Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Dobro, objasnite mi onda gdje mi je nestalo pola baterije danas....

uploadfromtaptalk1375999903424.jpguploadfromtaptalk1375999928398.jpguploadfromtaptalk1375999954648.jpg
 
Pa na ekran.
Imao bi 7h ekrana za nekih 10 sati na bateriji sto je ok.
Ja za 2 sata na bateriji imam oko 2000+ com.android.phone wakeup-a na 3g zbog fast dormancy a ne umem da ga ugasim pa sam na 2g non stop.
Mislim da je ovo tvoje i vise nego ok.
 
Pa i ja sam na 2g modu od poslednjeg punjenja jer nisam imao 3g danas.


Sto me jos vise zbunjuje je prethodni dan: 21h standby, 5:30h screen. 3gje bio upaljen non stop, na wifi-u sam bio mozda 15 minuta u nekom kaficu....

Perseus kernel, spustene voltaze i jos ponesto.... Nikakve logike.
 
Pa to je super vreme, ja ne znam sta ti očekuješ više :) 50% i 3 ipo sata... Pa svi jedva naguraju 2 sata na 50%...
 
@zechs
Jesam mozda jednom ili dva puta....


@Djilkos
Ma nije dobro za N2, gurao sam daleko vise standby na 3 i po sata ekrana...I nije sve u brojevima i graficima, obicno skinem telefon sa punjaca u 7h ujutru, do 22h uvece mi ostane oko 35% uz ovakvo koriscenje skoro svaki put. Ovo sad dva puta dnevno moram da punim.

100% nesto nije u redu, samo me zajebava to sto nemam kvalitetan net da mogu lako da skinem rom, reinstaliram, potrazim po netu brzo sta me zanima.

Nema veze, hvala svima na pomoci.
 
Još nešto... Mreža ti je očajna i to vidim lepo kida bateriju... Ne znam gde se nalaziš, ali osećam da je negde u tri lepe... Kad nema 2G signal sve mi jasno...
 
Tacno. Lokacija je Bigovo, zaliv Traste.

Takva je pozicija da su mi brda iza ledja, a ispred mene otvoreno more. Koristio sam onu OpenWifi aplikaciju koju si ti postavio negdje, i non stop mi skakuce ona kazaljka koja pokazuje pravac bazne stanice ili sta vec...
 
Pa vidim da su tebi problemi verovatno počeli kada si došao tu... Znači kad se vratiš kući sa odmora, opet će ti biti dobra baterija, jer će biti dobar signal.
 
Poslednja izmena:
Sunce ti kalajisano, baterija 1 dan, screen on 4.5h, i ostalo jos 27%. Sve sinhronizacije ukljuceno, sve po defaultu, nista diro nisam. Malo je reci izvanredno, ocekivao sam mnogo gore.

Djilke, to drugo je po defaultu kod mene iskljuceno! Urose, dobar je to rezultat sta hoces nagurao si skoro 4h screen on za 50%
 
Poslednja izmena:
Ђилке ово ми је је... кеву данас за пср сати сам на 53%.:eek:
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1376320648705.jpg
    uploadfromtaptalk1376320648705.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 175
Za ta 2 wakelocka uradi ono što je napisao u editu 2 posta gore, ali nije te to pojelo, 10min budnosti neće skinuti toliko baterije...
 
5min. awake nije nista,nesto drugo je tebi napravilo problem.
Ja sam muku mucio sa gtalk_asynnc_conn ili kako se vec zove,2h dnevno mi je drzao budnim telefon.
Resio sam problem,ali sad mi ne radi push za gmail,moram rucno proveravati.
 
Čobi kako si rijesio problem vidim i meni trosi to. Je li sinhronizacija, sta je u pitanju...
 
Ма ово је таблет немогуће да је нешто друго. Нисам ништа инсталирао додатно преко викенда. Укључивао сам location због GPS-а али немогуће да је оволико појео. Ајде оставићу га искљученог па јављам.
 
Poslednja izmena:
Ne moraš ceo location da gasiš, samo history i sharing.
Šta kaže kernel wakelocks?

5min. awake nije nista,nesto drugo je tebi napravilo problem.
Ja sam muku mucio sa gtalk_asynnc_conn ili kako se vec zove,2h dnevno mi je drzao budnim telefon.
Resio sam problem,ali sad mi ne radi push za gmail,moram rucno proveravati.

Jesi ga rešio :D
Autostarts i pod gsf prežvrljaš sve gde se pominje gtalk. To je max što možeš da izvučeš. Push naravno radi i dalje.
 
Poslednja izmena:
Da,to sam uradio,ali mejlovi mi ne stizu uopste,kad udjem i rucno osvezim izbaci mi po nekoliko neprocitanih sto pre nije bio slucaj,stizali su instant.
 
Izgleda da si preterao :) Ne smeš gtalk service ceo da gasiš. Sigurica ti je da gasiš one evente koji se zovu isto kao i wakelockovi. Meni je to smanjilo sa sat i kusur na oko 10 min
 
Ajde baci screenshot sta si ti pogasio pa da probam i ja,javljam onda rezultat:)
 
A nemam jbmu miša, to sam drndao na alkatelu 997, na nexusu mi ne pravi problem. Ali vodio sam se onim principom koji sam napisao u prethodnom postu :) ima onaj endpoint, asyncconn itd, po sećanju
 
Na xda sam nasao uputstvo gde pise da se pod google service framework uncheck-ira sve sto ima gtalk u nazivu,tako sam i uradio i ostao bez push za gmail,ali nema veze,bolje i to nego prazna baterija:)
 
Nenene, gtalk service je odgovoran za kompletan push, da npr imaš aosp i ugasiš ceo gtalk service signal gore bi ti bio nonstop siv... Preterali su oni :)
Jel ti radi sad bilo gde push?
 
U ostalim aplikacijama radi ok,od guglovih sem gmail drugo nista nisam primetio da ne radi.Hangouts ne koristim.
Videcu danas da li ima neko drugo resenje a da mi ostane push za gmail.
 
Ništa novo :D
 
Problem ti je resen, par postova gore :)

Edit: Jos nesto gledajte da otvorite Google Settings (zelena G ikonica u app draweru) odete u location i tu iskljucite > Location reporting i Location history

Imas problem kao Thierry sto je imao. Znaci vezano za lokaciju.
 
KOnkretno meni je ukljucena Lokacija u Settings, ali nemam Wakelocka. Nije kod svih tako. Da li je bitna ova stavka "Alarm Wakelock". Negdje sam citao da nema veze nikakve, tek toliko da se zna koja bi aplikacija mogla praviti problem vezano za AlarmManager.
 
Nazad
Vrh Dno