Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Slabija baterija, SoC nije unapređen.
Imam nešto utisak da će biti 7.9mm debeo.
 
Poslednja izmena:
SoC nije unapređen!?
Trebao je da bude 8jezgarni po tebi da bi bio unapređen?

A da li SoC podrazumeva samo broj jezgara o_O ? Po meni je bolje da je bio dual core kao u nexusu 10 sa onom grafikom nego ovaj s4 pro.
Ajde prvo grafika :
Prošli nexus je imao prednost zbog THD igrica a ovaj adreno 320 ima malo bolje grafičke performanse u non thd igrama tako da tu slobodno mogu da kažem da je izjednačeno i da za onoga ko želi da igra igrice na tabletu a mislim da je 7'' idealna dijagonala za to ovo razočaranje.
A sada procesor : Prošlog leta ili jeseni kada se pojavio nexus 7 bio je hardverski među najjačim tabletima na tržištu, i od tada najboljih infinity-ja i note 10.1 ga je delilo samo 200Mhz-400Mhz. A sada već imamo intel u toj priči i mnogo cortex a15 procesora. Kažem, mislim da je bolji exynos 5 dual od ovoga u kombinaciji sa mali t604 grafikom. Tako da sam očekivao ne snapdragon 800 ali makar tegra 4 ili snapdragon 6. Svakako da je procesor poboljšan ali vrlo malo, još ovaj nije štedljiv kao tegra 3 a smanjen je kapacitet baterije i povećana rezolucija. Iz toga zaključujem da gađaju da bude baš tanak i veoma lagan. A čuvaju neku aždaju za novog nexusa 10 :D
 
Imam HTC One X više od godinu dana, i veruj mi da precenjuješ tegru po pitanju štedljivosti...
Sumnjam da bi ubacivali 400mah manju bateriju na tablet sa ekranom jače rezolucije, ako barem SoC ne štedi struju...
Takođe i Mali 604 precenjuješ, to što on postiže bolje rezultate ima dosta veze i sa 133Mhz jačim clockom u odnosu na Adreno, pa ako bi on oba stavio na 533 Mhz, razlike ne bi ni bilo...
Odnosno, zbog niže rezolucije, rezultat bi bio na strani novog Nexusa...
 
Imam HTC One X više od godinu dana, i veruj mi da precenjuješ tegru po pitanju štedljivosti...
Sumnjam da bi ubacivali 400mah manju bateriju na tablet sa ekranom jače rezolucije, ako barem SoC ne štedi struju...
Takođe i Mali 604 precenjuješ, to što on postiže bolje rezultate ima dosta veze i sa 133Mhz jačim clockom u odnosu na Adreno, pa ako bi on oba stavio na 533 Mhz, razlike ne bi ni bilo...
Odnosno, zbog niže rezolucije, rezultat bi bio na strani novog Nexusa...

Znam da je one x poznat kao smartfon kome mnogo malo traje baterija, ali isto znam da prime-u koji ima mnogo jaci procesor od sgt2 10" baterija istog kapaciteta traje 2 sata vise. A za htc mislim da je problem njihov jako los sense kao i premali kapacitet baterije. Pa sumnjam i ja, ali glasine tako kazu pa verovatno da idu na to da bude ultra tanak i lagan.
A zasto onda nije na strani sony xperia z ? Ali taj mali je svakako dosta bolji od tegre 3, tegra 3 jedva gura FHD rezoluciju, a ovaj ladno 2560x1600 i sa njom postize dobre rezultate.
 
Znam da je one x poznat kao smartfon kome mnogo malo traje baterija, ali isto znam da prime-u koji ima mnogo jaci procesor od sgt2 10" baterija istog kapaciteta traje 2 sata vise. A za htc mislim da je problem njihov jako los sense kao i premali kapacitet baterije. Pa sumnjam i ja, ali glasine tako kazu pa verovatno da idu na to da bude ultra tanak i lagan.
A zasto onda nije na strani sony xperia z ? Ali taj mali je svakako dosta bolji od tegre 3, tegra 3 jedva gura FHD rezoluciju, a ovaj ladno 2560x1600 i sa njom postize dobre rezultate.

Poredio sam adreno 320 sa Malijem, ne sigurno Tegru...
 
Sa tim se slazem. Unapredjenje skoro pa nikakvo, nista od popularnosti koju je imao originalni model.
 
Ok, ne znam zašto gubim vreme, ali poslednji pokušaj s moje strane...

SoC:
28nm vs. 40nm
2MB l2 cache (0.5MB/core) vs. 1MB (0.25MB/core)
Adreno 320 vs. Tegra Ulp GPU

Ram:
2GB vs. 1GB

Display:
1920x1200 vs. 1280x800

Ako ovo nije napredak, ne znam šta je?

Ostaje jedina nedoumica oko baterije...
3950mah vs. 4325mah???
 
Jedna od najboljih stvari kod proslog Nexusa (pored cene) je upravo taj Tegra procesor koji je imao. Realno, jedino sto moze da "oznoji" ova moderne quad procesore su igre, ni jedna aplikacija ne moze ni blizu da pridje igricama poput NOVA 3 ili Shadowgun po pitanju zahtevnosti. Upravo na tom polju je odlican bio Tegra 3, i drug koji je presao sa One X na Galaxy S4 kaze da je jedina stvar koja mu fali na novom telefonu tegra efekti iz Riptide GT :)

Steta sto ovaj novi nece imati Tegra 4.

koj ce im ovolika rezolucija na sedam incha.

