Šta je novo?

Cooler Master V series

o tome pricham.

e sad, ta tvoja 7970 beshe sa lokovanim naponom od 1.2 ili 1.25v?
ako jeste pa i ne istopilo se kad je vukla 300-350w pod majningom...
a eto sa druge strane projektovano je da taj kabl izdrzi tih ~300w (2x150)
 
Poslednja izmena:
Najgore što je to bila non-top koja je imala stock 925/1375 taktove i, ako se dobro sećam (da ne tražim sad) 1.07V napon ili tako nešto, niže od ovih Top verzija koje su zakucane na 1.18V. Jeste bila overklokovana, ali nije vukla 300W, potražiću rezultate.

Edit. Našao rezultate potrošnje, doduše ovo je bilo pod BTCom, ali je istopilo konektore i početak izolacije na samim žicama.

Mislim da se malo preteruje sa potrošnjama grafičkih kartica, evo šta meni UPS prikazuje kao potrošnju celog računara:

Maximus V Gene, 16GB ram, i7 3770k, Asus 7970, 1 HDD - idle, desktop, varira od 76 do 83W, neka je prosek ~80W.

7970 na default naponu i 925MHz - pokrenem samo guiminer, cpu affinity nijedno jezgro nije uključeno, potrošnja varira 240-245W, ako upotrebimo maksimum od 245W za računicu, ispada da opterećena 7970 na default podešavanjima troši max 165W.

7970@1100 i Power level +20, guiminer - 270W, dakle 190W za solidan OC na 7970.
 
Poslednja izmena:
mozda je bio losh kontakt, ko zna....ali da malko deluje onako neubedjivo to 2x8 na 1x6 pina...deluje, barem meni...pa i da radi ili da se topi :(
 
To napajanje je tezak overkill za tvoju masinu i po snazi i po odnosu vrednost istog/vrednost racunara, ali ok, merak nema cenu :)
Jeste overkill, ali ja planiram da ga koristim na duze staze i da ubacim jos jednu grafu kad nabavim bolji monitor, pa ce ispasti tamana koliko treba :)
 
Taj ko ti je to dao nema pojma, garancija je 5 godina i trebao si insistirati.
 
ko zna kako oni uvoze to u bosni.
verovatno nemaju zvanichne distributere, vec se snalaze po principu kupovina od preko u malo/veleprodajama.
pa da bi se shto manje cimali, lepo kazu manju garanciju...ili se cenkash oko iste :D

srbija je dno, ali majka bosna josh gora po pitajnu HW-a :(
 
ko zna kako oni uvoze to u bosni.
verovatno nemaju zvanichne distributere, vec se snalaze po principu kupovina od preko u malo/veleprodajama.
pa da bi se shto manje cimali, lepo kazu manju garanciju...ili se cenkash oko iste :D

srbija je dno, ali majka bosna josh gora po pitajnu HW-a :(

Uvoze tako sto svercuju iz Srbije, malo ih sad koci povecan pdv, sto ce reci slabije se isplati. Nisam ni video da je iz Rep. Srpske, mislio sam da je ovde negde kupio, tamo je dobro sto je uopste dobio garanciju realno.
 
Uvoze tako sto svercuju iz Srbije, malo ih sad koci povecan pdv, sto ce reci slabije se isplati. Nisam ni video da je iz Rep. Srpske, mislio sam da je ovde negde kupio, tamo je dobro sto je uopste dobio garanciju realno.

Pa ide uvoz preko Hrvatske i preko Srbije. Garancija je uredna nema sanse da se ne dobija samo sto lazu za duzinu iste.
Posto znam ljude u radnji gdje sam kupio rekli su mi da je 3g kod uvoznika.

A pisao sam vec nekoliko puta za grafike 280x koje su se cekale po 30 dana u Srbiji a ovde stizale za 7 kada narucis.
Uvoznik vas, dostava skela commerce :)
 
Pozdrav svima. Treba danas da kupim V850 napajanje, koje je kupljeno u Madjarskoj. Covek od koga ga kupujem kaze da ima garanciju 2 godine. Zar nije 5 godina garancija na ovo napajanje.
Takodje me interesuje da li se garancija moze ostvariti i kod nas, da ne moram da idem u madjarsku ako se nesto desi sa napajanjem?
 
Pozdrav svima. Treba danas da kupim V850 napajanje, koje je kupljeno u Madjarskoj. Covek od koga ga kupujem kaze da ima garanciju 2 godine. Zar nije 5 godina garancija na ovo napajanje.
Takodje me interesuje da li se garancija moze ostvariti i kod nas, da ne moram da idem u madjarsku ako se nesto desi sa napajanjem?

Pozdrav,

U slucaju da treba da se izvrsi reklamacija i prizna garancija, to mora da ide preko prodavca/distributera gde je napajanje kupljeno.U slucaju da si napajanje kupio u Madjarskoj i da treba da radis reklamaciju moras da ides preko njih.Procedura je takva zato sto Cooler Master na kraju mora pokriti garanciju uvozniku tog proizvoda.Garancije se ostvaruju preko serijskih brojeva i mi jasno vidimo kad je napajanje kupljeno i ko ga je kupio.Tako da nije izvodljivo da je (primer) napajanje kupio Expert u Madjarskoj a EWE u Srbiji treba da pokrije tu garanciju.Procedura reklamacija : uvoznik/distributer "A" uveze proizvod,proda "B" malprodajama, kupi "C" krajnji korisnik.Proizvod treba da se reklamira "C" korisnik,vraca proizvod na reklamaciju "B" maloprodaji, maloprodaja "A" uvozniku.Uvoznik ima internu proceduru reklamacije Cooler Masteru.CM proverava da li je reklamacija validna i pokriva reklamaciju uvozniku/uvoznik dalje -B-C.

Svi nasi proizvodi, uvezeni preko zvanicnih distributera moraju imati zvanicnu garanciju CM-a.U slucaju V serije to je 5 godina.

Mozete proveriti i sami :

Madjarska-Expert :http://expert.hu/termekek/36563/TAP_Cooler_Master_700W_VANGUARD_RS700_AFBAG1_EU.html
Hrvatska-Links i Feniks : http://www.links.hr/?option=katList&id_kategorija=052715&naziv=coolermaster
BiH-Uniexpert :http://shop.ue.ba/product.php?item=5079
Srbija-EWE : http://ewe.rs/artikal/CAS00976/COOL...W-napajanje-RS-600-ACAAB1-EU-3Y/?category=246

Na linkovima mozete videti da je pokriven garantni rok koji priznaje CM.Primer V serija 5 godina,G 3 godine...itd

U slucaju gore navedenom, molimo vas da proverite ko stoji kao uvoznik proizvoda ukoliko vam ne priznaju validan garantni rok.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

U slucaju da treba da se izvrsi reklamacija i prizna garancija, to mora da ide preko prodavca/distributera gde je napajanje kupljeno.U slucaju da si napajanje kupio u Madjarskoj i da treba da radis reklamaciju moras da ides preko njih.Procedura je takva zato sto Cooler Master na kraju mora pokriti garanciju uvozniku tog proizvoda.Garancije se ostvaruju preko serijskih brojeva i mi jasno vidimo kad je napajanje kupljeno i ko ga je kupio.Tako da nije izvodljivo da je (primer) napajanje kupio Expert u Madjarskoj a EWE u Srbiji treba da pokrije tu garanciju.Procedura reklamacija : uvoznik/distributer "A" uveze proizvod,proda "B" malprodajama, kupi "C" krajnji korisnik.Proizvod treba da se reklamira "C" korisnik,vraca proizvod na reklamaciju "B" maloprodaji, maloprodaja "A" uvozniku.Uvoznik ima internu proceduru reklamacije Cooler Masteru.CM proverava da li je reklamacija validna i pokriva reklamaciju uvozniku/uvoznik dalje -B-C.

Svi nasi proizvodi, uvezeni preko zvanicnih distributera moraju imati zvanicnu garanciju CM-a.U slucaju V serije to je 5 godina.

Mozete proveriti i sami :

Madjarska-Expert :http://expert.hu/termekek/36563/TAP_Cooler_Master_700W_VANGUARD_RS700_AFBAG1_EU.html
Hrvatska-Links i Feniks : http://www.links.hr/?option=katList&id_kategorija=052715&naziv=coolermaster
BiH-Uniexpert :http://shop.ue.ba/product.php?item=5079
Srbija-EWE : http://ewe.rs/artikal/CAS00976/COOL...W-napajanje-RS-600-ACAAB1-EU-3Y/?category=246

Na linkovima mozete videti da je pokriven garantni rok koji priznaje CM.Primer V serija 5 godina,G 3 godine...itd

U slucaju gore navedenom, molimo vas da proverite ko stoji kao uvoznik proizvoda ukoliko vam ne priznaju validan garantni rok.

Hvala na informacijama.

Steta sto nema neki global warranty. Imao sam recimo HP Elitebook laptop kupljen u USA, ostvario sam garanciju bez problema kod nas nisam morao da nosim laptop u USA na reklamaciju :).
 
Pozdrav
Ima li nesto od jacih napajanja na stanju, preko 750w ?
 
A zna li se kad možemo očekivati napajanja iz V Semi-Modular Series?
 
Kad se moze ocekivati uvoz veceg broja V1000 ?
 
samo da se javim apropo v1000.
pored 4x r9 280x (undervolt debeli i underklok), dodao sam na njega josh i FX8320 na 4ghz (6 jezgra rade) da kopa cpu koine, i nema nikakvog coil whine-a, mozda je prestalo u medjuvremenu,
mozda je samo to primerak koji mi nije u bg-u...ko zna, ali kako god, tishi je i hladniji od seasonic-a 1250XM za klasu...pod identichnim opterecenjem.

ubedljivo najbolje napajanje za kopache koji ne sile mnogo hw (moja malenkost :D)
 
samo da se javim apropo v1000.
pored 4x r9 280x (undervolt debeli i underklok), dodao sam na njega josh i FX8320 na 4ghz (6 jezgra rade) da kopa cpu koine, i nema nikakvog coil whine-a, mozda je prestalo u medjuvremenu,
mozda je samo to primerak koji mi nije u bg-u...ko zna, ali kako god, tishi je i hladniji od seasonic-a 1250XM za klasu...pod identichnim opterecenjem.

ubedljivo najbolje napajanje za kopache koji ne sile mnogo hw (moja malenkost :D)

Ti si ga bas pretegao, stvarno je vrhunsko napajanje, nema sta. V serija sigurno moze da obezbedi 15%-20% vise snage nego sto je deklarisano. Kacenje tog buldozera koji na def voltazi vuce preko 200W je po meni ludost,verujem da ni undervoltovan ne vuce manje od 150w.
Ako ti tako masina bude radila par meseci stabilno ja cu na moje V1000 da nalepim nalepnicu V1300 + :D.
 
Dobro ali imaj u vidu da Demio sve to debelo undervoltuje i da mu je potrosnja na kartama smesna. Ne brini nista, pazi on na svoj HW ;)
 
mico, ti kao da ne znash na kojim setovanjiam ja drzim svoje bebice :D

amd kaze da cpu troshi 125w na defaultu, a znash li ti koji napon se njemu daje kad mu je turbo ukljuchen? za neke primerke ide i preko 1.4v.
kopanje ovo em manje smara cpu od linxa/prajma, em sam ostavio 6 jezgara da radi samo, em je napon za 4ghz 1.188-1.2v....rekao bih ~100w potroshnje, ali ovih dana cemo proveriti i to.
 
Jasno mi je :D,ali jednostavno 4xR9 280x i FX8350 na napajanju od 1kw mi zvuci kao naucna fantastika :). I ja sam poceo da smanjujem taktove i napone na svim grafikama, shvatio sam da tih 20-30 khsha nisu vredni maltretiranja hardvera i razmisljanja hoce li se nesto zapaliti ili ne :D. A o potrosnji struje da ne govorim....
 
javljam potroshnju uskoro, pa cemo videti :)
vec sam pisao paradigmi, chini mi se, kako ja to rachunam, i da ima tu lufta kad se sve undervoltuje.
 
evo malo infoa za ove shto su zabrinuti za moj hw :D

rig sa 4x 280x @ 950/1500, 1025mv + FX 8320 @3600MHz, 1.1v troshi kopajuci samo sa grafikama (cpu na leru sa iskljuchenim power saver opcijama)...3.8A, napon je 228V izmereno.
sa ukljuchenim i procesorom penje se na samo 4.0A (da, cpu razlika ler/load samo 46VA). kad se to srachuna ispada 866VA (ne W), odnosno 912VA kad radi i cpu.
mrzelo me da kachim i na rig sa procesorom na 4ghz i 1.2v, kontam da je mozda 30VA plafon vishe.

e sad, ako u rachunicu ubacimo za zad samo efikasnost napajanja od ~90%, jedan moj rig sa procesorom na 4ghz iz napajanja (ne iz utichnice) vuche 850w.
ako mu je to previshe onda i treba da crkne :D
cela prethodna rachunica je radjena po principu VA=W, ali po netu sam nalazio da postoji i neki power faktor i on se krece u rasponu od 0.65-0.91 za rachunarske komponente,
odnosno, da bi dobili pravu potroshnju u Watima formula ide ovako P=U x I x PF.
ako i njega ubacimo u formulu, neka je i 0.91, moj V1000 je opterecen sa ~775w. i zato je tih, hladan i ima da traje ;)

takodjer, odradih kratak test, za vas shto natezete HW pa posle se pitate zashto vam crkavaju ili gore komponente :D
digao sam grafike na 1045/1500 (10% veci gpu klok) i napon na 1087mv, potroshnja je skochila za ravno 20%, napajanje je pochelo da urla, i to sve naravno bez kopanja procesora.
oni koji natezu i preko toga, tachno je onako kako sam i govorio empirijski, 25-30% veca potroshnja u tim situacijama.

pa vi sad vidite shta vam je chiniti ;)

test radjen na ambijenaltnoj od 27c, sa nekim skupim amper kljeshtima :), a ne kilawat uredjajima od 1500din :D
 
Poslednja izmena:
Mozda mu je 0.9 efikasnost ali na 50% opterecenja, treba pogledati review neki (JonnyGuru npr.). Ako se napajanje malo vise optereti efikasnost pada malo, tipa na 0.87.
U svakom slucaju verujem da je potrosnja oko 800W koliko god nekome zvucalo neverovatno. Ja isto znam koliko undervolt moze da smanji potrosnju jer i ja cuvam svoje karte i ostali HW. Bas zbog toga imamo nula briga ;)
 
elem u tabeli i ma i P.F., da nije to power faktor? ako jeste, onda mozemo da izuzmemo njegovo postojanje jer je mizerno mali od 1.
ali i sa tim, misilm da opterecenje, kojim maltretiram moja napajanja :D, nije alarmantno.
 
Poslednja izmena:
@demois Koliki hashrate na tom kloku i koje 280-ice ?
 
Nazad
Vrh Dno