Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Odličan tablet. Prvu generaciju sam se lomio da li da uzmem pošto imam Galaxy Tab 8.9, ali ovo neću nikako da propustim :)
 
Fin uredjaj definitivno. Imam ipad3, ali i ovo deluje odlicno. Ne znam ko kupuje GalaxyTab pored ovoga?
 
Fin uredjaj definitivno. Imam ipad3, ali i ovo deluje odlicno. Ne znam ko kupuje GalaxyTab pored ovoga?

U zadnjih godinu dana, Nexus 7 je predstavljao 10% svih android tablet aktivacija. U prevodu, dosta njih kupuje GalaxyTab-ove i ultra jeftine kineske [shitty] tablete.
 
Da, ali čak i proizvođači tih "kineskih shitty tableta" polako prelaze bar na rezoluciju 1280x800, dok nas Samsung ubeđuje da je i u 2013. godini 1024x600 sasvim dovoljno za tablet od 7", drugim rečima - brukaju se, i to se baš ozbiljno brukaju.
I ja se čudim ko kupuje Galaxy Tab 3, ili tačnije ko će ga kupovati u budućnosti pored ovakvog Nexusa, ali i drugih odličnih (a čak jeftinijih) tableta kao što je npr. MemoPad HD7.

EDIT: Evo i jednog korak-po-korak upoređenja Galaxy Tab 3 7.0 i Nexus 7 (2)
http://www.gizmag.com/galaxy-tab-3-vs-nexus-7-2013/28479/
Nema ama baš nijednog razloga da neko izabere Samsung. Osim možda da je hard-core zaljubljenik u bela kućišta, ili da je žešći Samsung fanboy... ne znam...
 
Poslednja izmena:
...

Да ли још неко има проблема са инсталирање апликација ван маркета као нпр. инсталирање са SD картице?

Ја не могу ништа да инсталиран више!

Маркет је још увек 4.1.6, андроид 4.2.2 али се плашим да се неки од гугл сервиса није ажурирао пред ОТА upgrade па ме блокира. Једноставно, install не реагује као да не постоји :-(

Edit: пардон, nexus нема SD но то не мења ствар.
 
Poslednja izmena:
...

Uf izvinjavam se ali bicu brz da se ne dupliram saznao sam sta je, mod nek prebaci gde treba, post sa foruma "androidcentral"

"turkishsteve
I had the same problem last night, which lead me to this post. I don't have screen filter installed, but in my case the app EyeProtector (Night Mode) was the culprit. Very strange bug indeed! Galaxy s3 (4.1.2)"


stvarno je tako, night mode, samo je kod mene je Twilight aplikacija, cim sam je pauzirao, prihvatio je instalaciju!
 
Poslednja izmena:
I ja se čudim ko kupuje Galaxy Tab 3, ili tačnije ko će ga kupovati u budućnosti pored ovakvog Nexusa, ali i drugih odličnih (a čak jeftinijih) tableta kao što je npr. MemoPad HD7.

Marketing je cudo. :)
 
da li se zna kada se ocekuje kod nas u prodaji? ili bolje da se naruci sa amazona?
 
To naručivanje sa Amazona bi ti preselo, odrali bi te naši za carinu, porez i špediciju. Svakako bi to koštalo više nego što je razlika u ceni tog tableta u SAD i kod nas. A i ono što je možda najbitnije - Amazon ne šalje tehniku u Srbiju. Jedini izuzetak su Kindle uređaji, koje šalju, kao svoj proizvod.

Što se tiče datume dolaska N7 kod nas, pročitaj nekoliko strana ovog topika - korisnik Asus Srbija (kao najupućeniji) je napisao da bi novi Nexus 7 možda mogao da se pojavi pre kraja leta. Ali teško je to reći sada unapred sa sigurnošću, zavisi od dostupnosti proizvoda, pa onda sledi Ratelova procedura za sertifikovanje uređaja (koja može da se oduži). Drugim rečima, naoružaj se strpljenjem i čekaj.
 
Poslednja izmena:
Pitam se, da li je neko probao da stavi bateriju iz 1. u 2. generaciju . Znam da je nova baterija tanja, ali bi kinezi sigurno napravili drugačiji poklopac...
 
Da ne otvaram novu temu zbog jednog pitanja...
Trenutno imam tf300 (10" 720p, tegra 3 i giga rama), mogu da ga prodam za 25000 i kasnije kupim novog nexusa 7 cim izadje. Kupio bih ga zbog hw-a ali me zanima da li ce mi 7" biti dovoljno. Kolicina sadrzaju koju pri surfovanju mogu da vidim na 10" u hd rezoluciji je minimum koji mogu da prihvatim. Da li ce 1080p na 7" biti isto kao i 720p na 10" ?
 
Kratko i jasno neće
 
Biće ti sve izuzetno detaljno, oštro i jasno. Moći ćeš da vidiš svaki detalj, ali samo ako imaš dobar vid - stvar je u tome što i pored odlične oštrine, ipak će sve biti fizički znatno manje nego na tvom starom tabletu.
 
Biće ti sve izuzetno detaljno, oštro i jasno. Moći ćeš da vidiš svaki detalj, ali samo ako imaš dobar vid - stvar je u tome što i pored odlične oštrine, ipak će sve biti fizički znatno manje nego na tvom starom tabletu.

Upoređivao sam danas moj 10'' sa 15.6'' laptopom (ista rezolucija) i zanimljivo kako prikazuje isto sadržaja na oba i uopšte nije teže čitati na tabletu zato što je tekst mnogo oštriji i sitniji, čak mi nekako ekaran na tabletu izgleda lepše, ali problem mi neće biti zbog toga već manja površina fizički znači da bih morao da imam stylus da bih mogao da nabadam kao na 10''. Ništa onda, ostajem ja na 10'' i čekam neki pristupačni 10'' FHD model :smoke:
 
Naravno da ne bi.
 
Isplatilo bi to se samo da ti taj neko donese...Polako Vert, stići će i kosa nas relativno brzo...
 
Prodao sam moj Tab 10.1, pa bi uzeo neki, a Nexus mi se bas svidja. Malo sam nestrpljiv :)

Predlog: kupi polovan N7 prvu generaciju, kao što sam i ja uradio pre nekih mesec dana. Taman da imaš sa čim da se "igraš" dok ovaj ne stigne, a posle ga možeš prodati za praktično isti novac, jer je uvek tražen...a i da se navikneš, pošto se ipak razlikuje od samsunga, u pozitivnom smislu...:D
 
A sta ce vama dvojici tableti pored 4.7" i 5" displeja?

:D

Imao sam svojevremeno i nook-a i flyer-a tako da sam jako dobro upoznat sa tom veličinom i štadonosi a šta ne. Imao sam i note 10.1... Svejedno je manji tablet dosta zgodniji za prenošenje i čitanje u krevetu, za ručkom, dok 10 inča zahteva sto ili da si udobno zavaljen u trosed/fotelju. Na osnovu nekog mog dosadašnjeg iskustva, možda bi za manje tablete 8 inča bilo još i bolja varijanta, dok od većih čak i 12-13 inča...ali, ponavljam, to je neko moje mišljenje i moje sklonosti...
 
Хтео сам да продам овај мој и да пређем на FHD али на xda пријављују доста проблема. Buzzing sound када је на low, screen flickering/bleeding, wifi dropping, dead pixel. Значи слична прича од прошле године. Ко убоде убо је:D.
 
Nazad
Vrh Dno