Šta je novo?

nova raidmax napajanja

scylla

Slavan
Učlanjen(a)
27.03.2013
Poruke
3,014
Poena
345
pojavila su se nova raidmax napajanja rx-535ap, rx-735ap i rx-835ap po ceni od 5.000, 7.199 i 7.999 dinara. modularna, 135mm fan, 80+ bronze, za tu cenu izgleda kao dobra kupovina, samo da izadje neki review.
 
Poslednja izmena:
Bolja su od one prve serije i imaju jacu 12V granu. Mada ja bih pre isao na Thermaltake SPS seriju koja su best buy za te pare.
 
Bolja su od one prve serije i imaju jacu 12V granu. Mada ja bih pre isao na Thermaltake SPS seriju koja su best buy za te pare.

Ista fabrika ( od 3 Andyson fabrike ), interno 99% kao prethodna ( samo modularna izvedba ), Andyson seria A i AX ( tj serija 2 ). Raidmax je malo samo stavio realnije oznacavanje. Cini mi se se da je Raidmax opet izbacio i PFC sto naravno poprilicno obori cenu napajanja.
Ista serija ( ali ne ogoljena u ulaznom delu ) se ugradjuje u nove Ultre samo su one oznacene za oko 100W manje,,,
 
Da li je ovaj Raidmax RX-835AP bolji od Thermaltake Smart SPS-730M ili Chieftec CTG-750C..??
 
Pa navodno ima 40W vise na 12V grani mada bih ja pre pazario Thermaltake. A Chieftec da ne pominjem, oduva Raidmaxa u svakom smislu.

Imao sam 2 Raidmax napajanja i nisu mi se nesto pokazala. 2 meseca su oba izdrzala i pravac reklamacija. RX700AC navodno moze da isporuci 540W na 12V grani. Meni se na ~450W potpuno zapalilo unutra. Mada delom sam i ja kriv jer je napajanje bilo prevruce a ja sam ga ostavio tako da radi. To se desilo u Martu kada su temperature bilo niske. A sad na +42s mislim da bi izgorelo i na 380W opterecenja. :)
 
Pa navodno ima 40W vise na 12V grani mada bih ja pre pazario Thermaltake. A Chieftec da ne pominjem, oduva Raidmaxa u svakom smislu.

Imao sam 2 Raidmax napajanja i nisu mi se nesto pokazala. 2 meseca su oba izdrzala i pravac reklamacija. RX700AC navodno moze da isporuci 540W na 12V grani. Meni se na ~450W potpuno zapalilo unutra. Mada delom sam i ja kriv jer je napajanje bilo prevruce a ja sam ga ostavio tako da radi. To se desilo u Martu kada su temperature bilo niske. A sad na +42s mislim da bi izgorelo i na 380W opterecenja. :)

Znaci napajanje za izbegavanje..:D
 
Ja sam imao lose iskustvo od sada ih izbegavam. Masine su koriscene za bitmining i radilo je 24/7 ali kad moze i shit lc 600h da mi radi na istom opterecenju (a deklarisano na 100w manje) vec 5 meseci, onda bi i ovo trebalo. Ali nije. :(
 
Dovoljno je reci da preko daju samo 1 godinu garancije. Tamo gde mogu, naravno
 
Jedno pitanje vidim o raidmaxu pisete pa jel mi neko moze reci za ovo moje napajanje koje koristim ( ono iz moja masina) jel neko koristio ili jel cuo neka losa iskustva? Ja sam prvobitno isao na ss pa cm i u tom momentu nije bilo na lageru i uzeh ovo ...
 
To napajanje nije gold, ili je bronza ili je samo 80+.Lazno je deklarisano. Imas gomilu testova.
 
To napajanje nije gold, ili je bronza ili je samo 80+.Lazno je deklarisano. Imas gomilu testova.

Citao sam par testova uglavnom se dobro pokazalo ali to stoji sto kazes da je lazno deklarisano sad nmg da se setim koju efikasnost treba da ima za gold valjda 87-88% a ono ima par procenata ispod tako nesto....
 
Zavisi sta podrazumevas pod "dobro pokazalo". Pokazalo se OK. Nema velik R&N sudeci po testu, ali ima malu efikasnost, bucno je i greje se dosta. Sve u svemu, OK budzet napajanje od 1000W, sa kratkim garantnim rokom. Ali po logici stvari, nije bas mudro kupovati budzet napajanja od 1000W, jer ce mnogo potrosaca biti zakaceno, tipa 3-SLI i slicno. Kad neko moze da se isprsi npr 900E za 3-SLI, moze i za neko jace napajanje. Za taj tvoj komp bi neko napajanje od 500W bilo sasvim dovoljno, i imao bi jos 20% rezerve.
 
Poslednja izmena:
Prvobitno sam i imao u planu neko kvalitetnije napajanje od 600w medjutim u momentu kupovine kao za maler su ostali bez tih napajanja koja sam planirao i na kraju uzeo ovo i bio u fazonu dobro ce gurati postojecu masinu iako je losijeg kvaliteta ali je od 1000W .. Imam u planu sledece god da uzmem neke ozbiljnije kartice pa cu pre toga menjati i napajanje, bas i ne bih da se igram vatrogasca :) Hvala na odgovorima :)
 
Raidmax i njihova Gold sertifikovana napajanja. Nemaju veze sa vezom :)
 
Ja imam Raidmax-a 1kw gold i na njemu 3x5850, sa pločom, cpu-om i ventilatorima predpostavljam da vuče oko 550-600w, napajanje je jedva mlako ali jedva, da mogu da ga izolujem od temperate grafičkih kartica predpostavljam da bi bilo hladno.
 
Nazad
Vrh Dno