Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Ја на старом N7 имам један мртав пиксел, али га ретко и примећујем иако сам кад сам га први пут приметио очекивао да ће ме излудети. Верујем да их је уз толико већи PPI још теже приметити.
 
Mislio sam da led notifikacija ne radi, medjutim sredio sam, sve je ok...testirao sam sa light flow, radi savrseno.samo ne moze da menja boje.
 
Poslednja izmena:
Na prvom je vise bila kao "mrlja" velicine nekoliko piksela koja se nalazi ispod ekrana nego me je mrzelo da kucam sinoc toliko :)
Drugi je vec imao klasican mrtav piksel ali bas bas na sredini ekrana i na svetlim, pogotovo belim pozadinama se vidi. Jeste veliki ppi i to je bas mala tacka ali ne zanima me.. Sto bih pravio kompromise za svoj novac.

EDIT: Hm radi led ali malo zeza gmail. Stigne mi mail, telefon se oglasi ali na tabletu nema notifikacije :/ Mada ume gmail da brljavi ne opterecuje me to..
 
Poslednja izmena:
Haha, meni obratno...fon ne oglasava jos nista, a tablet odmah.
 
Na prvom je vise bila kao "mrlja" velicine nekoliko piksela koja se nalazi ispod ekrana nego me je mrzelo da kucam sinoc toliko :)
Drugi je vec imao klasican mrtav piksel ali bas bas na sredini ekrana i na svetlim, pogotovo belim pozadinama se vidi. Jeste veliki ppi i to je bas mala tacka ali ne zanima me.. Sto bih pravio kompromise za svoj novac.

EDIT: Hm radi led ali malo zeza gmail. Stigne mi mail, telefon se oglasi ali na tabletu nema notifikacije :/ Mada ume gmail da brljavi ne opterecuje me to..

Posto vec imas iskustva sa mrtvim pikselima, kako najlakše i najbrze da proverim? Narucio sam juce, ocekujem sutra da mi stigne. Posto ce mi doneti city express necu moci da biram primerak ali necu uopste oklevati ako nesto ne bude u redu.
 
Upalis browser i bacis pogled na beli ekran novog taba. Ima programcici bas za to ali nisam se bas toliko mlatio da skidam s obzirom da se i ovako videlo.
 
Mrtav pixel je onaj sto je uvek crn. Meni licno uvek vise smeta ono sto zovu zaglavljeni, ili polu piksel , onaj sto stalno svetli najcesce zeleno.

Sta reci o Nexusu sa mrtvim pikselima ili zaglavljenim , svejedno osim Beda. Ja do sada nisam ni na jednom Kinezu od 50 $ to video, osim na jednom Bluberiju koji sam koristio jedno vreme. Toliko o "kvalitetu" koji nam se servira.
 
Svaki Asusov tablet koji sam ja imao a bilo ih je 3-4 je imao mrtve pixele.
Transformer sam JEDVA nekako uspeo da zamenim nakon toliko natezanja zbog 2 mrtva pixela i cestice prasine.
Ali i drugi je imao mrtav pixel.
Na 2 N7 koja sam imao na oba sam imao mrtve pixele. Wifi je imao ootb a na 3G verziji se kasnije pojavio ili ja to nisam primetio na pocetku ali ne verujem da je to jer se vidi. Moje iskustvo sa Asus tabletima je jako, jako lose.
Zato i ne razmisljam o kupovini pa i da je 100e meni to smeta. A da se raspravljam po radnjama i potezem veze ili pretim... ne pada mi na pamet!
 
Ok dosta smo ih pljuvali :)
Baterija mi se svidja, jeste da jos nisam ni prvi ciklus punjenja odradio ali imam dobrih 3 ipo sata screen on i jos oko 15% baterije. Ne znam tacno na koliko je bila kada sam upalio ali ovo je meni skroz ok (pogotovo znajuci da su uvek na oko 50-60%).
 
3 i po sata screen on na tabletu... Ne zezajte se ljudi.

Pa nije merodavno, to je out of the box, bez punjenja, ko zna na koliko je baterija bila u trenutku vađenje iz kutije.

A što se tiče mrtvih piksela, 2 komada N7 (model 2012) su/bili su u mom vlasništvu i jedan TF300 koji je bio kratko kod mene i ni jedan nije imao mrtav piksel. Tako da je sve stvar sreće - i na mnogo skupljim uređajima zapadne mrtvi piksel - tipa HP EliteBook radna stanica W serije od ~2K EUR, pa šta da se radi, zameni se i teraj dalje.
 
Ja opet kazem da je to izuzetno malo bez obzira bio na 50% ili 60%. Sacekajmo ako postavi rez 100% - 5% ili slicno pa cemo diskutovati.

P.S Skole i časove koje sam planirao sam zavrsio, nema potrebe za tim djecijim posalicama prati na casu i slicno. Sve sam procitao sto je napisano u tom postu, i ako nisam nesto ukljucio u reply ne znaci da sam ignorisao.
 
Prvo, napisao sam onako kako je,a drugo, ne znam čemu takav arogantan ton...?
Za 100-5% ćemo malo da sačekamo jer mu treba solidno vremena da se napuni a i treba to potrošiti. Nego nigde se ne žurimo, samo opušteno ;-)
 
Ja opet kazem da je to izuzetno malo bez obzira bio na 50% ili 60%. Sacekajmo ako postavi rez 100% - 5% ili slicno pa cemo diskutovati.

P.S Skole i časove koje sam planirao sam zavrsio, nema potrebe za tim djecijim posalicama prati na casu i slicno. Sve sam procitao sto je napisano u tom postu, i ako nisam nesto ukljucio u reply ne znaci da sam ignorisao.

A mi treba da budemo citaci misli pa da iz recenice " 3 i po sata screen on na tabletu... Ne zezajte se ljudi"(zavrsen citat), zakljucimo sve napisano u prethodnom postu. A sto se decjih posalica tice, okej, ako mislis da treba da budemo Dnevnik RTS, nema problema.
 
Kada se ocekuje model sa 16gb?
 
Upravo mi kolega javio, kupuje novi Nexus 7 LTE model. Našao ga u Teh**maniji, 40.990.
 
Poslednja izmena:
Kako kupuje LTE verziju kada cak i na Google strani pise "Coming soon"?

http://www.google.com/nexus/7/

Inace, Nexus 7 2013 je upravo stigao u moje ruke. Prvi utisci su odlicni. Nema nikakvih mana, sve lepo lezi i ne krcka, ekran odlican. :)
 

Prilozi

  • n7LTE.jpg
    n7LTE.jpg
    791.8 KB · Pregleda: 317
Samo je Tehnomanija dobila, niko drugi?
 
LTE verzija je pustena u Evropi u prodaju, dok u USA jos nije.

Pozdrav
 
To je većini već poznato, Corvus Corax ne prati na času :d
 
Na zalost, nisam obratio paznju. Malo mi je bilo neverovatno. :)
 
a koja je fora za verzijom od 16gb?
Jel ona razgrabljena u onim rezervacijama, pa su samo 32gb verzije pustene u prodaju jer ih je ostalo ili nisu uopste njih prodavali, tj tek treba prvi put da se pojave?

Danas sam uporedjivao sa prvom generacijom, isprobavao nfc....rece ortak, nije bas toliko unapredjenje da bi menjao svoj stari, posto mu on i dalje radi bez premca, nikakvih falinki posle godinu dana rada nema,a narucio ga je takodje cim se pojavio. ali generalno mu se svidja sve sto je unapredjeno, bolje lezi u ruci, laksi je osetno, samo sto je po meni tekstura pozadi, bolja na prosloj generaciji.
 
Nazad
Vrh Dno