Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Najbolje puniti negde do 80%, a ne puštati da ide ispod 25-30%.
Ne smeta da ide više puta na punjač.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Najbolji savet?

Nemoj se puno opterecivati. Puni kad hoćeš, dokle hoćeš, samo nemoj da dopuštas ispod 15%. Baterija od 0-20 uzima najviše struje i tad je puna snaga, a to znači da se i najviše zagreva, a to je no no za bateriju. Nije sad problem nekad da se desi da ti se skroz isprazni, mislim ne može se stalno biti pored punjača, ali da se to ne dešava često.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nije, da se nesto opterecujem, ali, hteo bih da bateriji produzim vek trajanja, sto je vise moguce.
Zato su mi bitni ovi saveti.

Послато са Huawei WAS-LX1
 
Gledaj da je ne prazniš do 0 i sve će biti u redu.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Accubattery
We recommend that users set this to around 80% to maximize your battery's lifetime. As you drag the blue slider to a charge level you'll see how much wear your battery will go through if you charge from the current battery level to the chosen level. You'll notice that especially above 90%, each additional percentage comes with greater and greater wear, giving you a diminishing return.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Šta da radim kada mi media server ubija bateriju?
c3b74634d9f0947cde8da8049a920574.jpg
 
Corrupted file neki možda, ja sam rešio tako što sam gledao log i video na kom fajlu zabada.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
10% za 10 sati mirovanja?


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2017-05-23_113027099.txt
    157.5 KB · Pregleda: 143
Poslednja izmena:
Dosta je star telefon, već je i matora baterija, tako da ako je nisi menjao to je to. Nisi imao puno awake-a.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kako je najbolje puniti bateriju?
Da li je prazniti, skoro do kraja, pa onda puniti, do 100%.
Da li bateriji smeta, ako se vise puta dnevno, kaci na punjac?

Ja se nikada nisam pridržavao pravila do 90% puniti i ne prazniti ispod 20%. Pa ipak kod mene baterije obarale rekorde i postale neuništive. Uvek sam, punio do 100%, i uvek sam pustio da mi telefon javlja da se baterija ispraznila na 10%. Prvi telefon Siemens mi posle 7 godina rada baterija bila kao nova. Sada imam još nokiju i posle 10 godina baterija isto skoro kao nova. Umesto 13 dana koliko nova baterija držala, sada posle 10 godina drži 12 dana. Kod mene nijedna litijumska baterija još nije crkla, dali je od telefona, laptopa ili drugo. Jedno je bitno da se ne drži na punjač duže vreme, jer trickle punjenje non stop drži bateriju na 100% i to ne valja, jer hemija mora da živi (punjenje-pražnjenje). Znači nabavi alarm i na 100% skidaj odmah sa punjača. Takođe nije preporučljivo da se isprazni na 0% jer to smanjuje vek trajanja baterije. Slobodno puni do 100% i prazni do 10% i ne boj se.
 
Poslednja izmena:
Ljudi, je l' moguce da baterija oslabi posle nekih 8 meseci? Kad sam kupio telefon, 3 dana mi je trajala baterija uz nekih ~7h SOT-a (gore-dole 1h, a desavalo se da izvucem i 9h), a u poslednje vreme nema sanse ni drugi dan da izguram do kraja uz slican SOT... Redmi Note 3 je u pitanju, od pocetka ista kombinacija rom + kernel uz konstantno azuriranje nove verzije kernela...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Eto sam si rekao, menjas kernel. Ne mora da znaci da svaka verzija radi isto. Mozda da vidis u RN3 temi kako je kod ostalih, a moze biti neka aplikacija da je poludela ili klasicni Google Servisi bug.
 
Jasno, nego gledam svaku novu verziju ishvalise maksimalno u temi na xda, a kod mene drugacije... Inace, preko noci, za 8-9 sati 0%-2% padne, al' zato kad ga koristim, srce bateriju kao lud u poslednje vreme... Flesnucu neku stariju verziju, pa da vidim, 'bem li ga...

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Inace dodaj da je sad toplo jako, u odnosu na pre 6-9 meseci, tako da se vise zagreva telefon = krace trajanje baterije.
 
Takodje, ako stalno praznis do kraja, pa punis do kraja znaj da tako najbrze ubijas bat.
 
Pa ja ga napunim do 100% uvek, a pustim da padne do nekih 10%

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Inace dodaj da je sad toplo jako, u odnosu na pre 6-9 meseci, tako da se vise zagreva telefon = krace trajanje baterije.

više jedan drugi faktor igra ulogu - ako je brightness na auto, dan je mnogo duži i svjetliji, pa ekran posrče mnogo više baterije za isti SoT.
 
LG G4, pređem na Resurrection Remix zbog bolje baterije, navodno, samo da bi me sačekala još gora baterija u odnosu na stock. Nešto mi ubija bateriju, provalio sam prvo da je to senzor za auto brightness, ali kad sam i to stavio na manual, dobijam barem 5h awake.
Najviše sumnjam na job.delay i job.awake procese/alarme, ali ni na XDA niko nema pojma o njima:
https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/help/job-deadline-android-wakelock-t3617934


Ako neko ima neku ideju, spašavajte :wall:
 

Prilozi

  • bbsfajlovi.zip
    36.2 KB · Pregleda: 33
Evo sta ti je napravilo awake. Onaj prvi je okej, ali ovaj drugi gde je koriscen...

Greenify, Facebook, Google Maps, Messenger, Viber, Moto body (ne znam sta je to)
 
koji je drugi? :D Ima job.delay i job.deadline (lose sam gore napisao, nije job.awake)...

Moto Body je Motorolina aplikacija za Moto 360 smartwatch....
 
U zipu sto si okacio ima dva dumpfile-a. Jedan gde nije koriscen telefon i jedan gde je koriscen.

15.8 nije koriscen telefon i nije nista puno ni skidao, znaci nemas drain 0.3% po satu je odlicno.

Drugi ovaj 16.8 ima poveci drain

Awake (Screen Off) (): 6 h 19 m 44 s 28.4%

Najveci haos

*launch* (Phone Services): 1 h 15 m 20 s Count:699 5.6%
*launch* (Android System): 1 h 15 m 20 s Count:474 5.6%
Icing (com.google.android.apps.maps.Maps): 1 h 15 m 20 s Count:1 5.6%
*launch* (com.oasisfeng.greenify.Greenify): 1 h 15 m 20 s Count:0 5.6%
*alarm* (com.facebook.orca.Messenger): 1 h 14 m 39 s Count:254 5.6%
*alarm* (com.viber.voip.Viber): 1 h 10 m 44 s Count:50 5.3%
*alarm* (com.motorola.omni.Moto Body): 1 h 10 m 13 s Count:16 5.3%
*alarm* (com.facebook.katana.Facebook): 58 m 4 s Count:128 4.3%

lokacije, facebook, messenger, viber, google maps, greenify.

plus taj moto body, krastavac cedi ti to sve bateriju.
 
za prvi fajl, šta znam, procentima od 100% do 90% ne vjerujem previše, kaže i ovo:
Bat.: -2%(100% to 98%) [0.3%/h]
Voltage lost [mV]: (4398-4258) [19.1%/h]

za drugi fajl, pa imao sam iste te aplikacije, i mnogo više njih na stock-u, pa nisam imao awake 100% vremena, ili sad 50ak% vremena kad sam stavio greenify i ugasio auto brightness.
Ovi custom ROM-ovi tipa Resurrection Remix jesu brzi, ali su i bagoviti do zla boga, a i misterija za bateriju, a to bi trebalo da im je veliki plus navodno, jer su debloated.
 
Ništa strašno. 21 minut Awake.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja ne razumem gde grešim, odradim kako piše, kliknem na Export, uđem u exportovan fajl on prazan, tel nije rutovan. Preuzeo sam sa xda zadnju verziju aplikacije. Gde grešim?
 
Nazad
Vrh Dno