Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Продах мој N7 прве генерације и узео за викенд 32Gb FHD. Хвала Богу све ради ок за сад нема аномалија сем ето мало led bleeding-горе у средини и само на макс осветљењу. Колико видим доста људи има тај "проблем" на xda, мени не смета.
Добар таблет, лакши, тањи, лепше лежи у једној руци од кеца. Екран одличан, звук мало бољи ништа претерано, камера је ок, чини ми се да је wifi бољи на послу на пример имам 3 црте, раније 2. Бржи је генерално баш баш доста. Инсталирао сам гомилу ствари и ради као сат за сада. Батерија ми је зачуђујуће трајала мало дуже иако је мања. Пар слика па јавите ако неко има неко питање.;)

Koristis moje ikonice jeeee :)

Jel si update app? Odradio sam još 60+ ikonica u novoj verziji.

Posalji mi spisak ikonica koje bi voleo da odradim sledeću verziju

Nadam se da cu i ja uskoro uzeti N7. Jedva čekam :)
 
Наравно да користим свиђају ми се баш:thumbup:. Апдејтовао сам наравно пратим те хехе. Хвала. Јел има нека листа да видим које су одрађене а које нису пошто имам милион апликација? Позз
 
Наравно да користим свиђају ми се баш:thumbup:. Апдејтовао сам наравно пратим те хехе. Хвала. Јел има нека листа да видим које су одрађене а које нису пошто имам милион апликација? Позз
Da nas ne kritikuju ovde za off topic :) Samo uradi screenshotove tvog app drawera i pošalji mi. Rado cu odraditi

Hvala
 
Kad smo vec deo te Evrope , hoce li i cena biti ista kao u toj Evropi, ili veca po obicaju ??

omg. verovatno nisi bio u toku, pa zato takvi komentari.

nexus 7 kad se pojavio, u srbiji je bio najjeftiniji u evropi.

za novi nexus, cene su vec objavljene pa proveri, nije tesko.

mada razumem i da je uvek lakse samo kuditi...
 
Gledam u Rusiji je 16gb verzija malo jeftinija nego kod nas ali zato je 32GB daleko skuplja, pokvarenjaci, dođe mi da kupim 16gb verziju ali šta posle s njom da radim :D

U hrvatskoj je prilično skuplje nego kod nas.

Svaka čast našima na ceni koju su napravili ali na žalost, muka ih je naterala :d
 
Ja kobajagi rezervisah u G. Jos su me i zvali :) Trebalo bi da bude ok a ne kao za SSD kada sam morao da se svadjam za svoj primerak...
I mene su pozvali danas da potvrde...medjutim bilo mi cudno da posle prijave nisam dobio nikakvo obavestenje na mail da mi je rezervacija prihvacena.
 
Ma samo stvaraju pompu kao da ce se razgrabiti sve prvi dan....ili dobijaju samo ogranicen broj....al mene mrzi da se smaram da odem pa da kazu nisu dobili jos ili vise nema ili idi u Prcilovce tamo ima i sl, pa reko' aj' da rezervisem. pa nek zovu kad stigne.
 
omg. verovatno nisi bio u toku, pa zato takvi komentari.

nexus 7 kad se pojavio, u srbiji je bio najjeftiniji u evropi.

za novi nexus, cene su vec objavljene pa proveri, nije tesko.

mada razumem i da je uvek lakse samo kuditi...

Mozda i ne bi ti bio Los PR kada ne bi stalno vrteo istu plocu. Istu onu od prosle godine. Tada nisi govorio Istinu, da ne upotrebim onaj pravi izraz, da je u Srbiji bio najjeftiniji Nexus 2012 u Evropi.

Evo sada opet ista prica i opet kod nas najjeftinije u Evropi. A ja sam ti vec nekoliko puta napisao , al tebi to izgleda ne dolazi do svesti. Uz sav Ekstra Profit koji ASUS ostvaruje na nasem trzistu, jer je jedino ovde u celoj Evropi PDV na tablete 8 % , dok je u svim ostalim zemljama kao i za svu ostalu robu, negde 19 -23 % , negde i vise. Uz taj Extra profit opet nije ni priblizno najjeftiniji. Evo i dokaza.

Puni su sajtovi iz GB-a gde se nudi za 200 Funti sa Pdv-om, iako je tamo PDV za tablete 20 % cena za kupce je ta. 200 Funti po 133,43 din je 26.686 din. U Srbiji se moze rezervisati za 28.490 din. Znaci uz PDV koji je veci 12 % nego kod nas, tu Razliku ASUS stavlja u svoj dzep, tablet je skuplji u Srbiji dodatnih 7 % ukupno 19 % ce ASUS naplatiti u svoj Dzep u Srbiji vise nego u GB.

Red bi bio da prestanes da sa stranica ovog foruma siris obmane i neistine. Jer ovo su cinjenice. Evo i par linkova kao dokaz, a ti dokazi da nije tako.

http://www.scan.co.uk/products/goog...00-hd-ips-screen-s4-pro-15ghz-cpu-2gb-mem-wif

http://www.cclonline.com/product/12...Asus-Google-Nexus-7-2013-16GB-Tablet/TAB0257/
 
Poslednja izmena:
eeeee al 32 giga je 239 funti...31698dinara,a kod nas 31490...tj mi smo jeftiniji za celih 208 dinara.Engleske lopurde.:)
 
A gde se to narucuje kod nas ? Moze na PP mada mislim da nije zabranjeno pravilima foruma.
 
Thierry Henri, pošto smo jedni od ređih ljudi na temi koji imaju novi Nexus 7 u posedstvu, kako ti se čini posle nekoliko dana korišćenja? Meni stvarno deluje kao odličan tablet. Da li se zalomio dobar testni primerak, ali kod mene nema ništa od onih problema i felera koji ljudi prijavljuju. Nema mrtvih piksela, baš sam detaljno pregledao, osvetljenje ne probija ni malo na maksimalnom osvetljenju na crnoj pozadini, nema prašine ispod ekrana, niti bilo kakvih problema sa kvalitetom izrade. Bio sam jedno vreme na JSS15J dok nisam instalirao JSS15Q, ali nisam primetio probleme sa multitačom ili ovo ostalo, možda je potrebno duže korišćenje kako bi se ti problemi ispoljili, a verujem da su postojali. Ekran mi se jako dopada, najviše njegova rezolucija, tablet je brz u radu kao što je očekivano, i nema čudnih usporenja.

Ako neko hoće da isprobam nešto na njemu, otvoren sam za predloge.
 
Nesto od zahtjevnijih igara mozda?

Valjalo bi u opisu da se nadje i tvoj utisak dužeg igranja na 7" pa zato kažem.
 
Igram Shadowgun: Deadzone, jako lepo radi, mnogo je komotnije nego na smartfonu. Tablet sa malo zagreje pozadi posle dužeg igranja ali ništa strašno.
 
Thierry Henri, pošto smo jedni od ređih ljudi na temi koji imaju novi Nexus 7 u posedstvu, kako ti se čini posle nekoliko dana korišćenja? Meni stvarno deluje kao odličan tablet. Da li se zalomio dobar testni primerak, ali kod mene nema ništa od onih problema i felera koji ljudi prijavljuju. Nema mrtvih piksela, baš sam detaljno pregledao, osvetljenje ne probija ni malo na maksimalnom osvetljenju na crnoj pozadini, nema prašine ispod ekrana, niti bilo kakvih problema sa kvalitetom izrade. Bio sam jedno vreme na JSS15J dok nisam instalirao JSS15Q, ali nisam primetio probleme sa multitačom ili ovo ostalo, možda je potrebno duže korišćenje kako bi se ti problemi ispoljili, a verujem da su postojali. Ekran mi se jako dopada, najviše njegova rezolucija, tablet je brz u radu kao što je očekivano, i nema čudnih usporenja.

Ako neko hoće da isprobam nešto na njemu, otvoren sam za predloge.

Da li mislis da bi primerak za testiranje imao mrtve pixele, light bleeding, prasinu i sl?
"Slucajno" se zalomilo tako. ;)
 
Ne nego su birali iz tuce od trideset komada i uzeli baš taj koji je savršen. Ti i tvoje teorije zavere.
 
Ne nego su birali iz tuce od trideset komada i uzeli baš taj koji je savršen. Ti i tvoje teorije zavere.

Nisam poklonik teorija zavera, ali zamisli da su ti poslali neki škart, pa na šta bi to ličilo. Verujem da su bar proverili te osnovne nedostatke na koje se ljudi žale...
 
pa da...u stvari ne valja kad mu nista ne fali.:D


Kakva je reprodukcija zvuka?
 
Ništa posebno. Dobro je što su zvučnici stereo, ali zvuk nije preterano glasan i žestoko mu nedostaje bas, možda i očekivano. Sad sam kroz Play Music pustio Don't Stop The Party od Pitbull-a na SGS3 i na Nexusu i uprkos jednom zvučniku više po pitanju glasnoće su ravnopravni, ali Nexus ima mnogo čistiji zvuk, nema probijanja kao na S3.

Reprodukcija preko slušalica je dupe i glava u korist SGS3, testirano na Sony MDREX10lP bubicama. Baš sam se razočarao jer je zvuk barem 25% tiši na Nexusu i nema tu definiciju. Wolfson je ipak Wolfson.
 
Poslednja izmena:
A uz DSP Manager?Ne znam da li bi mozda to popravilo stvar....mada ok, ne ocekujem ni ja sad neki zesci kvalitet.

e da ta rezolucija i ppi, jel se vidi razlika u odnosu na stari...tj ako imas da uporedis?
 
Nemam stari Nexus 7 pri ruci ali pošto sam ga testirao i znam koliko je oštar bio, razlika od 107 ppi u korist nove sedmice je barem meni itekako primetna.
 
Thierry Henri, pošto smo jedni od ređih ljudi na temi koji imaju novi Nexus 7 u posedstvu, kako ti se čini posle nekoliko dana korišćenja? Meni stvarno deluje kao odličan tablet. Da li se zalomio dobar testni primerak, ali kod mene nema ništa od onih problema i felera koji ljudi prijavljuju. Nema mrtvih piksela, baš sam detaljno pregledao, osvetljenje ne probija ni malo na maksimalnom osvetljenju na crnoj pozadini, nema prašine ispod ekrana, niti bilo kakvih problema sa kvalitetom izrade. Bio sam jedno vreme na JSS15J dok nisam instalirao JSS15Q, ali nisam primetio probleme sa multitačom ili ovo ostalo, možda je potrebno duže korišćenje kako bi se ti problemi ispoljili, a verujem da su postojali. Ekran mi se jako dopada, najviše njegova rezolucija, tablet je brz u radu kao što je očekivano, i nema čudnih usporenja.

Ako neko hoće da isprobam nešto na njemu, otvoren sam za predloge.

Мени се хвала Богу заломио добар без икаквих фелера. Таблет лети онако у буквалном смислу. Највише ме је разочарао звук као и тебе. Мислио сам да ће бити далеко бољи од кеца. Ја сам пробао одмах gps & touch на 15j а након тога и на 15q. Онда pixel checker и то ми је било довољно за почетак. Све је ок било иако сам обично песимиста:D. Екран је баш добар, лакши ми је некако у једној руци. Купио Асфалт 8 и игра иде као по лоју. Пробала жена Minions и каже да је одлично. Ето све је кул осим звука, слушке од ѕ3-ке. Сумњам да би било другачије и са неким headset-ом. А да, батерија је јача за једно пола сата до 45 минута на FHD.
 
A uz DSP Manager?Ne znam da li bi mozda to popravilo stvar....mada ok, ne ocekujem ni ja sad neki zesci kvalitet.

e da ta rezolucija i ppi, jel se vidi razlika u odnosu na stari...tj ako imas da uporedis?

Разлика је очигледна.
 
Cekaj bre, sta je sa zvukom ? Meni je to jedna od glavnih prednosti ovog tableta O.O
 
Kako ti je dosta prosečan kvalitet zvuka glavna prednost? :d
 
Каква предност кад ја кући морам до даске да појачам кад гледам филм или слушам музику. У метроу до посла могу да заборавим на аудио и неки филмић колико је слабо. Да се разумемо бољи је од кеца али за нијансу.
 
Nazad
Vrh Dno