Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

pa u laptopplazi toliko kosta tablet bez popusta...
 
Kad se malo bolje razmisli, ako recimo 100 ljudi koji poseduju Nexus 7 prijavi neki problem, to je zapravo jako mali procenat tableta koji su u cirkulaciji.

Za prvu generaciju, da imaš samo 1% pokvarenih Nexus-a u garanciji, što je da kažemo sasvim OK procenat, to je opet preko 60.000 nezadovoljnih ljudi. Za svaki proizvod koji se masovno proizvodi imaćeš nezadovoljne kupce.
 
Neka me AsusSrbija ispravi ako gresim, ali jedno zapazanje..

Brat ima Nexus 7 kupljen pre nekoliko meseci u Francuskoj i onaj uredjaj je u poredjenju sa ovim ovde koji je kupljen, koji ima drug, potpuno drugaciji, barem meni.. Onaj iz Francuske je utegnut, ne krcka nista nema lufta, jednostavno deluje jako cvrsto, dok mi ovaj odavde delovao kao da je imao gomilu padanja, a ustvari je bio noviji 2,3 meseca i bolje cuvan.. Da li se to samo potrefilo ili jednostavno se prodaju uredjajji koji su vracani pa otuda i ``losa`` reputacija prve serija nexus 7 uredjaja kod nas..

Meni je nexus sjajan uredjaj i da ne budem pogresno shvacen, nemam nameru da ga ocrnim ili bilo sta, samo sam stekao takav utisak..
 
Stefane, mislim da se prosto zalomilo tako, moj je kupljen ovde i kao granit je, i dan-danas, cvrst, utegnut, nista odbilo cega pominjanog kao problemi.
 
Neka me AsusSrbija ispravi ako gresim, ali jedno zapazanje..

Brat ima Nexus 7 kupljen pre nekoliko meseci u Francuskoj i onaj uredjaj je u poredjenju sa ovim ovde koji je kupljen, koji ima drug, potpuno drugaciji, barem meni.. Onaj iz Francuske je utegnut, ne krcka nista nema lufta, jednostavno deluje jako cvrsto, dok mi ovaj odavde delovao kao da je imao gomilu padanja, a ustvari je bio noviji 2,3 meseca i bolje cuvan.. Da li se to samo potrefilo ili jednostavno se prodaju uredjajji koji su vracani pa otuda i ``losa`` reputacija prve serija nexus 7 uredjaja kod nas..

Meni je nexus sjajan uredjaj i da ne budem pogresno shvacen, nemam nameru da ga ocrnim ili bilo sta, samo sam stekao takav utisak..

Ja sam prošle godine kupio u oktobru, tj. čim se pojavio kod nas N7 16GB WiFi, posle mesec-dva pojavio se luft po levoj strani i blago krckanje i imao je blago probijanje po levoj ivici, jako malo, ali moglo je da se primeti ako obratiš pažnju.

Pre par meseci sam bio u prilici da isti zamenim za 32 3G varijantu, doplatio sam 40€ plus dobio i još i futrolu kao i 6 meseci dužu garanciju, uređaj isto kupljen kod nas, ali u aprilu ove godine, dakle 6 meseci mlađi. Uređaj fizički dosta bolje deluje, nema nikakvog ugibanja, ni najmanjeg lufta po levoj strani, nema krckanja, probijanja pozadinskog osvetljenja i sl. Koliko sam video po stranim forumima, kasnije serije, pogotovu 3G varijanta važe za bolje po tom pitanju od prvih 8/16GB WiFi varijanti i da je Asus popravio kvalitet. Naravno, uvek može da se nekom zalomi feler.

Verujem da je novi N7 konstuktivno bolje rešen, onaj primerak na Ušću koji sam video mi deluje jako dobro.
 
Poslednja izmena:
Stefane, mislim da se prosto zalomilo tako, moj je kupljen ovde i kao granit je, i dan-danas, cvrst, utegnut, nista odbilo cega pominjanog kao problemi.

Pa i ja, ali to sam rekao najvise zbog sledeceg.. Nexus 7 prvi je kod nas stigao kasnije nego u svetu, i to je dosta kasnio, a ovaj sad ne kasni toliko, tako da verujem da ce u slucaju ovog novog nece biti moguce naleteti na primerke koji su mozda vracani ili nesto slicno, jer nije bilo toliko lusta da se takve kolicine mogu stvoriti, naravno ukoliko je bilo uopste takvih primeraka..
 
Neka me AsusSrbija ispravi ako gresim, ali jedno zapazanje..

Brat ima Nexus 7 kupljen pre nekoliko meseci u Francuskoj i onaj uredjaj je u poredjenju sa ovim ovde koji je kupljen, koji ima drug, potpuno drugaciji, barem meni.. Onaj iz Francuske je utegnut, ne krcka nista nema lufta, jednostavno deluje jako cvrsto, dok mi ovaj odavde delovao kao da je imao gomilu padanja, a ustvari je bio noviji 2,3 meseca i bolje cuvan.. Da li se to samo potrefilo ili jednostavno se prodaju uredjajji koji su vracani pa otuda i ``losa`` reputacija prve serija nexus 7 uredjaja kod nas..

Meni je nexus sjajan uredjaj i da ne budem pogresno shvacen, nemam nameru da ga ocrnim ili bilo sta, samo sam stekao takav utisak..
Pricamo o milionskim serijama i delicima milimetra koji mogu da naprave razliku. Normalno je da nisu svi proizvodi identicni i moguce je da se tokom vremena isprave eventualni nedostaci koji se uoce u prvim serijama. Sto se tice "nasih" i "njihovih" primeraka, vec sam objasnjavao zasto je to nerealno. Nase trziste je zrnce peska u svetskim okvirima i potpuno je nerealno da neko menja ceo proizvodni proces da bi ugradio komponente i materijale losijeg kvaliteta samo za nas. Proizvodjac bi vise izgubio nego sto bi dobio.
Na nasem trzistu (i ne samo na nasem, toga ima u celom svetu) se povremeno mogu naci primerci koji su iz raznih razloga vraceni, a zatim fabricki sredjeni. Na njima je jasno naznaceno da su Refurbished i nijedna ozbiljna kompanije se nece igrati svojim ugledom i prodavati ih kao nove.
 
Poslednja izmena:
Ma jok, nisam ni mislio da ce asus da otvori proizvodnu traku za Easten europe style.. :D Nego samo ovo da su mozda to dobrim delom bili primeri koji su vracani.. Realno veliki broj ljudi i ne zna na sta se misli kad pise Refurbished, pa se mozda na tim uredjajima pojave problemi, a oni u principu i ne znaju sta su kupili..
Nego da li takvi uredjaji MORAJU da imaju nizu cenu, msm na vracene pa sredjene i ponovo pustene u prodaju iliti refurbished??
 
Moraju, uredjaj je vracen i ne sme ponovo biti prodavan kao nov i samim tim mu se garancija smanjuje i to na godinu dana zakonskog minimuma.Naravno, trgovac uvek moze da bude bezobrazan pa da se napravi lud ali isto tako i ti uvek mozes da trazis zamenu i zaptetis tuzbom ukoliko krenu da pametuju ili vrdaju.


posle mesec-dva pojavio se luft po levoj strani i blago krckanje i imao je blago probijanje po levoj ivici, jako malo, ali moglo je da se primeti ako obratiš pažnju..

da znas za ubuduce, iz Zakona o zastiti potrosaca
Rokovi i teret dokazivanja

Član 55

Trgovac je odgovoran za nesaobraznost robe ugovoru koja se pojavi u roku od dve godine od dana prelaska rizika na potrošača.

Ako nesaobraznost nastane u roku od šest meseci od dana prelaska rizika na potrošača, pretpostavlja se da je nesaobraznost postojala u trenutku prelaska rizika, osim ako je to u suprotnosti sa prirodom robe i prirodom određene nesaobraznosti.

Kod prodaje polovne robe, može se ugovoriti kraći rok u kome trgovac odgovara za nesaobraznost, koji ne može biti kraći od jedne godine.
 
da znas za ubuduce, iz Zakona o zastiti potrosaca

Ma nije u pitanju bilo kakva velika falinka, niti stvarno nešto što bi uticalo na ikakvu funkcionalnost uređaja. Može da se uoči ako zagledaš, ali taj tablet i sada super radi, ne baguje i sl. Blago izdizanje leve ivice više je nesavršenost u izradi, tih par delova mm gore-dole nije bilo nešto zbog čega bih se potresao, niti se trenutni vlasnik brine oko toga. Čak i po zakonu, ne verujem da bi tek tako prošlo reklamacioni proces, pošto ni na koji način ne utiče na funkcionalnost ili performanse uređaja. Znam da to neke ljude verovatno nervira, mene nije, pa nisam želeo da se gnjavim s tim.

Inače iz zakona koji navodiš:

Ne smatra se da proizvod ima nedostatak samo zato što je kasnije stavljen u promet kvalitetniji proizvod.

To što su kasnije serije bile kvalitetnije izrađenje, po zakonu nije osnov za reklamaciju prvih serija. Jednostavno, ako funkcionalnost i upotrebljivost poizvoda nije ugrožena, postoji određena tolerancija u izradi koja je prihvaćena.

I sa tih par desetih mm lufta po levoj ivici, moj stari N7 je daleko kvalitetniji teblet od mnogih drugih koje sam video/imao.

Na sadašnji N7 3G koji imam, stvarno ne mogu da imam ikakvu zamerku.
 
Poslednja izmena:
ne, ne, to se odnosi na kasnije serije, ovo je iskljucivo za uredjaj koji se dobije, prvih 6 meseci odgovornost je iskljucivo na trgovcu, to jest sta mu se desi u tom periodu, sem naravno fizickog ostecenja od strane kupca..A to sto ce mozda druga serija biti kvalitetnija od prve ne ulazi u clan 55.

Dakle ako se promena desi u tom periodu(mrtav piksel, izdizanje plastike, to probijanje), imas prava da trazis zamenu. ukoliko ti smeta naravno.U svetu npr vracaju cak i ako je pakovanje osteceno.
Ja sam pre par godina uzeo knjigu koja se vodila kao ostecena, a knjizi nista nije falilo(nazad je bila jedna crta kao od nokta utisnuto), jednostavno prvi kupac nije bio zadovoljan i vratio je, naravno prodata za 10 dolara jeftinije.
 
... Sto se tice "nasih" i "njihovih" primeraka, vec sam objasnjavao zasto je to nerealno. Nase trziste je zrnce peska u svetskim okvirima i potpuno je nerealno da neko menja ceo proizvodni proces da bi ugradio komponente i materijale losijeg kvaliteta samo za nas. Proizvodjac bi vise izgubio nego sto bi dobio. ...

Ovde se prenebegava prastari filozofski problem kad zrce je samo zrnce prska, dva, tri .... a kad je gomila (koja je ništa drugo nego više crnaca peska)

LM naše tržište možda jeste zrnce peska ali sa rumunskim, bugarskim, moldavskim, albanskim, raznoraznim afričkim, bivšim sovjetskim (a sve su to jezici koji su često u istoj platformi) nimalo nisu zanemarljiv kolač.

Ovde naravno nije reč o Asusu i solidnom proizvodu već o principijelnoj zamerci a radi objektivnosti
 
Poslednja izmena:
Nisam stigao puno da se igram sa tabletom danas ali prvi utisci su super. Ovo je prvi tablet koji koristim (doduse probao sam prvi iPad kada je izasao kratko) pa ne mogu da ga uporedim sa nekim drugim modelom ali deluje da radi znatno brze nego telefon na koji sam navikao, Sony Xperia S. Ekran je sjajan.
 
Poslednja izmena:
To je otprilike to, sedam sati Screen On na maksimalnom osvetljenju.
 

Prilozi

  • Screenshot_2013-09-02-01-27-43.png
    Screenshot_2013-09-02-01-27-43.png
    244.5 KB · Pregleda: 225
  • Screenshot_2013-09-02-01-27-52.png
    Screenshot_2013-09-02-01-27-52.png
    148.5 KB · Pregleda: 224
  • Screenshot_2013-09-02-01-28-00.png
    Screenshot_2013-09-02-01-28-00.png
    119.3 KB · Pregleda: 219
Kako se čovek lako navikne na 10h koje je note 10.1 izvlačio, i to sa 2-3 dana standby...Mogu da zamislim koliko ovi sa ipadima i ne razmišljaju o bateriji...
 
Zavisi koliko i kako se koristi. Moj ipad ide na punjenje u proseku jednom dnevno: kad ga spopadnemo nas 4-voro u kuci, tesko da moze vise od dana da izdrzi.

Pozdrav
 
U kuci primarni tablet je iPad 3 i na njemu se radi sve sto i na desktop racunaru, ali se retko iznosi iz kuce. Za prenosive potrebe i posao koristim Samsung Tab 2 7'' koji od pocetka nije zadovoljavao, ali zavrsava posao. Sada je u kuci Nexus 7 2013 32GB koji bi trebalo da ispravi sve ono sto mi je nedostajalo kod Samsunga.

Iako je pakovanje siromasno, sadrzaj je premium. Prvi put posle Apple familije da me je neki tablet zadovoljio po kvalitetu ali i izgledu, cak i kada se ne koristi :). Moj primerak nema nikakvih problema, po ukljucivanju ceka update za sistem i touch reaguje odlicno. Multi user opcija mi ocajnicki fali na iPadu pa makar na Nexusu mogu da se odvojim od zene i deteta u buducnosti. Format uredjaja mi pomalo ne odgovara u portrait modu zbog velikih ''prazniza'' ispod i iznad ekrana, ali dobro lezi u dzepu. Brz je i zivahan, tu nema potrebe trositi reci. Za ekran takodje sve pohvale, ali sam vec navikao na Retina ekran pa nema necim specijalno da se odusevim.

Upotreba

Prva zamerka koja mi se javila je polozaj Volume tastera sa desne strane jer mi je nekako prirodnije da su sa strane ruke kojom drzim tablet, a mozda je i navika sa telefona. Takodje Power/lock dugme je previsoko postavljeno , cak i za moje povece sake. Kamere su prosecne ali zadovoljavajuce. Sto se tice internet konzumacije, landscape mod moze da prodje ali nije idealno, posebno meni posle koriscenja iPad odnosa stranica i sadrzaja koji moze da izbaci. Portrait je citljiv ali za knjige. Zagrevanje u desnom gornjem uglu je primetno , pomalo nezgodno u landscape-u jer su vam prsti direktno tu. Ekran se musavi za sve pare prilikom koriscenja, vise i od Samsung Tab-a. Za sada baterija obecava ali sacekacemo pravo praznjenje pa da saberemo utiske.

Zakljucak

Stvarno premium uredjaj, nece se svakome svideti glista izgled, ali upotrebljivost i mobilnost su tu. Steta sto nisu probali sa velicinom od 8'', jer novi Samsung modeli su itekako upotrebljivi i jednom rukom.
 

Prilozi

  • IMG_20130902_114119.jpg
    IMG_20130902_114119.jpg
    959.9 KB · Pregleda: 260
  • IMG_20130902_114222.jpg
    IMG_20130902_114222.jpg
    1 MB · Pregleda: 262
  • IMG_20130902_114253.jpg
    IMG_20130902_114253.jpg
    1,015.4 KB · Pregleda: 239
Poslednja izmena:
U kuci primarni tablet je iPad 3 i na njemu se radi sve sto i na desktop racunaru, ali se retko iznosi iz kuce. Za prenosive potrebe i posao koristim Samsung Tab 2 7'' koji od pocetka nije zadovoljavao, ali zavrsava posao. Sada je u kuci Nexus 7 2013 32GB koji bi trebalo da ispravi sve ono sto mi je nedostajalo kod Samsunga.

Iako je pakovanje siromasno, sadrzaj je premium. Prvi put posle Apple familije da me je neki tablet zadovoljio po kvalitetu ali i izgledu, cak i kada se ne koristi :). Moj primerak nema nikakvih problema, po ukljucivanju ceka update za sistem i touch reaguje odlicno. Multi user opcija mi ocajnicki fali na iPadu pa makar na Nexusu mogu da se odvojim od zene i deteta u buducnosti. Format uredjaja mi pomalo ne odgovara u portrait modu zbog velikih ''prazniza'' ispod i iznad ekrana, ali dobro lezi u dzepu. Brz je i zivahan, tu nema potrebe trositi reci. Za ekran takodje sve pohvale, ali sam vec navikao na Retina ekran pa nema necim specijalno da se odusevim.

Upotreba

Prva zamerka koja mi se javila je polozaj Volume tastera sa desne strane jer mi je nekako prirodnije da su sa strane ruke kojom drzim tablet, a mozda je i navika sa telefona. Takodje Power/lock dugme je previsoko postavljeno , cak i za moje povece sake. Kamere su prosecne ali zadovoljavajuce. Sto se tice internet konzumacije, landscape mod moze da prodje ali nije idealno, posebno meni posle koriscenja iPad odnosa stranica i sadrzaja koji moze da izbaci. Portrait je citljiv ali za knjige. Zagrevanje u desnom gornjem uglu je primetno , pomalo nezgodno u landscape-u jer su vam prsti direktno tu. Ekran se musavi za sve pare prilikom koriscenja, vise i od Samsung Tab-a. Za sada baterija obecava ali sacekacemo pravo praznjenje pa da saberemo utiske.

Zakljucak

Stvarno premium uredjaj, nece se svakome svideti glista izgled, ali upotrebljivost i mobilnost su tu. Steta sto nisu probali sa velicinom od 8'', jer novi Samsung modeli su itekako upotrebljivi i jednom rukom.

Ukratko, dobar hands-on review. Javi još za bateriju, Gizmo me baš nasekirao:)
 
7h sa maksimalnim osvetljenjem je skroz OK - u većini slučajeva vam maksimalno osvetljenje neće nikad trebati. Poredio sam uporedo na Ušću moj stari N7 sa novim i ekran je na maksimalnom osvetljenju mnogo svetliji - budući da sam i stari N7 retko kad držao preko 30%, na novom verovatno neće biti ni 20%. Samim tim, baterija će duže trajati.

A u sleep-u ovaj S4Pro, tj. underclock-ovani S600 troši duplo manje od Tegra 3, pa ni sleep ne bi trebao da bude problem.
 
Poslednja izmena:
Što se tiče cena uopšte, trgovci procenjenu cenu artikla u EUR množe trenutno sa kursom od 118 jer toliko otprilike realno košta da pravno lice kupi devize u banci pa stoga kada svodite cenu na EUR imajte na umu da smo i po ovome specifični, da su srednji i prodajni kurs fiktivni za pravna lica.
 
7h sa maksimalnim osvetljenjem je skroz OK - u većini slučajeva vam maksimalno osvetljenje neće nikad trebati. Poredio sam uporedo na Ušću moj stari N7 sa novim i ekran je na maksimalnom osvetljenju mnogo svetliji - budući da sam i stari N7 retko kad držao preko 30%, na novom verovatno neće biti ni 20%. Samim tim, baterija će duže trajati.

A u sleep-u ovaj S4Pro, tj. underclock-ovani S600 troši duplo manje od Tegra 3, pa ni sleep ne bi trebao da bude problem.

Takodje, sleep kao da ne trosi bateriju, a osvetljenje preko 30% unutra nepotrebno...
 
Kako kome. Meni ekran izgleda predobro na maksimumu.
 
Lele koja boles' of sokocala.:)

Nema felera...Da li da vracam?
 
Pa nema felera.:)
Ekran je savrsenstvo, golim okom se piksel ne vidi.Nisam imao neko misljenje o tabletima, i dalje im ne vidim neku ozbiljnu primenu, ali kako je izasla prosla verzija polako se zarazio, tako da mi je ovo prvi tablet.
nigde nista ne krcka, nema probijanja..prezadovoljan sam, nisam ga mnogo mucio, to cu kad se baterija nakrcka.
 
Lele koja boles' of sokocala.:)

Nema felera...Da li da vracam?

hmmmm, ako nema felera onda mora da ti je zapao neki primerak za USA ili možda nemačko tržište.
Ovde prodaju samo specijalne felerične koje niko "u normalnom svetu" neće.
Znaju da je manji PDV da pa se zbog toga još i ekstra ugrade, podlaci i barabe.
Šta reći, svaka tebi čas' na hrabrosti :)
 
Da li ste narucili dovoljnu kolicinu. Planiram kupovinu sledeceg meseca.. nece valjda da se sve rasproda? :)
 
Kupih i ja danas svoj rezervisani nexus u gigatronu, pozvali me, ja otišo, pazario, došo kući i malo se razočarao :-(
Na donjoj polovini ekrana sa desne strane, mrtav piksel...
Vratim se odmah i radnica mi bez pogovora da drugi i još kaže "otvori ga odmah ovde za svaki slučaj". Poslušam i imam šta da vidim :)
Na sred srede ekrana smeši se ništa drugo do još jedan mrtav piksel...
Kaže radnica "imamo još jedan samo, valjda će biti treća sreća". Tako i bi, evo kucam sa njega i sve je ok.
Sve pohvale za radnike u gigatronu niš na ljubaznosti i razumevanju!
Ako je još neko planirao kupovinu u nišu mislim da će morati da sačeka sledeću turu ako su stvarno imali samo tri komada...
Inače tablet je fenomenalan a čak ni na taj kontroverzni zvuk nemam zamerki jer nisam neki audiofil i meni je ovo sasvim dovoljno. Ekran je tako dobar da prosto moli da buljite u njega i zato mi je i bilo krivo oko onih piksela :-\
Sve u svemu velika preporuka ali pazite na sitnice i vodite računa kakav uređaj dobijate. Glupo je za ove pare dobiti uređaj sa felerom a ima toliko potencijala.
Za kraj, koju tastaturu preporučujete za tablet? Guglovom nisam oduševljen a swype je ipak malo zgodniji za telefon nego za tablet išo dan relativno brzo ovo iskucao. Imam i smart keyboard pro puta ću i nju da isprobam ali ako neko ima neku preporuku slobodno neka napiše.
 
hmmmm, ako nema felera onda mora da ti je zapao neki primerak za USA ili možda nemačko tržište.
Ovde prodaju samo specijalne felerične koje niko "u normalnom svetu" neće.
Znaju da je manji PDV da pa se zbog toga još i ekstra ugrade, podlaci i barabe.
Šta reći, svaka tebi čas' na hrabrosti :)
HA HA HA
Kupih i ja danas svoj rezervisani nexus u gigatronu, pozvali me, ja otišo, pazario, došo kući i malo se razočarao :-(
Na donjoj polovini ekrana sa desne strane, mrtav piksel...
Vratim se odmah i radnica mi bez pogovora da drugi i još kaže "otvori ga odmah ovde za svaki slučaj". Poslušam i imam šta da vidim :)
Na sred srede ekrana smeši se ništa drugo do još jedan mrtav piksel...
 
Nazad
Vrh Dno