svake nedelje (2*180 nedeljno su smislili). Ovo sto mi je skinuto ne vracaju.

Poslao sam posle toga i poruku/zalbu ratelu.

Znaci, bukvalno telefon koji skoro da i ne napusta kucu, ciji broj skoro niko ne zna, ali gle cuda, koristim ga bas za online porudzbine, tj. kao kontakt broj za kurire (za slucaj da nisam kuci, javi se neko ko jeste, pa sidje po paket).

Pipnuo ga nisam pre nego sto je stigla ta poruka, nista nije instalirano nedeljama, i nije bio na netu ni u trenutku pristizanja te poruke, a mislim ni danima unazad).

Citao sam o ovome u novinama, ali uvek sam mislio da neko nesto instalira ili klikne na nesto i bude izvaran, ali ovo kod mene je stvarno smesno.
 
Da li je neko ovih dana imao problem da je prijavljen na VAS lopovluk 1554?
Danas mi iz cista mira skinuse 180 dinara sa rezervnog telefona, koji cak nije ni bio konektovan na internet.

Zvao sam VIP korisnicki servis, i zena mi kaze da joj je prakticno svaki drugi poziv vezan za to, ali da ne moze nista da uradi osim da mi asistira u odjavi, da ne bi skidali 360 dinara svake nedelje (2*180 nedeljno su smislili). Ovo sto mi je skinuto ne vracaju.

Poslao sam posle toga i poruku/zalbu ratelu.

Znaci, bukvalno telefon koji skoro da i ne napusta kucu, ciji broj skoro niko ne zna, ali gle cuda, koristim ga bas za online porudzbine, tj. kao kontakt broj za kurire (za slucaj da nisam kuci, javi se neko ko jeste, pa sidje po paket).

Pipnuo ga nisam pre nego sto je stigla ta poruka, nista nije instalirano nedeljama, i nije bio na netu ni u trenutku pristizanja te poruke, a mislim ni danima unazad).

Citao sam o ovome u novinama, ali uvek sam mislio da neko nesto instalira ili klikne na nesto i bude izvaran, ali ovo kod mene je stvarno smesno.

Imas free zastitu od toga samo trebas da je ukljucis u app.Meni je to ukljuceno od starta.
 
@NorthGate
Ne vidim tu opciju nigde. Ni na moj vip web, ni na samoj android aplikaciji koju sam sada instalirao da bih potrazio.

Da nisu mozda razlicite opcije za pre i postpaid (ovaj broj je prepaid)?

Vidim da oni pominju kontrolu VAS usluga u "faq", ali takve mogucnosti kod mene, koliko vidim, nema.
 
Da li je neko ovih dana imao problem da je prijavljen na VAS lopovluk 1554?
Danas mi iz cista mira skinuse 180 dinara sa rezervnog telefona, koji cak nije ni bio konektovan na internet.

Zvao sam VIP korisnicki servis, i zena mi kaze da joj je prakticno svaki drugi poziv vezan za to, ali da ne moze nista da uradi osim da mi asistira u odjavi, da ne bi skidali 360 dinara svake nedelje (2*180 nedeljno su smislili). Ovo sto mi je skinuto ne vracaju.

Poslao sam posle toga i poruku/zalbu ratelu.

Znaci, bukvalno telefon koji skoro da i ne napusta kucu, ciji broj skoro niko ne zna, ali gle cuda, koristim ga bas za online porudzbine, tj. kao kontakt broj za kurire (za slucaj da nisam kuci, javi se neko ko jeste, pa sidje po paket).

Pipnuo ga nisam pre nego sto je stigla ta poruka, nista nije instalirano nedeljama, i nije bio na netu ni u trenutku pristizanja te poruke, a mislim ni danima unazad).

