Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Ovo je problem sa IP V6 protokolom.
Kacim sad FW koji resava dugo paljenje i brzinu promene kanala.
Podrska im je OCAJNA!
Tri dana ih zovem da im kazem za tu promenu kanala, tri dana zovem da mi ukljuce HD kanale! Nisu normalni koliko im vremena treba. Amaterizam.
@mtopic
Probaj ovaj FW IP V4 FW update. Ostalima kome radi, nema potrebe. Otpakujes file"808", prebacis ga na root flesh-a. Izvuceh box iz struje, ubodes flash, sacekas da uradi update i restartujes.Udji posle u meni-viewer settings-miscellaneous,promeni "zapbanner na dve sekunde"

Svaka cast! Ovo je resilo problem sa dugom promenom kanala i sa onom glupavom porukom svaka 2 minuta da nema internet konekcije.
Hvala jos jednom!
 
Neka ubace mogucnost postavljanja fiksne ip adrese u meniju boxa.
Svaki uredjaj sa kojim sam se susreo da moze da izadje na internet ima tu opciju.
 
Gledanje sporta ubija oči. Ovo nije samo do Sport Kluba. Na isti način se prikazuje slika i na RTS i na HRT. Nickelodeon ne radi, kaže ne može da uspostavi vezu...
 
Meni danas u podrsci rekose da se HD paket nemoze ukljuciti dok ne prodje probni period,od 30 dana, navodno "softver to ne dozovljava".
Uspeo sam da aktiviram D3GO ali mi prijavljuje da su mi username i password koju sam izabrao pri aktivaciji neispravni, zvacu sutra da vidim sta je sada problem.
 
Poslednja izmena:
Kako si dosao do ID ugovora za registraciju na Moj SBB?
 
Preko podrske, prebacivali su me "kod kolege" jedno 4-5 puta sve dok nisam dobio nekog (vise uopste ne znam iz koje sluzbe) koji je rekao "jedini broj koji vidim pored vaseg ugovora je xxx, pa probajte da li je to to". Kao sto rekoh, registracija prosla a za dalje cemo videti.
 
Ako nemoze HD paket vidim ja da cu sledece nedelje da vracam opremu. Pa ja sam zbog HD-a hteo da vidim kako sve funkcionise sa mojim protokom interneta. I meni se desavaalo "prebacivanje" kod kolega gde mi se prekida veza i tako u krug. Ma nemam vise zivaca za SBB-ovska s..nja. P.....m se na njihovu tehnicku sluzbu. :wc:
 
Poslednja izmena:
Potpisujem sve napisano.
Jos je i na FOXu slika mutna.
Probao sam ona podesavanja 720p itd. i nemaju nikakav uticaj na kvalitet slike preko cinca.
Oni logoi kanala samo bespotrebno usporavaju GUI i samo 3 kanala stanu ekran u isto vreme.
Dok prelistas sve kanale, prodje vecnost.
Takodje oni thumbnailsi na EPGu usporavaju baratanje risiverom i samo 3 emisije prikazuju na ekranu.
Trebalo je brate sve zdravo-seljacki da odrade sa jednostavnom, tekstualnom listom kanala a ne da prave cigansko veselje sa logoima i thumbnailsima.

Inače, sad sam stavio HDMI u monitor, moram da kažem da je na ovim nabrojanim kanalima slika NEOPISIVO BOLJA, štaviše jednako kvalitetna sa ostalima. Ne znam zašto ove pojedine kanale kao što su Fox, FOx Movies, Eurosport 1, 2, History.... "činč" ne podnosi, ali nadam se da će to ispraviti i da će misliti i na nas što još nemamo televizore sa HDMI priključkom.
 
Poslednja izmena:
Ako nemoze HD paket vidim ja da cu sledece nedelje da vracam opremu. Pa ja sam zbog HD-a hteo da vidim kako sve funkcionise sa mojim protokom interneta. I meni se desavaalo "prebacivanje" kod kolega gde mi se prekida veza i tako u krug. Ma nemam vise zivaca za SBB-ovska s..nja. P.....m se na njihovu tehnicku sluzbu. :wc:
To je chista laž, mi smo pasli travu dok oni nisu došli sa D3i!? Fora je u tome što nekoga mrzi da sistemski definiše novu temp korisničku grupu u kojoj će moći dodati prava na HD pakete(ili je vezista pa ga bole uši jer je tako u mogućnosti, ili nema pojma kako-opet vezista). Te administratorske stvari su toliko proste da svaki bolji admin može da ušteluje. Ali je možda problem u kadrovskoj službi koji su najobičniji krpelji i boli ih uvo da predlože nešto pametno zbog sistema ne zameranja. Ja sam čak hteo da platim tih 500 dinara, ali kao što rekoh Ko hebe korisnike!
 
Ako ih svako pozove sa zahtevom za HD, mozda nekom u SBBu dosadi pa omoguci ukljucenje HD paketa.
 
Još jedna zanimljivost. Slika na telekomovom IPTV-ju kasni za klasičnom slikom jedno 15-ak sekundi. kod D3i slika kasni preko minuta u odnosu na IPTV, znači cirka 70-80 sekundi od klasične. Idealno za navijanje na utakmicama sa komšijama koji imaju recimo DVB T-2. :D
 
veliki pozdrav svima, nov sam ovde i iskljucivo zbog ove teme..molim sve koji imaju d3i da mi se jave na skype goran.milenkovic95 isplatice se i vama.
 
I meni kasni slika za dvb-tom i to punooooo.
 
veliki pozdrav svima, nov sam ovde i iskljucivo zbog ove teme..molim sve koji imaju d3i da mi se jave na skype goran.milenkovic95 isplatice se i vama.

