Šta je novo?

BBS - Better Battery Stats **OBAVEZNO pročitati prvi post**

Jel se zezao neko sa 'google services framework'? Hocu da namestim (ako je ikako moguce) da mi gmail stize najnormalnije (znaci push) a da ostalo malo o'ladi. Hangouts sam zamrznuo, google now obrisao, mape obrisane (i lokacijski servisi odstiklirani) sada jos samo da ubodem koje servise mogu da ugasim. Negde na xda sam procitao da se mogu ugasiti svi koji pocinju sa "checkin" pa to trenutno testiram. Ako neko zna neka pise da ustedim malo vremena :)
 
Smes da iskljucis com.google.android.gsf.checkin.EventLogService, com.google.android.gsf.update.SystemUpdateService i .android.gsf.gtalkservice.service.GTalkService. Bolje se igraj sa google play services, on je najgori po bateriju.
 
Gtalk service nikako = sive ikonice za konekciju i push kaput :)
 
Hvala vam na odgovoru. Imate li onda i neke preporuke za google play service?
 
Ja sa iskljucio ovo:
CoreAnalyticsIntentService
GcmService
GoogleLocationService
LocationReportingService
ReportingSyncService
NlpLocationReceiverService ReportingAndroidService
AnalyticsService

Jos uvek nisam primetio nuspojeve.
 
Odlicno, sad cu redom da ih gasim pa cemo videti rezultat. Hvala jos jednom.
 
Ubija me com.google.android.gms. Skinuo pre spavanja telefon sa punjaca, posle 7 sati baterija sa 100 dosla do 89%. Moze li se nesto tu iskljuciti i kako?

Evo i loga iz BBS.
 

Prilozi

  • BetterBatteryStats-2013-09-24_111815931.txt
    8.5 KB · Pregleda: 822
Došao novi update lokacija i opet zaebali stvar... Moraćeš da iskljucis lokacije svuda i da čekaš da izadje od Google-a update.
 
O radosti.

Onda cu unistalirati apdejtove google maps, valjda ce to pomoci.
 
Mozes da probas da iskljucis nlp servis sa disable service aplikacijom.
 
A za sta to sluzi? Iskljucio sam pa cu videti da li ima nekog uticaja na rad, vidim da mi google maps normalno radi.

Za sta sluze ovi procesi koje si naveo gore:

CoreAnalyticsIntentService
GcmService
GoogleLocationService
LocationReportingService
ReportingSyncService
NlpLocationReceiverService ReportingAndroidService
AnalyticsService
 
Nemam pojma, to sam pronasao na bbs temi na xda. Meni je google play service pravio problem, pa sam trazio kako da ga obuzdam.
 
Poiskljucivao sam:

CoreAnalyticsIntentService
LocationReportingService
NlpLocationReceiverService
AnalyticsService

Battery drain od com.google.android.gms se drasticno smanjio. Obrisao sam i apdejtove od google maps-a i onda opet instalirao (nasao sam da je nekim ljudima to pomoglo). Ne znam tacno da li se stanje popravilo jer sam disejblovao ove servise ili zbog brisanja apdejtova google maps jer sam obe stvari uradio odjednom. U svakom slucaju, stanje je sada normalno, vratio sam se na to da mi Viber bude glavni uzrocnik wake up-ova :)
 
Jel radi onda lokacija kad se to isključi? Mislim twitter, Facebook, foursquare?
 
Za maps iskljuci:

PrefetcherService SendUserFeedbackService

To bi trebalo da resi problem.
 
Fala, upravo sam iskljucio pa cu videti kako stoje stvari, nadam se da ce pomoci.
 
Zanimacu se kada ne budes dirao telefon 4 sata :)
 
To znam da posebno volis. :D
Nego, ima li nesto sto ne treba ovako? Mnogo mi nesto brzo iscuri baterija.
 
Sem Facebook-a nista ne vidim cudno :)
 
Da li je trend trosenja baterije 9.3% na sat ok ( wlan ,opera,surfanje...)
 
Sve zavisi. Može da bude, a i ne mora. Al eto uzmi sam i izračunaj, to ti je skoro 10 sati aktivan telefon, to je odlično.
 
Nazad
Vrh Dno