Šta je novo?

Google Nexus 7 - model 2013.

Danas mi je stigla futrola, olovka i zastitna folija za Nexusa.
Moram reci da sam zadovoljan u potpunosti. Jedino cu potraziti da li u Srbiji ima jos koja univerzalna olovka ali malo tanja, za fine linije i lakse pisanje, jer je ova malo debela.
U sustini, futrola fenomenalna, magnetski reaguje, cim otvorim futrolu pali se ekran, cim zatvorim gasi se. Sta reci...i to za 15 dana okruglo stiglo iz USA.
Pogledajte prilog 124542

Daj link, ja to nasao na aliexpress' nikako DA iskopam na ebayu
 
ja svoju cekam evo 23 dana...ne znam sta se desava
 
Poslednja izmena:
Šalju samo knjige, CD i DVD diskove (muziku i filmove, ali ne i igre). Od elektronike šalju samo svoje Kindle uređaje. I to je to. Ništa više.
Sve u svemu, gedžete i opremu za njih traži na nekom drugom mestu. Ili ako eventualno imaš nekog da ti donosi iz SAD, onda je to odlična varijanta, jer Amazon ima ogromnu bazu proizvoda po odličnim cenama, plus što je za SAD besplatno slanje skoro svega.

Btw, naručivao sam mnogo puta sa Amazona i knjige mi gotovo nikad nisu bile naplaćene na carini, ali počeli su i takvi slučajevi da se dešavaju. Postoje dobre teme na forumima gde se raspravlja o naručivanju sa neta, carini itd.
 
da li se vidi razlika u brzini kada se napuni memorija do kraja..meni je ostalo jos nekih 10 gb..i sve je isto kao i da je prazan..ne stuca ne laguuje...da li neko kome je bas puna memorija ima nekih trzaja i lagova itd
 
da li se vidi razlika u brzini kada se napuni memorija do kraja..meni je ostalo jos nekih 10 gb..i sve je isto kao i da je prazan..ne stuca ne laguuje...da li neko kome je bas puna memorija ima nekih trzaja i lagova itd

eMMC je jako sličan klasičnom SSD-u. Sa Androidom 4.3 konačno radi TRIM, tj. fstrim pa ne bi trebalo da bude više usporenje i lagova. Mada i dalje važi pravilo kao i za SSD-ove da ne bi trebalo ići ispod nekih 10-15% slobodnog prostora ako očekuješ da imaš normalne performanse.
 
Prosle nedelje sam uzeo ovaj tablet. Nisam do sada koristio android. Odlican je, posebno ekran.

Kupio sam OTG kabel ali mi fali neki program. Koji mi free preporucujete (citam ima neko cimanje sa root...) ?

ps. ako moze da ima i read/write opcije
 
Poslednja izmena:
nexus media importer ti je najbolji iskreno :) najkorisnija stvarcica..prikacis hard od 500gb externi i rokas
hvala na odgovoru mighty78
 
Najbolji za eksternu memoriju je stickmount ali je potreban root.
 
a sta to jos moze stickmount sto ne moze nmi?
 
Da malo otmem temu :d

Da li je neko nasao ovo na ebayu, ja jurim al' nikako da nadjem bundle.
Necu sa alija nemaju PP, pa nema famoznih 45 dana return money :d

linak
 
Ako zna neko, nek mi odgovori.
Posto imam oko 160 aplikacija, svakih 2 dana imam neki update. Da li tim azuriranjem on brise stara azuriranja iz aplikacije i ubacuje nova ili ne?
Recimo aplikacija zauzima 7mb, sutra izadje update od 560kb, i onda ima 7,5mb ili? I posle mesec dana izadje jos 5,6 update-a i onda aplikacija dodje do 15mb ili ostane na 7?
Pitam posto se brinem da mi ne ode memorija na ta azuriranja vremenom, i moracu onda da brisem neke aplikacije. Trenutno imam slobodno 9gb, ali sta znam...nisam gledao koliko mi update trosi svakih par dana.
 
