Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Stvar je prosta. Ako Benchmark dobije sempl, recimo, 22. avgusta, test ce biti objavljen oko 1. septembra. Ako IT casopisi dobiju sempl istog tog 22. avgusta, test ce biti objavljen tek 1. oktobra. Mislim da je jasno zasto je sempl prvo otisao u IT casopise. Veoma postujemo Benchmark, zato i ucestvujemo aktivno na ovom forumu, ali on nije jedini IT medij u Srbiji.
Vidim da ljudi ovde pisu o tome koliko malo ljudi jos cita IT casopise, a ja koji sam ih pre masovno citao (pre 15-ak godina) pitam sada - zar IT casopisi jos postoje? Koja je njihova svrha pored interneta?
 
Vidim da ljudi ovde pisu o tome koliko malo ljudi jos cita IT casopise, a ja koji sam ih pre masovno citao (pre 15-ak godina) pitam sada - zar IT casopisi jos postoje? Koja je njihova svrha pored interneta?

Malo sporije prilagođavanje u Srba...:D
 
Malo sporije prilagođavanje u Srba...:D

Tacnije, google play magazines are not available in your country.
Imam tablet, a oni izbacuju casopis u kome objasnjavaju nesto o njemu. Pa bolje mi je da citam na tabletu.... Ja nemam nista protiv da platim svaku aplikaciju/knjigu/magazin/film, ali hocu da to pre svega bude dostupno u Srbistanu, a posle da kada kupim jednom to bude dostupno na svim mojim uredjajima. Odnosno kupim nov tablet i na njega instaliram tu aplikaciju bez da je ponovo kupujem.
A oni hoce da zarade pare, na internetu je to jos uvek neizvodljivo, barem kad su casopisi u pitanju.
 
Off: hocu i ja crnku da me hladi palminom grancicom ovde na moru!
Btw ima i buljenje u hartiju svojih prednosti svojevremeno ;)
 
Jos jedna stvar, ASUS tableti koji se prodaju u USA imaju samo jednogodisnju lokalnu garanciju, a oni koji se prodaju kod nas imaju dvogodisnju globalnu garanciju.

Da li to znaci da ja ako kupim u recimo Holandiji ili Madjarskoj novi Nexus 7, da li mogu, zlu netrebalo, da odem u servis u Beogradu?
 
Poslednja izmena:
Isto i mene zanima, pošto ću ja verovatno da ga kupim u Rusiji.
 
Da li to znaci da ja ako kupim u recimo Holandiji ili Madjarskoj novi Nexus 7, da li mogu, zlu netrebalo, da odem u servis u Beogradu?

Da, to znači to. S'tim što ponavljam - cena kod nas će biti niža nego u Mađarskoj i Rusiji. Jedino možeš uštedeti ako budeš dobio nazad PDV.
 
Ista je cena tehnike u Rusiji kao kod nas, možda malo jeftinije samo neke stvari jer im je PDV 13% mislim.
 
8% je na personalne računare i komponente od kojih se sastoje personalni računari. Nešto sumnjam da Nexus spada u ovu kategoriju ali ne znam sigurno :)
 
U jednoj našoj prodavnici su počeli da ga reklamiraju, kažu prodaja počinje krajem avgusta.
 
Veci je pdv na uredjaje koji imaju podrsku za telefoniranje ako se dobro secam.
 
WiFi Nexus spada, onaj sa 3g modemom ne, na njega ide 20%, kao na telefone

Što je *****ski pošto ni originalni nexus nije mogao ni sa XDA magijom da se koristi za telefoniranje...ali to su blagodeti mudrosti ovih naših u Ratelu i poreskoj upravi, da ne zaboravim i carinu...
 
Realno ni wifi nexus nije personalni računar ali bolje po nas, makar to :)

Nadam se da će stvarno da stigne do kraja avgusta, da ga ne kupujem preko :)
 
Realno ni wifi nexus nije personalni računar ali bolje po nas, makar to :)

Nego šta je? Ne gledaš iz prave perspektive, postavi se u poziciju prosečnog korisnika, i za šta on koristi svoj PC...zaboravi IT profesionalce, za 95% ljudi, PC je 100% content browsing, za šta je i N7 previše :D
 
WiFi Nexus spada, onaj sa 3g modemom ne, na njega ide 20%, kao na telefone

Ovo nije tačno. Nexus (prva generacija) kao i ova nova, bez obzira da li je WiFi ili 3G je carinjen i prodavan po stopi NON_VOICE, tj 1% carina, 8% PDV.
Razlog je taj što Nexus ne podržava voice, pa zato i ne spada pod voice tarifu (5% carina, 20% pdv).
 
Ovo nije tačno. Nexus (prva generacija) kao i ova nova, bez obzira da li je WiFi ili 3G je carinjen i prodavan po stopi NON_VOICE, tj 1% carina, 8% PDV.
Razlog je taj što Nexus ne podržava voice, pa zato i ne spada pod voice tarifu (5% carina, 20% pdv).

Ovo nisam znao, konačno jedna logična odluka...bio sam uveren da naši po automatizmu lupe veći procenat...
 
Asus Srbija mislim da rece 28.490 wifi only ako me secanje dobro sluzi... Mada ima unazad par strana pisano.
 
na fbu su reklamirali 27.600 (cena za fb), web cena 28.000 i nešto. Verzija od 32gb je 30.000 i kusur
 
recite mi da li je bolje kupiti u americi za 269 dolara tj nekih 200 evra ili sacekati ovde i kupiti za 33.000 verziju od 32 gb? posto imam neku kombinaciju da mi donese drugar sad...pitam najvise zbog garancije
 
Pa garancija ne važi ako si kupio u Americi. To je Asus i rekao. Tvoje je da biraš.
 
ma da znam....nego da li sam baksuz da ubodem felericnu verziju...mislim on bi kupio kolicinu koja im je stigla sad pre 2 dana...videcu jos..pogotovo zato sto je u office maxu popust 20 posto i da tamo kosta 215 dolara verzija od 32 gb...
 
Pa dobro nije velila razlika u ceni preko bare i ovde :) :)
 
Nazad
Vrh Dno