Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Када уплатиш кредит за који пише да је трајање 30 или 330 (или 3) дана, тиме си прихватио тај услов. Проблем је када уплатиш кредит који траје 330 дана а они после пар месец скрате и онда траје још недељу дана. Купиш повратну карту која траје хх дана и ако не путујеш, то није твоје неотуђиво право. Платиш сат паркинга али одеш после 10 минута, мислиш да сутра можеш да искористиш 50 минута које си платио?
 
Za taj parking su se ljudi bunili i zato je bilo priče da će uvesti naplatu po broju provedenih minuta. Dokle se stiglo sa tim ne znam.
Autobusom zato nigde i ne idem, a ne bih voleo da mi gorivo iz rezervoara ispari ako ga posle xx dana ne potrošim.

SM-A505FN 4/128 tt
 
^slazem se.
Za parking u BGu je moguce placanje na sat, koliko znam (ne vozim..), ali je toliko peripetija da je skroz neisplativo (sem firmama gde je ogromna razlika na "kolicinu").

Za bus karte nema resenja.. svugde u svetu je tako, prosto jer ne mogu 3000 razlicitih karata da se rade :( Negde je kao kod nas, ili cak i gore (2-3h). Negde je pak jedna voznja tipom prevoza, ma koliko to dugo trajalo (Pariz/Seul).
Negde je nebitno trajanje vec samo kilometraza (London metro).
 
I, da li dolazni saobraćaj na Telenor prepaid kartici na kojoj je već "poništen" kredit (dakle sad je 0 i biće do "daljnjeg" / dok mi traje na VIP "ledilo prepaid") radi sve do ovog "rok važenja kartice" datuma? Ako to nije slučaj posle koliko dana/meseci posle brisanja kredita blokiraju i dolazni saobraćaj / primanje poziva?

Bilo bi lepo da ponude neku varijantu "parkiranja broja" / "zamrzavanja" da uz neku minimalnu mesečnu/godišnju nadoknada može lepo da se "čuva broj" , ali u bukvalnom smislu "čuvanja" (bez korišćenja, bez primanja poziva).
 
@shamanNS
Rade dolazni pozivi dok traje kartica. Dovoljno je jednom godišnje (ili u 330 dana) uplatiti 200 dinara da bi se broj sačuvao, ja ne vidim nikakvu potrebu za nečim boljim od toga, ja koristim karticu jednom do dva puta godišnje dok sam u Bg, pa tad i uplatim dopunu. Kome je to puno, ili koristi ređe može uvek da kupi novu sa novim brojem po potrebi, koristi Globaltel aplikaciju sa dodeljenim brojem (ne znam koliko on traje ako se ne dopunjava), ili smisli neku drugu alternativu.
 
...koristi Globaltel aplikaciju sa dodeljenim brojem (ne znam koliko on traje ako se ne dopunjava), ili smisli neku drugu alternativu.

Traje broj dodeljeni dugo, ne gasi se, čak i da ne dopuniš ništa. Jedino kad nemaš globaltel SIM, onda moraš da ukucaš neki drugi srpski ili strani broj (za koji se trajno vezuje dodeljeni broj).
 
Za 75RSD aktiviraj 750RSD kredita za pozive i poruke ka svim mrezama i 500MB koji vaze 7 dana u domacem saobracaju.
ne znam sto se ne vide dinari ovi bonus na racunu kad se opcija aktivira.
Edit:*121*24# konacno mi stigla poruka sa zakasnjenjem nasao sam.
 
Poslednja izmena:
Jel moze u telenoru da se prebaci kredit sa jednog pripejda broja na drugi pripejd broj? Oba broja su registrovana na mene.

Znam da moze preko portala po 200 dinara po transakciji nego me interesuje da li oni mogu da prebace odjednom.
 
Poslednja izmena:
Instaliraj Moj Telenor aplikaciju, preko nje ne skida ništa kad prebacuješ kredit sa broja na broj, sem tih 200 dinara. Ako prebacuješ SMS-om onda skida još 3.60 dinara za svaku transakciju. Za portal ne znam da li skida nešto.
 
Video sam to za sms, prebacio sam prvih 200 dinara preko portala i ne skida nista.
 
