Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Koliko ja primetih, meni i dalje Nexus deluje najbolje za tu lovu.
Da li ima kod nas da se nadje 32GB 3G/LTE verzija?
 
Evo da se ubacim u temu - neko vreme sam tražio tablet kao rodjendanski poklon za ćerku, čak sam otvorio temu na forumu za preporuke, onda sam svašta gledao i probao...dok nisam naleteo na Nexus 7 32gb sa sim slotom. Naravno nov, u folijama. I moje je iskustvo da je on ubedljivo najbolji od svega što sam video i probao u tom cenovnom rangu (150€).

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
 
To i meni treba, sa sim slotom :)
Gde si ga uzeo? Ako i dalje ima nov da se kupi.
 
Ok, znaci da lovim kad ispliva neki.
Odgovarala bi mi i 16GB verzija (iako je 32GB taman jer nema microsd slot - damn you Google), ali mora da ima sim card slot sto vidim da je kod nas retko.

Da li moze baterija da izgura 5h SOT?
 
Evo da se ubacim u temu - neko vreme sam tražio tablet kao rodjendanski poklon za ćerku, čak sam otvorio temu na forumu za preporuke, onda sam svašta gledao i probao...dok nisam naleteo na Nexus 7 32gb sa sim slotom. Naravno nov, u folijama. I moje je iskustvo da je on ubedljivo najbolji od svega što sam video i probao u tom cenovnom rangu (150€).

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
Gde ga nađe samo za te pare?

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Može, ili je tu negde, nisam baš pomno pratio, ali svakako pristojno izdrži. Ekran je opasno dobar, brzina bez greške za nezahtevne igrice (dete od 6 godina), a nama matorima savršen za surf i gledanje you tube... I odličnih je dimenzija i završne obrade. Samo da nadjem neku zanimljivu futrolu.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
 
Mene interesuje iskljucivo za surf internetom i youtube. Rezolucija ekrana je odlicna za 7" Tablet i sam displej je IPS za razliku od uzasnih LCD ekrana koje pakuju u tablete tog cenovnog ranga.
Hvala za info, lovicu 32GB sa sim slotom :)
 
Ja sam sinoć konačno "pregazio" fabrički rom na mom Nexus-u (pošto već dugo stoji na 6.0.1 a fabrička podrška za nadogradnje je prekinuta) i instalirao Lineage OS (7.1.2). Oduševljen sam kako tablet sada radi. Ja već duže vreme koristim Lineage OS na telefonu (1+1) i prezadovoljan sam. Preporuka svima kojima je još uvek Nexus 7 2013 na fabričkom rom-u da probaju Lineage OS.
 
Koristio sam neki sa xda rom 7.0 ne znam sad tacno da li je bio AOSP, ali baterija nije bila bas nesto iako sam je menjao, procesor se grejao mnogo pod rukom, otvorim multi-prozore, ono kao dve aplikacije odjednom, da izgori koliko se greje... Odlucim da se vratim na fabricki rom 6.0.1 i sad kida ponovo. Ja preporucujem da se odradi factory reset, deaktiviraju neke fabricke aplikacije koje se ne koriste, instalira se ono sto se najvise koristi od aplikacija i tablet ce da radi solidno jos jedno 2 godine. (Naravno pod uslovom da je zamenjena baterija, jer su prosle 4 godine kako je izasao model).
 
Meni je baterija još uvek dobra ali mi nije dobar usb port i to nikako da se nakanim da promenim.

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Jel menjao neko usb port na nexusu? Preporuka za neki servis u Bg?

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Dal je normalno na ovom modelu da za 5h uptime imam blizu 3h sot i da mi je ostalo samo 50 % baterije?Koristio sam za surf netom i yotube?
Cudno mi to,on ima 3950 mAh .Doduse star je tablet solidno,ali opet?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Pozdrav svima;
Koristim Nexus 7 wifi 32GB već duže vreme. Zanimljiva stvar, našao sam ga na kp u savršenom stanju za samo 10.000. Trebao mi je tablet za čitanje, a noviji tableti nisu vredni para. Premium modeli su u redu što se tiče performansi ali cena...
Da se vratim na temu; iako je iz 2013 i dalhe se drži odlično. Korustio sam fabrički ROM, 6.0.1. Instalirao sam mu firmware i uradio har reset da sve bude clean. Baterija mi je držala 2 dana uz veće korišćenje. Vidi se da je stariji model, najviše po performansama.
Kao i svaki Android freak, rešio sam malo da se igram ROMovima. Tačnije, istraživao sam malo i našao odgovarajući. Prvo sam mu otključao bootloader ( prilično je lako odraditi to). Zatim instalacija recoverija (TWRP).
Flashovanje samog ROMa, pa zatim i Gapps. Uređaj se startuje, podešava sve po potrebi. Zatim tu dolazi Root koji je jako lak i na kraju instalacija kernela.
Sa instalacijom ROMa "Pure Nexus Nougat 7.1.2" tablet je poleteo! Sve je mnogo brže. Sve otvara u sekundi, dobijeno je mnogo opcija. Nema nepotrebnih aplikacija sa BeanGappsom. Instalirao sam mu Google Camera koja radi neverovatno dobro. Takođe, ubačen je Dolby Atmos. Tu se primećuje ogromna razlika u kvalitetu zvuka ( na slušalicama posebno) i jačini. Poznato je da ovaj tablet ne daje jak zvuk, a sada na slušalicama je jači bar za 35! Tu sam bio prezadovoljan, ali Rootom sam dobio još mogućnosti. Jedna od tih je instalacija kernela. Kernel "Elemental X for Nougat 7.x" je posebna stvar. Time sam dobio još bolje performanse! CPU i GPU je overklokovan na stabilan nivo. Tablet je osetno brži! Kernelom se dobija; tap2lock/wake, brzo punjenje i naravno mnogo bolje performanse. Ne mogu opisati koliko sam zadovoljan uređajem. Baterija i dalje drži odlično, ali sav ovaj overclock je uzeo maha, i smanjio svojstva baterija za nekih mizernih 10% što i nije neka žrtva. Probao sam od igara Assasins Creed Identity, Asphalt Xtreme, NFS No Limits i sve radi jako glatko.
Što se tiče bagova, za sada nisam primetio ni jedan. Nadam se da je ovo nekome pomoglo.
 
@MilanNBA23 Ostavi link odakle si sve to radio, možda kevi da odradim i preporodim joj malo tablet. Inače na istom imam problema sa rotacijom ekrana (poznata boljka ovog nexusa), nekad hoće da okreće isti, nekad ne iako je uključena opcija. Kada ga vratim na fabrička podešavanja radi i posle par dana opet sam od sebe zapuca pa proradi, ne znam da li tu ima kakve pomoći!?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Nema problema. Za bootloader proguglaj, ima na svakom koraku. https://www.google.rs/amp/s/forum.x...pment/rom-pure-nexus-substratum-t3576447/amp/
https://androidfilehost.com/?fid=746010030569948676 ovo ti je kernel
https://androidfilehost.com/?w=files&flid=248854
Ovo je Dolby Atmos koji radi na svim uređajima
Za Root ću kasnije naći skriptu koja rootuje u jednom kliku. Prvo otključaj bootloader pa onda rootuj. Posle Roota skini TWRP sa play stora i tamo nađi za tvoj uređaj šta je potrebno i posle samo flashovanje. Kernel je poslednji korak. Posle ROMa mora opet da se rootuje
 
Ni meni rotacija nece da radi uvek. Inace tablet je super, za te pare koliko kosta ubedljivi best buy.

Poslato sa STF-L09 uz pomoc Tapatoka
 
Da, imao sam i ja problema sa rotacijom ali čini mi se da je problem nestao instalacijom ROMa.
 
Rotaciju restart sredi...i meni se povremeno zakuca...stigla ga krstenica.[emoji846]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Sta uzeti kao naslednika, a da nije preskupo? :)
Ja jedino sto sam kontao je Huawei T3 8" sa 2GB Rama, 16 GB storage.

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Sta uzeti kao naslednika, a da nije preskupo? :)
Ja jedino sto sam kontao je Huawei T3 8" sa 2GB Rama, 16 GB storage.

Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
Ja sam nasao...samo jos da se pojavi kod nas.Huwei mediapad 5...verovatno cu oba i 10" i 8".

Nije cist android, nazalost, al jedino od tableta van apple sveta sto je iole vredno da nasledi. Trziste je potpuno mrtvo, iznenadilo me da je huawei ovo predstavio uopste na mwc-u...ili su tu prematori tableti sa prevazidjenim hardverom ili ipad ako hoces nesto krsteno..jednostavno nista sto moze da zameni nexus7, a da je bolje..sem sada tog mediapada.

E sad pitanje je moze li to da opstane ovoliko dugo koliko je nexus7 izdrzao, a da radi dobro.



Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kupovina tableta je sada teška odluka... Nema vise Best buy opcija kao sa Nexusom. Tablet sa dobrim performansama je preskup, a neki jeftiniji su u rangu Nexus 7.
 
Ja sam nasao...samo jos da se pojavi kod nas.Huwei mediapad 5...verovatno cu oba i 10" i 8".

Nije cist android, nazalost, al jedino od tableta van apple sveta sto je iole vredno da nasledi. Trziste je potpuno mrtvo, iznenadilo me da je huawei ovo predstavio uopste na mwc-u...ili su tu prematori tableti sa prevazidjenim hardverom ili ipad ako hoces nesto krsteno..jednostavno nista sto moze da zameni nexus7, a da je bolje..sem sada tog mediapada.

E sad pitanje je moze li to da opstane ovoliko dugo koliko je nexus7 izdrzao, a da radi dobro.



Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
I ja čekam ove modele, najviše mi odgovaraju zbog 16:10 stranica - to mi je uvek bilo prirodnije rešenje.
 
Gledam da kupim neki jeftiniji tablet, ovo je strasno sta se prodaje danas za ne tako male pare. Ovaj Nexus cisti pod sa vecinom tableta do 20k din a i vise.. Ako prelomim da kupim tablet, to ce verovatno biti ovaj Nexus, pa me zanima da li ima neko ko ga koristi vise godina da mi kaze koliko traje baterija?
 
Uz korišćenje oko pola sata dnevno meni tablet izdrži oko 5 dana, na stock Marshmallow ROM-u.

Inače, za unlock bootloadera i manipulaciju ROM-ova preporučujem NRT (Nexus Root Toolkit) koji radi sve na klik. Mala napomena - kada otključavate bootloader biće izbrisani podaci sa tableta, pa uradite backup pre te operacije.

Nova baterija košta oko $20 i lako se menja, potražite na ifixit.

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno