Šta je novo?

Cooler Master V series

DoX je napisao(la):
Nakon instaliranja bukvalno sam osetio njegovu snagu. :D Lakse se OC-uje sve, imam osecaj da je sve stabilnije i da komponente dobijaju ravnomernu i pravu struju, bez mnogo varijacija i mislim da to i sami rezultati mog OC-a (CPU i GPU) pokazuju. :)

Totalni kvalitet !
Placebo :D
 
kupih i ja sebi jedno danas, v1000, da se nadje :D
 
Jel ga trpas u rudnik demiose ? Sto si bas uzeo CM, pored Enermax-a i Seasonic-a ?
 
naravno da ga trpam :D
zashto da ne, unutra je seasonic po chiftek ceni :D
enera nema kod nas ovako jakih, seasonik papren i nema dovoljno konektora.
ovo chudo 8x 6+2 pin, milina
 
dobra je v serija a ja sam za svaki slucaj u rudnik ubacio 2 komada M2 series 1500 w :)
 
Pozdrav,

Zelimo da pruzimo malo informacija ljubiteljima V-serije.

Ocekivano da se pojavi na trzistu u Aprilu.

V1200

 Fully modular cable design for easy installation and cable management.
 100% high quality Japanese electrolytic & solid capacitors ensure performance and reliability.
 135mm FDB silent fan default as hybrid mode, equipped with hybrid mode controller, easily switch mode (normal / hybrid) by the controller.
 Zero dBA – Fanless operation under 30% load
 80 PLUS Platinum
 Powerful single +12V rail, capable of delivering up to 100A
 Excellent output voltage stability ensures total voltage regulation under 1%
 Double layer EMI filter ensures low levels of electromagnetic interference
 Twelve PCI-E 6+2pin connectors for 4 way SLI & high end solution builds

V.jpg
 
Ocekivana cena mozda ? 250+eura ?
 
Odlicna vest, ja sam jesenas i predlozio na CM forumu da izbace 1200-1300 model, jer nove graficke trose 250~280W, pa bi model od 1KW bio knap.

Taman sam se zabrinuo kako ce moji V1000 izdrzati leto sa 4x280X i 95% load-om, ali evo resenjaaa. :)
 
mada, da se ja pitam, napravio bih neko da parira m2 1500w...da je makar 1350w ili svih 1500, pa da se usudi choek da uposli svih tvelv konektora za grafuljoze.

a ovako...5 moze, sa 6 ce biti natezanje, morace deebeli undervolt da padne.
 
^Zamisli V1500? :)

4X R9 290X ko od sale i to nategnute do maximuma. Ali mislim da je mala potraznja za tim napajanjima i tesko da bi takvo bilo <300e.
 
Odlicna vest, ja sam jesenas i predlozio na CM forumu da izbace 1200-1300 model, jer nove graficke trose 250~280W, pa bi model od 1KW bio knap.

Taman sam se zabrinuo kako ce moji V1000 izdrzati leto sa 4x280X i 95% load-om, ali evo resenjaaa. :)

Ovde na temi je bilo predloga i za hybrid mod,pratimo mi ....:)
 
ili ako vec pratite, mogli biste da napravite neku mining varijantu ultimativnu da se ne cimamo sa 2 napajanja.

neko v1500 ili v1600 sa 14 konektora za grafike, sa manje konektora za sata i molex, sa josh boljim hladjenjem.
pa neka bude i 350e, bolje i tako nego dva od 180e.
 
Treba to ohladiti demiose :)
 
Oko toga se ne brinem jer cim bitkoin jos vise postane mainstream i jos vise bude na glasu, eto nama komponenti sa "BTC" sufiksom. :)

Asrock H81 Pro BTC

Radeon R9 xxx BTC

CM V1600 BTC

... :)
 
krajnje bi vreme bilo da se krene sa proizvodnjom kvalitetnijih, robusnijih proizvoda koji mogu bez problema da podnesu ove torture, pa neka i bude skuplje.
 
Sta mislite koliko ce taj trend potrajati i potraznja za tako jakim napajanjima za BTC sisteme?
 
Potrajace bar jos par godina. Dok se kopao btc kopao se, preslo se na scrypt valute. Kad se ne bude to kopalo kopace se nesto drugo. Rudarenje je sve popularnije i kamo srece da je jos neko imao sluha kao ASrock da izbaci neku komponentu specijalno za to.
ASrock ima plocu za 6 grafika, kad bi imali i napajanje da gura undervoltovanih 6 grafika (sa kablovima) to bi bio cist pogodak.
 
v1500 ili pak 1600 puna kapa, mada to bi mogli po preorderu jer retko ko bi to kupovao osim rudara
 
Dobra je tema i zanimljivi predlozi sa vase strane .

Da li se slazete da admini prebace temu u CM sobu?Bice nam lakse da je pratimo,takodje da ne ispadne da ovako idemo protiv pravila foruma.
 
Dobra je tema i zanimljivi predlozi sa vase strane .

Da li se slazete da admini prebace temu u CM sobu?Bice nam lakse da je pratimo,takodje da ne ispadne da ovako idemo protiv pravila foruma.

Ne znam za druge ali ja se slažem, što da ne.


Što se ovih napajanja tiče, evo tek danas sam ih detaljno pogledao iako znam za njih mesecima unazad. Baš sam se iznenadio što po ovako povoljnoj ceni mogu kupiti toliko dobro napajanje,mislim da toga do sada nije bilo. Ako je bilo nek me neko ispravi.

Ja razmišljam da li da kupim V850, mada mi neće toliko skoro trebati njegova maksimalna snaga. Više za svaki slučaj i za buduće konfiguracije, da budem precizniji.


P.S. Neko je ovde pomenuo da mu se čini da je overklok lakši i ceo sistem radi stabilnije a onda je dobio odgovor da je to samo privid. Koliko je ovo tačno da se zaista lakše overklokuje u u odnosu na neko drugo napajanje od 700 ili 850 W ? Ili je to zaista samo trip ?
 
naravno da su zanimljivi predlozi.
ranije su se napajanja preko 850w prodavala u tragovima, a sada ih nema ni za leka :D
a zna se zashto, pa ono, zashto da se ne obrati paznja malo i na rudare koji sada pokupishe ogroman broj grafika i napajanja, pogotovo onih najjachih.
 
Slazemo se, sto da ne. CM je jedini koji pruza feedback i komunicira s korisnicima. Nama korisnicima to svakako puno znaci a to pomaze i vama nema razloga da iko ima ista protiv.

Sto Demios kaze, ranije niko nije kupovao jaka napajanja a zadnjih godinu dana je problem kupiti ista preko 850W jer ih nema u dovoljnim kolicinama. Nije potrebna ne znam koliko detaljna analiza da postoji potreba za jakim napajanjima vec neko vreme.
1500W ili 1600W sa 12x PCI-e kablovima bi mnogima resilo probleme. Mnogo je lakse pakovati rigove po 6 karata nego po 4, pogotovu onima koji imaju gomilu karata.
 
Druze na kojoj ploci radi 6 karata provereno?! Znam dosta njih koji ni 5 nisu uspeli da poteraju ili su im crkavali random delovi na ploci posle par dana!!
Btw i od mene pohvale za Cm,citao sam par slucajeva kako su korisnicima izlazili u susret!
 
Nazad
Vrh Dno