Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

I ja bih voleo neki u ovoj 16:9 verziji, ali tableti kao da su otišli u aut, niko ih i ne pominje.
 
I ja bih voleo neki u ovoj 16:9 verziji, ali tableti kao da su otišli u aut, niko ih i ne pominje.
Tableti jesu nažalost otišli u aut, ali postoji rešenje.
Posle par dana druženja sa Xiaomi Mi Max sve pohvale, pazario sam ga kao naslednika N7 2013 i nisam pogrešio.
Kome je prihvatljiva dijagonala od 6.44 inča to je to, nema bolje kupovine.
 
Kupio bih ovaj uredjaj za ugranju u auto konzolu. Pa me interesuje jesu svi modeli sa 3g, odnosno a-gps, ili postoje i samo wifi modeli koji nemaju a-gps, koji ce raditi bez internet protoka.
Ima par primeraka na oglasima, ali ne znam jesu svi sa a-gps, a prodavci nisu sigurni. Najvise bi mi koristio kao navigacija, a i ostale android auto-funkcije ce mi dobro doci.
 
Kupio bih ovaj uredjaj za ugranju u auto konzolu. Pa me interesuje jesu svi modeli sa 3g, odnosno a-gps, ili postoje i samo wifi modeli koji nemaju a-gps, koji ce raditi bez internet protoka.
Ima par primeraka na oglasima, ali ne znam jesu svi sa a-gps, a prodavci nisu sigurni. Najvise bi mi koristio kao navigacija, a i ostale android auto-funkcije ce mi dobro doci.

Ja imam wifi only tako da nisu svi samo 3g ;)
 
I ja imam WiFi model. U stvari mislim da većina ovde ima baš taj model jer je bio prilično jeftiniji od 3g - oko ~10k dinara čini mi se.
 
Hvala svima na brzim odgovorima.
A recite mi kako bih mogao da saznam koji je koji. Jer ipak kupujem preko interneta, a primarna stvar mi je navigacija u kolima, znaci 3g model.
 
Ili mozda moze raditi gps i na modelima koji nemaju 3g?
Kod apple mora biti 3g model da bi radio gps, tj samo 3g modeli imaju gps antenu.
 
Da bi radila navigacija uopšte mu ne treba internet (IGo,Sygic i sl.)

Послато са LG-D802
 
Odlicno, hvala vam puno.
Ja sam se zbunio jer sam mislio da je ista stvar kao kod iPad-a, gde Wifi modeli nemaju ni gps antenu.
 
Okači koju fotografiju kad ga instaliraš u auto [emoji41]

Послато са LG-D802
 
Možeš da pronađeš povoljno i Nexus 2012 na Limundu, obično prodaju sa polomljenim ekranom, što se lako zameni a i nije skupo. Mene je to ukupno koštalo 40-ak EUR, ugradio sam ga u 2DIN prorez i radi odlično, nisam primetio da lag-uje. Koristim ga za muziku, naravno, povremeno GPS, dodao sam SDR pa slušam i radio. Na proleće planiram da ga povežem sa parking kamerom. Sve ovo lepo radi zbog Timur's Kernel koji ima ugrađene drajvere a i prebaci tablet u Deep sleep režim kada se prekine napajanje tableta.

Ne kažem da je Nexus 2013 loš za ovo, naprotiv, samo mislim da može da se prođe jeftinije :).
 
Nexus 2013 ne da nije loš tablet,već je vrhunski za štagod da se koristi!

Послато са LG-D802
 
Da li je mnogo para za N7 2013, 32gb, model sa 3G podrškom za nekih 100-110€?

Sent from mTalk
 
Nije, ok je cifra. Ako je u dobrom stanju, naravno.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
A ima li neku boljku, tj. nešto što bih trebao posebno da pogledam?

Sent from mTalk
 
Obrati paznju na multitouch (da li registruje vise prstiju odjednom i da ne gubi kontakt negde). Najlakse ti je da uzmes ikonicu i vuces je po ekranu, ako je ne ispusti dobro je.
Proveri probijanje osvetljenja (vidjao sam katastrofalne primerke), proveri rotaciju (u vecini slucajeva se lako resava ali opet). Ne znam da li je imao jos neki specifican problem.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Važi. Hvala ti.

Sent from mTalk
 
Ima li najave za Nougat apdejt za ovaj tablet, ili se moramo okrenuti ka xda?
 
Hvala na savetu!!
Instalirao, radi odlicno.
Split screen me odusevio, konacno da radi bez nekih dodatnih aplikacija, konacno integrisan u sistem.
Podesavanja, quick bar, notifikacije, sve mnogo bolje i "sredjenije" izgleda nego kod 6.0 verzije.
Moze li se pokrenuti nekako Google Asistent?
 
Jedno pitanje, vezano i nevezano za temu u isto vreme:
Da li se isplati kupiti ovaj tablet u 2017 god? Pod isplati ne mislim finansijski koliko to da li Google planira neki novi Nexus 7 pa sacekati to ili uzeti ovaj?
 
Isplati se ako nadjes ok primerak za do 100-130e, realno je i dalje ubedljivo najbolji android tablet.
Bilo je prica da ce krajem prosle godine, pa pocetkom, pa sredinom, pa sad na kraju ove...al koliko vidimo nista se ne desava, dok tableti polako izumiru.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno