Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Mene iskreno ne zanima da li iPad ima 512 mb ili 2 gb rama, ali me zato nexus zanima. Ako se tebi ne svidja guglov proizvod i njihova politika lepo za malo vise para uzmi iPad.
 
Kupicu 16gb model kada se pojavi kod nas, nadam se da nece biti previse skup.

Zna li se kad ce stici?


Ili Ipad2, imaju 100% indenticni hardver.

Pa, ako pod "hardver" podrazumevas samo SOC i RAM.
Ako gledas ceo uredjaj, ne postoji tablet kvalitetan kao mini. Najlaksi, najtanji, vrhunski materijali i izrada. Baterija - najbolja na trzistu.
I ovde zavrsavam, posto nisam nikakav fanboy, i glupo je da trolujemo temu.
 
Mene iskreno ne zanima da li iPad ima 512 mb ili 2 gb rama, ali me zato nexus zanima. Ako se tebi ne svidja guglov proizvod i njihova politika lepo za malo vise para uzmi iPad.

E krastavac, sad me teras da nastavljam pricu, iako je besmisleno prepucavati se.
Zasto svako iznosenje drugacijeg misljenja, ili komentara mora da se napadne sa "ako ti se ne svidja, odhebi"?
Da li je tako tesko prihvatiti da neko moze da se "drzne" da misli drugacije od tebe?
 
Pa ja ti i preporucujem sta da radis posto ocigledno drugacije razmisljas od mene. Ocigledno ti vise odgovara iPad, pa ga i kupi da ne bi morao da se patis sa nexusom i 2gb rama
 
Po meni je dizajn, u stvari, genijalan, to sam skapirao tek gledajuci Google Event - dimenzije, konkretno visina oba (starog i novog) je u dlaku ista, cak i rastojanje od gornje i donje ivice ekrana, ali tih 6mm (po 3 sa obe bocne strane) suzavanja su tabletu dala taj vizuelno izduzeniji izgled. Videste li kako ga tip 'ladno izvadi iz zadnjeg dzepa najobicnijih, a pri tom uzanih, da ne kazem pripijenih farmerki. Prednost landscape-a je vec neko pomenuo, a u portretu nikakvih problema nece biti jer ce se drzati vrlo lako jednom rukom.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako, samo je ekran rasiren sve ostalo je isto. Posto imam vec prvu verziju necu toliko da se zalecem sa kupovinom, cekam da se pojavi 3G(ako se pojavi).
 
Meni je novi N7 sasvim OK. Na slikama mi je delovao malo čudno, ali na prezentaciji mnogo bolje izgleda.

Veličina ekrana je ista kao i na starom, telo je uže, tanje i lakše, a baterija drži sat vremena duže nego na starom.

Sa rezolucijom trenutno ne može da mu parira ni jedan tablet, plus najavili su jače osvetljenje i 30% veći color gamut od starog. Ima duplo više rama, brži SoC, stereo zvučnike, koji su lepo postavljeni kad tablet držite horizontalno (gledate video materijal i sl.) kada to najviše znači, virtual surround (preko zvučnika ili slušalica). Dual band WiFi, BT 4, NFC. Može da se okači na TV ili monitor preko HDMI-a.

Koliko vidim uslišili su mnoge želje, pa i više od toga. Jedino fali micro SD, ali dobro, to skoro nećemo gledati na Nexus-ima pa se nisam ni nadao istom.

Ja definitivno uzimam 4G verziju, pošto ću imati data karticu sa pretplatom, glupo da ne uzmem tu verziju.

Upravo tako, samo je ekran rasiren sve ostalo je isto. Posto imam vec prvu verziju necu toliko da se zalecem sa kupovinom, cekam da se pojavi 3G(ako se pojavi).


Ekran je identičnih dimenzija kao stari N7 - razlika je u ramu oko ekrana.
 
