Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Prijatelju, šta se ti brecaš, ko je tebe prozivao. Tema ne mora da se prati samo ako si zainteresovan za kupovinu uređaja. I mene ne nervira cena, nek stave koju god hoće, moje je da kupim ako mi odgovara ako ne doviđenja. Ono što me nervira je soljenje pameti tipa jadni oni hoće nešto da proguraju, povoljno, kvalitetno, u isto vreme... lomača, kolac, proklet, a mi smo nezahvalna stoka ne znamo to da cenimo čim neko nešto negativno prokomentariše.
Da se ogradim, ova kritika se ne odnosi na sve koji su na ovoj temi sa "druge strane pulta".

Brecam se zbog tvojih komentara kojima nije mesto ovde, ni po tonu ni po sadržini. Ako si očekivao da će cena N7 biti ista ili manja nego u EU, bolje da si to pisao na B92 ili bureku. Cena koja je ovde je rezultat našeg tržišta i pravila koja važe na istom. I ja bih voleo da je ,zbog manjeg PDVa koji važi na wi-fi modele u odnosu na EU, i cena niza, ali nije. I niko me ne tera da kupim ovde, mogu i u EU, i da i dalje imam garanciju. I, na kraju, da li zaista misliš da bi njih dvojica, čak i ako se ne slažu sa takvom cenovnom politikom, to javno rekli ovde, gde su se već deklarisali kao predstavnici proizvođača/distributera/prodavca...
 
Ajde ti lepo ponovo pročitaj moja dva komentara i onaj jedan na koji se ta dva odnose pa razmisli još jednom. Njihovo je da mi uzmu pare, moje je da im dam ako hoću i sa tim nemam nikakav problem al ne želim da me ubeđuj(e)u, ovde na forumu, da je go.no slatko (evo ja im činim uslugu a oni ne znaju da cene, ma krenula mi suza iz oka). Stavi cenu, piši o karakteriskama i to je to. Ovde na temi smo većinom potencijalni kupci i pretpostavljam da ne seremo pare tako da je logičnije da kritike budu iz našeg ugla.
 
Poslednja izmena:
Da li se plaća još nešto pored cene navedene na Google Play-u (US)? Piše free shipping za novi Nexus 7, ali ima li još nekih troškova? VAT jel je uračunat u cenu?

I da li važi kod nas garancija za Nexus 7 2013 sa Google Play-a (US)?
 
I da li važi kod nas garancija za Nexus 7 2013 sa Google Play-a (US)?

Nisi pazio na času, bilo x puta :)

Ne važi garancija sa GP kod nas, za primerke iz USA imaš samo 1 god LOKALNE garancije, dakle ne možeš ga servisirati kod nas (makar ne besplatno, tj. kroz garanciju).
 
Da li se plaća još nešto pored cene navedene na Google Play-u (US)? Piše free shipping za novi Nexus 7, ali ima li još nekih troškova? VAT jel je uračunat u cenu?

I da li važi kod nas garancija za Nexus 7 2013 sa Google Play-a (US)?

Koliko znam porez nikada nije uračunat.
 
^U Americi su porezi razliciti od drzave do drzave, i cene na internetu su bez poreza. Za Kaliforniju pored Sales Tax (pandan nasem PDV-u) ide i dodatni porez za recikliranje uredjaja. Mene sa za Ipad ove dva stavke izasle oko 10% od cene sa Apple sajta.
 
Prodavnice su opet pocele sa bezobrazlukom.Oformljena cena je 31.490(takva je kakva je, jos je jeftiniji za 200 kinti nego u Engleskoj :)), a oni sad tu stavljaju uslov, toliko je preko web-a, bla bla, ako porucite, rezervisete, a cena u radnji nekoliko hiljada vise, tj dodaju koliko im se cefne.
Web cena moze samo da bude manja od oformljene cene, kako bi se kupac privukao.Nikako da web cena bude kao oformljena pa da se na nju kaleme raznorazne ciflrea.
To je dovodjenje kupca u zabludu.web cena u prvom planu, a u radnji ona "realna" koju usitnjeno prikazu.

Mislio sam da se polemika vodi zasto je na rate skuplje, medjutim, nije to u pitanju, ipak su u pitanju opet trgovacka srpska posla
 
Pomenulo se opravdano i pitanje cene. I na moj post je taj jedan od "insajdera" Drsko osuo paljbu , sa tvrdnjom da je Nexus , ovaj sada novi opet Najjeftiniji kod nas u celoj Evropi. Valjda misli da niko od nas nema Internet i da ne moze da pogleda. To me naravno ne iznanudjene, jer kao u onaj decjoj pesmi " hvali ciga svoga konja" . Logicno mi je da ce trgovci da hvale ono sto prodaju i da oko toga izmisljaju kojekakve Fantazije.

Ono sto me stvarno Nervira je postojanje clanova, koji navodno nisu vezani profesionalno za neku firmu ,mozda i jesu , ali se tako ne deklarisu, i u svojim postovima podrzavaju te Fantazije i smisljaju jos vece. Pa zar neko ozbiljan misli da ove cene , konkretno diktira tamo neki Tajvanac !!?? Oni su odredili opstu cenu za Evropu, i sigurno se ne bave ovon bedom od trzista kakvo je nase, detaljno. To sto nasi "genijalci" uzimaju i preko te cene plus Ekstra Profit na razliku u pdv-u koji je kod nas 8 % a u GB 20 % a cena opet ukupna za kupca niza, na kraju se opet "obija o glavu tim istim "genijalcima" koji ne shvataju da umesto X komada mogu da prodaju N*X kada bi imali povoljniju cenu, bez Extra profita.

Ali to je vec Ekonomija kao nauka, koja ne Zivi u Srbiji zadnjih 70 godina.
 
U potpunosti se slažem, i sa sadržajem i sa tonom. Naš problem je tržište i prodavci. Ali, to će se rešiti onog dana kada nam bude omogućeno da kupujemo jedinstvenom EU tržištu. A, s obzirom da do tada ima bar 10 godina, moraćemo se snalaziti kako ko ume i zna...
 
Nisi pazio na času, bilo x puta :)

Ne važi garancija sa GP kod nas, za primerke iz USA imaš samo 1 god LOKALNE garancije, dakle ne možeš ga servisirati kod nas (makar ne besplatno, tj. kroz garanciju).

Pazio sam, ali znam da je bilo priče da ne važi, pa je posle bilo reči o Asusovoj Worldwide garanciji. Tako da me je sve to zbunilo. :) Hvala u svakom slučaju. Kada je takva situacija, razmisliću da li da kupujem.
 
Prodavnice su opet pocele sa bezobrazlukom.Oformljena cena je 31.490(takva je kakva je, jos je jeftiniji za 200 kinti nego u Engleskoj :)), a oni sad tu stavljaju uslov, toliko je preko web-a, bla bla, ako porucite, rezervisete, a cena u radnji nekoliko hiljada vise, tj dodaju koliko im se cefne.
Web cena moze samo da bude manja od oformljene cene, kako bi se kupac privukao.Nikako da web cena bude kao oformljena pa da se na nju kaleme raznorazne ciflrea.
To je dovodjenje kupca u zabludu.web cena u prvom planu, a u radnji ona "realna" koju usitnjeno prikazu.

Mislio sam da se polemika vodi zasto je na rate skuplje, medjutim, nije to u pitanju, ipak su u pitanju opet trgovacka srpska posla

Pa bojkotuj i ne kupuj u takvim radnjama, to je bar prosto. Imaš sasvim dovoljno radnji gde je cena 31,500 za 32GB WiFi model pa kupi tamo.

A za to na rate sve zavisi od politike firme da li želi da daje nešto beskamatno ili ne. U principu nisu dužni da tako finansiraju kupca, uvek možeš u banci podići pozajmicu/kredit/platiti kreditnom pa vidi koliko tad izađe.
 
Pazio sam, ali znam da je bilo priče da ne važi, pa je posle bilo reči o Asusovoj Worldwide garanciji. Tako da me je sve to zbunilo. :) Hvala u svakom slučaju. Kada je takva situacija, razmisliću da li da kupujem.

U istoj smo poziciji. Sad imam jedinstvenu priliku da mi dodje nesto iz USA ali vise nisam siguran da li je vredno cekanja skoro 2 meseca i tih recimo 60 koliko ce biti jeftiniji s tim da nemam garanciju i to sto zateknem kada otvorim kutiju to je to nema nazad.
 
Uzmeš ovde na 7-8 čekova, beskamatno, imaš i garanciju i "bog da te vidi" :D
 
Pa bojkotuj i ne kupuj u takvim radnjama, to je bar prosto. Imaš sasvim dovoljno radnji gde je cena 31,500 za 32GB WiFi model pa kupi tamo.

Ja to znam i u njima ne kupujem, ali ne znaju svi, to je problem.A kada bi svi znali i bojkotovali, onda bi barem taj derikoza propao ili shvatio gde mu je mesto.A do tada ce oni nesmetano da biraju cene koje zele.

Svaka radnja koja prodaje ovaj nexus 7 za 31.490 ima profit od njega jer je on vec oformljavanjem cene zagarantovan.Znaci sve preko te cifre je dodatna zarada za tu radnju, i ne samo ja, trebaju svi da bojkotuju te radnje.
 
Pa, šta radim koji đavo na ovom forumu, sem da saznam informacije tog tipa, šta valja, šta ne valja, gde kupiti, gde ne i sl...iz iskustva drugih. I uvek će biti ovaca za šišanje, tu ne možemo ništa, sem da na ovaj način međusobno delimo iskustva
 
OK, hajde da probam da pomognem da se razjasne neke stvari.
Prvo, niko nije rekao da je novi Nexus jeftiniji kod nas nego bilo gde u Evropi. Ta informacija se odnosi na proslogodisnji model i verujem da se stariji clanovi foruma secaju jer se pisalo o tome. U trenutku kada je pocela prodaja Nexusa kod nas cena mu je bila oko 240 EUR (16 GB), dok je u tom trenutku cena za isti model u gotovo svim drugim zemljama bila 250 EUR (pricam o regularnim cenama u zvanicnim prodavnicama). Samo neobavesteni i zlobni mogu da poricu tu cinjenicu.
Drugo, ovo o cemu se sad raspravlja je podatak da Nexus 7 2013 u Srbiji opet ima povoljnu cenu u odnosu na druge drzave (ponavljam, povoljnu, ne najpovoljniju). Ko ne veruje neka pogleda cenu u Hrvatskoj http://www.svijet-medija.hr/?q=product-page/50128/Tablet%20ASUS%20Google%20Nexus%207%20%282013%29,%201A034A,%2032GB,%20crni. Za neobavestene, Hrvatska je deo EU.
 
Ja to znam i u njima ne kupujem, ali ne znaju svi, to je problem.A kada bi svi znali i bojkotovali, onda bi barem taj derikoza propao ili shvatio gde mu je mesto.A do tada ce oni nesmetano da biraju cene koje zele.

Svaka radnja koja prodaje ovaj nexus 7 za 31.490 ima profit od njega jer je on vec oformljavanjem cene zagarantovan.Znaci sve preko te cifre je dodatna zarada za tu radnju, i ne samo ja, trebaju svi da bojkotuju te radnje.
A to je zato sto ih mi krijemo. Treba odmah i na sva usta razglasiti velikim slovima koja je to radnja, pa kad krene da ih bije los glas onda ce se opametiti...
 
Ne znam jel sme ovde na forumu da se pomene?

Trenutno kako vidim samo jedna radnja daje za tu cenu.Tj odes i uzmes, bez ikakvih igara sa web popustima, rezervacijama i sl.I jedna koja navodno prodaje za nesto manju cifru, ali o njima ne znam nista i da li je to cena samo "na netu" ili kako vec.
Ostale ili jos nemaju ili su zapoceli ovu igru sa budzenjem cene.

Jedna radnja je vikala danima uskoro, uskoro, po cenama od 28.490, 31.490 i 40.990 a onda posebno kliknes na svaki i vidis da je cena u stvari skoro 2000 veca.I tu je jos opcija beskamatne rate i opet cena veca od 31.490, odnosno ispada 33.144.
 
32GB je skuplji za dve hiljade ako uzmes povlascenu web cenu (koja je trebalo da bude normalna), a hiljadu dinara je jeftiniji ako uzmes nasu "normalnu" cenu u radnji od 35 hiljada :)
 
Pozdrav svima! Upravo sam se registrovao na vas forum i ovo je moj prvi post.
Porucio sam Nexusa preko jedne prodavnice za cenu od 31.490din i nadam se da nisam pogresio. Zanima me, sta Asus ima da kaze o futrolama i dodatnoj opremi za Nexus?
Da li mi je bolje da sada porucim iz inostranstva neku futrolu ili da sacekam da se u Srbiji pojave? Takodje, sta je sa HDMI povezivanjem i slimport-om? Da li cemo imati sve potrebno za Nexus u Srbiji i kada se otprilike to moze ocekivati? Takodje jedno pitanje (koje je mozda off-topic ali bih voleo da mi neko u jednoj recenici samo kaze), da li mi u Srbiji trenutno mozemo kupovati preko Amazona (porucivati, placati i ocekivati isporuku proizvoda - posto imamo mogucnost PayPal-a)? Naime, tamo sam pronasao zanimljive futrole po solidnim cenama za Nexus, pa bih odatle porucio ukoliko u Srbiji ne bude veceg izbora. Hvala unapred. I izvinite ako je previse pitanja.

Nadam se da cemo se lepo druziti. :)
 
Gigatron daje beskamatno, na čekove, barem je tako bilo...mislim da i Comtrade daje. Ma, kome ne trebaju pare, ne moraju da uzmu...
 
Poslednja izmena:
Kad se malo bolje razmisli, ako recimo 100 ljudi koji poseduju Nexus 7 prijavi neki problem, to je zapravo jako mali procenat tableta koji su u cirkulaciji.
 
Samo sto je 99 zadovoljno i ne javlja kako su zadovoljni, a onaj jedan pravi buku i na sva zvona objavljuje, kao da sad svih 100 ima falinku.I onda neko sa strane stice utisak da je svaki problematican.
 
Navodno od sutra ulogujete se na pc practic sa Facebook-om a pre toga treba lajkovati stranicu i dobijetectaj popust. E sutra cu bas da isprobam da vidim jel tako:)

Ne bih znao, ja sam samo video, pa vidim da se gore rasplamsala prica oko cene, pa rekoh da vide ljudi..
 
Nazad
Vrh Dno