Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

IMG-20130721-091857.jpg

Gde to ima s4 za 199.99$?
 
Meni nije jasno kako neki od vas pominju lagodno surfovanje na tabletu, ja sa prime-om dobijem ospice prilikom surfovanja, em nema jave, em flash zeza...
 
Flash hoće da zeza i na kompjuteru a Java na internet-u je raspad sistema već neko vreme, sa sve obaveznim porukama koje sreću pažnju na bezbednosne rupe u dizajnu applet-a.
 
Poslednja izmena:
Sve na stranu, i dobra cena, i ultra velika rezolucija, ali neverovatno je kako su ga usrali sa dizajnom.
U danasnje vreme, kad su svi doterali dizajn maksimalno, pa cak i kinezi, ovo je retko ruzan tablet. Kupovace ga ljudi zbog prednosti koje ima, ali steta je sto su ga tako unakazili.
 
Meni nije ružan, OK mi je, mada sam viđao lepše.

Svejedno, pazariću ga, a sadašnji N7 ostaju da koriste žena i dete, već je postala gužva nas troje na jedan tablet :) Sreća pa od 4.2 postoje user profili na Androidu inače bi bilo svašta.

Pitanje je samo kada će se pojaviti kod nas, ako bude ista priča kao za prvi N7, ne očekujem pre oktobra. Mada ću ovog puta sačekati 3G verziju (možda se kasnije pojavi i neki 3G/64GB model).
 
Sve na stranu, i dobra cena, i ultra velika rezolucija, ali neverovatno je kako su ga usrali sa dizajnom.
U danasnje vreme, kad su svi doterali dizajn maksimalno, pa cak i kinezi, ovo je retko ruzan tablet. Kupovace ga ljudi zbog prednosti koje ima, ali steta je sto su ga tako unakazili.

Tablet k'o tablet, svi isto izgledaju, veliki ekran i malo plastike okolo, ne vidim šta je tu tačno ružno :) Mada kod Nexusa su ionako glavni aduti uvek bile cena i performanse.
 
Android 4.3 Jelly Bean (you can read about some of the new Android 4.3 features here)
Qualcomm Snapdragon S4 Pro @ 1.5GHz processor with Adreno 320 GPU
2GB DDR3 RAM
7" 1920x1200 IPS display with antifingerprint and scratch-resistant glass
16/32GB internal storage
5MP rear and 1.2MP front-facing cameras
SlimPort
BT 4.0
Notification LED
No SD card (did you really expect one?)
802.11a/b/g/n Wi-Fi
NFC
7.9" x 4.5" x 0.3"
11.2oz
 
Da, to su te specifikacije. Iste kao u linku koji sam postavio pre par sati;)
Ali OK, nije loše da budu izlistane i ovako, direktno na forumu.

Eto, sve najbitnije je poznato. Samo ne znam da li je ostalo uopšte nešto da Google otkrije na današnjem očekivanom "predstavljanju". Ovo je bila ili najgore čuvana IT tajna ikad, ili vešt marketing sastavljen od svakodnevnog "curenja" informacija (pre će biti da je ovo drugo).
 
Memo pad HD7 je brzo stigao kod nas, ko zna mozda i novi nexus 7 ocekuje ista sudbina :)

@Asus Srbija:
@Newcomer : Ima li nekih insajderskih informacija kada da ocekujemo novi Nexus 7 u nasim prodavnicama i po kojoj ceni?
 
Poslednja izmena:
Teško da će ti Asusov predstavnik odgovoriti kada taj proizvođač još nije ni objavio postojanje ovog uređaja! :D
 
Google Announcement Event - 7/24/13

Ako želite da gledate uživo Googlovu konferenciju (i sada već izvesno predstavljanje novog Nexusa i Androida 4.3), evo linka:
http://www.youtube.com/watch?v=GZzS6BxHEns

Sat na linku odbrojava i trenutno je ostalo još oko sat i po do početka, dakle počeće u 18:00.
 
Da, to su te specifikacije. Iste kao u linku koji sam postavio pre par sati;)
Ali OK, nije loše da budu izlistane i ovako, direktno na forumu.

Eto, sve najbitnije je poznato. Samo ne znam da li je ostalo uopšte nešto da Google otkrije na današnjem očekivanom "predstavljanju". Ovo je bila ili najgore čuvana IT tajna ikad, ili vešt marketing sastavljen od svakodnevnog "curenja" informacija (pre će biti da je ovo drugo).
Da odatle sam iskopirao cisto da se vidi. No hard feelings. :p
 
Ima i HDMI Output i Wireless charging
 
Google Announcement Event - 7/24/13

Ako želite da gledate uživo Googlovu konferenciju (i sada već izvesno predstavljanje novog Nexusa i Androida 4.3), evo linka:
http://www.youtube.com/watch?v=GZzS6BxHEns

Sat na linku odbrojava i trenutno je ostalo još oko sat i po do početka, dakle počeće u 18:00.

Odlična prezentacija.

Novi N7 mi je sasvim OK, skor 2mm tanji, 6mm uži, 50g lakši, 1920x1200 ekran... Kupljeno :)

Sad još moram da izdvojim i 35$ za ChromeCast. Tj. možda 2x35$ za oba TV-a. Odoše pare. :) Nadam se da će imati podršku programera i da će ga dosta aplikacija podržavati.
 
^plus, 1h duza baterija nego stari N7.

20130724-09415285--IMG_1154.JPG

20130724-09194474--IMG_1060.JPG

20130724-09163513--IMG_1045.JPG

20130724-09424097--IMG_1157.JPG


Chromecast je znaci streamlineovan Nexus Q, svaki materijal mora biti svucen sa neta, nema direktne konekcije izmedju kucnog uredjaja i njega. Steta, trebali bi stvarno da dodaju da moze sve zivo da streamuje sa telefona/tableta. Mislim, nek u HDMI Dongle ubace i miracast, i nek podrze to automatski preko SDK-a.
 
E u tri... ne verujem sta sam propustio, tablet mi bio na punjacu, nisam ni bio svestan eventa... evo piz... dok citam vesti po netu :(
 
Lep je upgrade u odnosu na prosli model, samo me eto ta gornja i donja strana nerviraju.
 
gledao sam uzivo event, odusevljen sam novim nexusom 7, za 230 dolara dobijas bukvalno sve najbolje od svih tableta. Tesko ce kod nas ispod 30.000 16 GB model. Proveravam update na svojoj sedmici na par minuta :D
 
Odlična prezentacija.

Novi N7 mi je sasvim OK, skor 2mm tanji, 6mm uži, 50g lakši, 1920x1200 ekran... Kupljeno :)

Sad još moram da izdvojim i 35$ za ChromeCast. Tj. možda 2x35$ za oba TV-a. Odoše pare. :) Nadam se da će imati podršku programera i da će ga dosta aplikacija podržavati.

Meni to sto je 6mm uzi nije prednost, nego nedostatak, zato sto su ga produzili po visini, izgleda smesno. Da je jos koji mm duzi i koji mm uzi, izgledao bi kao stangla, kao stap a ne tablet. Meni vec i sam odnos stranica ekrana od 16:10 nije bas za tablet, a ovo mi je prosto bezveze. Da hardver nije ovako dobar a cena toliko subvencionisana od strane googla radi ubijanja konkurencije, mislim da bi ovo zbog loseg dizajna vecina zaobisla.
Ovako ga cena i hardver vade, ali je jedan od ruznijih tableta na trzistu.
 
Meni svaki 7 inca tablet izgleda isto, samo ovaj ima malo vise slobodnog prostora. Nista specijalno za toliko drame.
 
@Air-max i ja sam tako mislio sa prvim slikama ali sad posle eventa malo manje mi je grdan zato što je tanji i ram sa strane uži taman za ruku a kad ga okreneš u landscape produžen je zbog gejminga jer su ciljali gejmere i multiplayer gaming.
 
Meni svaki 7 inca tablet izgleda isto, samo ovaj ima malo vise slobodnog prostora. Nista specijalno za toliko drame.

Pa dobro, dizajn je svakako stvar ukusa, nekom se nešto sviđa, nekom ne. ;)
Ali na ovom primeru se tačno vidi razlika u pristupu kod firmi kao što je Apple, u odnosu na Google i druge. Jedni slepo forsiraju i budže specifikacije po svaku cenu, dok drugi razmišljaju i o stilu, kvalitetu izrade, upotrebnoj vrednosti itd. Npr. ipad mini ima svega 512 MB RAM-a, a radi tečnije i glatkije nego bilo koji postojeći Android tablet na tržištu. Google, umesto da ispegla svoj OS, trpa specifikacije do neba, i opet zapinje. Prosto, nekako naopako razmišljaju, ne znam zašto.

P.S. Nemam ni jedan Apple uređaj, sve što koristim je Android, ali razlika je stvarno očigledna.
 
Onda uzmi iPad mini sa 512MB rama i resena stvar zar ne?
 
Da li su uopste najavili nesto za Evropu ili samo za USA?
Nisam bas ispratio.

Da li se zna kad krece prodaja u radnjama?

I nije mi jasno sto ne stavise S600.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno