Šta je novo?

Cooler Master V series

Slazem se.

Visoka efikasnost (na granici izmedju gold i platinum), full modular, flat kablovi, mnogo pci-e konektora za graficke, neverovatan dizajn napajanja, ultra tih ventilator i odlicna cena. Jednostavno savrseno napajanje.
 
Ono što mene brine je samo 2x8pin konektori na jednom kablu, videti moje sveže iskustvo iz teme Koje je dobro napajanje? pošto je u pitanju ista platforma i isti kablovi. Ne sporim da je X-850 loša platforma, ali... 2x7970 nikako nisu overload za tako nešto pa su opet povukle dovoljno da se konektori istope. :(
 
99% napajanja ima 2x(6+2) konektora na jednom kablu, tako da... ;)

A sto se tice tvog iskustva, ne mora da znaci da ce svako napajanje zadesiti isti scenario. Mozda su zice/konektori imali problem. Pa i moje sve graficke se napajaju iz jednog kabla sa duplim konektorima(potrosnja na nekima i preko 250w) pa rade tako mesecima.
 
Stiglo danas :) Ali nazalost nmg jos da ga isprobam jer nemam monitor -.-

20130828_104051.jpg20130828_104549.jpg
 
Nek je sa srećom, da te dugo i kvalitetno služi. Ja čekam v700.
 
@Laza fala, takodje :)
@ mikiPSY fala :)

Nazalost stojace neko neodredjeno vreme van kucista, nadam se ne jos dugo :)
 
Makar možeš da pariš oči... Kad ga staviš u kućište, više se ne vidi. Uglavnom, dobra kupovina.
 
Stiglo meni danas napajanje V700, kompletirao sam mahinu.
 

Prilozi

  • vpvw5l.jpg
    vpvw5l.jpg
    514.2 KB · Pregleda: 209
  • 2qcmgwz.jpg
    2qcmgwz.jpg
    788 KB · Pregleda: 236
  • 2gy6o08.jpg
    2gy6o08.jpg
    753.5 KB · Pregleda: 289
Poslednja izmena od urednika:
I ja sam se pridruzio vlasnicima V serije. Za drugara sam uzeo V700 a za mene V850. Mislim da sam pogresio sto sam uzeo V850 koje moze da isporuci 1033W pre nego sto se ugasi umesto V700 koje moze da isporuci 844W pre gasenja. Koristim jednu graficku kartu, mozda cu skorije neki SLI da napravim ali svejedno izgleda da sam vejstovao 3k dinara kolika je razlika na ovaj V850 :( Da li postoje konkretne razlike u komponentama izmedju V700 i V850?


PS Lepo me McSteel savetovao da uzmem slabije ali ne vredi djavo ne da mira, drugar mi ubacio crva da je jace = bolje i krastavac, bio zauzet radnim vremenom i tek danas vidim da recimo 2xGTX760 ili 770 ne moze sa celim sistemom ocovanim da povuce preko 500-600W... Kakva je svrha onda imati overkill napajanje... :(
 

Prilozi

  • Slika0225.jpg
    Slika0225.jpg
    667.1 KB · Pregleda: 189
  • Slika0226.jpg
    Slika0226.jpg
    792.5 KB · Pregleda: 167
^Upravo.

Sutra ti jeftino uskoci ponuda za GTX780 SLI npr, i sta ces onda? Menjati noo napajanje, pa kupovati opet novo itd... Ovako znas da si miran 5 i vise godina. :)
 
I ja sam se pridruzio vlasnicima V serije. Za drugara sam uzeo V700 a za mene V850. Mislim da sam pogresio sto sam uzeo V850 koje moze da isporuci 1033W pre nego sto se ugasi umesto V700 koje moze da isporuci 844W pre gasenja. Koristim jednu graficku kartu, mozda cu skorije neki SLI da napravim ali svejedno izgleda da sam vejstovao 3k dinara kolika je razlika na ovaj V850 :( Da li postoje konkretne razlike u komponentama izmedju V700 i V850?


PS Lepo me McSteel savetovao da uzmem slabije ali ne vredi djavo ne da mira, drugar mi ubacio crva da je jace = bolje i krastavac, bio zauzet radnim vremenom i tek danas vidim da recimo 2xGTX760 ili 770 ne moze sa celim sistemom ocovanim da povuce preko 500-600W... Kakva je svrha onda imati overkill napajanje... :(
Kod seasonic KM3 platforme postoji razlika unutar komponenti izmedju x850 i onih slabijih. Ako je CM zadrzao kompletan seasonic dizajn unutar svojih v serija, onda ce imati razlike. U svakom slucaju nisi pogresio sto si uzeo jace, manje ce biti opterecno, duze ce da traje i ako ti zatreba u buducnosti ne moras da kupujes jace.
 
Ljudi ali potrosnja ce se samo smanjivati, nikako se nece povecavati, pogledajte procesore Intel recimo, trose sve manje i manje, mislim da je slicna situacija i sa video kartama. Negde sam citao da ce EU da uvede zakon o potrosnji graf karti, tj nece moci AMD i nVidia da prodaju karte u EU ako trose vise od propisanog.
 
ja koliko vidim sve novije komponente troshe vishe i vishe struje.
 
ti kao da si dao 150e vishe u odnosu na 700, a ne 3 000 din :D
od vishka ne boli glava, bilo uvek i biti ce ;)...sad je gotovo, vozi to i uzivaj
 
Ma da. Nemoj da ti bude zao sto si uzeo jace, bar znas da ces mirno da spavas nekoliko godina i da ce da ti gura svaku konfiguraciju koja ti moze pasti na pamet. Mozda nisi morao ali sugurno nece da skodi ;)
 
Ma da, nego se pitam da li sam napravio pravi izbor tj da li je prava stvar V700 ili V850 za single kartu ili eventualno 2 karte :)
 
V850 je prava mera, ja sam uzeo V1000 jer sam razmatrao da ga uposlim i van tekuće konfiguracije inače za desktop mašinu nekog entuzijaste optimum je V850.
 
Nisam jos uzeo ovo napajanje, a razmisljam da uzmem 5 komada (4 za rudnik i jedno za desktop). Citao sam review-ove ovih dana koliko mi slobodno vreme dozvoljavalo i naleteo sam na grafikon efikasnosti koji sam uporedio sa mojim napajanjem i video da bukvalno nikakve razlike nema, ali se moje vodi kao platinum a vanguard kao gold:

V1000
efficiency.jpg

XP1000
efficiency.jpg

Jos uvek mi neke stvari nisu jasne u vezi ovog brutalnog napajanja i po meni najboljeg trenutno dostupnog na trzistu. :)
 
Male razlike postoje samo na velikim optererećenjima (800 i 1000W), ali ono, u praksi stvarno nije bitno.
 
Uzeti V700 ili x650 KM3?
Prednosti x650 su sto ima switch za hybrid fan control, 1 vise SATA i 1 vise MOLEX, i 7 god. garancije. Prednost V700 jedino sto isporucuje i do ~850W...
 
3000dinara razlike roflkopter ko da je bitno

850w ti je taman za dve high end karte

recimo ako uzmes za primer 7990 koji trosi 400w u 100% opterecenju i intel extreme procesor pod 100% opterecenja 200w to je 600w vuku, znaci napajanje je taman. Ok u stvarnosti ce da vuku dva puta manje ali opet taman kada se klokne pada pod 50% opterecenja a tada je valjda najefikasnije :)
 
Poslednja izmena:
Uzeti V700 ili x650 KM3?
Prednosti x650 su sto ima switch za hybrid fan control, 1 vise SATA i 1 vise MOLEX, i 7 god. garancije. Prednost V700 jedino sto isporucuje i do ~850W...
Nemoj racunati sto neko napajanje moze na kratko da isporuci vise snage. Realno, V700 je 50W jaci od x650. ;)
 
Naravno!

Navedeh jer ne vidim nikakvu prednost na strani V700, osim mozda sto su 24pin/8pin pozicionirani sa desne strane kada je fan okrenut ka dole. Dok na x650 km3 verziji (seasonic preporucuje da fan bude okrenut ka gore) su sa leve strane kada je fan okrenut ka dole.

Johnny hvali i jedno i drugo, pa ne znam ni sam za koje da se odlucim.
 
Koja je razlika u ceni? Platforma je ista, ostaje ti ovo sto si naveo. Tih 50W ne znaci puno, bar po meni. Ja bih isao na x650 zbog ovih stvari koje si naveo.
 
Nazad
Vrh Dno