Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Imamo zanimljivu ponudu za clanove Benchmark foruma. Ko prvi napravi i objavi na Bench forumu review novog Nexusa 7 dobice na poklon od ASUS-a Travel cover za Nexus 7. Uslovi su sledeci: Uredjaj mora biti kupljen u Srbiji; Poklon se isporucuje samo na teritoriji Srbije (ako je dobitnik iz Beograda voleli bi da dodje licno po poklon, da se upoznamo); Review mora da sadrzi odredjeni broj relevantnih informacija (ovo znaci da necemo racunati "review" koji se sastoji od samo par recenica, ali ne trazimo ni profi test sa nekoliko hiljada karaktera).
Na dobijanje nagrade nece uticati to da li je test Nexusa pozitivan ili negativan. Sve sto trazimo su objektivnost i argumenti, bili oni Za ili Protiv.
 
Ne bude li niko napisao review do utorka, ja ću napisati. :)
 
Imamo zanimljivu ponudu za clanove Benchmark foruma. Ko prvi napravi i objavi na Bench forumu review novog Nexusa 7 dobice na poklon od ASUS-a Travel cover za Nexus 7. Uslovi su sledeci: Uredjaj mora biti kupljen u Srbiji; Poklon se isporucuje samo na teritoriji Srbije (ako je dobitnik iz Beograda voleli bi da dodje licno po poklon, da se upoznamo); Review mora da sadrzi odredjeni broj relevantnih informacija (ovo znaci da necemo racunati "review" koji se sastoji od samo par recenica, ali ne trazimo ni profi test sa nekoliko hiljada karaktera).
Na dobijanje nagrade nece uticati to da li je test Nexusa pozitivan ili negativan. Sve sto trazimo su objektivnost i argumenti, bili oni Za ili Protiv.

Jel se gizmo ne racuna u clanove foruma ? :)
 
Ha, da li ide večeras ili ne... ostaviću vas u neizvesnosti haha :)
 
svaka budala koja je ikad pokušala srbima da ponudi nešto dobro, povoljno, kvalitetno, u isto vreme kad i svuda u svetu ... spaljen je na lomači, stavljen je na kolac, proklet je pravo kod svetog petra itd....

treba dići ruke od pokušaja svakog, jer su sile bezumlja, konspiracije, "znanosti", "progresa" itd isuviše jake...

kupite nexus u zemljama gde vam odgovara. aj uzdravlje.

+2
 
Mislim da će uskoro (od ponedeljka) biti i u WW.
 
nigde nisam naisao na podatak o brzini punjenja uredjaja, ne bi bilo lose da se i to ubaci u test :wave:
 
Ne znam koliko se dugo puni, nisam merio, valjda oko 3 sata.
 
Prokletstvo, plata mi je tek petog u mesecu :(

Ništa, mogu da prošetam da Ušća da ga pogledam makar. Jel kod nas puštena danas u prodaju i LTE verzija ili samo WiFi modeli?
 
Dobio sam informaciju da će LTE stići za desetak dana, za sada samo WiFi only modeli.
 
ko ga prvi bude kupio neka napise da li ima neke probleme sto su se pojaviljivali..trebao bi tablet da mi stigne iz usa za neke 3 nedelje..pa ako neko ima problem da mogu da otkazem :) da uzmem ovde lepo sa garancijom onda
 
Evo vratih se sa Ušča, stigao da ga probam u Gigatronu. Poneo i moj stari N7 da odmah uporedim.

Tablet lepo deluje, uopšte mi nije neskladan ili izdužen kao što mi je na prvim slikama delovao. Vidno je uži i tanji od starog modela, lepo leži u ruci. Deluje skroz OK za držanje jednom rukom, nažalost nisam baš mogao da odredim koliko je lakši od starog, zbog one sajle kojom je tablet obezbeđen da ne dobije noge. Ništa nije krckalo, puckalo i izrada deluje jako dobra, mada ni na sadašnjem N7 3G nemam problema što se izrade tiče (moj prvi N7 1GB WiFi je imao blago podizanje leve ivice, 3G koji sada imam je bez ikakvih mana).

U odnosu na N7 ekran jeste dosta svetliji to se prvo primeti. Na početnom ekranu se veća rezolucija toliko i ne primećuje, ali na tekstu se vidi. Bolje jesu življe, ali su precizne, verovatno posledica dvostruke kalibracije kod novog N7, nisu previše zasićenje kao na AMOLED ekranima.

Sam tablet deluje jako brz, mada je prilično stock i nema dodatnih aplikacija, ali sa 2GB RAM i bržim procesorom i eMMC-om, tek kad se optereti bi trebalo da se vidi razlika u odnosu na stari.

Jako mi se sviđa notification LED, kao i zadnja kamera, koje su mi na starom nedostajale.

Takođe, mada možda je stvar navike, nekako mi bolje deluju fizički power i volume tasteri na starom modelu.

Moja zamerka samoj radnji gde je tablet bio izložen - nema pristupa netu, nisu instalirane ber neke igrice na kojima bi moglo da se vidi kako radi GPU (mogli su da stave par reprezentativnih, čisto da se proba). Ako ništa drugo, makar u galeriju da ubace nekoliko lepih fotografija visoke rezolucije, par HD fiilmova, čisto da se isproba novi ekran - džabe FHD na 7"-a ako nema na čemu da se pokaže. Takođe, nisam siguran da su pušteni update-ovi, makar na ovom primerku u radnji - čini mi se da je par puta propustio da mi registruje dodir, a to bi trebalo da je rešeno sa jednim od ona dva update-a.

Inače, u galami na Ušću je potpuno nemoguće testirati zvučnike, tako da sam od toga odustao.

Prilično sam siguran da uzimam novi N7 kad za koji dan legne plata :) , jedino se lomim oko toga da li uzeti LTE ili 32GB WiFi. Za sada neću prodavati stari N7, on je već 3G model, ali ga relativno retko koristim preko 3G-a. Gde god se krećem imam relativno dobar WiFi, firma mi plaća net na telefonu, pa uvek mogu da radim tether sa istog ako baš zatreba, tako da mi doplata od 10.000 samo za tu jednu mogućnost ne deluje isplativa.
 
Poslednja izmena:
To su ok igre, ali kada bi mogli da instalirate ove prave 3D igre od po 2GB što sam igrao da se vidi za šta je sposoban, verujem da bi se ljudi još više zagrejali za tablet. Stvarno je super za gejming :)
 
^
Ajd' opet da te pitam, da li si kacio tablet na 5GHz wifi?
 
Hvala na informaciji, upravo resavamo problem oko interneta i igara. Na primerku preko puta, u CT Shopu, su instalirani Beach Buggy i Riptide GP.

Znači odabrao sam pogrešnu radnju. Nema veze, bilo mi je dovoljno za odluku, na prvu loptu mi se baš svideo.

Proverite jel instaliran update/fix za touch kad podesite net.

Nego, jel ima nešto oko futrola ili covera za N7? Ili kao i uvek, prvo tableti, pa za mesec-dva futrole :)
 
Poslednja izmena:
svaka budala koja je ikad pokušala srbima da ponudi nešto dobro, povoljno, kvalitetno, u isto vreme kad i svuda u svetu ... spaljen je na lomači, stavljen je na kolac, proklet je pravo kod svetog petra itd....

treba dići ruke od pokušaja svakog, jer su sile bezumlja, konspiracije, "znanosti", "progresa" itd isuviše jake...

kupite nexus u zemljama gde vam odgovara. aj uzdravlje.

Jeste, ti si ga u stvari stavio u prodaju da nama učiniš uslugu a ne da nas izmuzeš za pare. Znači em nas najedaš go.nima em treba da vičemo da nam je slatko. krastavac, kada te duša već toliko boli povuci ga iz prodaje, nemoj da dozvoliš da te "budale" prozivaju.
 
Jeste, ti si ga u stvari stavio u prodaju da nama učiniš uslugu a ne da nas izmuzeš za pare. Znači em nas najedaš go.nima em treba da vičemo da nam je slatko. krastavac, kada te duša već toliko boli povuci ga iz prodaje, nemoj da dozvoliš da te "budale" prozivaju.

Ko ne želi da mu se izmuzu pare, ne mora čitati ni forum, ni temu, a kamoli odgovarati glupostima na isto.
Evo, ja sam budala kojoj će da uzmu pare, baš zato što mogu na ovom mestu da dobijem odgovore na pitanja od stručnih ljudi koji rade za proizvođača ili distributera, a ne moram da zovem radnju ili call centar da bi mi na pitanja odgovarao prodavac bez znanja koji to radi što mora, ili još gore, osoba u call centru koja pojma nema o čemu odgovara...
 
Prijatelju, šta se ti brecaš, ko je tebe prozivao. Tema ne mora da se prati samo ako si zainteresovan za kupovinu uređaja. I mene ne nervira cena, nek stave koju god hoće, moje je da kupim ako mi odgovara ako ne doviđenja. Ono što me nervira je soljenje pameti tipa jadni oni hoće nešto da proguraju, povoljno, kvalitetno, u isto vreme... lomača, kolac, proklet, a mi smo nezahvalna stoka ne znamo to da cenimo čim neko nešto negativno prokomentariše.
Da se ogradim, ova kritika se ne odnosi na sve koji su na ovoj temi sa "druge strane pulta".
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno