Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Moze kod mts-a, Tekenora i Globaltela. Kod Vipa ne moze.
 
Nova ponuda za neograničeni net u Telenoru:

Aktivacijom dodatka Neograničeni internet - 30 dana dobijaš 100 GB interneta po punoj brzini. Nakon potrošenih 100 GB, do isteka dodatka, internet nastavljaš da koristiš po smanjenoj brzini do 2 Mbps. Cena dodatka je 999 dinara i važi u domaćem saobraćaju 30 dana od momenta aktivacije.
 
Nova ponuda za neograničeni net u Telenoru:

Aktivacijom dodatka Neograničeni internet - 30 dana dobijaš 100 GB interneta po punoj brzini. Nakon potrošenih 100 GB, do isteka dodatka, internet nastavljaš da koristiš po smanjenoj brzini do 2 Mbps. Cena dodatka je 999 dinara i važi u domaćem saobraćaju 30 dana od momenta aktivacije.
Jel može link,ne nalazim na sajtu?
 
Zar slična akcija nije bila i prošle godine, pa su je nedugo nakon Nove godine ukinuli?
 
Mislim da je ovo prvi put. Ranije je bilo 120gb mesec dana i moglo je da se prenosi

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ne znam. Brine me sto je promocija u drugacijem formatu od one koja je bila prethodnih godina... A iskreno se nadam da ce moci

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ne deluje formulisano kao promocija, možda je osmišljeno kao dodatak u standardnoj ponudi

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Za sada je u standardnoj ponudi a dosadašnji dodatak od 12 GB je izbačen:
https://www.telenor.rs/sr/privatni/usluge/tarifni-dodaci/pripejd#mesecni

Dodatak Neograničeni internet podrazumeva 100 GB po punoj brzini. Nakon potrošenih 100 GB, možeš koristiti internet po smanjenoj brzini do 2Mbps do isteka dodatka. Dodatak važi 30 dana od momenta aktivacije i može se koristi u domaćem saobracaju. Preostalo stanje možeš proveriti besplatnim pozivom *131# ili preko Moj Telenor app.

Nakon potrošenog interneta po punoj brzini iz dodatka stiže SMS obaveštenja da internet možeš nastaviti da koristiš po smanjenoj brzini do 2Mbps. Ukoliko je ipak potreban internet po punoj brzini dodatak Neograničeni internet možeš deaktivirati slanjem STOP100 na 9000 i nakon toga aktivirati neki drugi dodatak.

Saobraćaj iz dodatka Neograničeni internet se ne sabira sa drugim dodacima i promocijama.
 

 
 
inace deluje mi da je oboren prioritet na tim karticama ili je opterecena bs drugar je aktivirao ubacena sim u stari zte mf283+ ide 8/20 protok signal -75db.
 
Na istoj lokaciji u istom trenutku sam pokrenuo speedtest na vikend netu i na intarifi. Brzina vikend neta je 0.22Mbps a intarifa daje 2.42Mbps. Da li ovo znači da su mi oborili prioritet na kartici za vikend net? I kako mogu ovo da dokažem zvanično? I koje opcije imam, kome da se žalim, šta da radim?
 
Mene zanima kako da ukinem automatsko obnavljanje mesečnog plana, tj nema šta da mi guraju ruku u moj džep i skidaju novac kad se njima ćefne. Jadno je što mora ručno (pre vremena) da se obnavlja da bi ostvario tu veliku "privilegiju" prenošenja preostalog saobraćaja, a da to ne važi kod automatske obnove. Tačno treba da ih se bojkotuje i plaća svaki četvrti mesec pa da vide šta im je isplativije.
A ne ide mi se u prodavnice sada da se gužvam i da se raspravljam, objašnjavam, čupam informacije itd. tj do kada tačno važi mesečni plan, do kog sata i minuta.
Poslednji put su mi skinuli novac već oko 23h tj pre nego što sam ja ručno produžio, te poništili uštekane minute i megabajte. Izgleda da moram da držim kredit na 0 dinara da ne bi oni mogli da čerupaju i da se poslužuju kada žele.
 
Mene zanima kako da ukinem automatsko obnavljanje mesečnog plana

Paket se nece automatski obnoviti ukoliko nemas sredstva na racunu, ali ti je u interesu da ga obnovis sâm kako bi preneo internet/sms/minute. To moze da bude samo pogodnost a ne nedostatak.

Nedvosmisleno je napisano da paketi traju 30 dana (ako pise da traje do npr. 12-og u mesecu, tog poslednjeg dana, 12-og mozes sâm aktivirati paket i preneti nepotroseno.
 
Nije pogodnost ako mi skinu sredstva pre isteka roka a ne produže paket niti prenesu preostali saobraćaj, koji mi je bitan, zato sam se i bio odlučio za njih zbog tog prenošenja.
O tome se i radi, što sam tog poslednjeg dana i pokušao da aktiviram i prenesem ali novac mi je to bilo onemogućeno a novac već skinut.
 
Ja nemam takva iskustva. Uvek se sve prenese kada sâm aktiviram nov mesecni plan poslednjeg dana.

Sto ne zoves call centar da reklamiras?
 
Nije pogodnost ako mi skinu sredstva pre isteka roka a ne produže paket niti prenesu preostali saobraćaj, koji mi je bitan, zato sam se i bio odlučio za njih zbog tog prenošenja.
O tome se i radi, što sam tog poslednjeg dana i pokušao da aktiviram i prenesem ali novac mi je to bilo onemogućeno a novac već skinut.
Деактивираш га у апликацији.
 
snapshot_www.vipmobile.rs_1606860752391.png
Или овако.
 
Čovek se žali na problem koji sam imao i ja pre mnogo meseci. Uplatiš npr. 300 din. da produžiš plan, ali ako ne uradiš to u toku poslednjeg dana, pre večernjih časova, uveče ti zarobe pare. Dakle, automatska reaktivacija počne nekoliko sati pre ponoći tako što ti skinu novac sa računa. I tako ti obrišu sve što si nakupio. Meni su tada oko 21h skinuli kredit.

Zvao sam, žalio se, "sistem je takav" i to je to.
 
vi stvarno cekate sekund i po do ponoci da obnovite plan?
zar nije dovoljno makar tog poslednjeg dana u toku dana nekad dok ima sunca npr da obnovite
 
Taj poslednji dan koji spominjete, je onaj koji piše u aplikaciji? Ako trenutni plan važi do tipa 21. decembra kako piše u app, taj dan treba da se obnovi da bi se prenelo?
 
Ja aktiviram odmah poslednji dan kad ističe plan. Odgovorim na poruku koja mi stigne kad uplatim kredit u roku od odmah. Tako da mi se nije desilo da pare ostanu zarobljene.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Jesi li siguran?
U aplikaciji ne vidim nigde opciju za deaktivaciju automatske obnove, samo za deaktivaciju plana. Takođe i preko koda isto piše "da deaktiviram plan" što naravno nisam potvrdio.
Nema logike da je tako nešto obavezno, nisam na postpejdu. Ako mi istekne isteklo je, sam sam kriv. Drugo, možda i neću da uplatim neko vreme, ne tiče ih se, nedopustivo je da moram da pazim da li ima kredita i da oni čerupaju kad im se hoće.

Čovek se žali na problem koji sam imao i ja pre mnogo meseci. Uplatiš npr. 300 din. da produžiš plan, ali ako ne uradiš to u toku poslednjeg dana, pre večernjih časova, uveče ti zarobe pare. Dakle, automatska reaktivacija počne nekoliko sati pre ponoći tako što ti skinu novac sa računa. I tako ti obrišu sve što si nakupio. Meni su tada oko 21h skinuli kredit.

Zvao sam, žalio se, "sistem je takav" i to je to.

Upravo tako. Onda ima da napišu da ne važi poslednjeg dana nego samo pola poslednjeg dana, i da striktno napišu do kojeg sata minuta i sekunde je rok. Jer zadnji dan traje do 00:00.

vi stvarno cekate sekund i po do ponoci da obnovite plan?
zar nije dovoljno makar tog poslednjeg dana u toku dana nekad dok ima sunca npr da obnovite

Ne čekamo baš zadnji sekund, ali ne možemo samo na pilićarske operatere da mislimo i kad šta ističe (sve im ima rok trajanja kao mleko) ima se i drugih obaveza i problema. Ako su rekli tj jasno istakli zadnjeg dana (a i na ovoj temi sam u više navrata pročitao isto) onda računam zadnjeg dana, dokle je taj dan. To je dovođenje kupca u zabludu i prevara. Moja je stvar i problem ako zaboravim da produžim (a neću zaboraviti ako me ne slažu za rok) onda sam sam kriv i neka propadne preostali saobraćaj. Ali meni je to recimo bitno, kad već prodaju bedne količinice na kašičicu onda hoću i da iskoristim to što sam platio, kada mi bude trebalo, različitih meseci su mi različite potrebe.
Za sve to bih ja smarao njih tamo lično pošto su nejasni i neprecizni u reklamiranju, nego ova situacija pa reko da se ne smucam po tržnim centrima bez preke potrebe.

Takođe, razlog zašto nisam produžio odmah recimo pre podne je taj što sam testirao rok. Da ne bude posle sledeći mesec da mi istekne u istom satu pre podne kad sam aktivirao prethodni (što sam smatrao vrlo verovatnim) mislio sam ili je tako ili je do ponoći. Ni na kraj pameti mi nije bilo da su toliko neozbiljni da skidaju uveče a da to nigde ne piše.
Nisam hteo takve stvari da zapitkujem ovde jer sam pretpostavljao da niko ne zna pa reko neću propasti za jedan mesec, testiraću sam.
 
Poslednja izmena:
Moze li neko da mi kaze da ne bih listao sada celu temu mozda je negde i pisano o tome, da li kod Vip-a funkcionise 4g na prepaid-u? Ili kao kod Mts-a mora postpaid da bi imao 4g [emoji849]
 
Nazad
Vrh Dno