Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Djilkosh_Ns

The King
Super Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruke
28,540
Poena
1,285
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5500
Matična ploča
Asus A320M-K
RAM
Kingston Renegade 2x8 3200mhz
GPU
XFX 6800 16GB
Storage
XPG SX8200 Pro 2TB + Kingston A400 480GB + aData SU630 480GB + SP A55 512GB
Zvuk
Integrisana
PSU
Corsair RM650 Fully Modular
Kućište
Thermaltake Versa H18 w/ clear window
Monitor
LG 27GP850-B
Miš & tastatura
Razer Basilisk v3 & Redragon Draconic White / Brown Switch
Ostale periferije
Turtle Beach 600P
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Deep Purple 256GB
Pametni uređaji
Apple watch Series 7 Midnight 45mm
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Zbog velikog interesovanja, otvaram ovu temu.



_________________________________________________________________________________________________________

BBS je program koji nam omogucava da vidimo sve moguce procese koji se odvijaju na android telefonu, tako da nam omogucava i da vidimo sta nam trosi bateriju u pozadini i mnogo drugih stvari.

Svi zelimo da imamo dobru bateriju i uvek tezimo ka tome da izvucemo koji procenat vise kako bi nam duze trajala. Nekad se desi da update aplikacije koje smo odradili preko Play Store-a sadrzi neki bug i da nam napravi problem i "pojede" bateriju za veoma kratko vreme, iako nismo koristili telefon. Mi tu ne mozemo nista, jer je to greska developera, najbolje je prijaviti taj bug na Play Store-u i vratiti se na prethodnu verziju dok se ne ispravi takozvani "battery drain" -trosenje baterije u sledecem update-u te aplikacije.

Telefon ima tri stanja:

- Stanje kada se koristi telefon plus je ukljucen ekran (awake with screen on)
- Stanje kada je iskljucen ekran, a telefon radi u pozadini tipa sync neki ili obavlja neki drugi proces u pozadini (awake)
- Stanje mirovanja (deep sleep)

Naime nemojte se odmah uplasiti ako vidite da imate razliku izmedju screen on-a i awake, jer to sve zavisi koliko vi imate sync-a i pozadinskih procesa u pozadini.

NIKAD, ALI NIKAD necete moci da imate isto vreme za awake i za screen on (sem u slucaju da kad telefon skinete sa punjaca i koristite ga do 1% baterije)

Ako imate malo sync-a ili pozadinskih procesa u pozadini, a imate veliku razliku izmedju screen on-a i awake-a, znaci da vam:

- Neka aplikacija pravi problem u 95% slucajeva
- Imate jeftin ruter i pojavljuje se trosenje baterije kada ste zakaceni za WIFI ili problem je u losim drajverima u kernelu za WIFI
- Fast Dormancy (http://www.xda-developers.com/xda-tv-2/fast-dormancy-the-whole-story-xda-developer-tv/)
- Ko ima problema sa Google servisima i Google Location Servisima > kako resiti > http://forum.xda-developers.com/show...ostcount=11160. Google Settings (zelena G ikonica u app draweru) odete u location i tu iskljucite > Location reporting i Location history
- ... ... ...

Sto se tice citanja BBS dumpfile-a POZELJNO je imati root, kako bi aplikacija "zasijala u punom sjaju" i kako bi se otkrio problem koji ne moze da se vidi bez root-a.

Skinuti verzije odavde
Stable https://www.dropbox.com/s/s4ua84i86bg8j9d/BetterBatteryStats_xdaedition_2.2.2.0.apk?dl=0

Beta https://www.dropbox.com/s/ik9y332q95fphxn/betterbatterystats_xdaedition_debug_2.5-302.apk?dl=0



Podesavanje aplikacije:

Morate dati dozvole aplikaciji ko ima root.

Settings > advanced > app permission.


Obavezno za korisnike 4.4.x verzije androida

Posto je Google promenio kako se cita baterija pocev od 4.4.x treba otici u settings > advanced > kliknuti na System app (experimental) > restartovati telefon


Kako odraditi dumpfile:

1.) Otvorite aplikaciju

2.) U gornjem desnom uglu videcete dugme SHARE

3.) Kliknite na njega

4.) Otvorice vam se prozor, otkacite samo > Text Dumpfile

5.) Idite na Save ( dumpfile se sacuvava pretezno na vasoj internoj memoriji nekad i na eksternoj u putanji > /sdcard )



:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

PRAVILA:

Telefon napunite do 100%, skinite sa punjaca, ostavite ga 4 sata u stanju mirovanja (znaci normalno ostavite internet upaljen bilo wifi ili 3G ili 2G sta vec koristite) i odradite dumpfile kako je opisan u prethodnom pasusu.

* Ako kazem da ostavite u stanju mirovanja onda tako kazem. Gorela kuca, poplava, tornado, zvali/slali poruke devojka, mama, tata, brat, sestra, tetka iz Kurtulica, ne zanima me Zelite pomoc? Postujte pravila.
* Nemojte lagati da niste cackali telefon, dzabe lazete, videcu da ste ga koristili makar i sekund. Zelite pomoc? Postujte pravila.


* Poslednje i najvaznije ako niste ispunili nesto od onoga sto sam trazio od vas da BIH VAM POMOGAO, nemojte ocekivati pomoc.


Dopuna za one koji nemaju root:

1. Instalirate adb i adb drajvere
2. Uključite usb debbuging na telefonu
3. Prikopcajte telefon i računar sa kablom
4. U adb folderu otvorite terminal i kucajte adb devices (trebao bi vam izaći neki broj (to je dobar znak))
5. Komande za davanje dozvola za rad bbs

"adb -d shell pm grant com.asksven.betterbatterystats_xdaedition android.permission.BATTERY_STATS"


Ko koristi betu, mora i ove dve komande odraditi jos:

"adb -d shell pm grant com.asksven.betterbatterystats_xdaedition android.permission.DUMP"
"adb -d shell pm grant com.asksven.betterbatterystats_xdaedition android.permission.PACKAGE_USAGE_STATS" (Posle 5.x Lolipop)

S postovanjem, Djilkosh.
 
Poslednja izmena:
Naplaćuješ gatanje u dumpfile?
Znaš da je to protuzakonito :D
 
Sinoc sam ostavio telefon pored sebe sa 90% baterije,jutros kad sam se probudio bio je mrtav,totalno prazna baterija.
Jel postoji u BBS neka opcija da zabelezi sta je izvuklo bateriju,a ako ne,da li postoji neka druga aplikacija?
Check Meijer Ad and Walgreens Weekly Ad.
 
Poslednja izmena od urednika:
Brojac/chip se restartuje cim se napuni telefon, a i ako je doslo do prekida usled restarta hoce da se zezne racunanje potrosnje since charged & since unplugged. Ako nisi napunio telefon, pogledaj sta ti pise u since charged, a ako si napunio telefon, nista nema ako nisi tad sacuvao.

Ovo je jedina i najdetaljnija aplikacija sto se tice ovih stvari. Ima ona i wakelock detector, ali nije to to.
 
Dopunio sam ga nazalost:)
Znacu za iduci put.
A i treba mi tako kad ga ne stavljam nocu na punjac:)
 
Meni je ovaj novi tapatalk 4 beta jednom napravio problem. Od tada sam se vratio na dvojku. Mislim nikada mi se nije desilo da mi se nesto tako zapuca i slisti bateriju, vecinom mi odere oko 50-60%...
 
Ja nemam nikog u Kurtalicima.:-(
 
Bez loga nista ne mogu da vidim... Google service neki je gms.
 
Meni se preko noći GPS Fix malo poigrao sa baterijom :D
 
Kao što rekoh u prvom postu, a evo i slika sada :)

uploadfromtaptalk1374156996573.jpg
 
Ode baterija

Ako može mala stručna pomoć ,telefon mi uopšte neide u deep sleep mod ,problem se javio posle rutovanja telefona.Pa ako može stručno tumačenje normalno plaćam punu cenu
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2013-07-19_131108055.txt
    12.6 KB · Pregleda: 859
Moze, ali da skines lepo verziju koju sam napisao velikim slovima.
 
Jako je tesko snaci se u starijim verzijama, a poslednja sto sam okacio je najbolja sto se tice toga i ima dosta toga poboljsanog.
 
Ma ja ne znam kako su ljudi koristili bbs pre te famozne verzije... :D
Usb drajver ga pojede bre.
 
To sam i ja primetio ali zašto,jedino da deinstaliram zadnja tri programa što sam instalirao nakon ruta
 
možeš i to da probaš ako imaju neke veze sa usbom.
jel si ga kačio na komp kad si radio rutovanje?

jesi li probao restart telefona?
 
Jesam kačio sam ga komp ,i radio rut preko nekog malog programčića tipa one click root nemogu sad da vidim koji je dok nedoćem do kućnog kompa,nakon toga sam instalirao 2-3 programčića za rutovan telefon ali mi nijedan nedeluje da ima ikakve veze sa usb drajverima jedino ako memory swap program nešto radi po tom pitanju
 
Mozda je prljav USB, mozda nesto ima problem kod usb ulaza i onda pravi wakelock...
 
Situacija sledeća našao sam u pokrenutim aplikacijama usb proces sa liste bbs od jutros i ubio ga od tada baterija se prazni normalno e sad da li će se ovo ponoviti proveriću posle restarta telefona.Mislim da je problem pravio System Tuner ili Ram Expander to su zadnja dva programa koja sam koristio pre ovoga problema
 
Hvala :)


Urose, sledeći put se javi sa problemom :)
 
Gledaj... Svi imaju puno wakelock-ova od Google-a, a to je gsf i gms u to uhvate i sadrže neke aplikacije ako koriste nešto iz account-a. Fazon je što to minimalno troši. Sem ako nije došlo do nekih grešaka na konekciji (loša net konekcija pa samo puca i dobijaš stalno connection timeout) a tebi to ljušti samo tako bateriju, jer će iznova i iznova i iznova telefon hteti da se poveže sa Google servisima.

Ne računa se uvek 1000+ wakelock-ova odmah je to krivo, mora se videti koliko je to uopšte uticalo itd...
 
Pa cekaj, tamo si napisao da se telefon ne koristi uopste tokom onih 4 sata.... Kako mislis da vidis u cemu je problem?

Evo, od jutros koristim telefon, 1h20 min screen on i vec sam na 80% baterije. Upaljen jedino wifi....Ovaj dms bas jede bateriju.

Ne znam, reci sta jos treba da uradim da bi mogao da protumacis dump file kako treba.
 
Pa ja ne mogu da ti pomognem ništa... Ti koristiš telefon i svaki telefon koji se koristi jel, troši bateriju logično... Mislim ja ti mogu reći nemoj da koristiš telefon i baterija će da ti traje. Koristi samo za pozive i poruke...

Kaži mi onaj log što si mi okačio... To je bilo bez uključenog nema i wifi-a, jel?
 
Nazad
Vrh Dno