Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Ja mogu da potvrdim tek 23.9 ako neko može nek potvrdi ranije.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Danas sam aktivirao novu prepaid mts karticu koju sam dobio pre manje od godinu dana uz mts postpaid. Problem je što je na njoj internet baš spor, oko 2mbit. Jel trebam da zamenim karticu u poslovnici za onu LTE ili je tako na prepaidu? Mislim, glupo bilo da je tako sporo ali aj da pitam.

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Нема LTE на припејду, ако се качи H+ онда је тако како је.
 
Problem sa bakarom je što mu ovo je ovo bonus promocija, odnosno dodatak koji dolazi uz novu karticu, iz tog razloga mu preostali saobraćaj važi do isteka. Meni je najnormalnije sabralo sa starim i sve važi još 30 dana. Evo ss ko nije video.
a1b1e69aaaca96cf2de555f0ae2d59d3.jpg


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Нема LTE на припејду, ако се качи H+ онда је тако како је.
Hvala na odgovoru. Dobro što nisam se zaleteo i prešao. Na istoj lokaciji lte ide 40mbit a ovo jedva 2mbit, ne mogu ni strim lepo da gledam. Kako je kod drugih operatera?

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
 
Moja devojka koristi zzz prepaid. Prvi od 600 dinara aktiviran 2. avgusta, dan pred istek sam aktivirao novi, sve se sabralo (21 min/sms pa je imala ukupno 221min/sms i oko 1.6GB pa je ukupno 5.6GB) nemam njen telefon pa da napravim screenshot.

Dakle opcija 600 aktivirana, dan pred istek aktivirana nova opcija 600, sve se sabralo.

Ranije je koristila žabu, i saobraćaj iz žabe (600MB) koji je bio ostao se NIJE sabrao sa novih 4GB iz zzz opcije, dok zzz opcija 600, pa ponovo aktivirana zzz opcija 600 se sabira.
 
Koji su ovi kraljevi iz VIP-a!
U ponoć ističe mesečni plan i ode žena večeras i uplati kredit da ga produži i prenese neiskorišćeno. Dok je obrnula krug i došla kući, stigla joj poruka kako ima manje od 30 kinti kredita.
Dopuna kredita izvršena ok, stigao joj sms o uplati. Pošalji 2 da aktiviramo mesečni plan, ne može nema kredita. Stanje trenutnog mesečnog plana nepromenjeno, nije dodat novi sadržaj.
Pozovemo KS i tamo nam kažu da to tako treba. Novi mesečni plan startuje od ponoći.

Da rezimiram nelogičnosti, sitnu prevaru i veliki potencijalni problem:
1. 3,5 sata pre ponoći oni su skinuli kredit za automatsku obnovu plana, a minute će dodati posle ponoći.
2. Sprečili su je da sama aktivira plan i prenese neiskorišćen sadržaj.
3. Scenario: ostalo je nekoliko minuta ili je sve potrošeno. Siđete do Maxija, uplatite kredit. Dođete kući, kredita više nema, plan se aktivira tek u ponoć, a vama treba telefon. Maxi više ne radi... Realno, mnogo loša i problematična fora. Ovo može samo VIP!

Dakle, ne čekajte poslednje veče da aktivirate novi mesečni plan, uradite to ranije da bi se sabrao neiskorišćeni sadržaj!
 
Problem sa bakarom je što mu ovo je ovo bonus promocija, odnosno dodatak koji dolazi uz novu karticu, iz tog razloga mu preostali saobraćaj važi do isteka. Meni je najnormalnije sabralo sa starim i sve važi još 30 dana. Evo ss ko nije video.
a1b1e69aaaca96cf2de555f0ae2d59d3.jpg


Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
Ako je tako to je još bolje.

Nego jel se to i megabajti prenose?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
ako se sad prenese broj u vip prepaid i ne uzme neka promocija koja je onda tarifa u pitanju?
koliko vazi kredit na vip prepaidu?
 
Uzeo sam juče u Vipu ono mesec dana neograničeno. A ono zzuper od pre mesec dana je na stby dok ovo ne prođe.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Da li telenor i vip imaju LTE na prepaid?

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
 
S tim da kod Telenora nije aktivan po difoltu već mora da se aktivira kroz Moj Telenor aplikaciju.
 
Pre neki dan uzeo još jednu zuper karticu u drugoj VIP poslovnici.
Opet na moje pitanje dali se prenose minuti dobijem izričit odgovor da se ne prenose.
Očigledno im je tako rečeno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ja njih u poslovnici ne pitam ništa. Uvek dobijem pogrešnu informaciju.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Pre neki dan uzeo još jednu zuper karticu u drugoj VIP poslovnici.
Opet na moje pitanje dali se prenose minuti dobijem izričit odgovor da se ne prenose.
Očigledno im je tako rečeno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ako ručno aktiviraš nov zzz paket pre isteka starog (makar zadnjeg dana) saobraćaj se prenosi, pri automatskoj obnovi se ne prenosi.
Takođe, ovde je neko pisao da se prvi - inicijalni bonus kog dobiješ pri aktivaciji SIM kartice besplatno ne prenosi aktivacijom mesečnih zzz paketa.
 
^^
Bas tako, ja sam ucestvovao u toj diskusiji, zato sam i napisao pricu iz poslovnice.
 
Poznajem dve osobe koje koriste zzz 600 mesečni paket, kod obe se preostali saobraćaj preneo (i minuti / sms) i internet aktivacijom novog zzz mesečnog plana 600 dan pred istek starog.
 
Pre neki dan uzeo još jednu zuper karticu u drugoj VIP poslovnici.

Da li je obavezna registracija prepaid broja prilikom kupovine u poslovnici? Koja je razlika kupovine u poslovnici i na trafici? Pretpostavim da je broj kupljen na trafici registrovan na firmu koja prodaje kartice?
 
Niko ništa ne traži novu trafici ni u poslovnici

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li postoji neka informacija o tome da li se Zzzuper promocija stvarno završava 30.9. kao što stoji na sajtu?
 
Bilo je lepo dok je trajalo.

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Iskreno ne verujem da će Vip nešto preterano promeniti, jer im se izuzetno isplate prepaid korisnici koji aktivno koriste usluge (svaki mesec plaćaju - te su de-fakto slični kao korisnici INtarife bez UO).

Inače, eno vam alternativa u Globaltelu (uz par problema koje oni imaju kao mali virtuelni operater) ponuda je dobra.
 
Bilo bi glupo jer je baš kratko trajala zzuper ponuda. Žaba je trajala mnogo duže. Taman objasnih matorcima kako da aktiviraju zzuper pre istaka prethodne :)

Послато са Redmi Note 5 помоћу Тапатока
 
Mislim da se to odnosi samo na promociju uz novu prepaid karticu, tj ta prva aktivacija za dz, mozda to ukinu i opet prebace na neko ledilo, razgigavanje ili sta vec. Ne verujem da ce menjati zzuper mesecne planove.
 
Nazad
Vrh Dno