Pa...na fonu sam izvalio da tovari, nista ne skida posto su i paketi veci,ono ako je stari paket imao 500kb a novi 600, krastavac bice veci za tih 100kb, al fon mi je cemer, tako da tu gledam svaki megabajt, malo imam slobodne memorije na fonu i svaki dodatni kb je kritican(dobro, karikiram, ali kapiras na sta ciljam) i radim update samo onoga sto moram, a ovde imam 17 gb slobodno,....medjutim zbog navike sa fona, radim update samo najvaznijih aplikacija ono mejl, pretrazivac, plejer i sl, ako je neki fix koji se odnosi na moj uredjaj.
Ali ne brini, ne bi skoro osetio.Ali ne bi bilo lose da pratis odredjenu aplikaciju pre updatea i posle.
 
Bio sam prosle nedelje u Amsterdamu I Utrehtu cena novog Nexusa je 269e sa 32Gb sto je oko 500 din manje nego kod nas Dobio bi ppvracaj poreza oko 30e tako da se nisam zezao sa tim Online moze u media marktu da se kupi za 253e ali onda nema povracaja poreza
Verujem da je slicna prica I sa drugim EU zemljama tako da se zbog garancije vise isplati uzeti ga ovde nego u EU
 
Jel dobio još neko 4.3.1 update (9.6MB)? Drugaru je stigao i instalirao ga, ali nisam još saznao šta je patch-ovano i jel sve OK.

Izgleda da je 4.3.1 update za sada samo na LTE modelima.
 
Jel SIM kartica moze da ide u bilo koji od 3 modela Nexus 7 ili samo u LTE (za njega sam cuo da moze)? Drugim recima da li ova dva modela od 16 i 32 GB imaju 3G i kako to funkcionise?
 
Samo u lte.
 
Cekaj, pa moze li onda neki od ova dva jeftinija modela da se konektuje na net bez WiFi ili koriscenja telefona kao hotspot?
 
Pa postoje dva nacina za sve tablete ili ces preko sim kartice(lte,3g model) ili preko wifija, ne postoji treca opcija. I telefon kad koristis kao hotspot, aktiviras wifi.
 
Mislio sam bez direktnog spajanja na neki dostupni WiFi (public ili home sa poznatom sifrom) ili koriscenjem mobilnog kao hotspota kada nijedan od napred navedenih WiFi nije dostupan (u prevozu ili slicno).

Inace malo su me zbunili ovi na nasim sajtovima posto gde god sam procitao kazu da su sva tri modela 3G, a malo mi nije jasno kako bi ova dva jeftinija radila na 3G ako nemaju mogucnost koriscenja SIM kartice!?
 
Samo LTE verzija ima slot za SIM. Druga verzija se može povezati na internet samo preko WiFi-ja.
 
A neki 3G modem preko USB?
Moj Transformer uz jedan program podržava Huawei modeme...
 
Ja sam prvo pomislio na MiFi rutere ali je njihova cena takva da su, u zavisnosti od modela, zajedno sa cenom 32GB modela Nexusa vrlo blizu LTE modelu a sa nekim modelima rutera ta cena se i prevazilazi sto bas i obesmisljuje citavu pricu.
 
moze li mala pomoc znam da nije tema da postavljam ovde ali se radi o nexusu :)
narucio sam futrolu preko ebaya pre vise od mesec dana..ona nije jos stigla..kinez mi je rekao ad je uredno poslao i dao mi tracking code..i stvarno pise sve datum da je poslao dan posle nego sto sam narucio..ali to jos kod nas nije stiglo..on mi kaze da budem strpljiv ali malo ne verujem nesto da ce doci
 
Ne sekiraj se, doći će... u poslednje vreme je to malo usporilo zbog naše vrle carine, kažu da im je porastao promet 30% zbog payPal-a pa nisu tako brzi kao pre(ironija). Ja sam prošle nedelje dobio pošiljku koja je putovala do Srbije 30 dana a po Srbiji 15...
 
Kupio malopre N7 32 GB, videcemo popodne utiske... Ruka me prosto vukla ka LTE modelu ali 10k veca cena je ipak prevagnula da uzmem ovaj bez 3G. Za te pare mi se ipak vise isplati telefon + WiFi Tethering.
 
Nazad
Vrh Dno