Ako koristiš Telenor banku možeš i tako :)

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Sto mi telenor dao ponudu samo za mene za prepaid broj koji sam uprvao preneo kod njih.

Ajde ovaj prvi besplatni dodatak je OK od njih ali ova ostala 3 su katastrofa.

Lepo su me docekali, racunao sam da cu dobiti ponude bar kao na ovom dole broju pa vremenom da pogorsavaju.

Telenor 1.JPG


Evo na primer ponude na drugom broju koji se skoro nije ni koristio.

Telenor 2.JPG

Potrosicu ovaj akumulirani kredit za 3 meseca i odoh najverovatnije u globaltel, nadam se da ce u medjuvremenu da im prorade servisi kao SMS od banaka i sl.
 
^*mjau**mjau**mjau*, kod Telenora treba na prepaidu imati radno vreme samo za pregled opcija i aktivaciju prikladne, ako je uopste ima.
 
Od 1.8 se ukidaju besplatni vip minuti...lepo lepo.Sad dobih poruku ali nema veze spremaju nam nesto novo i uzbudljivo :)

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Nisam sigurna da li se ukida opcija vip minuta na 7 dana ili ono kad se uplati 600din ili više što traje mesec dana. Po njihovoj poruci ukida se ono na7 dana.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Ne znam da li je ovde mesto za post ili u forumu za pre paid, ali neka modovi reaguju ako treba. Moram da pohvalim Telenor. Imam dva pre paid broja koje koriste klinci, a registrovani su na mene. Nisam obratio pažnju da piše da kredit važi do 17.6. Pre neki dan sam proverio i vidim da su na oba kredita iznosi 0. Uplatim po 250 rsd u nadi da će se iznbosi vratiti, ali ništa. Kontaktirao sam ih preko FB da proverim o čemu se radi i potrvrde mi da je istekao rok važenja kredita. Pošto se nakupio veći iznos na oba broja, objasnim im da nam se prvi put desilo i zamolim ih da nam vrate sredstva. Posle par dana vratili su kompletan iznos kredita.
 
Pa pise 200din i vise.Ko ce ga znati mozda si i u pravu.Teraju na 600 minimum

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Ta opcija je stvarno korisna jer se ne troši 600 din iz žabe na vip korisnike. Totalno su izjednačili pripejd sa postpejdom (kome ne trebaju neo minuti). Samo da potraje ta ponuda još dugo. Baš dosta ljudi znam da prelaze na pripejd kod Vipa.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
I ja sam to dobio na prepaid broju, na sajtu jos uvek stoji... Videcemo sta spremaju od 1.avg...
67a6e6d2d494e5dc5595091980ed8045.jpg
3451873c7aa39c829e8b8f5f3205909a.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Sigurno je da žaba bez ovih besplatnih minuta više neće biti toliko interesantna i na taj način pokušavaju da nateraju korisnike da pređu na postpaid. Trenutno je ovo stvarno najisplativiji prepaid.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
BOlja je od postpaid cak. Gde ima 3GB/150min za 600din na postpaidu :)
 
Nišanim je već godinu dana i taman kada mi u avgustu istekne UO, oni će je ukinuti [emoji35]
 
VIP ima Zabu vec nekoliko godina, samo se malkice razlikovala ranije, drugacije zvala (VIP Ka Svima npr.), tako da ce verovatno ostati nesto extra slicno.
Nece ljudi da uzimaju Klasik/Klasik Plus kada mogu prepaid za slicnu cifru, ali i nece da placaju bitno vise.

Zaba im je sigurno dobar i garantovan izvor prihoda, koliko i postpaid iste cene. jer ko se jednom predje da saceka koji dan i ne uplati Zabu, istrosi kredit, vise se ne predje, nego na 30 dana aktivira.
 
Nišanim je već godinu dana i taman kada mi u avgustu istekne UO, oni će je ukinuti [emoji35]
Neće ukinuti žabu već minute ka vip mreži na 7 dana kad se uplati min 200din.
A ne znam da li će ostati neograničeno u vipu na mesec dana kad se uplati 600din+ Pored žabe su tako pozivi prema vipu bili neograničeni.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
^ ispravka, kada se uplati više od 200 dinara. Pod time verovatno podrazumevaju i 600 din.

Sent from my Mi 9 SE using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno