Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Meni razgovori radi odlično, bez problema. Još ako sagovornik takodje ima brz internet i stabilnu konekciju i ne kasni razgovor. Uvek kad pričam na whatsapp ja se prebacim na 4G jer mi je stabilnija veza nego na wifi


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Imam na telenoru prepaid broj,i do juce sam imao aktiviran KLIK dodatak za internet.A za dve besplatne app sam izabrao viber i fejs.Ali evo danas mi i whatsapp (pored vibera i fejsa) radi bez problema iako nebi trebao.,)Jel to neki bug,mislim necu da se zalim nego samo kazem...:d
 
To je samo jedan od trenutnih bagova na Tln prepaidu :)
 
Što se tiče dopuna vaučerom kod Telenora, situacija je nepromenjena iliti vaučer i dalje produžava trajanje kredita narednih 330 dana. Evo dole primer broja koji je bio Tako Lako pa je 21.4. (i neki dan ranije) prebačen na Telenor pripejd paket. Danas dopunjen vaučerom i kredit mu važi do 18.3.2019.
e348b48fba6144781b1a9d9a680dc710.jpg
f5dbf5967a6ae427e9500e1bbc2a7fdd.jpg
1038f37063bb47e8044dbb51282bbc23.jpg
 
Poslednja izmena:
^kroz dva meseca neka javi neko da li DOPUNA vazi 60 dana ili odlazni saobracaj, a lose su napisali.
 
Koliko bese vazi kredit u vipu 3 meseca ?

Posle 3 meseca se kredit brise ako nema nove dopune?
 
Tako je, isto i za MTS sada. Tj. za vecinu prepaid brojeva u MTSu, imam neki mator, na kome jos uvek vaze dok i sam broj :)
 
U VIPu SIM prepaid internet tarifa dopuna važi 6 meseci. Mislim da ću oba prepaid broja iz telenora da prenesem u VIP na prepaid internet tarifu, ako može.
 
Mislim da moras da uzmes nov broj, nisam siguran.
 
Možda nisam u nešto upućen ali zašto niko ne spominje globaltel prepaid, koliko kod njih važi katica kredit? Sad vidim da daju i Xiaomi telefone, mada mi nije jasno šta i kako.

Edit: možda i nije tako loša ponuda kome treba mobilni net i telefon sa garancijom. A1 32gb 31000 sa 10 GB interneta godinu dana.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U VIPu SIM prepaid internet tarifa dopuna važi 6 meseci. Mislim da ću oba prepaid broja iz telenora da prenesem u VIP na prepaid internet tarifu, ako može.
Koja je to tarifa? Kako se dobija? Imam njihovu pripejd karticu. Može li ona da se prebaci na tu tarifu ili je to ona kartica koja ne služi za pozive i poruke, već samo za net?

Bacila je svemir zeku
 
Ja koristim Globaltel prepaid. Izuzetno sam zadovoljan. Koristim SIM Karticu iskljucivo za intenret. U LTE only modu.

Prvo daju bonus (duplo interneta) pa za 800RSD mesečno imam 20GB interneta, i još se sabira! Trenutno na kartici imam nešto ispod 80GB saobraćaja, svakog meseca uplatim 20GB, a ne potrošim toliko.

Brzine koje postižem su identične Vip prepaidu na 4G mreži. Retko kad preko 60/40Mbps, često sporije. Ali meni ok.

Imam Mi A1, Globaltel SIM je u LTE only modu (može sa lineage os-om da se podesi tako) a Vip prepaid sim (vip super) je u 2G/3G modu. Za paket bez UO, sasvim dovoljno interneta. Tether radi odlično.
 
Poslednja izmena:
Koja je to tarifa? Kako se dobija? Imam njihovu pripejd karticu. Može li ona da se prebaci na tu tarifu ili je to ona kartica koja ne služi za pozive i poruke, već samo za net?

Bacila je svemir zeku

To je pripejd internet tarifa. Kupio sam sim karticu sa tom tarifom.

https://www.vipmobile.rs/privatni/internet/prepaid

Pitao sam ih i ne može se iz druge mreže preneti pripejd na tu tarifu, samo na običan pripejd. I ne može se sa običnog vip pripejda preći na internet tarifu.
Kartica sa internet tarifom ima i pozive i sms.
 
Koliko dugo ti traje uplaćen iznos, tipa 500 din, kupim 1000mb i do kada mogu da ih trošim. I koja je cena za pozive sa te kartice?
 
6 meseci traje kredit odnosno megabajti koje si dobio uplatom kredita. 30 dana traje inicijalni sadržaj ili promocija koja se aktivira, npr Noćni surf
60dc9be5adc81a8f98524c890e5bebb6.jpg
 
Poslednja izmena:
Možda nisam u nešto upućen ali zašto niko ne spominje globaltel prepaid, koliko kod njih važi katica kredit? Sad vidim da daju i Xiaomi telefone, mada mi nije jasno šta i kako.

Edit: možda i nije tako loša ponuda kome treba mobilni net i telefon sa garancijom. A1 32gb 31000 sa 10 GB interneta godinu dana.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Bio im je dobar pripejd 100min i 2 ili 3GB za oko 400 din ako se dobro secam.Fine su im ove ponude telefona.
 
Ako još nekom treba vaučer za Telenor nek se javi na pp
 
Znači ladno su mi smanjili trajanje kredita na Telenor pripejdu. Imam dva stara broja koja su bila na Tako Lako tarifi. Jedan koji sin koristi sam dopunio par dana dok je još bio na Tako Lako, pisalo je da kredit važi 11 meseci, danas pogledam vidim da su smanjili na 3 meseca. Koji lopovluk.... Ne mogu da verujem.
Na drugom broju sam aktivirao vaučer danas i kredit važi 11 meseci. Hvala našem kolegi sa foruma za vaučer.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Ici ce etapno znaci, a ja taman hteo da javim da jedini prepaid Tln za koji znam i dalje vazi kredit 11 meseci, dopunjen 9. aprila, vazi do 9. marta 2019.
Danas sam poslao dopunu tom broju sa mog Telenor prepaida (ja taman iskoristim da meni produzi karticu, a ne kosta nista :D), ostalo je vazenje kredita do 9. marta 2019, iako pise u aplikaciji i dalje da produzava 330 dana za stare tarife ;)
 
Evo imam i snimak, samo sam danas prebacio 200 dinara sa ovog mog broja što sam dopunio vaučerom, pošto taj broj ne koristim. Znači trajanje kredita je ostalo kao i pre dopune. Zaboravio sam da slikam pre nego sam prebacio kredit, ali sve je bilo isto što se tiče važenja kredita i kartice.
8a02412aff38998ed813ae5a4b6a86af.jpg
67211dd1e95c7cac40480d1cb056c5fc.jpg


Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Dodatak: Tln prepaid broj, koji sam koristio za probu CMa, isto smanjeno trajanje kredita i dopuna je prekjuce istekla, umesto 24.5.
Mada je meni taj broj nebitan vise pa cu ostaviti da "nestane", a ovaj jedini Tln prepaid koji imam od poznatih ide u MTS sada (besplatna i olaka dopuna sa postpaid broja, a mozda i odluci da bude postpaid zbog mtel minuta).

Cale je prebacio broj u MTS, njega su pre onog roka prebacili na novi paket. Nisam hteo ranije da cimam caleta da ga prebacuje, kao cima se do poslovnice, a kredit ionako iskoristi za parking... ali kad sam shvatio da se on za svaku dopunu cima, sinulo mi je kolika je to pigluost ;)
Interesantno da sada nemam 10 prepaid korisnika ni u imeniku, ni da znam... sve mreze. I to ukljucuje 3 prepaid broja koja stric uzme kad dodje jednom godisnje iz Nemacke, i 2 koje prijatelji koriste kad dodju u Srbiju isto ;)
 
Kod mtsa je problem što ti otmu kredit ako ga slučajno ne dopuniš u roku od 90 dana.
 
Da li ovo može samostalno da se koristi ili samo kao dodatak na pripaid opcije?
Ima li ko neke informacije?
Neko da koristi?
Treba mi nešto kao sigurica ili kontrola troškova, za stariju osobu, samo za pozive, ništa poruke, ništa internet...
Neka preporuka
844a0b6975d482e8b726a6bd10528216.jpg
Broj prebačen u vip, dodatak aktiviran

E sad, da li postoji neki kratki kod za proveru preostalih minuta u dodatku (nokia 1110)?
 
Kod mtsa je problem što ti otmu kredit ako ga slučajno ne dopuniš u roku od 90 dana.
Donno kako bi mi ostalo uopste kredita posle 90 dana od zadnje dopune.
Ocu nece sigurno, istog dana kada dopunim sa postpaida (na moje ime svi brojevi), istrosice opet za nesto tacno tih 200 dinara, ili ih odmah prebaciti na moj KT broj.
A komsija znam da trosi mnogo vise od 200 mesecno, na tom Tln broju. Sto ce reci, uopste me ne brine brisanje kredita.

Razumem da je nekome vazno, meni nije.
 
Broj prebačen u vip, dodatak aktiviran

E sad, da li postoji neki kratki kod za proveru preostalih minuta u dodatku (nokia 1110)?
? na 1260, 1230 ili 1200... ne znam sta je za prepaid :(
A sigurno moze i na *123# valjda bese primarni USSD kod.
 
Nazad
Vrh Dno