Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Da li se to automatski produzava? Ako imas kredit, tj.
 
Управо сам пребацио један Теленор постпејд број на припејд, мало су ме убеђивали да останем јер као стари корисник са 15 година старим бројем имам бенефите као на пример да и даље добијем понуду са 50% цене али ми то више не значи ништа. Некада сам користио разне бројеве па сабирао минуте и остало, сада сви дају неки нео пакет и минути су небитни.
На порталу пише да кредит (0.00) траје два месеца а рок за допуну је 06.06.2020. Да ли то значи да ће картица да буде активна у долазном смеру више од годину дана? За другу припејд пише да је рок за допуну још пар недеља па ћу да је допуним, кредит пред истек пребацим на неки хуманитарни број и опет имам више од годину дана?
 
Da, kredit brišu posle 2 meseca, a broj važi godinu dana i možeš da primaš pozive.
 
Хвала, одлично, кредит ћу да пребацим на неки хуманитарни број чим наиђем а после нека стоји годину дана. Неће они ништа да бришу. ;)
 
Pitanje za promociju na Telenoru "Totalno Sve -50%" koji kosta 88din za 7 dana (100min sve mreze, neograniceno u mrezi, 1000 sms i 1GB). Da li moze ova promocija da se aktivira vise puta ili samo jednom? Ako moze ovo je najbolje i najjeftinije jer za 352din mesecno dobija se 400min i 4GB.
 
Može više puta ali ti niko ne garantuje da ti neće povećati cenu.
 
Pa i da povecaju, ja sad imam Moravu 2 koja je ukinuta i bednih 512MB za 650din a sad je 1000din i isto ima 512MB. Bolje da koristim prepaid na Telenoru ili MTS-u posto te kartice i brojeve imam pa sta je bolje u datom trenutku. Ako nema nista uzmem VIP, sve mi se vise isplati od pretplate jer minute slabo trosim a treba mi SMS i net.
 
Na mts pripejdu nemaš 4g.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Za SMS je Telenor dobar imaš mesečni dodatak 1000 SMS poruka za 200 dinara. Za net, dobar je Globaltel - 5GB = 300 din za mesec dana (ako ponovo aktiviraš saobraćaj pre isteka prethodnog - sabira se). Ima 4G, koristi Vip mrežu.

Globaltel je jedino loš što sa njega ne rade SMS servisi (banke, parking u nekim mestima) itd.

Za 500 dinara dobijaš praktično 1000 SMS poruka i 5GB (ako recimo imaš dual sim) jedino minuta nema.
 
Sta je bolje za pripaid: Telenor ili Vip, ko ima bolje/povoljnije promocije?
Pokrivenost 4g signalom je slicna?

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
Vip ima stalne (opcije za sve korisnike sa istom cenom) a Telenor ima personalizovane.

Kod Telenora nakon aktivacije kartice, mora se instalirati Moj Telenor aplikacija za Android ili iOS i u podešavanjima izabrati aktivaciju 4G usluge. Na prepaid karticama 4G nije aktivan odmah i zahteva taj jedan dodatni korak.
 
Да ли су ови из Теленора вертикални? Једна постпејд картица је пре пар дана прешла на припејд и само стижу неке понуде а врхунац је био када су ми јутрос у 3 часовника послали поруку о неком бонусу који могу да уплатим ... Ало бре, у 3 ноћу шаљете СМС који ме буди и не знам да ли се нешто десило кад ми тако стиже порука. Ако им се то понови, картица лети из телефона и замениће је нека нормална.
 
da, ako nemas aktiviran neki internet, i nisi na wifi, cim tel pokusa da se poveze na mrezu, stize ti sms da aktiviras neki paket.. i ja sam ih zvao povodom toga, ali izgleda da to ne moze da se deaktivira.

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Imam sve 3 mreže u kući na pripaidu i Tln ubedljivo najviše spamuje. Na 2-3 dana mora neki SMS da stigne. Doduše, nikad noću nisam dobio poruku.
 
Ccc, a ja se nerviram za jednu poruku mesecno kod VIPa :)
 
Sta je bolje za pripaid: Telenor ili Vip, ko ima bolje/povoljnije promocije?
Pokrivenost 4g signalom je slicna?

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
Meni vip, Telenor mi se ne isplati al zavisi šta ti treba. Meni treba sve kao da sam na postpejdu i u vipu imam žabalesku na mesec dana (600din košta) 600din za poruke i pozive, poruka je 3din, minut razgovora 3din i 3gb neta. Uz to i neku novogodišnju promociju 12gb neta na 12 meseci koje trošim kad mi istekne žaba. U Telenoru ima uvek 10gb neta za 2 aplikacije po izboru ali nema ništa minuti i poruke na mesec dana kao u vipu.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
da, ako nemas aktiviran neki internet, i nisi na wifi, cim tel pokusa da se poveze na mrezu, stize ti sms da aktiviras neki paket.. i ja sam ih zvao povodom toga, ali izgleda da to ne moze da se deaktivira.
Како? Телефон има припејд картицу са 0 кредита, искључен мобилни интернет, искључен wifi а телефон ваљда не иде на било шта. А и ако би пробао, како та информација стигне до Теленора?
Ако се понови, пребацићу на то место једну мтс припејд картицу а ова иде као друга у телефон коме је стално укључен 4G па не би требало да се овако нешто дешава.
 
ako je iskljucen mobilni net ne bi smelo da se desava. ali ako je ukljucen mobilni net a imas megabajte samo za neku aplikaciju, npr fb i viber, a telefon pokusa da sinhronizuje google nalog ili tako nesto, stigne poruka da dokupis internet paket..

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Од како сам узео први андроид телефон уз пакет који није имао интернет и ситном пробом направио 3к5 рачун, увек искључујем мобилни нет. Wifi ми је страшан гутач батерије (то важи и сада) па њега укључујем само по потреби.
Први пут сам укључио мобилни нет када сам узео пакет са 100 гига интернета а сада је и даље укључен да проверим колико ми је потребно али је то на другом телефону.

Да ремизирам, телефон у коме је та припејд картица апсолутно није имао нити ће да има укључен мобилни нет.
 
a kakva poruka ti je konkretno stigla?

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Meni vip, Telenor mi se ne isplati al zavisi šta ti treba. Meni treba sve kao da sam na postpejdu i u vipu imam žabalesku na mesec dana (600din košta) 600din za poruke i pozive, poruka je 3din, minut razgovora 3din i 3gb neta. Uz to i neku novogodišnju promociju 12gb neta na 12 meseci koje trošim kad mi istekne žaba. U Telenoru ima uvek 10gb neta za 2 aplikacije po izboru ali nema ništa minuti i poruke na mesec dana kao u vipu.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Ovo je bas super.
Da mts ima 4g na pripejdu ne bih razmisljao o prelasku kod nekog drugog.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
 
To im je veliki minus i ne znam čemu to.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Чак и припејд у БиХ-Мтел има 4 Г,бар у овом тестном периоду,а мислим да ће и касније остати.Шта ови мудрују...
 
a kakva poruka ti je konkretno stigla?
Ма обична понуда, јесте фрај али није за 03:02 ноћу. А и штеде на нашим словима.
Poseti Moj Telenor app ili pozovi *111*1# i besplatno aktiviraj Bonus dodatak koji sadrzi 900din kredita i 3GB interneta u domacem saobracaju, koji vaze 7 dana.
Received: 03:02, May 16
 
Meni salju samo ove poruke kad nemam neta, nista drugo. Mada je i ovo previse smaranja

"Posalji DA100 na 3282 i za samo 30 din aktiviraj 100MB, ili posalji DA500 na isti broj i za 75 din aktiviraj 500MB, koji vaze do kraja dana u domacem saobracaju"

Послато са SM-G950F уз помоћ Тапатока
 
Ne mudruju, nego nekome moraju prodati one stare crvene non-4G kartice.
Pa ovako izgleda kao da ima potrebe za njima.


Ko hoce da se igra, ima Tourist SIM. Mozda moze da se prebaci na obican prepaid bez promene kartice i ostane 4G?
 
Vip ima stalne (opcije za sve korisnike sa istom cenom) a Telenor ima personalizovane.

Kod Telenora nakon aktivacije kartice, mora se instalirati Moj Telenor aplikacija za Android ili iOS i u podešavanjima izabrati aktivaciju 4G usluge. Na prepaid karticama 4G nije aktivan odmah i zahteva taj jedan dodatni korak.

Ja u aplikaciji ne vidim gde se aktivira 4g.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno