Šta je novo?

Cooler Master V series

elem u tabeli i ma i P.F., da nije to power faktor? ako jeste, onda mozemo da izuzmemo njegovo postojanje jer je mizerno mali od 1.
ali i sa tim, misilm da opterecenje, kojim maltretiram moja napajanja :D, nije alarmantno.

Power Factor (cos φ) je 0.97-0.99, tako da slobodno računaj da je VA = W. Napanja inače imaju akativnu kompenzaciju rektivne snage (pre toga posedovali su pasivnu) ali i bez intervencije reaktivna komponenta ne bi bila velika.
 
Imam V1000, test primerak, pa pretpostavljam da nije u garanciji. Od pre nekoliko dana imam sa njim ozbiljan problem. Ugasi se čim se zagreje, ili u startu, još pre podizanja Windowsa ako je opterećen sa više GPU. Kada se prvi put isključi posle toga ima snage samo koliko da zavrti vent na cpu. Da li neko ima predstavu kakav bi to kvar mogao da bude po sredi, odnosno, da li može da se popravi? Ako Cooler Master ima svoj servis za takve stvari, rado bih ga odneo tamo i uredno platio popravku.
 
Poslednja izmena:
Mene interesuje da li noviji V850 dolaze sa dva 4+4pin CPU kabla? Ovaj moj u pakovanju ima jedan, a vidim da ima na napajanju prikljucak za jos jedan. Hvala!
 
Vlasnik sam V850 napajanja i mogu reci da sam prezadovoljan.
Napajnje je izuzetno kvalitetno,necujno i hladno.
 
Mene interesuje da li noviji V850 dolaze sa dva 4+4pin CPU kabla? Ovaj moj u pakovanju ima jedan, a vidim da ima na napajanju prikljucak za jos jedan. Hvala!

Nedavno sam ga imao i čini mi se da sada idu dva 4+4pin kabla.
 
Jel postoji mogucnost da se dokupi jos jedan 4+4pin kabl kod nas?
 
Negde sam proctiao da su u novijim pakovanjima ubacili jos jedan kabl, ali me interesuje da li ima odvojeno da se dokupi za nas koji nismo dobili :)
 
Gde misliš da će ti zatrebati?
 
Smercovalo...
 
Sta se tu desilo? :S
 
Desila se 3 Asusa 280X na 850mhz i 963mv napona (nije imalo smisla niže od toga). Sve i da nisam ubo jedan konektor kako treba, koja je verovatnoća da nisam pravilno ubo 3 od mogućih 4? Jesenas kupim nov u radnji - mrtav! Dobijem zamenu, unutra ovaj kabl sa slike dole (nije greška samo u ispisu, ne može da se utakne u kartu). Mislim da se dešava isto što i sa kakaom u stranoj čokoladi i tome slično: Za naše tržište je predviđena roba druge kategorije, bofl, i ovi to uvoze po (za njih) dobrim cenama i uvaljuju nam škart još uvek vozeći se na staroj slavi ovih (nekada) odličnih napajanja.

20151119_164940.jpg
 
Tu treba da kunes Seasonic, for some reason, jer su oni OEM za Cooler Master Vanguard seriju napajanja.
 
Nazad
Vrh Dno