Šta je novo?

Primecoin [XPM]

Jedna 7850, nemam nijednu više kartu.

Sve je u redu sa port-om, ne bi mogao ni da kopa da user, pass i port nisu *.bat (ili *.cmd) isti kao i u *.conf fajlu. Poznat mi je solo mining. Znači, 8? Onda kod mene očekujem 2 dnevno. Videćmo da li će se to i desiti.
 
Ja sa 5770 i 7850 imam 1.73 mh/s. Juce sa za nekih 3 sata iskopao blok i od tada nista. Stoji mi 2A ali samo jedan blok u walletu.
 
Konačno iskopao blok jutros u 5.
 
Ja sam odustao. Juce u 18:13 iskopao jedan blok trebalo mi je neka 3 sata za taj blok i poslije toga nista. Jutros oko 9 sam prekinuo.
 
Koji cpu miner se koristi na linuxu?
Skinuo ovaj hp11, ali ne znam kako da ga pokrenem. On radi stoji da se sinhronizovao i to je to :)

EDIT:
Cackajuci po ovom gui klijentu, nasao neku konzolu i posle help komandu setgenerate true. Jel to to?
 
Poslednja izmena:
Jeste, ali blok ćeš iskopati možda nikad.
 
Samo dokaz da je precenjen, pogotovo ako 50% kopaca iskoriscavaju firmine servere i botnet viruse
 
Pošto cena Quarka pada, da li se danas kopa više nego pre par dana i time održava isplativost ili ne?

Sa 7850 i 270X imam 1,5 MH/s, a karte su dosta hladnije nego kad kopam LTC.
 
Poslednja izmena:
Neki dan mi bio jedan decko da vidi graficke i usput mu pokazem rudnik. Napadne on mene kao ti si lud sto ne kopas primecoin, procesori ti lade yaya, a mozes uzeti par stotina eura mesecno. Nalozi on tu mene, i navodno kopa sa 4930k koji se po njegovim recina otplati za 2 meseca.

Odem na net da citam malo vise o tome, jer znam da sam ga letos rudario i da sam otplatio za 3 dana moj matori 3770k. E sad, ono sto sam skontao jeste da tu nema hashrate nego se gleda chanis per day (cpd), i sto vise to bolje, jel. :)

I onda naidjem na Digitron i Listu procesora, malo uporedjivao i vidim da su brojke nerealne ali zbog toga sto su testirali na diff 9, a sada je 10. A da bi se dobio pravi CPD, treba podeliti stari hash na diff 9 sa novim na 10. (2.175 9-CH/d) / (0.081 10-CH/d) = 26.85. Znaci ako je neki CPU kopao 2.2CPD, sada ce kopati 2.2/26.85=0.0819CPD.

E sad mene zanima da li se ovo isplati kopati jer su brojke 26 puta manje a cena jos pala na $2? I sta bi bolje bilo, solo ili na nekom poolu?

Imam procesore: i7 4770K (desk), i3 4330 (htpc), 5xG1610(Rudnik).

I nigde ne nadjoh listu i isplativosti svih valuta koji se rudare sa procesorom. Jel to postoji uopste? :)
 
Koji preporucujes? Ja sam ranije kopao na ono ypool ali toliko kradu da mi se vise isplatilo da cpu ne kopa.
 
Kakva je situacija sa ovim kopanjem na CPU? Pitam čisto rekreativno da uposlim malo CPU da ne bleji baš po ceo dan, ali ako će više da mi obori hash rate na grafikama nego što će da napravi, da se ne zezam bez veze. Prelistah ovu temu od početka, jhPrimeMiner sa AVXom svuda vrte samo dropbox link koji je isključen, pokrenuo sam primeminer prema uputstu sa rpool.net, vidim da nešto radi, daje repot kao dole, koliko to XPMova izađe dnevno/mesečno?

2014-01-06 21:48:48 primemeter 10175971 prime/h 163772611 test/h 780 5-chains/h 0.091559 chain/d
[MASTER] work received
[MASTER] work received
2014-01-06 21:49:48 primemeter 10287077 prime/h 166220379 test/h 780 5-chains/h 0.091490 chain/d
 
Thnx, totalno sam zaboravio da imam nalog na ypool.net, a tamo lepo ljudi stavili link do minera koji radi. Mada vidim da je bilo žalbi na ypool, skidaću odande redovno na btc-e pa šta bude, jeste sitno u odnosu na grafike, ali 2-3$/dan... do sad bi se bar CPU otplatio da je radio nešto. :)
 
Koliko bi jedan I7 3770 mogao da zadi mesecno da samo kopa XPM i da samo to radi?
 
Koliko sam ukačio (nisam se previše udubljivao u tematiku, iskreno), dosta zavisi od sreće prilikom kopanja... pustio 07.01. kad sam i napisao ovaj 3770 iz potpisa (7threadova @4.7GHz) i jedan Phenom X3 720 (3 jezgra @3GHz) - do sada iskopali ukupno 5 XPM tj. ~30$. Generalno, nije zarada kao na GPU miningu, ali bolje i to nego da bleje u prazno. :d Šteta što ih nisam ranije pustio da rade, do sad bi se otplatila oba... delovalo mi kao bzvz tamo negde u sep-oct da se cimam oko ovoga.
 
ta dva procesora su za koje vreme iskopali tih 5 xpma ?
ja imam 4670k za dan ipo ako ne i 2 izbaci 0,3 nisam siguran posto cesto ugasim minera, ali kada kopa bez da se dira mislim da je dan ipo do 2 za 0,3
 
od 07.01. do danas, 24/7 rad - 5,026415 XPM prebačeno na btc-e i na pool-u trenutno Balance (XPM) 0,42258424 + Unconfirmed (XPM) 0,10950717

edit. evo i slike da se vidi kako su proizvodili po danima, payout namešten automatski na 1 XPM, poslednji su nekako mnogo brzo napravili, ali generalno im treba oko 2-3 dana za jedan coin. Nisam se puno bavio ni podešavanjima, ovaj X3 daje ~12,2k PPS, 3770 je na ~46k PPS.
 

Prilozi

  • XPM_payouts.png
    XPM_payouts.png
    12.9 KB · Pregleda: 91
Poslednja izmena:
Ne kopajte novčanikom.
 
Pravo da ti kažem, pojma nemam ni kako se meri ni šta je bitno za nalaženje shareova, videh da ima različitih tumačenja i prikaza pa sam batalio i da istražujem. :d

Evo kod mene šta daju obe mašine, jhPrimeMiner u pitanju, ypool.net. Na i7 bi trebalo da koristi AVX instrukcije. U proseku mi i7 daje oko ~2-2.5x više shareova/h od X3, ali bilo je situacija i da je X3 našao po 2-3 share/h, dok 3770 bude na 0.5 tako da izgleda nije striktno koliko će iskopati na sat.
 

Prilozi

  • i7_3770.png
    i7_3770.png
    17.3 KB · Pregleda: 102
  • X3_720.png
    X3_720.png
    20.2 KB · Pregleda: 102
Što više share-ova sa što većim chain-om. Npr, imaš upravo jednu desetku i dve devetke.
 
Da, to mi je jasno, ali deo koji povezuje neke merljive performanse, npr ovaj broj prime-ova/s sa brojem share-ova i veličinom lanca nema neko pravilo, tj. iako 3770 daje skoro 4x više primes per second, u realnosti daje oko 2-2.5x shares, pa zato i kažem da nisam dalje od toga išao. Bitno je da prave bar nešto, sad da gubim vreme zarad 10-20% više u nekom finom štelovanju, nema potrebe, dosta je i ovo. :)
 
Da, to mi je jasno, ali deo koji povezuje neke merljive performanse, npr ovaj broj prime-ova/s sa brojem share-ova i veličinom lanca nema neko pravilo, tj. iako 3770 daje skoro 4x više primes per second, u realnosti daje oko 2-2.5x shares, pa zato i kažem da nisam dalje od toga išao. Bitno je da prave bar nešto, sad da gubim vreme zarad 10-20% više u nekom finom štelovanju, nema potrebe, dosta je i ovo. :)

Koliko ti je zauzece procesora dok kopaju. Jel pametnije staviti posebno procesore u neke masine ako vec imam mogucnosti.
 
Dizem temu iz mrtvih :)
Jel neko kopa nesto na Ypool.net? Pre svega mislim na Primecoin.
Moram necim da zabavim desktop cpu kad sam na poslu. Mada cu probati i grafikama...ima li 'leba od toga, kakva je isplativost?
 
XPM Primecoin trenutno najbolji za kopanje, potrošnja malo veća nego X11 ali ništa strašno...

XPM pool: http://xpmforall.org/
XPM miner: https://bitcointalk.org/index.php?topic=831708.0
potrebni 14.4 - 14.7 drv sa 14.12 i 15.xx duplo slabije performanse, mogu samo amdocl dll-ovi da se iskopiraju ali 32bit
Najnovija je 10 beta verzija minera ali nedonosi ništa novo u pogledu brzine i funkcionalnosti u odnosu na predhodni 9.4.1 miner kada su u pitanju novije AMD kartice 7xxx i R9 xxx, dodata je podrška za nVidiu (doduše sporo radi) i podrška za stare radeon 5xxx i 6xxx kartice ali se uopšte neisplati kopati sa njima sporo, samo 7950/280/270 kartice....
može da se kopa u wallet ili na menjačnicu, nema ga multipoolovima, najbolje Poloniex ili Bittrex, može i Crypsy

VNL VanilaCoin podjednako isplativ za kopanje kao XPM ali više troši i zagrevanje veće maltene kao scrypt da kopam tako da ga nepreporučujem u vrelim danima.

Pool: http://vnl.suprnova.cc http://vnl.idcray.com
info: https://bitcointalk.org/index.php?topic=977245.0
miner: https://mega.co.nz/#!vQgzCCxY!iprRvA5CsiouU5EfrY6ptct8dFuE1_Y-vZnGkjcI_Kc
mogu najnoviji 15.xx drajveri ili dll-ovi, mislim da je minimum 14.9

ovo je klasičan pool tako da coini idu u wallet ili na menjačnicu....

Mineri su specijalizovani tako da nema kontrole ventilatora, temperature, takotova, napona tako da vam treba Trixx ili MSI Afterburner za occ i fan profil i najbolje kartice sa softwerskom kontrolom napona....
Takt memorije je nebitan tako da može sve na 900-1000mHz za mem (naravno ako nekoristite beta drajvere).

Na sgminer i neke specijalizovane bin-ove zaboravite sve je duplo sporije od ovih minera što sam okačio linkove, doduše ima Wolf napravljene binove sa podjednakom brzinom ali još uvek nisu u slobodnom opticaju....

Sa 10-tak solidnih kartica 7950/70/280x može da se iskopa ~0.035-0.04btc-a ili ti oko 1000din dnevno...

Ovo sve što sam napisao postoji već mesecima unazad, VNL miner bar 2 meseca a XPM je još jesenas izašao, tako da mi nije jasno da niko ništa negleda i netraži na netu a hoće da rudari. Kada je izašao quark/qubit miner samo sam pustio vest da ima lepa zarada i 2 dana je trebalo da prođe da neko okači miner a ja sam već 10 dana unajveće koristio taj miner....
Očigledno da su stari rudari rasprodali hardware, napunili wallet-e i sada čekaju cenu dok usput trguju, ja još pljuckam pomalo sa 10-tak kartica, počeo sam pre tačno 2 godine....

A da zamalo da zaboravim potrošnja, merio sam na predhodni rig dok ga nisam rasturio 3x7950 + 280x na XPM 720w, a VNL 920w iz zida RaidMax 1kw AE radi kao zmaj, X11 nisam merio ali neverujem da je ispod 650w odnosno tek za nijansu manje nego XPM.....

XPM miner sa AsRock BTC pro pločom u akciji 4x7950 + 2x7970, taktovi su 1000/1250....

wuECqET.png


VNL u akciji

7uXihyd.png
 
sto se XPM-a tice za ovih ~52 CPD je zarada oko 25XPM-a... to je oko 0.01 BTC sto je isto zaradi sa istim ovim HW da si kopao npr X11 na nichash...
ili ja gresim...
 
Poslednja izmena:
Tako sam i ja nesto izracunao.
 
Nazad
Vrh Dno