Šta je novo?

Cooler Master V series

V700 moze da se nadje za 124-125e, dok x650 KM3 verzija ima samo u jednoj radnji za 135e. Mislim, razlika nije velika, ako uopste ima x650 u toj radnji verovatno cu ici na x650. Hvala
 
Ja sam napajanje v700 okrenuo tako da je fan dole. Da li je to normalno ili da ga okrenem. Stoji na dnu kućišta.
 
Strašno! :) Šta radi veliko tržište i konkurencija... I nije baš 110€ malo više ipak, ali opet prefejtino za ove cene ovde..
 
Dobro, nije mu to regularna cena (210$). Ali oni imaju stalno akcije, evo taj CM je 129$ after mail in rebate.
 
Na to ide porez koji zavisno od države može da bude visok (npr. NY), a to se vidi tek kad dođeš do checkout dela.
 
A takodje moze da bude bez poreza u zavisnosti od drzave iz koje se narucuje.
 
A takodje moze da bude bez poreza u zavisnosti od drzave iz koje se narucuje.

Newegg posluje u americi, kanadi, tajvanu i kini. Jel znaš u kojoj državi (pretpostavljam američkoj) nema poreza na robu kupljenu preko newegg-a?
 
Poslednja izmena:
Newegg posluje u americi, canadi, tajvanu i kini. Jel znaš u kojoj državi (predpostavljam američkoj) nema poreza na robu kupljenu preko newegg-a?
Narucivao sam robu koja je stigla na floridu, poslato iz newegga iz kalifornije (posle su otvorili na jos mesta u SADu), cini mi se, i nije bilo poreza.
Ako sam tada dobro shvatio, ako se narucuje iz drzave koja nije u istoj kao i prodavac (racunaraske opreme), nema poreza.
 
Dobro, nije mu to regularna cena (210$). Ali oni imaju stalno akcije, evo taj CM je 129$ after mail in rebate.

To stoji, akcija imaju uvek. Ali ovo je bas momacko snizenje i do sada tesko da sam video slicno. :)

Ne znam sta im dodje taj rebate card ali pretpostavljam neka kartica ili upon kojim ostvarujes popust.
 
Pitanje za vlasnike:

Da li se ventilator napajanja okrece u idle? I jel nema hybrid switch?
 
Znaci dezinformacija da se vent pali tek na 20% load-a ...
 
Gde si to procitao?

Ja nigde nisam nasao info o zero fan mod-u.

@Ljanmi, pa onda je taj tvoj corsair tisi od pasivnog hladjenja jer ja mog V1000 uopste ne cujem. Otvorio kuciste i stavio uvo na napajanje, tisina.
 
Nema hybrid switch, cuje se glasnije od mog Cors-a TX650W i to osetno glasnije u idle-u tj dok dizes sys i u desktopu dok surfujes ili sta god vec radis.
Hybrid switch nema, ali napajanje nije glasno.
Gde si to procitao?

Ja nigde nisam nasao info o zero fan mod-u.

@Ljanmi, pa onda je taj tvoj corsair tisi od pasivnog hladjenja jer ja mog V1000 uopste ne cujem. Otvorio kuciste i stavio uvo na napajanje, tisina.

Kod mene je ista situacija - napajanje se ne može čuti, jedino što se čuje su ventilatori u kućištu.
 
Poslednja izmena:
Potpisujem vent uopste nije glasan, ne moze se cuti, i kod mene ostali ventovi prave buku dok je napajanje necujno.
 
Nemam kuciste klasicno, imam open air case - postoje GPU i CPU fanovi(sem njih nemam nijedan jedini drugi fan u sistemu). Buka koju proizvode nije cujna, jer kada iskljucim CPU fan a GPU fan zaustavim rukom(naravno u ajdlu u destopu) jedino sto se cuje je Corsair TX650W. Tada sam na pola metra od masine tj jos blize nego inace(normalno sedim na 1,5m od masine), kada ukljucim CPU fan a sa GPU fana sklonim ruku - buka je jednaka. Dosao sam do zakljucka da je u ajdlu najbucnija komponenta moj Cors. OK, sklapao drugaru neku masinu, uzmem mu V700 ukljucim i iznenadim se bukom koju proizodi u ajdlu. Nije u pitanju sam fan, on nije toliko cujan koliko je cujno strujanje vazduha i neki huk koji proizvodi. Jasno mi je da 135mm je ogroman fan ali se vrti isuvise brzo u ajdlu bezpotrebno, sve su vrhunske komponente unutra do 150-200w uopste ne treba da se vrti i ako se vrti mogli su da ga nasteluju da ide na 300-400 RPM-a. Kvalitet struje ne sumnjam da je u samom vrhu ali za moj ukus i moj setup ovo je isuvise bucno i definitvno dealbreaker. V850 i V1000 nisam probao ali ne verujem da se razllikuju po ovom pitanju jer imaju identican fan. Vecina ljudi ove stvari ne moze da analizira iz prostog razloga sto imaju gomilu fanova u kucistu i sve je mnogo komplikovano ispitati, kod mene je to mnogo jednostavno + ja imam otvoreno kuciste i sve se dosta vise cuje nego u klasicnom kucistu gde zatvoris stranicu i prilicno smanjis buku kompletnog sistema. Ima i do ljudi tj sta je kome bucno ili nije bucno, mada ja ovaj zakljucak nisam doneo sam, sat vremena sam se sludjivao sa drugarom i prosto nismo mogli da verujemo da je mrtvi Cors 650W od pre par godina tisa komponenta od V700 i to ne malo tisa, prilicno tisa(u ajdlu naravno) a ja sam ocekivao superiorniju komponentu u svakom pogledu pa i u pogledu buke. Da me neko ne shvati pogresno, V700 ni po kojim standardima ne pravi buku u pravom smislu, ono je generalno tiho napajanje ali covek kao ja zeli nesto najpribliznije apsolutnoj tisini dok surfuje ili radi nesto u desktopu i ja tu zaista gledam na sitnice, kada je gaming u pitanju onda vise nije bitno jer zvucnici rade pun gas i tada to nije nesto primetno ili jos bolje vrhunske slusalice i onda 100% nije primetno tako da ajdl je ono sto se po meni racuna, load manje/vise. Seasonic je to lepo resio sa semi pasiv prekidacem, nisam ga probao ali verujem da ako fan ne radi do nekog opterecenja da se ne cuje uopste, jel? :) Postoji i solucija da moj primerak koji sam dobio "na test voznju" nije u redu mada iskreno ne verujem :p
 
Nisam ni ja probao V700 ali potpisujem da nebi trebalo biti razlike u buci.

Pazi, meni nije bas tiho u kucistu, pumpa se dosta cuje tako da ne mogu zaustaviti prstima buku kako bih oslusnuo napajanje. Ali kada sam ga uzeo, prvo sam prikljucio na jednu bitcoin masinu koja je stajala na stolu i ventilator od napajanja mi je bio na 15cm od uveta. Cuje se jeeedva sum koji pravi ali to je tako mizerno da nemam reci.

@PCBeast,

Ja sam prezadovoljan sa napajanjem, mada sam tako i ocekivao kada sam pogledao sve review-e. Pre njega sam imao Seasonic XP1000 koji apsolutno ne opravdava 10k vecu cenu. Prvo dizajn Vanguard napajanja je po meni vrhunski, kablovi su prica za sebe. Svi su flat crni i neverovatno saviljivi (Seasonic ima dosta krute kablove, pogotovo na 24 pina koji se ni priblizno ne moze saviti kao ovaj na CM), kao sto sam rekao tiho je, a snage ima i vise od predvidjenih 1000W. Posto planiram da na sve mining konfiguracije stavim V1000 napajanje, prvo sam ga testirao sa 4X7950 naklokovane gde ceo sistem vuce oko 980W. Posle par sati rada, napajanje je hladno, ni ventilator ubrzalo. :)

Tako da smatram da kod nas boljeg nema.

Ako si preko grane, nije lose da pogledas Corsair RM seriju. To je kao odgovor na CM V seriju, cak su i jeftinija od vec jeftine V serije, a imaju i zero fan mode do 40% opterecenja (nama ovo svakako ne znaci :d ).
 
Poslednja izmena:
Damn, ispade da bih po pitanju tišine bolje prošao sa V1000 da gura ~1000W nego sa ovim X-1250 koji je nepodnošljiv kad pređe 1KW. :S: Jedino što prebacuje i 1300W ako zatreba, al' zato kao da poleće...
 
http://www.youtube.com/watch?v=g3x-bAWZWPM
Cuje se jeeedva sum koji pravi ali to je tako mizerno da nemam reci.


Ako si preko grane, nije lose da pogledas Corsair RM seriju. To je kao odgovor na CM V seriju, cak su i jeftinija od vec jeftine V serije, a imaju i zero fan mode do 40% opterecenja (nama ovo svakako ne znaci :d ).

Pazi, kada je jedina komponenta koja se cuje napajanje i sedis sam u sobi i citas forum npr taj huk, strujanje vazduha koje opisujes ne slazem se da se cuje bas mizerno, cuje se tiho ok ali ga non-stop solidno dobro cujes u otvorenoj konfiguraciji, verujem da se situacija menja kada se stavi stranica. Svejedno samo kazem da je u toj situaciji Cors TX650W solidno tisi, vecina nece da pravi nikakav problem oko toga - jasna stvar. Meni recimo smeta bilo kakav zvuk i strujanje vazduha - sta god od toga dok sedim za racunarom, pijem kafu i surfujem ili radim nesto u Word-u ili Corel-u. Smeta da dam 130e za skalameriju koja huce u vreme kada se snaga mobilnog telefona priblizava celoj toj mojoj skalameriji koju nazivam desktop koji je by the way 100% besuman :) Dajem ne male pare za napajanje u 2013-oj godini(ne u 2000-oj) koje ce da se koristi u amaterske svrhe tj u kuci za zabavu, necu da se cuje nista - kraj price - moje skromno misljenje opet.

Mnogo me zanima taj Cors RM, extra je cena i ta fora sa fanom da se ne pali do 40% opterecenja - super stvar. Hvala na informaciji.


Update:

Nema veze sa temom ali u kom pravcu ide svet a o cemu mi diskutujemo ovde :(
 
Poslednja izmena:
Stiglo danas i kod mene :) Ovih dana neka testiranja (koliko je to uopste moguce jer mi fali kartica :D) ali bice utisaka svejedno.

20131031_221823.jpg
20131031_222717.jpg
20131031_222800.jpg
 
I ja sam uzeo jedan primerak iz v serije pa da se pohvalim :)
 

Prilozi

  • untitled-0026-2.jpg
    untitled-0026-2.jpg
    1.2 MB · Pregleda: 131
  • untitled-0037-2.jpg
    untitled-0037-2.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 144
Hvala ZeXx :)
Cestitke findecko :)

Po meni Odlicna serija + odnos cena/kvalitet.
 
drugaru crklo 1000w gold, zamenjeno za v1000, ja sam odushevljen istim, ali bash. skidam im kapu za savrshen proizvod zaista. bravo za CM.
 
Ovo V1000 mi se cini dobro napajnje meni,ja imao ponudu za 100e da ga uzmem i odbio...hmmm:trust:
 
Poslednja izmena:
Nakon instaliranja bukvalno sam osetio njegovu snagu. :D Lakse se OC-uje sve, imam osecaj da je sve stabilnije i da komponente dobijaju ravnomernu i pravu struju, bez mnogo varijacija i mislim da to i sami rezultati mog OC-a (CPU i GPU) pokazuju. :)

Totalni kvalitet !
 
Nazad
Vrh Dno