Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Ipak će biti Snapdragon 600 :banana: Jedina mana ostaje baterija... Mada možda 4.3 donese revoluciju po tom pitanju.
 
Android Central javlja S4 Pro SoC, 7" ekran, 1080p, 5mpix back camera, 2-4gb rama.
http://www.androidcentral.com/new-nexus-7-pics-video-specs

nexus7-2-8a.jpg

buttons.jpg




 
S4 pro ne podrazava vise od 2GB i to ddr2 rama, vise od 2GB verujem da ce ici tek u kombinaciji sa s800 eventualno po neki sa tegrom 4!
 
Neki ga najavljuju već za 20. a ne za 24. kada je ona konferencija. Nadam se da će biti s600, a ne s4pro. O neophodnosti fhd rezolucije neću ni da pričam, a vidim da se diskitovalo o tome :D
 
Neki ga najavljuju već za 20. a ne za 24. kada je ona konferencija. Nadam se da će biti s600, a ne s4pro. O neophodnosti fhd rezolucije neću ni da pričam, a vidim da se diskitovalo o tome :D

Nije velika razlika između ta dva SoC-a, a i koliko vidim, većina vas kupuje tablet samo da bi igrali igrice, pa vam je tek onda svejedno koji će ubaciti...:D
 
Nadam se da rezolucija ipak neće biti 1920x1080 nego 1920x1200. Ovo ne navodim zato što smatram da je potrebna veća gustina tačaka, nego zato što više volim odnos stranica 16:10 nego 16:9. Prvi Nexus 7 je bio sa rezolucijom 1280x800, što je 16:10 odnos strana i nadam se da Google neće to menjati u 16:9. Nije mnogo velika razlika, ali primeti se. 16:9 mi je nekako previše uzak kada se tablet drži u portret položaju (tj. uspravno).

A što se snage tableta tiče, tu se slažem sa komentarima koji kažu da neko veliko unapređenje i nije neophodno. Mislim da stvarno nije mnogo bitno da li će biti Snapdragon 600 ili S4 Pro. Snaga čak i prethodnog Nexusa je bila sasvim dovoljna za veliku većinu korisnika. Igre su radile odlično, multimedija letela, surfovanje bez problema itd. Mislim da tu nije potrebno neko unapređenje. Uz 2 GB RAM biće i više nego dovoljno snage. Bolje da zadrže veliku autonomiju baterije nego da idu na neku ogromnu (a nepotrebnu) snagu procesora.

Ja već godinu i po dana koristim 10" tablet sa Tegra 2 čipsetom i dvojezgarnim procesorom na 1GHz i meni je skoro pa sasvim dovoljna njegova snaga, pogotovo otkad sam se rešio ubogog Honeycomb-a i stavio Jell Bean, sve radi glatko i dovoljno brzo. Jedini izuzetak je reprodukcija nekih 720p fajlova, tu se oseti da tablet povremeno "zaštuca". Dakle, meni bi i prelazak na stari Nexus 7 (tj. Tegru 3) bio veliki iskorak, ali taj tablet nisam hteo jer sam čekao ekran veće rezolucije. Sada mi je novi Nexus baš zapao za oko jer ima dovoljno visoku rezoluciju i na njemu će biti milina čitati, a i biće zgodno imati jedan lagan tablet od 7" pored već starog i pouzdanog, ali masivnog, 10-inčnog Toshiba Thrive.
 
Poslednja izmena:
Nadam se da rezolucija ipak neće biti 1920x1080 nego 1920x1200. Ovo ne navodim zato što smatram da je potrebna veća gustina tačaka, nego zato što više volim odnos stranica 16:10 nego 16:9. Prvi Nexus 7 je bio sa rezolucijom 1280x800, što je 16:10 odnos strana i nadam se da Google neće to menjati u 16:9. Nije mnogo velika razlika, ali primeti se. 16:9 mi je nekako previše uzak kada se tablet drži u portret položaju (tj. uspravno).

A što se snage tableta tiče, tu se slažem sa komentarima koji kažu da neko veliko unapređenje i nije neophodno. Mislim da stvarno nije mnogo bitno da li će biti Snapdragon 600 ili S4 Pro. Snaga čak i prethodnog Nexusa je bila sasvim dovoljna za veliku većinu korisnika. Igre su radile odlično, multimedija letela, surfovanje bez problema itd. Mislim da tu nije potrebno neko unapređenje. Uz 2 GB RAM biće i više nego dovoljno snage. Bolje da zadrže veliku autonomiju baterije nego da idu na neku ogromnu (a nepotrebnu) snagu procesora.

Ja već godinu i po dana koristim 10" tablet sa Tegra 2 čipsetom i dvojezgarnim procesorom na 1GHz i meni je skoro pa sasvim dovoljna njegova snaga, pogotovo otkad sam se rešio ubogog Honeycomb-a i stavio Jell Bean, sve radi glatko i dovoljno brzo. Jedini izuzetak je reprodukcija nekih 720p fajlova, tu se oseti da tablet povremeno "zaštuca". Dakle, meni bi i prelazak na stari Nexus 7 (tj. Tegru 3) bio veliki iskorak, ali taj tablet nisam hteo jer sam čekao ekran veće rezolucije. Sada mi je novi Nexus baš zapao za oko jer ima dovoljno visoku rezoluciju i na njemu će biti milina čitati, a i biće zgodno imati jedan lagan tablet od 7" pored već starog i pouzdanog, ali masivnog, 10-inčnog Toshiba Thrive.
Biće 16:10, tu ne moraš da brineš...
 
I ja tako mislim, ali nisam 100% siguran. Evo, po ovom videu koji je procureo, neki portali pišu da je rezolucija 1920x1080. Ili možda pod rezolucijom 1080 računaju i sve što je veće od nje, pa i 1920x1200?
U svakom slučaju, i ja verujem da Google neće da menja odnos stranica koji je već započeo na Nexus liniji tableta i da će ostati 16:10.
 
Danas je neko izbliza slikao nalepnicu na onom modelu i piše da je rezolucija WUXGA, a to je 1920x1200. Takođe piše da je memorija ddr3lm i da je ima 4bg, što s4pro ne podržava.
 
Ne verujem da su ove specifikacije istinite. 4GB RAM-a je previše za današnje standarde, a ne znam ni čipset koji podržava tu količinu RAM-a.

Ali rezolucija od 1920x1080 ili 1920x1200 je za očekivati.
 
Poslednja izmena:
Pa novi snapdragon 600 i 800 podržavaju. Ram je jako jeftin, tako da nije nemoguće da je istina. Videćemo za koji dan :)
Ja se još lomim između 7 i 10 inča. Treba mi za net, multimediju i čitanje stručnih radova (pdf, formule, skice).
 
Poslednja izmena:
^ Neko je rekao ovde na forumu, pa je verovatno tu pročitao. Za sada je to izuzetno velika količina RAM-a, pa je možda i neshvatljivo koji chipset to podržava, a koji ne.
 
Piše gde hoćeš da s4pro ne podržava ddr3, već samo ddr2. Google.
 
Ne znam zasto nam ne stave odmah 16gb rama kad je vec jeftin?
Cisto da se ne muce kasnije a i mi kupovinom novih uredjaja:)
 
Bice dva giga RAM-a. Leak od bliskog izvora Sundar Pichai-a.
 
S4 pro ne podrazava vise od 2GB i to ddr2 rama, vise od 2GB verujem da ce ici tek u kombinaciji sa s800 eventualno po neki sa tegrom 4!

Pro verzija chipa radi sa DDR3 memorijom na 533 mhz. evo u ovom slucaju. http://inforcecomputing.com/product/moreinfo/ifc6410.html e sad dal ce u ASUSU da stave ddr3 je pitanje.

APQ8064[54] 28 nm LP ARMv7 Up To 1.7 GHz Quad-core Krait L0: 4kB+4kB, L1: 16kB+16kB, L2: 2 MB Adreno 320 (QXGA/1080p) at 400 MHz Dual-channel 533 MHz (8.5 GB/sec) Bluetooth 4.0, 802.11n/ac
(2.4(n)/5 GHz), lacks cellular radio 2012

Asus PadFone 2,[78] HTC Droid DNA,[79] HTC J Butterfly,[80] LG Optimus G,[81] Nexus 4, Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 MDP/T,[82] Oppo Find 5,[83] Pantech Vega No.6,[84] Pantech Vega R3,[85] Sharp Aquos Phone Zeta (SH-02E),[86] Sony Xperia UL,[87] Sony Xperia Z,[88] Sony Xperia ZL,[89] Sony Xperia ZR,[90] Xiaomi MI-2[9
 
Poslednja izmena:
Evo boljih slika koje su procurele: http://www.androidcentral.com/new-nexus-7-leaks-again-looks-familiar Vidi se da je isti kao na reklami za BestBuy, ali ovde su detaljnije fotografije.
Čudi me da je ovoliko izdužen. Okvir je baš veliki na gornjoj i donjoj strani (ako gledamo tablet postavljen uspravno).
Ovde je dato i poređenje izgleda sa prvim Nexusom 7: http://www.pocket-lint.com/news/122...firming-overall-design-and-rear-facing-camera Da li je moguće da će novi model biti veći? Mislim da su na ovom sajtu dobro poravnali ivice ekrana, tako da je dobro prikazan odnos veličina starog i novog modela.
 
Pa nije ovo nista strasno, mozda 1 cm ukupno. Bolje pitanje, da li je, i koliko tanji?
 
Još malo slika uređaja, sada sa novim wallpaperom.
http://www.techradar.com/news/mobil...ery-reveal-new-android-4-3-wallpaper--1167684

EDIT: Sad vidim da je i Benchmark objavio ove slike, i to iz više uglova:
http://mobile.benchmark.rs/mobile_vesti/novi_asus_nexus_7_iz_svih_uglova

Izgleda dosta tanko i generalno je lep, ali stvarno ne mogu da shvatim ovolike ivice. Preširoko je na gornjoj i donjoj strani (gledano uspravno). Bio sam ubeđen da će ivice biti znatno smanjene u odnosu na prvi Nexus 7 i da će biti uske bar kao kod Ipad Minija, ili čak i uže, a ispadoše baš široke.
 
Poslednja izmena:
Nisam stigao da cackam po netu pa bih bio neizmerno zahvalan kada bi neko napisao ocekivanu specifikaciju, hoce li imati slot za memorijsku karticu ...
Naravno ako vas ne mrzi..:D
 
Uh ovo je baš fejl sa dizajnom, ne znam čemu ovo..Možda uživo i nije tako strašno. :S:
 
Nisam stigao da cackam po netu pa bih bio neizmerno zahvalan kada bi neko napisao ocekivanu specifikaciju, hoce li imati slot za memorijsku karticu ...
Naravno ako vas ne mrzi..:D

Nijedan Nexus uredjaj nema slot za memoriju, pa nece ni ovaj. krastavac, skupa licenca.
 
Nijedan Nexus uredjaj nema slot za memoriju, pa nece ni ovaj. krastavac, skupa licenca.
Ma znam da stari modeli nemaju,reko' mozda ce to biti jedno od unapredjenja,bas bi bilo do j..a !
Btw izvini nisam te razumeo sta znaci "skupa licenca"? (krastavac ja sto ne znam moram odmah da pitam inace bih crk'o)
 
Za svaki prodati uredjaj koji ima SD slot, ta firma mora da plati Microsoft-u licencu zato sto ima patent na ntfs itd. Tako da je Google odavno izbacio SD slot iz upotrebe.
 
Nema SD slota na Nexusu ali ga zato ima duplo jeftiniji MemoPad. Verujte i dalje u bajke koje gugl servira...
 
Nazad
Vrh Dno