Poslednja izmena:
Ekran je identičnih dimenzija kao stari N7 - razlika je u ramu oko ekrana.[/QUOTE]
I ma koliko i meni cudno izgledao na slikama, na prezentaciji me je izgled odusevio, sto sam i elaborirao. Sam natpis Nexus je tako okrenut na ledjima da sugerise landscape kao preovladjujuci.
 
Za ostatak zemalja (osim velikih 9 u koje stize u narednim nedeljama) stize uskoro posle toga...Znaci kada predstave nove iPad modele :)
 
Sad gledam, nigde nema prezentacija da se nađe, bio je samo live stream i sada nema, a hteo sam da pogledam sam početak koji mi je promakao, prvih 5 minuta.

Inače super je i opcija za restricted profile u androidu 4.3 - ja na mom nexus-u već koristim profile, tj. žena i ja imamo potpuno različito podešeno sve na svojim profilima, ali sada je još veća kontrola šta ko može da radi.

Rekli su za ostale zemlje u narednim nedeljama, a 4G model i u USA će tek biti malo kasnije. Ne verujem da će kod nas biti istog pre oktobra-novembra.
 
Uhhh! To je sjajna vest! Iskreno se nadam da bude tako.
Još ako bi mogao da nam kažeš okvirnu cenu, pa da odmah krenem da odvajam novac. ;)
 
Ne treba gubiti nadu ;)
Doduse, sada mnogo toga zavisi od Ratela jer je njihova procedura duga, ali ako sve bude islo kako treba novi Nexus 7 ce vam se smesiti iz domacih izloga vec tokom ovog leta.

Lepa vest, mada meni moj stari N7 sasvim lepo radi, a čekaću 4G verziju da se pojavi, mada je realno dosta velika doplata između 32GB wifi i 4G verzije.
 
Imam prošlogodišnji model. Sve ovo što sam čuo i video u vezi novog modela mi se izuzetno sviđa ali kupujem isključivo kada budem uspeo negde da iskopam informaciju o kvalitetu displeja. Vidim da je spomenut 30% wider color gamut, što je sjajno ali ću sačekati svakako da vidim neki ozbiljan test na ozbiljnom sajtu.

Ova karakteristika displeja mi je inače glavna zamerka na prvi N7 a na žalost vidim da se to baš retko gde spominje.
 
Fino unapređenje ali pitanje je da li će biti dovoljno. Kako god, imaju dva meseca fore kao i prošle godine da nešto prodaju. Osim ako konkurencija ne uprska (podigne cene). Ali ako budu pratili Google i spuste cene, biće belaja za Nexus tablet liniju.

Kao što neko reče, ovo će koštati najverovatnije oko 30000 dinara. To je 65% više od Memo Pad HD7. A da li vredi? Po meni ne, i dalje je samo običan Android tablet. Full HD ili ne, brži SoC ili ne, više memorije ili ne, nije ni bitno jer je Memo Pad HD7 i više nego korektan sa specifikacijama i Nexus 7 neće biti formula u odnosu na HD7.

Ako je Guglu glavni fazon da ponude gejmerski tablet, onda su trebali iskoristiti velike ivice i nakalemiti neke distretne dugmiće za igranje. Nadam se da će Key Lime Pie da drastično unapredi tablet iskustvo na Androidu, inače će Android tablet tržište zamreti. Samsung je več izgubio interesovanje i prepakuju iste modele iz generacije u generaciju uz minimalne hardverske izmene. Asus se zaista trudi ali im Google nimalo ne pomaže u njihovim namerama. Toliko kvalitetnih proizvoda bez adekvatne softverske podrške koja bi učinila da zasijaju u punom svetlu, stvarno šteta. Ja mislim da će Asus da otkači Android sledeće godine i prebaci se na neku od ovih nadolazećih platformi.

Nikad smoreniji Google keynote, to izgleda postaje praksa. A ovaj novi "gazda" je smešan ko crtani film.
 
Sigurne cene:

16GB - 29.999
32GB - 32.999
32GB LTE - 41.999

Nasi vole te 999 :D
 
Fino unapređenje ali pitanje je da li će biti dovoljno. Kako god, imaju dva meseca fore kao i prošle godine da nešto prodaju. Osim ako konkurencija ne uprska (podigne cene). Ali ako budu pratili Google i spuste cene, biće belaja za Nexus tablet liniju.

Kao što neko reče, ovo će koštati najverovatnije oko 30000 dinara. To je 65% više od Memo Pad HD7. A da li vredi? Po meni ne, i dalje je samo običan Android tablet. Full HD ili ne, brži SoC ili ne, više memorije ili ne, nije ni bitno jer je Memo Pad HD7 i više nego korektan sa specifikacijama i Nexus 7 neće biti formula u odnosu na HD7.

Ako je Guglu glavni fazon da ponude gejmerski tablet, onda su trebali iskoristiti velike ivice i nakalemiti neke distretne dugmiće za igranje. Nadam se da će Key Lime Pie da drastično unapredi tablet iskustvo na Androidu, inače će Android tablet tržište zamreti. Samsung je več izgubio interesovanje i prepakuju iste modele iz generacije u generaciju uz minimalne hardverske izmene. Asus se zaista trudi ali im Google nimalo ne pomaže u njihovim namerama. Toliko kvalitetnih proizvoda bez adekvatne softverske podrške koja bi učinila da zasijaju u punom svetlu, stvarno šteta. Ja mislim da će Asus da otkači Android sledeće godine i prebaci se na neku od ovih nadolazećih platformi.

Nikad smoreniji Google keynote, to izgleda postaje praksa. A ovaj novi "gazda" je smešan ko crtani film.

Mislim da možda nisi upoznat sa svim novim stvarima koje nudi novi ASUS/Google Nexus 7.
Neke od stvari koje su zanimljive:

290grams (lighter than can of soda), 8,65mm thick, cinematic stereo surround (Fraunhofer Cingo tech.), HD Wireless display, Mimo WiFi (a/b/g/n up to 150Mbps dl) + 4G LTE (on selectd models), 2.3m pixels (323 ppi), 114mm narrow bazel for confort and portability, f2.4 aperture autofocus 5MP rear camera, Photo sphere, FIRST WIRELESS CHARGING CAPABLE TABLET, up to 10hrs battery life, GPS + GLONASS for 20% quicker and more precise navigiation (new 24 satllites), SlimPort 1080p support for playing HD content while charging the device, new android 4.3....

nije to baš tako malo.

I ne mislim da je uredjaj skup, za to što nudi.

To što smo mi naučili da treba plaćati neverovatno visoke cene za apple uredjaje, i ništa više, to je naš problem. Ne google-ov, ili asus-ov.
 
Dana 25.7.2013. godine u 11:23 časova pretraživač Google kaže: "28499 Serbian Dinar equals 331.187 US Dollar"
Znam da je realnost takva da u Evropi nikada ne mogu da budu cene kao u SAD, ali ipak je baš velika razlika u ceni. Plaćaćemo čitavu stotku više nego Amerikanci. :(

Na stranu to što prosečan Amer za onaj N7 od $230 mora da radi otprilike tri dana (znam o čemu pričam, bio sam u SAD jednog leta i radio u Wallmartu noćnu smenu za 10 dolara po satu, dakle zarađivao sam 10$ x 8 sati = 80$ za jednu noć - a to se tamo smatra slabim i nepopularnim poslom, slabo plaćenim), dok mi ovde za našu cenu od $330 moramo da izdvojimo 2/3 mesečne plate, ako smo srećni da uopšte imamo posao i prosečnu platu. Ali to je tema za neku drugu diskusiju.
Sve u svemu, drago mi je da N7 stiže kod nas, pa i ta cena od cca 250 evra nije previsoka za takav uređaj i verujem da je realna za naše tržište (ako uzmemo u obzir koliko nam se država "ugrađuje"). Štedim na hiljadu drugih stvari, živim skromno, valjda ću moći da odvojim za novi N7.
 
Poslednja izmena:
Evo i ocekivanih cena u Srbiji.
16 GB - 28.490
32 GB - 31.490
32 GB LTE - 40.990

Napominjem, ovo su OCEKIVANE cene. Dok roba stigne na trziste moguce su promene.

Znači najavljena cena na konferenciji + 10.000 preko. Znam da je kod nas dve godine garancije + lokalni servis, ali malo je skupo.

Doduše i svoj sadašnji N7 16GB WiFI sam platio ~250€ prošle godine, čim se pojavio kod nas.

Videću kakve će cene biti u okruženju, pa kad negde skitam, odbijem PDV i lepo uštedim, a plus mnogo mi je lakše za servis.

Mada, ako ga ubrzo bude kod nas, verovatno će me svrbeti pare u novčaniku :)
 
Poslednja izmena:
To ipak jeste poboljšanje u odnosu na prošlu godinu. N7 će opet koštati oko 28 hiljada dinara, iliti 250 evra, a toliko je bio i prethodni kada se pojavio kod nas (ako se ne varam). S obzirom da je novi Nexus skuplji od starog, a kod nas košta isto kao stari na debiju, onda ispada da je razlika u ceni čak manja nego za prethodni model.
Verovatno ću ga kupiti kod nas u Srbiji, ne želim da se igram sa garancijom, servisom i sl. A i ne verujem da će biti nešto bitno jeftiniji u zemljama u okruženju. Ali da je izašao par meseci ranije kada su mi dolazili rođaci iz SAD, ne bih mu odoleo po ceni od $230.
 
Mislio sam da su bar posetioci Benchmark foruma upoznati sa politikom cena, ali hajde da ponovimo jos jednom. Cene U SAD se ne mogu porediti sa cenama u Evropi. To nije slucaj samo sa ASUS proizvodima, vec sa svim drugim tehnickim uredjajima. Da ne mislite da smo najgori, mislim da jos gore prolaze u UK. GRUBA racunica je da ako nesto u SAD kosta 100 dolara, to isto u Evropi kosta 100 EUR. Sitne varijacije se mogu javiti zbog kursnih razlika.
Da podsetim, kada je pocela prodaja prvi Nexus 7 je bio JEFTINIJI u Srbiji nego bilo gde drugde u Evropi.
Jos jedna stvar, ASUS tableti koji se prodaju u USA imaju samo jednogodisnju lokalnu garanciju, a oni koji se prodaju kod nas imaju dvogodisnju globalnu garanciju.
 
Znamo, znamo. I ne osuđujemo, vidiš da svi navodimo tu računicu (1$ = 1e) kao nešto što se podrazumeva. Ali moramo povremeno da se javno izjadamo zbog kombinacije u kojoj živimo: evropske cene + srpske plate. Valjda je lakše kad ponekad nađeš virtuelno rame za plakanje. :)
A vama samo podrška, pogotovo zbog odlične komunikacije sa korisnicima i brzog plasmana novih proizvoda na naše tržište, po korektnim cenama (da, svestan sam toga).
 
Ma znamo mi sve kako to ide, al 43% više je 43% više :)
 
Tu bi pre trebalo zameriti Googlu koji na konferenciji više puta ponavlja cene koje su samo za američko tržište i nigde više u svetu nisu tolike. Ipak su predstavljanje gledali ljudi iz čitavog sveta, plus što i uređaj kreće u prodaju internacionalno, a ne samo u SAD.
 
cena za 16GB je skroz ok, prvi nexus 7 je kostao 25.600 za 8GB, a 28.900 za 16GB. Bice ovo best buy best bajeva :D samo me malo brine CPU, da su umesto kamere i dual spikera stavili tegru 4 ili sd 800, pozajmio bih se da ga kupim :)
 
Nazad
Vrh Dno