Citao sam o ovome u novinama, ali uvek sam mislio da neko nesto instalira ili klikne na nesto i bude izvaran, ali ovo kod mene je stvarno smesno.
Sad sam citao na netu o toj prevari, uglavnom VIP korisnici nagrabasuli sa tim brojem 1554. Ukucaj "1554 sms" pa te prevare ima jos iz 2011 god.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li je neko ovih dana imao problem da je prijavljen na VAS lopovluk 1554?
Danas mi iz cista mira skinuse 180 dinara sa rezervnog telefona, koji cak nije ni bio konektovan na internet.

Zvao sam VIP korisnicki servis, i zena mi kaze da joj je prakticno svaki drugi poziv vezan za to, ali da ne moze nista da uradi osim da mi asistira u odjavi, da ne bi skidali 360 dinara svake nedelje (2*180 nedeljno su smislili). Ovo sto mi je skinuto ne vracaju.

Poslao sam posle toga i poruku/zalbu ratelu.

Znaci, bukvalno telefon koji skoro da i ne napusta kucu, ciji broj skoro niko ne zna, ali gle cuda, koristim ga bas za online porudzbine, tj. kao kontakt broj za kurire (za slucaj da nisam kuci, javi se neko ko jeste, pa sidje po paket).

Pipnuo ga nisam pre nego sto je stigla ta poruka, nista nije instalirano nedeljama, i nije bio na netu ni u trenutku pristizanja te poruke, a mislim ni danima unazad).

Citao sam o ovome u novinama, ali uvek sam mislio da neko nesto instalira ili klikne na nesto i bude izvaran, ali ovo kod mene je stvarno smesno.
I meni je stizalo SMS da sam se prijavio za servis naplatili 3,5 dinara prijem poruke plus isto toliko za objavu.Meni u korisničkom rekli da sam se slučajno prijavio na nekoj stranici na internetu što je nemoguće jer nisam imao kupljen net dodatak,mutni su mi i oni da ne mogu zaštititi mrežu od ovakvih stvari.
 
Poslednja izmena:
@NorthGate
Ne vidim tu opciju nigde. Ni na moj vip web, ni na samoj android aplikaciji koju sam sada instalirao da bih potrazio.

Da nisu mozda razlicite opcije za pre i postpaid (ovaj broj je prepaid)?

Vidim da oni pominju kontrolu VAS usluga u "faq", ali takve mogucnosti kod mene, koliko vidim, nema.
Izgleda da to u aplikaciji mogu da isključe samo postpejd korisnici...drugačiji je sadržaj, ima više opcija
 
@NorthGate
Ne vidim tu opciju nigde. Ni na moj vip web, ni na samoj android aplikaciji koju sam sada instalirao da bih potrazio.

Da nisu mozda razlicite opcije za pre i postpaid (ovaj broj je prepaid)?

Vidim da oni pominju kontrolu VAS usluga u "faq", ali takve mogucnosti kod mene, koliko vidim, nema.

Ja sam Postpaid.

 
Da li je neko ovih dana imao problem da je prijavljen na VAS lopovluk 1554?
Danas mi iz cista mira skinuse 180 dinara sa rezervnog telefona, koji cak nije ni bio konektovan na internet.

Zvao sam VIP korisnicki servis, i zena mi kaze da joj je prakticno svaki drugi poziv vezan za to, ali da ne moze nista da uradi osim da mi asistira u odjavi, da ne bi skidali 360 dinara svake nedelje (2*180 nedeljno su smislili). Ovo sto mi je skinuto ne vracaju.

Poslao sam posle toga i poruku/zalbu ratelu.

Znaci, bukvalno telefon koji skoro da i ne napusta kucu, ciji broj skoro niko ne zna, ali gle cuda, koristim ga bas za online porudzbine, tj. kao kontakt broj za kurire (za slucaj da nisam kuci, javi se neko ko jeste, pa sidje po paket).

Pipnuo ga nisam pre nego sto je stigla ta poruka, nista nije instalirano nedeljama, i nije bio na netu ni u trenutku pristizanja te poruke, a mislim ni danima unazad).

Citao sam o ovome u novinama, ali uvek sam mislio da neko nesto instalira ili klikne na nesto i bude izvaran, ali ovo kod mene je stvarno smesno.


Identično i kod mene u okruženju, na VIP pripejd broju koji niko ne zna i ne koristi se par meseci, DVA puta za dve nedelje 3663 i 1556 servis.



Razgovor sa Kol centrom nije za svakog:

"Hoćete li da zabranimo VAS servise, ali pazite nećete moći da primate SMS od banaka, BusPlusa?"

Prihvatim, i zvaće neko. Nije niko, naravno.
Ali nakon drugog otimanja:

"Ne može na prepaidu da se isključe VAS usluge na sistemu, to može samo za postpejd korisnike, Ali zato možete u podešavanjima SMS poruka na telefonu da isključite PREMIUM usluge - to Vam je rešenje."

Prekide mi vezu kada sam rekao da razgovor ne snimam ali da imam tri svedoka koji ga slušaju i da su i ovakvo obmanjivanje korisnika i naplata u suprotnosti sa zakonom.


Zvao sam RATEL i dobio informaciju da MORA prvo pisana prepiska sa operaterom.
 
Poslednja izmena:
OK, hvala svima.
Nema inace te opcije za prepaid u aplikaciji.

Javicu ako ratel iznenadi, ali ovo je potpuno ocigledna pljacka uz odobravanje svih ucesnika, ukljucujuci tu i taj ratel koji im izdaje dozvole za ovako nesto, dok vip sigurno dobija velike provizije za svaki VA servis. Tolike kradje i zalbe i da ovo i dalje prolazi godinama, pa cak i sa istih brojeva...nema tu ni govora o postojanju bilo kakve zastite za korisnike, osim eventualno suda.
I ono sa navlacenjima sa laznim sistemskim porukama o virusu je kriminal, kao i aplikacije koje salju poruke na kvarno, ali ovo je tek van svake pameti, i nisam ni znao da je moguce da telefon koji cuci u cosku po ceo dan i to bez konekcije na net uspe da bude prijavljen na ovo.

Panama.
 
I sad mi treba da zgutamo priču u 2020.g da operater ne moze da blokira takve spamere?
Ja misli da je uvek neki dil gde je mnogima lepo.
Kraduckanje, prolazi u Srb.

Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Znate kako, najlakse je okriviti druge za nasu nepaznju (neznanje-neinformisanost). Ili je neko negde prijavio - ostavio taj broj na koji stizu poruke koje se naplacuju ili je neko dobio neku "fising" poruku, kliknuo na - OK, Odustani, Prihvatam...samim tim se i prijavio na te "usluge". Uglavnom, operater definitivno ne deli nase brojeve takvim servisima.
Probajte sa slanjem STOP na taj broj sa koga dobijate poruke.
 
@otkaz
Bojim se da pored loseg razumevanja prava, lose i razumes procitano.
ali, evo, specijalno za tebe cu ponoviti (1, 2.), i dodati (3, 4.) i to po stavkama, sa razmacima, pa se koncentrisi:


1. REZERVNI telefon, koji nije bio na internetu, ni taj dan, ni par prethodnih. Nista nije instalirano nedeljama pre toga. A ni pipnuo ga nisam tog dana, dok ta poruka nije stigla.

2. Broj su imali neki trgovinski lanci i kuriri, ali ako ti mislis da je prihvatljivo da sistem funkcionise na nacin da te neko prijavi na servis bez tvoje volje, a tebi naplacuje za to, imas najnizi oblik razumevanja prava koji sam ikada video. I deca preko 10 godina imaju prirodan osecaj za takvu stvar.

3. Cak i da neko slucajno klikne na nesto sto mu je podvaljeno i ne razume, ugovor ne postoji. (Dvostrani) ugovor je saglasna izjava volja dve strane... Nema saglasne izjave volja, ako je neko nesto lazno poturio kao sistemsku poruku i namerno stvorio zabludu, sto se u pravu zove PREVARA.
- Cak i da postoji neka maliciozna aplikacija koja sama i prikriveno salje poruke/prijave, nema ugovora.

4. Zasto bi VIP oduzeo opciju kontrole VAS za prepaid korisnike, ako to vec postoji kao mogucnost za postpaid korisnike? Bukvalno su morali uloziti dodatni trud da ja ne vidim tu opciju, a da je NorthGate, koji je postpaid korisnik vidi.
 
@Rio Vidi, uopste mi nije bila namera da polemisem. A kol'ko vidim razumes se u pravo, pa eto, tuzi VIP, pa lepo kada dobijes presudu u svoju korist ti se ovde pohvali, a ja cu javno da kazem da nemam pojma o bilo cemu. Obecavam.

U medjuvremenu ti dobro razmisli kako je taj servis dosao do tog broja. Da li preko nekog fising sajta preko PCa ili laptopa, da li je neko sa tog telefona nekada nesto prihvatio ne znajuci sta...
 
Ja bih posumnjao da sam slučajno kliknuo na neki link i nehotice aktivirao servis da mi Vip broj nije u telefonu koji nema pristup netu koristim ga samo za pozive.Nema net dodatak ni povezivanje na Wi-Fi.Tako da imam opravdanu sumnju da Vip nije ovde čist.U gore postavljenom videu Potrošačkog savetnika daju informaciju da operateri od ovih servisa uzimaju 30 do 40% zarade.
 
VIP daje bazu pripejd brojeva onim prevarantima što zovu i nude "specijalnu" ponudu za prelazak na postpaid pakete Siguricu i Klasik. Smarali su me 2-3 puta, ali osim što me uznemiravaju, to bih preživeo. Nego su 2 puta pokušali moje matore da prevare, obećavali neke nebuloze. Na kraju sam zvao VIP CC i izdiktirao im sve porodične brojeve i obećao da ako ponovo pozovu neka treća lica, svi prelazimo u drugu mrežu. Od tada ne zovu. CC je potvrdio da imaju "saradnju" sa tom firmom.

Ima tema ovde o tim prevarantima i na šta su sve spremni. Šta njih sprečava da povremeno prodaju dalje određeni % brojeva nekom VAS-u? VIP to sigurno ne radi, nego nekako cure brojevi.
 
VIP daje bazu pripejd brojeva onim prevarantima što zovu i nude "specijalnu" ponudu za prelazak na postpaid pakete Siguricu i Klasik. Smarali su me 2-3 puta, ali osim što me uznemiravaju, to bih preživeo. Nego su 2 puta pokušali moje matore da prevare, obećavali neke nebuloze. Na kraju sam zvao VIP CC i izdiktirao im sve porodične brojeve i obećao da ako ponovo pozovu neka treća lica, svi prelazimo u drugu mrežu. Od tada ne zovu. CC je potvrdio da imaju "saradnju" sa tom firmom.

Ima tema ovde o tim prevarantima i na šta su sve spremni. Šta njih sprečava da povremeno prodaju dalje određeni % brojeva nekom VAS-u? VIP to sigurno ne radi, nego nekako cure brojevi.

I moju mamu su zvali i uvaljali joj Sigurica paket, pa sam morao da zovem korisnički da otkazujem.
Posle poziva su zvali ti sigurica “prevaranti” da potvrde storno prelaska na postpaid.

Nažalost, nije to samo kod nas. Danas sam imao slično iskustvo sa T-Mobile/Magenta Austria. Poslali su obavestenje o prebacivanju na jači i skuplji paket, koje stupa na snagu ako ne odreaguješ.
 
Cekajte, da li je to opste poznato da VAS sami aktiviraju svoje "usluge" i da im je za to dovoljno da imaju samo broj!?
Ljudi, broj nije nikakva tajna informacija, to je potpuno neprihvatljivo. Razmislite koliko brojeva imaju kurirske sluzbe i trgovinski lanci.

Ja se iskreno mucim da u to poverujem, iako mi se desilo, i trazim i druge opcije. Pregledao sam aplikacije na tom telefonu. Obrisao sam "superkarticu" i jos neke sitnice, ali nema nikakvih indijanskih aplikacija tu. Najindijanskija je bila ta superkartica, jer je domaca, a zaboravih da pogledam da li je imala dozvolu za sms ili poziv. Ovo ostalo nista nema te dozvole.

Trazio sam listing od VIPa.
 
I moju mamu su zvali i uvaljali joj Sigurica paket, pa sam morao da zovem korisnički da otkazujem.
Posle poziva su zvali ti sigurica “prevaranti” da potvrde storno prelaska na postpaid.

Nažalost, nije to samo kod nas. Danas sam imao slično iskustvo sa T-Mobile/Magenta Austria. Poslali su obavestenje o prebacivanju na jači i skuplji paket, koje stupa na snagu ako ne odreaguješ.

Realno, to uvaljivanje Sigurice prolazi samo kod starijih ljudi. I zaista je jadno to što rade.

A za te fore da će neka promena (poskupljenje) da nastupi ukoliko ne kažeš da to nećeš, to mi je vrhunac bezobrazluka. Jok kad tu najavu objave na svom sajtu i antidatiraju, kao SBB pre 2-3 godine.
 
Cekajte, da li je to opste poznato da VAS sami aktiviraju svoje "usluge" i da im je za to dovoljno da imaju samo broj!?
Ljudi, broj nije nikakva tajna informacija, to je potpuno neprihvatljivo. Razmislite koliko brojeva imaju kurirske sluzbe i trgovinski lanci.

Ja nisam nikada imao to neprijatno iskustvo sa VAS-om, ali znam da je svojevremeno bio neki sajt za IQ test, gde je rezultat testa stizao kao SMS na broj koji se upiše na sajtu. I to je bilo dovoljno da ti naplate, nikakva potvrda sa broja nije bila potrebna. Znam neke iz okruženja koji nisu prošli taj IQ test :)
 
Meni je u aprilu, na novoaktiviranoj Telenor prepaid kartici, stigla poruka da cu roming moci da koristim tek nakon 90 dana od aktivacije broja i da ako zelim ranije da ga koristim- moram registrovati broj. Nisam obracao paznju i mislio sam da je sistem nesto pogresio zbog onog vanrednog stanja, ali juce videh da na njihovom sajtu, u odeljku Roming, stoji to novo pravilo. I nije mi jasno zasto prepaid korisnicima, koji nikako ne mogu prekoraciti racun, traze to sto traze, do sada im se roming automatski ukljucivao. Mislim da kod mts-a i Vipa i dalje vaze stari uslovi za roming.
 
Poslednja izmena:
Mene je pre nekoliko dana pozivao broj iz Amerike. Na sreću se nisam javio po automatizmu i vudeh da mi je broj čudan. Nisam hteo ni da odbijem poziv, nego sam sačeko da odzvoni do kraja.

Napravio sam i print screen.
Naglašavam da nemam nikog u Amerikama :)
d7c4f8d3cf293461ecef8eade5fd4289.jpg


Poslato sa YAL-L41 pomoću Tapatoka
 
Stigla mi ova ponuda na Telenoru, zanima me pošto već imam mesečni internet dodatak, da li će se aktivacijom ovog dodatka mesečni dodatak uvećati za 3GB? (Ne bih da zeznem nešto, pošto imam onu Novogodišnju promociju i dalje, pa da mi pobriše ostale GB)
ac60f4ca8135589daf302e96cb7c8219.jpg


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno