Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Planiram da aktiviram ovaj bonus dobrodošlice kod Telenora od 3 GB, ali ne verujem da ću potrošiti navedeni saobraćaj za nedelju dana, pa me zanima da li postoji mogućnost da produžim trajanje ovog bonusa aktivacijom nekog od mesečnih (bivših Klik) internet dodataka. Da li je neko imao iskustva sa tim?
 
Mogu reći da se net iz sedmičnih dodataka sabira sa mesečnim klik dodacima,a što se tiče tih bonusa za nove korisnike nisam siguran.Na Moj Telenor aplikaciji imaš slot "iz paketa i dodataka" ukoliko ti je tih 3 GB u tom slotu onda bi se mesečni dodatak trebao dodati u njega i produžiti trajanje.
 
Šta kažete na ovu ponudu dana, i ako bih je aktivirao da li bi mogao da je redovno koristim ili je to samo za jednom?
9ca7533e9577945fafb2d3eef65dca81.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
koji operater telenor ili mts ima bolje ponude za pripaid,interesuje me samo internet,za kolegu pitam...nedeljni ili mesecni ,cena?
 
Mts pripejd i internet ne bi smelo da se nalazi u istoj rečenici dok ne puste 4G.

SM-A505FN 4/128 tt
 
MTS za nove prepaid korisnike ima bonuse uz dopunu, važe nedelju dana, daju čak 20GB uz dopunu od 600 dinara ili više (bonusi se aktiviraju samo prva 3 meseca koriscenja SIM kartice).
Mane:
- kad potrošiš saobraćaj iz promocije, internet troši kredit i to po ceni od 50dinara za 1MB!
- 4G nije dostupan prepaid korisnicima

Telenor ima 5x više (500 dinara = 2500din za pozive i SMS + 5GB važi 15 dana) i 3x više (300 dinara = 900din za pozive i SMS + 3GB važi 7 dana).
Telenor ima neke personalizovane ponude koje traju 7 dana, ali to zavisi od sim kartice do sim kartice i nisu stalne, menjaju cene.
Telenor ima i standardne internet dodatke mesečne, od 250MB za 199 dinara do 10GB za 999 dinara. Saobraćaj važi 30 dana.
Telenor ima potpuno besplatan internet za dve aplikacije po izboru (po 10GB za svaku mesečno) - Facebook, Instagram, Twitter, Viber ili Whatsapp (možeš da izabereš dve aplikacije). Saobraćaj koji ostvariš koristeći ove aplikacije, neće trošiti regularan internet paket.

Napomena:
4G usluga mora da se aktivira kroz moj telenor aplikaciju na novoj prepaid SIM kartici. Standardno nije aktivan.
 
Mts pripejd i internet ne bi smelo da se nalazi u istoj rečenici dok ne puste 4G.
Zacudio bi se koliko dobro sada radi, verovatno jer je ogroman broj ljude uzeo 4G telefon i karticu.

Cak i kod mojih, gde je los 3G bas i imamo 6 MTS KT brojeva (isto 3G-only), pa radi dobro.
U centru BG (znam, znam, nije za poredjenje :D), kao da sam jedini na MTS 3G-u gde god prodjem sada ;)
 
Odnosilo se na centar bg :)
 
Je l' to Telenor menjao važenje kredita na prepaid Internet planovima? Već neko vreme vidim ove datume:

f147731c61f620d7b7ca331e147dc6d7.jpg


Ne pronalazim ništa na sajtu i na običnom prepaid broju mi je važenje kredita 2 meseca kao što su i objavili pre par meseci. Ne znam da li da ih cimam u vezi ovoga ili da se pravim blesav, a opet ne sviđa mi se ni ideja da mi propadne kredit.

Samo da javim, nakon par dana provera na njihovoj strani, epilog priče je da je trajanje kredita zaista ovoliko i da nije u pitanju nikakva greška. Na moju opasku da ovo nigde ne stoji na sajtu kao zvanična informacija, rekli su da će proslediti kome treba da se to doda na sajt:

1592ae85d970b7558bd23ceb60323b5e.png


Ovo je jako značajna informacija, naročito onima koji čuvaju stare brojeve. Pod uslovom da ne promene rokove važenja, evo najjeftinijeg rešenja za koje ja trenutno znam.
 
sta znaci "uplata izvrsena u novcu"?

Послато са SM-G950F помоћу Тапатока
 
@wyomingplease meni stvarno nije jasno o čemu pričaš i odakle ti te informacije.
c4a7d90cbc81b08a4da3cd5c86f3759a.jpg
e4acaa4a27be9c7df95c17fa747c1298.jpg


Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
Ova priča sa dopunom je bila za "vaučere"

Послато са SM-G920F помоћу Тапатока
 
@wyomingplease meni stvarno nije jasno o čemu pričaš i odakle ti te informacije.

Pričam o pripejd Internet brojevima na Telenoru i prenosim ono što su mi napisali na Twitteru, kao što i piše u mojim prethodnim postovima.

Za uplate u novcu se misli da je uplaćen “standardni” kredit, bilo online ili negde drugde a ne Internet dodatak, npr. od 1 GB za 399 RSD.
 
Da da izvini pomislio sam da si rekao za pripejd razgovore.

Послато са MI 8 помоћу Тапатока
 
S obzirom da je kredit uplaćen u novcu, ne znam sa kojim pravom ga "poništavaju" nakon 60 dana? Sa kojim pravom ga poništavaju bilo kad? I sa kojim pravom gase karticu nakon nekog vremena kada je korisnik tu karticu kupio i takođe platio u "novcu" (nije u naturi). Ovo bi trebalo da se vodi kao teško narušavanje privatne svojine, da postoji pravna država, trebalo bi da se pozabavi ovime. Po istoj logici bi moglo, na primer, ako ne potrošim pare sa tekućeg računa u banci, nakon 60 dana da mi banka "poništi" preostali iznos sa računa.
PS
Izvinjavam se na postu, malo me ponele emocije [emoji849]

SM-A505FN 4/128 tt
 
Poslednja izmena:
Сасвим је довољно што су то званично објавили. Купиш карту коју можеш да искористиш до неког датума и после не важи. По ком онда основу то ограничавају ако си је платио? Купиш карту за бус (не знам како је сада, некада су биле и оне дневне карте) па је не искористиш тог дана ... а платио си је.
Једини проблем је када допуну која важи још неколико месеци пребаце на нова правила па је обришу после новог краћег рока.

Било би једноставније да се у имену допуне налази и трајање, рецимо допуна од хх динара у трајању од три месеца. Као што сада постоје и неке допуне у трајању од три или седам дана.
 
Tebi je to dovoljno, meni je bezobrazno i neprihvatljivo to skraćenje na 60 dana i "poništavanje" preostalog kredita nakon toga. Imao sam neke pripejd brojeve sa nekih par stotina dinara na njima, i sve sam prebacio na humanitarne brojeve i ladno ću pustiti da ih pogase jer ne želim da me neko pravi na ovcu. Decu sam prebacio na drugog provajdera gde kredit važi malo duže i promocije traju po 30 dana, a ovi neka samo nastave ovako, videćemo dokle će da doguraju.


SM-A505FN 4/128 tt
 
Tebi je to dovoljno, meni je bezobrazno i neprihvatljivo to skraćenje na 60 dana i "poništavanje" preostalog kredita nakon toga. Imao sam neke pripejd brojeve sa nekih par stotina dinara na njima, i sve sam prebacio na humanitarne brojeve i ladno ću pustiti da ih pogase jer ne želim da me neko pravi na ovcu. Decu sam prebacio na drugog provajdera gde kredit važi malo duže i promocije traju po 30 dana, a ovi neka samo nastave ovako, videćemo dokle će da doguraju.


SM-A505FN 4/128 tt

A sta dobivas time dati kredit od 200din stoji vise od 60 dana,

Pa kazi i nama koj to provajderi gde kredit važi malo duže i promocije traju po 30 dana i sta ima od toga
 
Poslednja izmena:
@kalin62
Što bi mi brisali kredit posle 60 dana? Možda na nekom sledećem sastanku odluče da je mnogo i tih 60 dana, pa to skrate na 15 dana. Ili 7. Ili na 2 sata još bolje. Ako ne potrošiš kredit u roku od 2 sata, poništava se. Ima li ko da ih spreči u tome?
Skoro su mi majci "poništili" 200 + dinara, pre toga ocu isto oko 170. To se ranije nije dešavalo kad je kredit važio 330 dana. U principu ja mogu da se snađem za vaučer uvek, ali pa baš me i briga da se bakćem. Posebno me nervira što im promocije važe samo 7 dana, jer mi je teško da ispratim dva tinejdžera i njihove brojeve da li imaju promociju ili je istekla.
Kod svih drugih operatera je 90 dana trajanje dopune, i to je malo ali opet bolje nego kod ovih. I Vip i Globaltel imaju promocije od po mesec dana i zato sam klincima uzeo brojeve kod jednog od ta dva. Za matorce mi je malo teže jer oni su više vezani za brojeve pa bih morao da radim MNP ali i to ću da se nateram ovih dana.

SM-A505FN 4/128 tt
 
Vec 15g je pravilo da kredit vazi odredjeni period (u Evropi) ili da zavisi od visine kredita koji si uplatio ali da ti otmu pare posle tog perioda je nečuveno. Praksa je bila da se zamrznu pa kad ponovo dopunis,odmrznu se. Ovo sto radi Telenor je ,po meni, vrhunac *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*izma.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Nema veze ko radi. Uzimanje tj kradja novca je nedopustiva. Nisam čuo za tu praksu po Evropi. Uzimaju ali možda posle 12 meseci ili tako nesto.

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Jedino rešenje je da se ljudi organizuju, potpisi, pa u relevantne institucije, sudska presuda i sve ostalo što uz to ide jer sumnjam da bez suda ovo može da se reši. Dakle, pravi angažman, ne online peticije koje ničemu ne služe. Nešto mi se čini da se ni 1% ljudi ne bi pojavilo da ostavi svoj potpis, pa stoga i ne čudi što Telenor radi to što radi. Očigledno da većini odgovara i 60 dana važenja kredita i da nakon toga bukvalno ispari.
 
U Evropi su prvo poceli tu praksu, pa ju je VIP uveo kod nas.
Kasno je sada da se zalite, pustili ste 10ak godina da operateri rade sta zele :( Zato treba nabijati nos i kod operatera cije usluge se ne koriste i kritikovati, u najmanju ruku.
 
Ima li bolje kritike kad kazem da sam kod Telenora zato sto je najmanje zlo a ne zato što je dobar/ najbolji?[emoji6]

Sent from my SM-T585 using Tapatalk
 
Која је разлика ако узму после 330 или 30 или колико год дана? Свакако се зна који је рок, шта са онима који 331. дана виде да нема кредита? Знам да мтс одавно брише кредит, мислим да је Теленор после допуне (у неком року) враћао али после рока не али мислим да су скоро нешто променили.

Мислим, имаш 100 кинте кредита, број ти је у функцији, могу да те зову, шаљу поруке (не знам како се деле трошкови) и ти једноставно више ништа не уплаћујеш и то је то?

Скоро ми је на Теленору "пропало" нешто кредита јер је по старом имао трајање до лета али су променили то и рок је прошао а да нисам ни проверио, мада јесам знао да се то дешава. То за мене није у реду, ја сам знао али 90% других није. Сада више нећу да им уплаћујем кредит док картица траје, онда уплатим минимум, пребацим на хуманитарце и опет одстоји празна картица колико може. Не знам да ли им је то боље.

Да се не жалите превише, мени је скоро пропало 4к+ на мтс-у а другару скоро преко 10к кредита. Сада уредно пазим и допуним када је потребно па тако продужим трајање.
 
Која је разлика ако узму после 330 или 30 или колико год дана?

Ili 3 dana? Ili 30 sekundi?
Nema razlike. Kredit bi trebao da bude neotuđivo pravo korisnika, ma koliko vremena prošlo od uplate istog. Neka vrsta zamrzavanja je ok, ali poništavanje je krađa.
Mislim da je svaka dalja polemika na ovu temu suvišna.

SM-A505FN 4/128 tt
 
Nazad
Vrh Dno