Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Kanal koji preuzima Vektor ide sa satelita tor na o.8 zapadno i kodiran je u Powervu sistemiu koji je probijen.Treba ti neka malo jača HD mašinica recimo dream 500hd kao neki minimum,par fajlova ,setovanja,podešavanja i to je to.

Ipak se ne bih upustao u tu avanturu, zvuci suvise komplikovano za mene. Ostala mi satelitska od Totala, pa reko da je iskoristim, ali kontam da treba dati kes za risiver koji pretpostavljam nije jeftin + sva ta podesavanja koja ne znam.....

Zar je to tolika investicija za SBB, pa izbegavaju da stave nase prevode nevestim izgovorima kako prevod uopste ne postoji za te kanale, a svi znaju, pa i vrapci na grani, da postoje!?
 
Poslednja izmena:
Imam OLED full HD TV i kablovsku televiziju preko Radijus Vektora, na Novom Beogradu, i koristim full paket sa svim HD,i digitalnim kanalima.
Medjutim, digitalni i domaci kanali, dolazi do uocljive pikselizacija, i kao da se na nekim kanalima (happy, studio b, i slicni kanali) pojavljuje i blag "sneg" (istina jedva vidljiv). Nije mi cista slika.

Na zalost, SBB nema u mom naselju (blok 61), pa su mi preporucili da probam D3i. Sta mogu da ocekujem u poredjenju sa Radijus Vektorom, pre svega za ove "cuvene" domace kanale koji jedva da si i digitali ? Da li mogu da ocekujem da slika na D3i bude bolja od kabovske Radijus Vektor ?

Molim Vas misljenje i savet.

Hvala i pozdrav,
Milos
 
Uzmi mesec dana free testiranje pa proceni sam, to ti je najbolje po meni.
 
Mom "druženju" sa D3i očito se bliži kraj, a pride i sa "Beotelom", bez obzira što sam i sa jednima i sa drugima još uvek pod ugovornom obavezom. Naime, kako mi je rečeno, ovde me "štiti" Zakon o zaštiti potrošača (čl. 52), koji kaže da moraju u razumnom roku da otklone problem, ili je ugovor ništavan.
Podsećam: imao sam problem sa seckanjem slike, gubljenjem signala i uopšte nemogućnošću da pratim problem. Uzrok za punih 5 meseci "razgovora" sa raznim njihovim operaterima nije ustanovljen.

Naime, pošto sam celokupnu infrastrukturu u stanu zamenio (ruter, splitere, sve kablove, oba D3i uređaja, čak sam dobio da testiram i "Beotelov" uređaj), pošto su oni testirali sve servere... Na kraju je odgovornost (kao što se dalo očekivati) spala na- "Telekom". Kao- "oni su nama rekli da može 20 mbps, ali izgleda da ipak ne može".
Saglasili smo se da ukoliko ne reše problem do kraja nedelje (a neće) sporazumno i bez penala raskinem ugovor sa "Beotelom". Samim tim moram da "raskidam" i sa SBB-om.

Ono što sleduje svodi se na dve varijante i iskreno ne znam koja mi (ni)je gora.
1. Povratak na PTT (sa očajnom ponudom i komplikovanim upravljanjem uređajima i Pay-TVjem) i uzimanje njihovog kablovskog neta pride.
2. Neki drugi IPTV operator ("Telekom"? "Orion"? "Targo"?), koji ima bolju ponudu, ali i žestoki rizik da se isti problem manifestuje.

Ideje?
 
Ako si imao problem sa Beotelom kao ADSL provajderom imaćeš ga sa bilo kojim drugim, jer sve "kvarove" (ne)rešavaju "majstori" iz Telekoma. Verovatno ti je loša parica, negde podzemni kabl, negde po banderama između tebe i centrale... i boli ih uvo da sve sve redom proveravaju: proveriće na tvojoj banderi, kod tebe u kući/stanu pročačkati i onda ide predlog "da vam u centrali promenimo paricu", ako to ne "reši" problem to je to, problem je "nerešiv" ćuti trpi ako si blesav ili raskidaj ugovor i idi na kablovskog provajdera ako imaš opciju uopšte, ako ne krećeš u igranku sa WiFI provajderima sa kojima tek zna da bude čupanja kose.

Idealno testiranje bi bilo da ako znaš nekoga u istoj ulici da je isto na ADSL-u (idealno isto Beotel) i da kod njega par dana ostaviš D3i da se koristi. Čisto da se zaključi da li je problem samo na tvom portu i parici u centrali, ili je problem podzemni kabl koji delite tj ADSL je globalno krš svima vama na toj lokaciji.
 
Poslednja izmena:
Ako si imao problem sa Beotelom kao ADSL provajderom imaćeš ga sa bilo kojim drugim, jer sve "kvarove" (ne)rešavaju "majstori" iz Telekoma. Verovatno ti je loša parica, negde podzemni kabl, negde po banderama između tebe i centrale... i boli ih uvo da sve sve redom proveravaju: proveriće na tvojoj banderi, kod tebe u kući/stanu pročačkati i onda ide predlog "da vam u centrali promenimo paricu", ako to ne "reši" problem to je to, problem je "nerešiv" ćuti trpi ako si blesav ili raskidaj ugovor i idi na kablovskog provajdera ako imaš opciju uopšte, ako ne krećeš u igranku sa WiFI provajderima sa kojima tek zna da bude čupanja kose.

Idealno testiranje bi bilo da ako znaš nekoga u istoj ulici da je isto na ADSL-u (idealno isto Beotel) i da kod njega par dana ostaviš D3i da se koristi. Čisto da se zaključi da li je problem samo na tvom portu i parici u centrali, ili je problem podzemni kabl koji delite tj ADSL je globalno krš svima vama na toj lokaciji.

To je ono što zvuči najlogičnije. Zapravo, ne znam gde je tačno centrala, ali mi se čini da infrastruktura nije menjana u kraju decenijama.
Predsednik kućnog saveta je pre 13 godina izabrao PTT za kablovskog operatera zbog te priče o nezavisnoj podzemnoj infrastrukturi, pa sada sa te strane imamo najlošijeg operatera: ponuda je očajna.

No oni jesu varijanta koja se sama nameće... :mad:
 
Ne znam šta da ti kažem, imaš bar kakav takav izbor (pa čak i skupu varijantu da imaš i PTT i D3i zbog boljih kanala) ja sam na selu gde je situacija "hoćeš ADSL, ili hoćeš ADSL", plus 2 raspala WiFi provajdera koji za iste pare nude tipa 2 Mbps. Telefonska infrastruktura naravno ništa nije menjano 30 godina kako su uvedeni fixni. Centrala promenjena 2009. čini mi se (ADSL krenuo u proleće 2010) i to je to.
 
Šta se dešava posle godinu dana ugovora. Da li vazi promotivna cena?
 
Ne vazi. Ako ne odes da potpises novi UG obavezu placas regularne cene. Proverio 2 puta sa njima pre nego sam raskinuo ugovor.
 
Ne vazi. Ako ne odes da potpises novi UG obavezu placas regularne cene. Proverio 2 puta sa njima pre nego sam raskinuo ugovor.

Ok hvala, onda se to ne isplati . Ovako mi je bilo ok.

Ispada 1190 osnovna pretplata + pogledaj propušteno 150 + mesečna renta d3i uređaja 390 = 1730 . Oni nisu normalni .

A da li može novi ugovor koji važi na drugog člana na istoj adresi ;) ?
 
Poslednja izmena:
E kad sam ja to rekao...
Vidim sve vise ljudi ro sad posle 6-7 meseci i uvidja, bolje ikad nego nikad.
 
Ma ja sve potpisujem na godinu dana pa vidim šta odgovara . Koristio sam box 3 + d3i ali po ovim uslovima otkazujem d3i I vraćam box 4 . Naravno opet na godinu dana , pa vidimo sledeće godine kakva je situacija.
 
Pa jesi siguran da moze box na godinu dana, ja imam super box EX mega box i nije moglo na godinu dana vec na dve godine iskljucivo.
Zato te pitam.
 
Pa jesi siguran da moze box na godinu dana, ja imam super box EX mega box i nije moglo na godinu dana vec na dve godine iskljucivo.
Zato te pitam.


Ima tamo da se bira na sajtu. Super box može samo na 2 a ostali na godinu dana. Da ne širimo , ipak nije tema .
 
Da ok hvala na pojasnjenju ja imam super box pa nisam znao za tu varijantu da ostali mogu na god. dana.
Izvinjavam se za off.
 
Ok hvala, onda se to ne isplati . Ovako mi je bilo ok.

Ispada 1190 osnovna pretplata + pogledaj propušteno 150 + mesečna renta d3i uređaja 390 = 1730 . Oni nisu normalni .

A da li može novi ugovor koji važi na drugog člana na istoj adresi ;) ?

Može, nek potpiše bilo ko od članova porodice. Ti odjaviš, a pre toga se prijavi neko od tvojih i rešiš problem
 
Ne može samo da odeš 3 dana pre isteka ugovora i potpišeš novi na još godinu, bez vraćanja opreme, pod istim imenom? Da li je moguće da su gori od Telekoma?
 
Moze da se ode par dana pred istek ugovorne obaveze i da se potpise nova od 12 meseci. Tada ostaju ove promo cene. Ako se ne potpise nista tj ne obnovi ugovorna obaveza onda od datuma isteka iste krecu redovne cene sa sajta.
 
Meni nisu dozvolili da obnovim ugovor. Kaže neka nadrkana operaterka "ne može". Pitao sam da li to znači da ću sada da plaćam 1190 din za osnovni paket, kaže da ne znači. Sve ostaje po starom, odnosno promotivna cena, ali izričito mi je naglasila da trenutno za postojeće korisnike ne postoji promotivna akcija i da ova važi samo za nove, međutim i da meni ostaje da plaćam promotivnu cenu start paketa i nakon isteka ugovora. Videćemo kad stigne sledeći račun.
 
Poslednja izmena:
I ja sam zvao opet. I opet mi kaže druga operaterka: Ništa se neće menjati. Plaćaćete 990 din kao dosad, s tim što možete da raskinete ugovor kad god hoćete. Citirao sam joj poruku iznad. Ona kaže da to nema veze. Hebe lud zbunjenog. :)

I, da, rekla mi je da s novim ugovorom ne bih dobio nakakve pogodnosti, jedino novu ugovornu obavezu. Detaljno je proverila moj ugovor, potvrdila da je istekao i da će cena ostati akcijska.
 
Poslednja izmena:
Kriminalni su. Ubedljivo najgora korisnička podrška sa kojom sam imao kontakt.
 
Niko ne moze da nadmasi Telekom po pitanju dezinformacija.
 
Kada sam ih pitao sta se desava sa placanjem D3go nakon isteka ugovora,rekli su mi da ce se naplacivati ako postanem mesečar a ako potpisem ugovornu obavezu onda se nece naplacivati,verovatno je da je svaki promo vezan za ugovornu obavezu a ne za mesečarenje.
Cekam prodaju telekoma da vidim sta ce se desiti sa paketima ,pa taman imam vremena da odlucim tamo do marta da li nastavljam ili se rastavljam od njih.
 
Poslednja izmena:
I kome sad verovati? Meni istice dvogodisnji ugovor pocetkom sledece godine. Za D3go me bas briga jer ga ne koristim, vise me zanima sta se desava za catch up i rentiranje prijemnika.
 
Da, korisnička podrška je ubedljivo najretardiranija. Od 30 prijavljivanja kvara, jedno 20 puta je bilo "restartujte uređaj", 7 "zvaće vas kolege iz napredne podrške", a jedno 3 puta razgovor sa tim kolegama, na temu "Beotel je kriv".
Ne znam ko mi je ono beše govorio da je za ADSL najbolja varijanta "Telekom"- ulazim u iskušenje da to proverim. Ali, opet pitanje- šta ako problemi opstanu?
 
Kriminalni su. Ubedljivo najgora korisnička podrška sa kojom sam imao kontakt.

Sta ja da kazem. Otisao licno u SBB i ne mogu da mi promene adresu. Za moje mesto (za postanski kod) im nekim razlogom stoji da je u Indjiji i dzabe im pokazivati da nije u licnoj i na netu, kad ne smeju da promene. Na kraju sam popiz i trazio da mi stize na mail, posto svaki racun cekam po 2 meseca...
 
Eto, stigao mi račun za septembar iako više nisam pod ugovorom. Cena je ista. Znači, 990 din i besplatno gledanje unazad. Nadam se da će tako ostati i ubuduće.
 
Javi se ti i sledeći mesec. A i proveri da ugovor nije bio na 2 godine :D
 
Ugovor je bio na 2 godine. Ja sam među prvima uzeo D3i. A i operaterka mi je rekla da je ugovor istekao. Pisao gore. Ko ti je kriv što ne čitaš.
 
Nazad
Vrh Dno