Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Resetuj boks. Novi je .27
 
Resetuj boks. Novi je .27

Hvala, jedino primećeno je brze menjanje kanala, mada SBB ima spisak šta je popravljeno:
-Poboljšana stabilnost u radu
-Brži odziv prijemnika pri promeni kanala i pri kretanju u menijima
-Vreme startovanja prijemnika skraćeno za minut
-Eliminisani nasumični restarti prijemnika i nagli prekidi u radu aplikacije
-Rešen problem se IPv6 DNS-om
-Update informacija za pakete i listu kanala se radi automatski na 10 minuta
-Aktiviran je nov audio drajver koji rešava problem sa zvukom na radio kanalima i nekim televizorima preko HDMI konekcije
-Poboljšan je mehanizam za nadogradnju softvera
-Prekid internet konekcije više ne uzrokuje zaglavljivanje prijemnika
-Regulisana smetnja sa praznom listom kanala i nedostajanjem EPG informacija
-Rešen problem sa CUTV emisijama gde se javljalo ponavljanje video sadržaja posle par minuta
 
Da sumiramo ponude:
1. Kod Sbb fali HBO i Cinemax
Tj. Start+Plus+HD -1830 Rsd
Svaki dodatni box košta istu pretplatu
2.Beogrid net-ista platforma, podmreža Sbb
HD Maximum svi paketi (PLUS, HBO Premium(HBO, HBO COMEDY, HBO HD, CINEMAX, CINEMAX 2, CINEMAX HD, CINEMAX 2 HD, HBO COMEDY HD, HBO ON DEMAND), Pink i HD) -1800 Rsd
Usluga D3 kuća omogućava korišćenje još jednog dekodera. Korisnik za drugi dekoder plaća mesečno samo rentu za D3 kuću i na njemu prati kanale iz odabranog paketa.
Renta dodatnog dekodera 250 din (kod sbb ide još jedna pretplata po boxu)
Ispada da će kod matičnog operatera usluga sa HBO i Cineplex paketom i dva boxa biti 200% skuplje!
 
Ali ima nas korisnika koje ne zanima ni HD ni OD ni televizori za kučiće i mačiće. Dovoljno je da imamo sve normalne filmske kanale, da udarimo šamar pinku i da imamo normalne sportske kanale. Što se može ostvariti uz 1000 din SBB D3i i 300 din ArenaSport paketa preko telekomovog neta. I naravno, želimo HBO po normalnoj ceni bez ikakvih premiuma. I ne zaboravi da je Beogrid više "matični" SBB-u nego D3i, jer sigurno im telekom nije tek tako dozvolio da koriste njihovu paricu za pružanje svojih usluga.
 
Poslednja izmena:
Pa čiju infrastrukturu koristi SBB D3i i ko je ciljana grupa? ADSL korisnici. Inače, telekom od oktobra smanjuje cenu ArenaSport strim kanala sa 300 na 200 dinara. Očigledno svesni da će deo preći na D3i i želeti da zadrži Arena kanale. Pametan potez.

http://www.open.telekom.rs/home/News.aspx?temp=5&cid=55254
 
Poslednja izmena:
Aha, nisam isparatio šta si hteo da kažeš. Meni arena paketi ne znače ama baš ništa jer ne gledam tekme od 98 kada su nas razbušili na SP.
Ovo što ja pratim, sve ide preko Euro Sport-a. Apsolutno si upravu za ADSL korisnike. Ono što sam ja danas primetio SD-6.7 Mbps HD 10.8 Mps, toliko povuče najviše u pikovima kad otvori sve portove.
 
Danas sam ponovo zvao podrsku i rekli su mi:

1. U probnom periodu NEMOGUCE je aktivirati HD paket . Znaci vi kojima je aktiviran HD paket zivite u nekom paralelnom univerzumu, jer je u ovom to nemoguce.

2. D3GO se NE MOZE koristiti ako niste u SBB mrezi, sto svi mi ovde, jelte , nismo. Dzaba sto na sajtu pise da se dobija sest meseci besplatno. Kao da sam dobio 7 dana letovanja na Marsu, a prevoz u sopstvenoj reziji.


Znaci ko je ovde lud...
 
^Pricas o D3GO ili iliD3i?

Ako nisi primetio, to su dve razlicite usluge.

Pozdrav
 
A ti ne pratis temu (u cijem imenu lepo stoji D3i) nego komentarises moj post bez citanja prethodnih, al' evo da ti pojasnim:

Uz D3i se dobija besplatno D3GO, al samo na papiru, jer ovaj drugi ne radi van SBB mreze, a ovaj prvi je prvenstveno usluga za sve koji nisu u SBB mrezi. Valjda je jasno sta se tu ne slaze?

HD paket se, po odgovoru podrske SBB-a, ne moze aktivirati na D3i paketu, iako imamo ovde na temi ljude koji su upravo to uradili.
 
Poslednja izmena:
IMG_0246.jpg Ovo su slike nekih HD kanala.
E onda su se kod mene zeznuli i pustili HD paket. A mogli su onda da me caste i sa paketom za odrasle. :d
Inace sam poslao zahtev Eunet-u da mi povecaju brzinu na 10/1 jedno desetak dana cisto da vidim da li ce biti neke razlike u kvalitetu slike.
 

Prilozi

  • IMG_0244.jpg
    IMG_0244.jpg
    1 MB · Pregleda: 136
Poslednja izmena:
Izgleda da se nisam dobro izrazio za HD paket. Nisam ga dobio vec cu ga platiti. Krivo mi je jer cu sve posle mesec dana vratiti jer ne mogu da placam jos jedan STB a keva vise ne koristi laptop (a ima tv koji bi spajala cincevima za STB) pa odpada mogucnost da koristim D3GO a trebalo bi mi vise para za brzi internet. Mozda jednom ako uvedu placanje dodatnog STB-a (kao kod Beogrida) i dodje Targo u moj kraj.
 
Poslednja izmena:
Ma i ja bih platio HD paket taj jedan mesec (pre nego im vratim box a vracam sigurno) ali nisu hteli-mogli da mi to omoguce. Ocigledno zavisi od na koga naletis u kol centru.
 
Očigledno SBB nije spreman na toliku količinu protoka. Za vreme utakmice Valensija-Barselona u nedelju, skresali su protok na ispod 1mbps. Eurosport je smešan. Na netu možeš naći kvalitetniji ilegalni strim od ovoga. Očigledno je SBB Go automatski podešen da to radi. Verovatno ću i ja vratiti opremu, ako se nešto drastično ne promeni, totalno sam se razočarao. Imam trenutno i IPTV, kvalitet slike je u korist IPTV 150%. Uništio sam vid na ovom čudu za 5 dana korišćenja. :/
 
Poslednja izmena:
Sve sto se tice kvaliteta slike stoji, ali i dalje sam uredjaj ne funkcionise savrseno. Cesto se zaglupljuje kada kliknes na daljincu VOD i pomaze samo cupanje iz struje, ili kad stisnes "Radio" ide zvuk sa TVa a ne od radija i stoji zakucan... Takodje kod prebacivanja kanala nekada ga povlaci po 7-8 sekundi, a i sa ovim novim firmwareom cesce izbacuje poruku da nema internet signala.
Ja ga sigurno vracam, em sto je preskupo em sto nije usavrseno da radi kako treba.
 
Ja sa tim čupanjem iz struje nemam problema, ali paradoksalno je to što se slika na eurosportu, Foxu, Comedy Central... na mahove izbistri kada se skida nešto s interneta. Čitao sam po netu kako funkcioniše SBB D3 GO. Prvih par sekundi je strim slab da bi se postepeno ispravio, ovde očigledno postoji neki bag ili SBB namerno opstruiše da neki kanali rade punim kvalitetom, pa nije ni čudo što ne žele da vam daju HD na probu. Zamislite kakav bi to udar bio.
 
Poslednja izmena:
Jedna slika govori više od hiljadu reči.

1_49222699_ES.jpg


1_49222699_SK1.jpg
 
Na HDMI je slika daleko bolja, evo slikano foto aparatom:
tenis.jpg
fudbal.jpg
kuhinja.jpg
 
Poslednja izmena:
Znam to, imam prikačen na monitor HDMI, na televizor i karticu činč, ali nemaju svi HDMI. HDMI vešto prikriva da neki kanali ne idu punom snagom.
 
Meni se nekako čini da neki od vas imaju prevelika očekivanja ili je ne poznavanje tehnologija. Činčevi i skart daju D/A kobnverziju, zato Vam je slika krš. Sa druge strane, mislim da nisu bili iskreni oko brzine konekcije. Brži net, bolja slika. Kod njih u Show Room-u u TC USCE je plazma koja daje sliku da se us3r3s. Konekcija je HDMI i imaju opticki link. Uredjaj sigurno skalira sliku i bitrate po stabilnosti i brzini linka.
 
Meni se nekako čini da neki od vas imaju prevelika očekivanja ili je ne poznavanje tehnologija. Činčevi i skart daju D/A kobnverziju, zato Vam je slika krš. Sa druge strane, mislim da nisu bili iskreni oko brzine konekcije. Brži net, bolja slika. Kod njih u Show Room-u u TC USCE je plazma koja daje sliku da se us3r3s. Konekcija je HDMI i imaju opticki link. Uredjaj sigurno skalira sliku i bitrate po stabilnosti i brzini linka.

sa cincevima (CVBS) ili skart (RGB/CVBS/s-video) kablovima mozes da dobijes daleko ostriju/bolju sliku, tako da nije do toga.
 
Meni se nekako čini da neki od vas imaju prevelika očekivanja ili je ne poznavanje tehnologija. Činčevi i skart daju D/A kobnverziju, zato Vam je slika krš. Sa druge strane, mislim da nisu bili iskreni oko brzine konekcije. Brži net, bolja slika. Kod njih u Show Room-u u TC USCE je plazma koja daje sliku da se us3r3s. Konekcija je HDMI i imaju opticki link. Uredjaj sigurno skalira sliku i bitrate po stabilnosti i brzini linka.

Zaboga, koristim telekomov IPTV već tri godine i to preko ANTENSKOG KABLA, slika je savršena, imam i hrvatski DVB T povezan preko SCART-a već 4 godine, nemoj mi pričati o "ne poznavanju" tehnike. Govorim da samo neki kanali imaju mali protok. Kanali poput Fox Life, Crime, Pink naravno su kristalno oštri. Što se tiče tvoje konstatacije "brži net, bolja slika", onda bi svi kanali bili zamućeni, a ne samo pojedini. Već sam rekao da Eurosprort ima bitrate manji od 800 Kbps, a Sport Klub preko 2,5 Mbps.
 
ja sam na hdmi konektoru i slika nije losa ali je fudbal takav da oslepis od onog skakautanja slike.
 
I ja sam na HDMI vezi i meni smeta pokretanje lopte/loptice prilikom gledanja prenosa fudbala ili tenisa. E sad neznam dali je do resivera ili tv-a. Napominjem da ja ranije nisam imao iskustva sa HD kanalima sem RTS HD u RT HD.
 
a jel mora da se koristi taj njihov STB za D3i? jel moze to iz nekog browsera ili slicno da se gleda?
 
Nazad
Vrh Dno