Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Reklamiraj, sta te briga, nije to neki levi monitor., pod garancijom si, dizi frku ako krenu da se vade, prostudiraj garanciju i prava potrosaca, pa po njihovoj filozofiji uredjaj ima 2 godine garancije, al ne mozes da je ostvaris nikako, budu li se izvlacili te na vise piksela, te na kondenzaciju, te ovo te ono...
 
Kad sam ja pitao winwin da li garancija pokriva mrtve piksele oni su mi rekli da garancija ne pokriva to ni za jedan tablet u njihovoj ponudi
 
pokriva valjda 7 dana...tako nesto...gluposti..

inace stigla mi je futrola posle 40tak dana :) predzadnji dan kinezu ja poslao poruku i on mi ljubazno kaze da mi na carini stoji roba vec mesec dana.i da ako hoce moze da mi posalje novo ili da mi vrati novac ali ja placam postarinu...ja mu odgovorio da cu da sacekam i evo stigla juce :) odmah sam narucio jos neke stvari daman da dodju do decembra :D

nisam nista platio..kinez je spakovao kao da je atomska bomba..znaci neka kutija pa onda nesto belo nalik na stiropor kao ono njihovo iz cega jedu..pa onda neka folija..pa folija sto pucketa..pa unutra sundjer i na kraju neki papir koji kao stiti.. :)
na carini se vidi da je otvorena jer su mi malo u uglu zagrebali futrolu mada se ne vidi toliko strasno
 
nije pitanje za ovde ali stvarno se izvinjavam nemam gde da postavim..da li se moze pretrazivati predmet na EBAY po broju prodatih stvari tih kojih trazim...jer ipak mislim da ako je negde kupljeno vise stvari da je kvalitetnije i ostalo..
a ne da trazim pojedinacno ovako 1000 oglasa pa gde je najvise prodatih :)

znaci tipa da mi izbaci ako trazim foliju za ekran da mi izbaci onog clana kod kojeg je najvise kupljena
 
Reklamiraj, sta te briga, nije to neki levi monitor., pod garancijom si, dizi frku ako krenu da se vade, prostudiraj garanciju i prava potrosaca, pa po njihovoj filozofiji uredjaj ima 2 godine garancije, al ne mozes da je ostvaris nikako, budu li se izvlacili te na vise piksela, te na kondenzaciju, te ovo te ono...

Najzanimljivije je sto sam i na starom Nexusu imao jedan crveni i tada sam ga odneo na reklamaciju, gde su me odmah uputili na Asusovu knjizicu da garancija pokriva 3 i vise piksela. U drustvu za zastitu potrosaca rekli da mogu da rese vrlo lako, ali je clanarina kod njih 100 evra za godinu dana, gde sam ja preracunao da mi je mnogo 100 evra za jedan piksel.

I da, sve se odigralo u Austriji, gde takodje imaju rok od 45 dana da poprave uredjaj (ako ga ne poprave prave se ludi, a ako se tada pred istek roka pritisnu, daju zamenu bez problema jer nisu mogli da ga poprave). Jedino se kod Apple-a dobija novi uredjaj, ali tu garanciju jos nisam imao potrebe da isprobam.
 
14 dana je rok u kom kupac moze da vrati uredjaj bez obrazlaganja ili trazi zamenu ili povracaj novca ukoliko je uredjaj felerican..sve preko toga je koliko vidim dobra volja trgovca, da li ce zadrzati kupca ili ne.
Stvarno tuga sto ne pokrivaju ekran i piksele, nijedan proizvodjac, pa ekran je najbitnija stavka na tabletu....ispada sad bas da imas samo prvih 14 dana fore, ako se nesto desi da reagujes i to je to. Evo po ovoj knjizici, garancija ne podrzava ni softver, dakle samo ako crkne baterija, procesor, ram, maticna, tj hardverski kvar i to samo ako je crklo samo od sebe, za sve ostalo se ogradjuju.
Ali najbitnije je to da je najbolja garancija ona koja nikad nije iskoriscena.:)

Evo sad nakon skoro dva meseca, mogu reci da u normalnoj upotrebi baterija stvarno izgura i do 9-9 i po sati time on.I po prvi put u zivotu, nit' planiram da rutujem nit' da isprobavam romove, bar za sada nemam nikakve potrebe.restartovano samo kad je stigao update i par puta kad je baterija dogurala do kraja pa se sam ugasio, ako nekog brine stabilnost cistog androida.:D
 
Pozdravcic,

jel ima u centru bg negde da se vidi novi nexus uzivo? usce ili tako nesto?
 
Ušće, Delta City, Stadion shopping centar, u ova 3 tržna centra imaš 100%, video sam ga u sva tri.
 
14 dana je rok u kom kupac moze da vrati uredjaj bez obrazlaganja ili trazi zamenu ili povracaj novca ukoliko je uredjaj felerican..sve preko toga je koliko vidim dobra volja trgovca, da li ce zadrzati kupca ili ne.

Taj rok od 14 dana da se vrati roba bez obrazloženja važi samo ako je kupljena "na daljinu", dakle poručena preko neta, telefona itd. Ako kupiš u radnji, možeš da reklamiraš neispravnu robu u garantnom roku od 2 godine, s tim da je prodavac dužan da reši po reklamaciji u "primerenom roku".

P.S. Nije dobro da širiš dezinformacije. ;)
 
Nema vise "primerenih rokova", to se odnosi na servis, tj kad se preda roba
po clanu 58. koji se odnosi na reklamaciju,
Član 58

Potrošač može da izjavi reklamaciju trgovcu, radi ostvarivanja svojih prava iz člana 54, odnosno člana 56. ovog zakona.
Trgovac je dužan da bez odlaganja, a najkasnije u roku od 15 dana od prijema reklamacije, odgovori potrošaču, sa izjašnjenjem o podnetom zahtevu i predlogom njegovog rešavanja.

a sto se tice kupovine, rokovi su od 7 do 14 dana od dana kupovine,bilo kupovina u radnji, bilo narucena i isporucena, kada imate pravo da vratite robu bez ikakvih navoda o razlozima, bilo da je ustanovljen neki feler ili da neko nije zadovoljan uredjajem ili proizvodom.
Za to je zaduzen clan 37.
 
Nema vise "primerenih rokova", to se odnosi na servis, tj kad se preda roba
po clanu 58. koji se odnosi na reklamaciju,


a sto se tice kupovine, rokovi su od 7 do 14 dana od dana kupovine,bilo kupovina u radnji, bilo narucena i isporucena, kada imate pravo da vratite robu bez ikakvih navoda o razlozima, bilo da je ustanovljen neki feler ili da neko nije zadovoljan uredjajem ili proizvodom.
Za to je zaduzen clan 37.
Definitivno grešiš, pročitaj član 35. Zakona, kupac može u roku od 14 dana da vrati kupljenu stvar bez ikakvog obrazloženja, ali SAMO u slučaju kupovine na daljinu ili van prostorija. Sve ostalo se regularno sprovodi pod "ne/saobraznost proizvoda" i podleže redovnoj proceduri reklamacije, sa rokom od 6 meseci od kupovine u kome kupac ne dokazuje postojanje nedostatka u trenutku kupovine(zakonska pretpostavka je da je postojala), a od 6 meseci do 2 godine tj. isteka garantnog roka, na kupcu je teret dokazivanja da je nedostatak postojao u momentu prelaska rizika sa prodavca na kupca (realizacije ugovora tj. predaje stvari). Dalje, navedenih 15 dana pogrešno interpretiraš, to je rok u kome je prodavac obavezan da se izjasni o načinu rešavanja reklamacije a ne rok za rešavanje reklamacije - npr. 14-ti dan od uložene reklamacije ti se javi i kaže da će popraviti uređaj... ali kada? "U primerenom roku", tako kaže Zakon, a to je i dalje problematično i u slučaju parnice zahteva i veštačenje, između ostalog...
 
http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Kada-imamo-pravo-na-nov-uredjaj.lt.html

Evo sudski tumac sta kaze i par primera radnji.
Tempo daje 7 dana rok u kom mozete zameniti, na osnovu startne neispravnosti uredjaja.
Cini mi se da i Gigatron daje 7 dana.
Mitros daje rok od 7 do 14 dana.
Telekom npr daje 72 casa fore.
Dakle bez obzira da li je kupljen narucivanjem, preko fona ili neta ili licno kupljen.Samo je za narucenu robu i onu koja se salje je jasno definisan rok od 14 dana.


Znaci zakon se ne tumaci samo slepo clanovima vec i kombinacijom stavki koje se medjusobno dopunjuju, bilo kroz clanove ovog zakona uz pomoc pravnika, a sto se tice samog primerenog roka, on mora biti tacno utvrdjen sa kupcem odnosno jasno dogovoren i prihvacen od strane kupca.
Primer ako se kaze popravka u primerenom roku mora da navedu rok tipa od sedam do deset dana, tada mora biti obavljena.ako kaze rok od 30-45 dana, do tada mora biti obavljeno.
Ukoliko do toga ne dodje sleduje smanjenje cene ili raskid ugovora, odnosno povracaj novca.
 
To sto navodis je dobra praksa prodavaca ali samo to i nista vise, nije zakonska obaveza vec prezumpcija "ako moze manje, moze i vise", odnosno, prodavac moze nuditi i povoljnije uslove od zakonskih i u tom slucaju ih se mora pridrzavati, to je nacin privlacenja kupaca.
Bas tako i pise u navedenom Politikinom clanku.
Takodje, tumacenja zakona ima vise vrsta, najznacajnije je ono koje vrsi onaj ko ga je i doneo, tzv. autenticno tumacenje a to sto ministarstvo daje svoje "vidjenje" je tzv. ekstenzivno tumacenje, krajnje afirmativno i neobavezujuce. Sudska praksa bi tu mogla odigrati znacajnu ulogu ali " ko ce da se tuzaka zbog mobilnog telefona". I, tacno je, zakon se ne tumaci clanovima zakona nego se "duh zakona" (smisao)upodobljava(primenjuje) na konkretne okolnosti.
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje. Drugar je kupio N7 2013, ali mu treba tastatura. Video sam da imaju futrole sa tastaturom u sebi, koja se preko Usb kači na tablet. Zanima me gde to ima da se kupi kod nas i koja je okvirna cena toga?

Edit: Našli smo šta nam treba :)
 
Poslednja izmena:
A da podeliš i sa nama?
 
Kupio sam identicnu na ebay za hd7, dugmici ispadaju i generalno su ocajnog kvaliteta a tablet hoce da istrci levo-desno, nisu fiksirane manje strane i hoce da isklizne. Ne preporucujem.
 
Kupio sam identicnu na ebay za hd7, dugmici ispadaju i generalno su ocajnog kvaliteta a tablet hoce da istrci levo-desno, nisu fiksirane manje strane i hoce da isklizne. Ne preporucujem.

Hvala na savetu. Da li imaš onda neki drugi predlog? Tastatura je neophodna, jer se tablet koristi za pisanje tekstova na nekom sajtu...
 
Pa nemam, meni je ova delovala odlicno dok nisam stavio tablet u nju, tek onda sam video neke mane. HD7 nema usbotg, dakle nisam ni koristio tastaturu a dugmici su ispadali, neki su bili losi out of the box, videlo se da ne rade lepo. Posle sam kupio namensku futrolu bez tastature i cao. Ovu sam dao zeninom malom sestricu i koristio ju je par dana dok mu goclever r70 nije iskliznuo kroz nju na stepenice i razbio se. :( Jeste to krs tablet i tezak je pa je zato ispao ali opet...
 
ovo ti je prelose..bez 30 dolara neka na ebay nemoj ni da uzimas :) kod nas 3500 kostaju neke sto valjaju tu na kp..
 
Nazad
Vrh Dno