Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Aj iskljuci AOD, pa da vidimo kakvo je stanje. Ja isto sumnjam na bateriju, jer ono bas je puno 1.3 na AP modu.
 
Misliš da ga stavim u AP mode posle punjenja sa iskljucenim AOD?
To se nije dešavalo na N, već od kada sam prešao na Oreo

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da isključiš aod i da onda vidimo log.

Jesi radio factory reset posle update-a? Ako nisi i to može biti problem.

Treća stvar koja znači da baterija degradira je da napunis do kraja i da iskljucis telefon na 48 sati. Kad ga upalis ako je baterija loša, pašće procenti.
 
Radio sam factory reset

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ja bih još probao sa aod on kada telefon nije u airplane modu ako imaš živaca,čisto da porediš. Stavi telefon na silent ako si legao da spavaš pa izvuci log kad ustaneš.

Inače nije bitno ništa ako je preko 4h, bitno da nije manje ;)

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
Prvi log je bio sa AOD i mob nije bio na AP modu. Jedino što mogu još da probam večeras je da ga napuni 100% prebacim u AP i AOD isključen da vidim šta se dešava
Hvala na pomoći

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Disejbluj Samsung push servis. Ničemu ne služi, sem da jede bateriju.

Probaj još to što si hteo, isključen aod i da nije u AP modu.
 
Baš čudno. Još jedno da te pitam. Kažeš radio si factory reset, kako si vraćao aplikacije?
 
Možda je i tu problem. Može biti da je oštećen iliti kako englezi kažu corrupted. Mada ako radi ovako bez AP-a lepo, ne znam što bi ga bilo šta kocilo. BBS je čist.
 
Pazi, ja mogu da uradim ponovo factory reset i da ne uradim restore...pa sve rucno da instaliram, nije ni to toliki problem osim sto je smaranje :)
Nije mi jasno zasto na AP trosi vise, nema uopste neke logike. Iskljucio sam i AOD moze se bez njega, mada se meni dopada ali avaj
 
Ma ako ti imaš uvek uključen fast charge i negde si blizu punjača i ne brineš za bateriju, jer ćeš posle 6 meseci menjati telefon, onda pali sve i uključuj ga na punjač kad god treba [emoji4]


Odradi kroz odin crc7 možda nemački ili holandski (vidi koji ima svaki mesec update (bez preskakanja)), ostavi ga tako 6 sati u AP-u (mada će on da radi, novi sistem dok dodje na svoje da ne troši jako bateriju mora bar dan do dva da prodje), nemoj vraćati aplikacije. Ne moraš ostavljati log, videćeš i sam procente koliko je skinulo.

Ako bude isto, vrati backup i gotovo.
 
Poslednja izmena:
Kroz odin sam i odradio CRC7, juce sam uradio i novi factory reset, videcu kako ce da se ponasa...inace nisam uradio restore aplikacija, mada mislim da to nije bio problem
Hvala puno na pomoci svima ;)
 
Jest' retardirana ova Oreova statistika za bateriju.

AndroidOS vise trosi od ekrana sto nije OK, osjetim da se vise grije telefon, a BBS ne pokazuje nikakav wakelock.

Ima li ko iskustva...nesto drdna a sta pojma nemam...



f4661d49f553e1a402194addbfe8b104.jpg
fd6ef17daf3e86c4e4ee0c996b54173a.jpg
fe0dc5e37e507a95b0e9732e3b1b7c3f.jpg
e35ccb7ede56fff11cbc574438b0ea32.jpg


Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Nema tu ništa, a i koristio si telefon 2h, tako da i nije merodavno.
Ostavi ga preko noći pa izvuci ujutru log

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Nema tu ništa, a i koristio si telefon 2h, tako da i nije merodavno.
Ostavi ga preko noći pa izvuci ujutru log

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

OK je sve sa BBS-om (nema drljanja, uredno spava), nego mi nekako nije logicno da Android OS bude iznad Ekrana. Kako je kod drugih na 8.1.0? Nekad baterija drzi 24h uz 3-4h SoTa, a nekad pola dana uz 3h SoTa uz isto koriscenje. Nekad padaju procenti kao ludi, pogotovo kad je ispod 30%, a nekad se drze duze itd.

Tesko za odgonetnuti...

Clear data sam od Play Services, mozda je zbog toga, ne znam...
 
Poslednja izmena:
Svelo mi se problematika (curenje koje sam imao poslednje dve večeri) večeras na normalu (0.5% na sat), ali ako neko od upućenijih hoće i želi da pogleda log i vidi jel ima nekih nepravilnosti...unapred zahvalan.

Shealth me ubija sa wakel, ali šta ću kad sam se navikao na isti + koristim gf2 pro.Pogledajte prilog BetterBatteryStats-2018-04-28_062300932.txt.zip

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
 
U zadnje vrijeme primjetih BBS statistika radi samo kad napravim onu Custom referentnu tacku, nista Unplugged, Boot...pise da ne moze da loaduje, plz refresh i sl. Kad uradim clear data bude OK. Ne znam sta je problem, zadnja verzija sa XDA.:S:
 
U zadnje vrijeme primjetih BBS statistika radi samo kad napravim onu Custom referentnu tacku, nista Unplugged, Boot...pise da ne moze da loaduje, plz refresh i sl. Kad uradim clear data bude OK. Ne znam sta je problem, zadnja verzija sa XDA.:S:

Bio iskljucio "Background activity". Sad je OK!
 
nije BBS direktno, ali jeste povezano sa baterijom i trajanjem iste, posebno dugoročno:

[YOUTUBE]AF2O4l1JprI[/YOUTUBE]

čisto na jednom mjestu razbijeno nekoliko mitova. BTW, OnePlus 6T se uopšte ne grije nešto dok se puni, iako je punjenje na 20W ili koliko već, tako da je još jedan mit razbijen ("bolje puniti sporim punjačem preko noći, nego brzim, ali češće i ne do 100%")
 
Poslednja izmena:
Dopunjen prvi post za one koji nemaju root i dodate nove verzije Stable i beta.
 
0.3% potrošnja po satu. Nema ništa alarmantno.

Jel imaš karticu ti u tom telefonu?

Ne moraš držati ceo dan telefon tako, 4-6 sati ga nemoj dirati, pa izvuci dumpfile.

Treba mi simuliran telefon koji kada normalno koristiš sve ti popaljeno, vidim kakva je potrošnja u pozadini bez cackanja telefona.
 
Imam karticu, napunio sam do 100% i ostavio 4 sata, jedino wifi nije bio ukljucen *mjau**mjau**mjau*. Awake (Screen off) je 4h, a nisam pipnuo telefon. Screenshot_2019-01-03-13-45-58-094_com.miui.securitycenter.png. Ovo je sada, non stop nesto gori
Evo i novi dump
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2019-01-03_1356422617656841889876569817.txt
    268.3 KB · Pregleda: 19
Poslednja izmena:
Obrisao sam Games aplikaciju, deluje da je ona pravila problem.

(com.xiaomi.glgm.Games): Sensor: Game Rotation Vector Wakeup(39), wakeup=true, Time: 4 h 18 m 56 s
 
Nije to to, kada se ne rutuje i onda se dobiju čudni rezultati.

Par sati awake, a tebi stoji 0.3% po satu potrošnja, a 22h piše da je radio telefon.

Ništa se ne slaže.

Mislim sve preko 1% može biti kao alarmantno, inače ispod 1% ja ih ni ne gledam. Naravno može se ugasiti telefon, pa neće potrošiti ništa.
 
Nazad
Vrh Dno