Ostrine nikad dosta, sa tom rezolucijom ce imati 323ppi, sto je opet daleko od 440 koliko imaju Xperia Z/GS4, ili 476 koliko ima HTC One.
 
Sa tim se slazem. Unapredjenje skoro pa nikakvo, nista od popularnosti koju je imao originalni model.

Upravo to.
@djurakash : Dzabe se trudis i pokusavas, da je imao snapdragon 600 i adreno 330 onda bi to bio tablet kome je hw glavna prednost kao prosle godine, a sada je to samo FHD rezolucija i tu nema konkurenciju zato su ovi iz sljamsunga izbacili 1024x600, koji mozgovi...
 
full HD je ok rezolucija za bilo šta što se drži u ruci. Preko toga je nepotrebno. Kapiram da će cena igrati glavnu ulogu. "stari" nexus 7 i dalje lepo radi i ne oseća se ni tromost ni starost, sa nešto boljim hardverom novi će biti sasvim solidan izbor. Još samo da ima dovoljno aplikacija...
 
full HD je ok rezolucija za bilo šta što se drži u ruci. Preko toga je nepotrebno. Kapiram da će cena igrati glavnu ulogu. "stari" nexus 7 i dalje lepo radi i ne oseća se ni tromost ni starost, sa nešto boljim hardverom novi će biti sasvim solidan izbor. Još samo da ima dovoljno aplikacija...

Pa nije ok za 4.3'' iako se drži u ruci... A može i više na 8''-10''... Ova FHD za preko 300ppi važi samo do 7''. Preko toga je potrebna 2560x1600 za maksimalnu oštrin. Dakle na svim ekranima većim od 7'' uključujući i ekrane laptopova (13.3'';15.6'';17.7'') 2560x1600 je takođe dovoljna iako ne dostiže 300ppi jer se ti ekrani gledaju sa mnogo veće daljine nego smartfoni i 7'' tableti tako da tolika gustina nije potrebna. A ovi što pričaju da je FHD potrebna na 4.7'' telefonima pričaju gluposti...
 
Poslednja izmena:
Pa nije ok za 4.3'' iako se drži u ruci... A može i više na 8''-10''... Ova FHD za preko 300ppi važi samo do 7''. Preko toga je potrebna 2560x1600 za maksimalnu oštrin. Dakle na svim ekranima većim od 7'' uključujući i ekrane laptopova (13.3'';15.6'';17.7'') 2560x1600 je takođe dovoljna iako ne dostiže 300ppi jer se ti ekrani gledaju sa mnogo veće daljine nego smartfoni i 7'' tableti tako da tolika gustina nije potrebna. A ovi što pričaju da je FHD potrebna na 4.7'' telefonima pričaju gluposti...

Baš sada nešto razmišljam, u suštini ekrani preko 10'' ili 11'' nisu potrebni za gledanje filmova npr. naravno ukoliko gleda jedan čovek. Sve preko toga gledaš sa veće udaljenosti pa se ova granica od 300ppi smanjuje drastično pa tako ja ne vidim piksele na 32'' FHD TV-u gde je gustina oko 100ppi. Verovatno da ekrani veći od ekrana tableta služe da mogu da ih gledaju više ljudi istovremeno i za touch screen npr. ja na 10'' koliko god da je oštra slika ne mogu da pogodim ovu strelicu da odem na zadnji post na na nekoj temi prstom. Ali tu kod hibrida dodaš miš i završio si posao, stvarno ne vidim potrebu za veće ekrane sem kao što rekoh, ako ne gleda više ljudi kao film na tv-u...
 
Baš sada nešto razmišljam, u suštini ekrani preko 10'' ili 11'' nisu potrebni za gledanje filmova npr. naravno ukoliko gleda jedan čovek. Sve preko toga gledaš sa veće udaljenosti pa se ova granica od 300ppi smanjuje drastično pa tako ja ne vidim piksele na 32'' FHD TV-u gde je gustina oko 100ppi. Verovatno da ekrani veći od ekrana tableta služe da mogu da ih gledaju više ljudi istovremeno i za touch screen npr. ja na 10'' koliko god da je oštra slika ne mogu da pogodim ovu strelicu da odem na zadnji post na na nekoj temi prstom. Ali tu kod hibrida dodaš miš i završio si posao, stvarno ne vidim potrebu za veće ekrane sem kao što rekoh, ako ne gleda više ljudi kao film na tv-u...

Upravo ovo^^. Kao što nemam potrebu za većom rezolucijom od FHD na monitoru računara...
 
Najveći problem novog modela Nexus 7 je to što više neće biti jedini dobar tablet za male pare kao pre godinu dana. Jesu izgradili brend ali im to neće pomoći osim ako Key Lime Pie ne zasija na tabletima.
 
Jeftiniji je. Ovo već ima smisla. Sa 299$ ne bi imali šanse za dobru prodaju.
 
Još uvek je toliko, ali ne možeš tako da porediš. Nexus 7 na predstavljanju je bio 199 USD za model sa 8GB i 249 USD sa 16GB. Kasnije je stigao i model sa 32GB koji je koštao 299 USD.

Ovo što se sada prodaje se više neće proizvoditi, čiste lager.
 
Koliko se secam, nije, barem ne u startu...a i da jeste to ne znaci da novi treba da kosta toliko. :)
 
Ako sam dobro razumeo svi novi Nexusi će imati sim slot, najeftiniji stsri ga nisu imali.
 
Trebao bi da se pojavi u prodaji vec sledece nedelje. Da li je tacna informacija videcemo.
 
Nazad
Vrh Dno