Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Verovatno neke sitne ispravke. Instalirao i cini mi se isto. Nego da vas pitam, koristim #NoChromo umesto originalnog i standardnog Chrome-a. Mogu li Chrome da disablujem u podesavanjima? Bolje receno smem li, hoce li biti nekih neocekivanih problema ako to uradim?
 
Novi update. Oko 11mb. Sta mislite, hoce li dobiti ovaj mezimac Marshmallow?
 
Ovaj model da.
 
Potvrdjeno je danas, i mi cemo dobiti update od sl. nedelje...doduse verovatno poslednji veliki update sto se naseg tableta tice.
 
Da li se i vama desava, da posle duzeg gledanja filmova preko MX Playera, tablet uspori? Izaberem film ili seriju preko showboxa i onda ih pustim preko Mx Playera i gledam otprilike 3-3,5h dnevno. Kad izadjem iz aplikacije, sve radi sporije.
 
Samo da ne upropaste autonomiju, i 5.1.1 radi i vise nego dobro.
Sto se tice usporavanja, nemam tih problema a cesto koristim MX za gledanje serija (nekada i po 2-3h). Da li ti se to desava i kada gledas preko nekog drugog plejera? Probaj BS player.
 
Da, sto se tice sistema, baterija je dobra.
A za usporavanje, nisam probao druge plejere. Probacu BS veceras, pa javljam.
Da bi se vratio u "normalno" stanje, treba mu restart.
 
Probaj za pocetak sa BS plejerom pa javi stanje.
Meni Chroma + Glitch kernel rade sjajno vec par meseci.
 
Sa BS-om je sve ok, mada sam navikao na MX, pa me nervira malo kao program. :D
Kasnije sam pustio MX pa se nije desilo opet da uspori. Videcu neko vreme, to mi se obicno desi jednom u nedelju-dve.
 
Da li se i vama desava, da posle duzeg gledanja filmova preko MX Playera, tablet uspori? Izaberem film ili seriju preko showboxa i onda ih pustim preko Mx Playera i gledam otprilike 3-3,5h dnevno. Kad izadjem iz aplikacije, sve radi sporije.
Meni se ne dešava, a dosta ga koristim na taj način. Samo ja stream-ujem iz lokalne mreže.
Samo da ne upropaste autonomiju, i 5.1.1 radi i vise nego dobro.
Sto se tice usporavanja, nemam tih problema a cesto koristim MX za gledanje serija (nekada i po 2-3h). Da li ti se to desava i kada gledas preko nekog drugog plejera? Probaj BS player.
Pa, valjda, bi trebalo da bude još bolja, makar u stand by.
 
Ne znam sta bi moglo biti. Desilo mi se opet danas u toku dana, probao sam s onim glupim programima sto kao oslobadjaju ram i procesor, da vidim da li ce nesto promeniti, ono isto. Tek posle restarta je sve ok.
 
Pa možda nije do playera. Koliko slobodno memorije imaš? Koji kvalitet stream-a?
 
Koliko traje trimovanje? Izabrao sam sve opcije tamo da trimuje. Slabo sam razumeo proces. Ako traje nekoliko sekundi, onda sam trimovao vec dva puta tablet. :D
Cini mi se brzi u normalnom radu. Do sad nisam cuo za to trimovanje.
 
Ovaj trimmer trazi da je tablet rutovan. Nista onda, sacekacu da stigne 6.0 OTA, pa cu ga rutovati i probati. Mozda sa 6.0 i ne budem imao te probleme, ko zna.
Hvala u svakom slucaju.
 
Odmah sam ga na Google Playu otvorio i tamo je pisalo samo Auto Trim. Sad kad odem u My Apps, pise ROOT, nisam znao. Videcemo onda kroz neki period.
 
Nazad
Vrh Dno