Postavi ovde na forumu sta imas korisno.Forum je zato namenjen.
 
Postavi ovde na forumu sta imas korisno.Forum je zato namenjen.
hvala na javljanju, izgleda da ti imas d3i pa mi se javi molim te na skype sada, recicu ti u cemu je stvar pa ti ako mislis da treba svi da znaju, slobodno objavi odamh potom, necu se nimalo ljutiti.
 
Probao sam kako radi box preko wireless-a, koristio TP-LINK WR702n da ga nakacim na B mrezu (54Mbps) i ... radi.

Takodje, na boxu ne radi ni telnet ni SSH na standardnim portovima, nisam imao vremena da skeniram da li su drugi portovi otvoreni.
 
Zna li neko nešto više o daljincu koji daje SBB? Ko je proizvođač na primer. Naime, imam univerzalni daljinac koji se programira preko kompa, ali nije uspeo da nađe ovu firmu Albis. Na daljinskom ništa ne piše. Samo znam da isti ovakav daljinac imaju korisnici D3 v2. Našao sam taj cisco i njegov naziv, ukucao kod, ali ne prihvata.
 
Napokon mi pustili HD kanale. Imam pitanje kako da bude malo jaci zvuk jer ovaj na daljincu kad pustim na najjace nekako mi opet zvuk nije tako jak. Nakraju cu morati da koristim pojacalo i zvucnike.
Uporedio RTS HD ( koji sam ranije imao ) sa ovim sa D3i i iskreno ovaj kablovski je bolji. Predpostavljam da bi mi trebao jaci protok od trenutnog 6 Mbps. Interesuje me koliki bi trebao da bude protok za HD kanale pa da bude priblizan ovim HD kablovskim kanalima.
Mada sam menjao postavke sa 1080i na 720p.
 
Poslednja izmena:
Jesi li HD kanale dobio redovnim putem (podneo zahtev korisnickom centru) ili... . Pitam jer su meni rekli da ne mogu da aktiviraju HD uslugu dok ne prodje probni period?
 
Meni neće da puste ni Crime & Investigation i MGM. Da li kod vas rade ovi kanali?
Inače, kao što sam pretpostavio, kad se stavi u stand by, brzina neta je maksimalna, pa se na miru može skinuti neki torentić. Gledaj unazad radi odlično. Ako imaš stabilan net, nećeš imati problema sa televizijom, ako imaš nestabilan možeš imati i 50 mbps pa ćeš povremeno čupati kablove i kosu. Takođe, ovo je televizija za samce, za one koji sami upravljaju svojim netom i daljinskim. Nije za one koji hoće da gledaju utakmicu dok neko iz druge sobe rastura torente.
Ono što me zasad nećka da li ću da uzmem SBB D3i su prevodi koji na mnogim kanalima žure, kao i to što je ovo televizija predviđena za HDMI priključak. Od činča nema vajde.
 
Poslednja izmena:
Jesi li HD kanale dobio redovnim putem (podneo zahtev korisnickom centru) ili... . Pitam jer su meni rekli da ne mogu da aktiviraju HD uslugu dok ne prodje probni period?

Dosadjivao sam im svaki dan zivkajuci tehnicku podsku. Meni su jos dok sam se raspitivao za D3i rekli da mogu da koristim i HD paket. I prilikom podpisivanja ugovora sam takodje naglasio. Mada cu ga ionako koristiti do negde 25-og. Ne isplati mi se da uzimam 2 STB-a jer imam 2 tv-a. Jedinom ako se nesto dramaticno ne desi na bolje sto cisto sumnjam. A i trebao bi mi izgleda brzi protok interneta sto onda povlaci za sobom da kod Euneta uzmem na kratko brzi internet koga ionako skupo placam jer nisam pod ugovorom. Sve u svemu s.x bez granica.
 
hvala na javljanju, izgleda da ti imas d3i pa mi se javi molim te na skype sada, recicu ti u cemu je stvar pa ti ako mislis da treba svi da znaju, slobodno objavi odamh potom, necu se nimalo ljutiti.

Ahaj,znaci ludo burazeruuuu,ludooooo
 
@Sky Uk
Nemoj mu davati nikakve podatke blokirace ti ovi iz SBBa nalog.
 
Dosadjivao sam im svaki dan zivkajuci tehnicku podsku. Meni su jos dok sam se raspitivao za D3i rekli da mogu da koristim i HD paket. I prilikom podpisivanja ugovora sam takodje naglasio. Mada cu ga ionako koristiti do negde 25-og. Ne isplati mi se da uzimam 2 STB-a jer imam 2 tv-a. Jedinom ako se nesto dramaticno ne desi na bolje sto cisto sumnjam. A i trebao bi mi izgleda brzi protok interneta sto onda povlaci za sobom da kod Euneta uzmem na kratko brzi internet koga ionako skupo placam jer nisam pod ugovorom. Sve u svemu s.x bez granica.
I ja sam naglasio jos pre nedelju dana, zvao ih, niko nista.
 
Neznam nemam nikakvu vezu kod njih. Običan sam korisnik ko i svi. Proveriću danas ponovo možda su se zeznuli.
 
Poslednja izmena:
Izašao novi softver, ali nikakvih značajnijih promena nema. MGM i C&I mi i dalje ne rade, na kanalima Eurosport, Fox, NG Wild... Gde je slika bila mutna, se na mahove izoštri, ali to traje nekih 20 sekundi, onda se opet zamuti.
 
Nazad
Vrh Dno