Šta je novo?

Prepaid u Srbiji: tarife, promocije, iskustva, problemi..(FAQ u 1.postu)

Poseti Moj Telenor app ili pozovi *111*1# i besplatno aktiviraj Bonus dodatak koji sadrzi 900din kredita i 3GB interneta u domacem saobracaju, koji vaze 7 dana.

Ja sam se svih tih (promotivnih) poruka resio molbom u inbox njihove FB stranice.

Prvo su se pravili kao da je to briga korisnicima..informisanost, itd.

Zaista bitne poruke (o isteku paketa, kredita, propustenim pozivima) ce i dalje stizati iako tvde da u to nisu sigurni :)
 
Ма не сметају мени те поруке, сметало ми је што је ова стигла у 3 ноћу. За сада се не понавља, повремено стигне понека али у нормално време.
 
Da li je uspeo neko da prebaci broj iz druge mreže na vip pripejd? U posljednjih dva meseca svratim kad mi je usput delta city, merkator, a evo večeras i ada mall, nigde nemaju sim kartica. Nije baš da visim kod njih, ali ovo je peti ili šesti put da pokušavam u poslednja ~ dva meseca.[emoji19]
 
Ja sam uspeo zimus, ali prenos sam izvršio u Paraćinu. Ne znam da li to ima veze ali pokušaj u nekim manjim poslovnicama van tržnih centara i samog centra grada.

Iskreno, uopšte nisam mislio o tom problemu kada sam prenosio broj ali sad u ovoj temi vidim da je to postao veliki problem u poslednjih par meseci.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
To traje vec dve godine ..kad god sam hteo da prenesem broj na vip prepaid..oni nisu imali tu vrstu kartica kako su govorili...tek u vecim poslovnicima sam mogao..najcesce u uscu
 
A da probate prvo da prenesete broj i da vam daju 3G karticu pa onda da zamenite za 4G?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
A menja li se sim kartica kada si već u Vip mreži i želiš da sa postpejda pređeš na pripejd?
 
A menja li se sim kartica kada si već u Vip mreži i želiš da sa postpejda pređeš na pripejd?
ne.Ja sam pre 2 godine prebacivao post prepaid i pre par meseci vratio na postpaid i nije menjana kartica.

Sent from my ATU-L21 using Tapatalk
 
Da li je uspeo neko da prebaci broj iz druge mreže na vip pripejd? U posljednjih dva meseca svratim kad mi je usput delta city, merkator, a evo večeras i ada mall, nigde nemaju sim kartica. Nije baš da visim kod njih, ali ovo je peti ili šesti put da pokušavam u poslednja ~ dva meseca.[emoji19]
Da, skoro nešto sa mts postpejda prenos broja na vip pripejd. A mlada dama u poslovnici je razumela sa mts pripejda na vip postpejd pa su odbili zahtev, pa smo platili jedan račun u mts-u po punoj ceni tarife i onda smo se sporazumeli. Odmah dali usim karticu.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
E vidiš, to me najviše iznerviralo u celoj priči (na početku, sada se više ne nerviram). Kad kažem da hoću prenos broja, kažu može. Kada kažem hoću na prepaid, kaže ne može, nema kartica. Iz ove teme sam shvatio da za prepaid daju 3g kartice i shvatam da njih nemaju. Naglasim da hoću 4g karticu, da mi odmah daju nju, ali kažu da ne mogu da pišu zahtev na takvu karticu. Navodno moraju da unesu serijski broj kartice baš te vrste koju nemaju.
Prva dva puta sam išao baš zbog prebacivanja i nervirao se zbog gubitka vremena. Sad se više i ne trudim i ne pada mi na pamet da obilazim njihove poslovice u potrazi za karticama. Kad naletim usput, pitam. Neka se oni nerviraju što mi ne uzimaju pare, ja neću :)
 
Baš smo diskutovali pre nekoliko meseci oko aktiviranja Žabe pre isteka prethodne, da li se sabiraju krediti, pa je ispalo da se ne sabiraju, ali prethodni ostaje aktivan do kad je trebalo da važi. Ja danas aktivirao novu Žabu jer mi je preostalo par desetina dinara i on mi obrisao prethodni kredit. Otkad to?
 
Meni se isto to desilo pre par meseci. Sve je krenulo u 0 (600 din kredita i 3 gb neta) važenje 30 dana od dana aktivacije. Ništa se nije sabralo.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
200min/sms, neo u mreži i 3GB za 600 ili 150 - 4GB za 500, nijanse su u pitanju i da li ti više treba net ili minutaža. Po meni je trenutno najbolji Telenor gde imaš 100min, 1000 poruka i 1GB na 7 dana za 88 dinara, što ispadne 400min i 4GB za 352din mesečno (- 2 dana).
 
Znajući Telenor, teško da ćeš moći istu promociju da aktiviraš 4 puta za redom pod istim uslovima. Čim kreneš sa dopunama i aktivacijama odmah cena ide gore. Drugo, ko bre da se zeza i da aktivira promocije svakih 7 dana, bez mesec dana nema govora o nekoj iole ozbiljnoj promociji.

SM-A505FN 4/128 tt
 
Znajući Telenor, teško da ćeš moći istu promociju da aktiviraš 4 puta za redom pod istim uslovima. Čim kreneš sa dopunama i aktivacijama odmah cena ide gore. Drugo, ko bre da se zeza i da aktivira promocije svakih 7 dana, bez mesec dana nema govora o nekoj iole ozbiljnoj promociji.

SM-A505FN 4/128 tt

Nije tacno za telenor,moja cerkica koristi za 88 din odkad izaslo
 
@omtw To važi za one personalizovane ponude. Ova je svima dostupna uvek. Do kada ce trajati, ne zna se. Ali traje vec nekoliko meseci.
 
Kod mene te ponude za 88 dinara nema, tako da sigurno nisu svima dostupne. I meni se npr na Telenoru ne sabira saobraćaj, iako na vreme produžim istu promociju "Totalno sve" brišu mi se prethodni minuti, sms i net. Kod mene je 100 min, 2 gb i neo sms 250 din što nije nimalo jeftino.

Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Evo sad sam gledao na 2 broja, najjeftinija promocija košta 90 dinara ali ima samo 180 MB interneta. Sve ostalo je od 120 din pa naviše. Na oba broja iste promocije ali takva za 88 dinara ne postoji.
ad9c3a6dbd9119d3e4cea615dc69d260.jpg


SM-A505FN 4/128 tt
 
To ne može onda da se poredi sa Žaba Vip ili Globaltel promocijom koje su iste za sve. Davno je kod Telenora prestalo nešto da bude povoljno što na pripejdu što na postpejdu. Čak i kada bih gledao ono što najviše koristim - internet, Telenor je papren. Dođe mi da prebacim broj na Global.
dcb638209feff4f3596ad795a4a8bb40.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока
 
Meni nije probao sam,na Telenoru mi aplikacije Facebook i Instagram(dve besplatne) sačuvaju regularan saobracaj iz dodatka dok na Globaltelu brzo ode i onda bi morao da kupim novi što bi me isto izašlo ili više zavisno koliko trošite na aplikacije.Ovako mi je opuštenije mogu da uštedim na regularnom saobraćaju koji se može preneti u naredni mesec.Uhvatio sam i novogodišnjih 120 GB koji samo produžavam i dok ne potrošim a neću skoro druge varijante mi nisu pogodne.I na Telenoru je najbolje kupiti najveći dodatak od 12 GB jeste 999 dinara ali ga možete produžavati sa najmanjim 199 din(300 MB).
 
Poslednja izmena:
Meni je za povremeno korišćenje kad sam u Srbiji Telenor i više nego dobar sa ovim promocijama.
8fbe827beaf03e4f076014d614564f4e.jpg
 
200min/sms, neo u mreži i 3GB za 600 ili 150 - 4GB za 500, nijanse su u pitanju i da li ti više treba net ili minutaža. Po meni je trenutno najbolji Telenor gde imaš 100min, 1000 poruka i 1GB na 7 dana za 88 dinara, što ispadne 400min i 4GB za 352din mesečno (- 2 dana).
Da, bukvalno nijanse i bitnije je gde se ko pronalazi u svojim potrebama od generalne ocene koja je opcija bolja.
S jedne strane, u Vipu imaš neograničene paralelne minute u mreži, što u slučaju da imaš dosta poziva ka Vipu umnogome povećava minute za razgovor.
S druge strane, u Globaltelu se prenosi nepotrošeni saobraćaj, te može da se napravi dobar štek (ako imate "sezonske" potrebe za povećanim saobraćajem).
 
Poslednja izmena:
Ja se onda izvinjavam na dezinformaciji za Tln da akciju od 88din imaju svi. Ovde sam pročitao ranije da je imaju svi, a nekoliko ljudi koje znam i ja je imamo. S tim što sam je ja aktivirao 2-3 puta za neke duže razgovore koje sam imao, da ne potošim Žabu koju koristim na primarnom broju.
 
To ne može onda da se poredi sa Žaba Vip ili Globaltel promocijom koje su iste za sve. Davno je kod Telenora prestalo nešto da bude povoljno što na pripejdu što na postpejdu. Čak i kada bih gledao ono što najviše koristim - internet, Telenor je papren. Dođe mi da prebacim broj na Global.
dcb638209feff4f3596ad795a4a8bb40.jpg


Послато са MI 8 уз помоћ Тапатока

Pa opet telenor bolji(kod moje cerkice) 3GB 99din 7dana

wp_ss_20190604_0003.pngwp_ss_20190502_0001.png

Izgleda da zavisi koja kartica
 

Prilozi

  • wp_ss_20190527_0003.png
    wp_ss_20190527_0003.png
    63.9 KB · Pregleda: 98
  • wp_ss_20190429_0001.png
    wp_ss_20190429_0001.png
    40.6 KB · Pregleda: 87
Poslednja izmena:
Ja sam menjao pre jedno dve godine da bih registrovao prepaid broj na svoje ime jer sam imao Mobiklik onu crvenu iz 1999 pa da ne crkne, bila matora 18 godina tad. Na njoj ima ovo od 88din.
 
Znajući Telenor, teško da ćeš moći istu promociju da aktiviraš 4 puta za redom pod istim uslovima. Čim kreneš sa dopunama i aktivacijama odmah cena ide gore. Drugo, ko bre da se zeza i da aktivira promocije svakih 7 dana, bez mesec dana nema govora o nekoj iole ozbiljnoj promociji.
Srz svega i pokazatelj ko zeli da pravi prepaid da bi ljudi koristili, a ko zeli da smara korisnike :)
Ja nisam aktivirao nista na svom Tln broju, pa opet nisam imao tu cenu nikada. A broj i ne koristim osim sto mu produzavam trajanje jednom u nekoliko meseci i odmah isti kredit prebacim drugima (jedva nasao nekoga ko i dalje koristi Tln prepaid!)

A ko juri internet, najzad MTS ima nesto interesantno na prepaidu: https://mts.rs/Privatni/Mobilna/Pripejd/Tarife
20GB za svaku dopunu od 600 i vise (7 dana naravno)
200 min po 300din posle dopune od 600din (smesno, ali eto.. mozda nekome znaci)
Besplatne antisocijalne mreze uz dodatke od 1/4/20GB na 7 dana (nevezano za dopunu direktno, vec za aktiviran dodatak za net!)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno