Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Niko ne spominje D3Go. Da li ste uz ugovor pokusali da se registrujete na mojSBB pa samim tim i na D3Go. Na sajtu piše da je D3G0 besplatan šest meseci.
 
mtopic, koju verziju firmware-a imas ? ...0478.19 ?

kalehrl, meni su svi Sport Kanali OK, takodje i Golf Klub. Slika na AXN kanalu mi je takodje OK (cista). Sto se tice EuroSport-a kanal je gledljiv ali mislim da moze i bolje.

Da li si pokusao da promenis rezoliciju slike u D3i ? Manu/Podesavanja/Tehnicka Podesavanja. Ja sam stavio 720P. Kad naprimer stavim na 1080I slika mi bude malo mutnija... U oba slucaja 720P mi najvise odgovara! (Inace imam Plasmu HD Ready i LCD HD Ready)
 
Poslednja izmena:
Meni se cini kao da sbb nema niti jednog jedinog zaljubljenika u televiziju jer bi i osrednji kablovski entuzijasta omdah reagovao na probleme pre pustanja ove usluge.

Zar nije logicno da je HD kanal onaj kanal koji treba imati veci bit rejt protok od SD kanala.Majka mu stara pa zar nije moglo ici da hd protok bude duplo veci nego sada uz setovanje u meniju gde bi se odabrao kvalitet slike odnosno protok u zavisnosti kakav net ima korisnik pa tako onaj ko ima jak net da nasetuje veci protok i obrnuto.
 
@Sky Uk, veruj mi da SBB zna za sve probleme i sa FPS-om i sa malim protokom, ako nisu znali znaju od pre neki mesec kada sam im pisao svoje mišljenje o platformi direktno direktoru. Zašto su se odlučili da krenu u komercijalnu prodaju ovog servisa a da pri tom ne reše ove probleme, to je već drugo pitanje...
 
Niko ne spominje D3Go. Da li ste uz ugovor pokusali da se registrujete na mojSBB pa samim tim i na D3Go. Na sajtu piše da je D3G0 besplatan šest meseci.

Pokusali, neuspesno. Jedini nacin registracije jeste preko sajta a tu se trazi neki id broj koga jos uvek nemamo, a ni podrska ga ne zna. Meni rekose da ce me zvati kad im taj broj proslede.
 
Malo sam podrobnije proucavao kvalitet slike i problem sa malim fps-om iliti skakutavom iliti filmskom slikom izgleda da potice od loseg deinterlace algoritma. D3i verovatno koristi progresivni signal, sto znaci da se svi kanali moraju prevesti u taj format a umesto da se primeni neka "normalna" metoda ovde kao da se koristi prosto ponavljanje frejma, pri cemu se dobija 50 slika u sekundi ali efektivno je u pitanju 25.
 
Evo stigao i meni STB. Nakon 20-minutnog apdejta uključio, prva dva tri puta nije hteo da se poveže. Promenio sam port na ruteru i proradila slika. Moram priznati da sam stabilnošću jako zadovoljan. Na nivou IPTV-ja prebacuje kanale i što se toga tiče, sve je u redu. Nema pikselizacije ni zamrzavanja kad skidam nešto (torente još nisam probao), imam 5 mbps kod telekoma. Na speedtestu sad pokazuje oko 3. Što se kvaliteta slike tiče, OČAJNA je. Eurosport, CBS drama i još neki su mutni do bola, kao da je rezolucija 200x40. Kod nekih kanala su mutni prevodi (AXN), praktično nečitljivi, što takođe upućuje na očajnu rezoluciju.MGM i C&I mi nisu otključani. Piše da nemam dozvolu za njih. Kasnije ću postaviti neki video na tubu snimljen preko tv kartice, kako sve to izgleda.
 
Poslednja izmena:
mtopic, OK. I ja imam taj firmware.

Packy, da li si probao da promenis rezoluciju u D3i podesavanjima ? Probaj sve 4 opcije i izaberi najbolju tj. gde ti je najcistija slika... Meni je 720P najbolja opcija...
 
Jel uzeo neko mozda HD paket ?
 
Mislio sam da imas stariju verziju firmware pa ti mozda to pravi problem... Imas u opcijama Azuziranje firmware pa mozes sam da proveris...

Nadam se da ce uskoro otkloniti problem - MGM i C&I
 
Poslednja izmena:
kalehrl, meni su svi Sport Kanali OK, takodje i Golf Klub. Slika na AXN kanalu mi je takodje OK (cista). Sto se tice EuroSport-a kanal je gledljiv ali mislim da moze i bolje.
Nisam jer ne koristim HDMI izlaz vec cinc a ta podesavanja su samo za HDMI ili se varam?
 
Mislim da je samo za HDMI... Vredi probati i cinceve :)
 
AXN, Comedy Central, Fox Movies, Cinemania Eurosport 1, 2, Golf Klub, History... previše mutna slika. Kad se uporedi Fox Crime sa Fox Movies nebo i zemlja. Bar kod mene. Na Viasat History žuri prevod. Ništa mi ne promiče :p I ja imam povezano na činč, CRT TV. Što se Eurosporta tiče, uradio sam speedtest dok je radio taj kanal i brzina mi je išla na 4,5 mbps, što će reći da ES ne vuče više od 400 kbps :D
 
Poslednja izmena:
Na HDMI slika nije preterano mutna ni na jednom kanalu, bar ja nisam primetio. Naravno, kvalitet nije isti na svakom kanalu ali nijedan nije nesto narocito los. Po svoj prilici problem je kod vas koji koristite analogni cinc izlaz, Telekom IPTV box koji sam svojevremeno koristio je imao RGB izlaz preko scart-a a ovde je, nazalost, samo kompozitni.
 
Što se Eurosporta tiče, uradio sam speedtest dok je radio taj kanal i brzina mi je išla na 4,5 mbps, što će reći da ES ne vuče više od 400 kbps :D
Ja sam izmerio razliku u downloadu torrenta kad box radi i kad je iskljucen i bilo je nekih 260KB/s , tj tek malo jace od 2Mbps a gledao sam 24KitchenHD. Nadam se da ce nam ukljuciti HD paket pa da mogu da proverim i ostale kanale, ali zasad ovo je :trust:

Edit: sad sam malo pogledao po netu i evo sta pise proizvodjac (neke) IP platforme:

"MatrixStream IPTV requires minimal bandwidth to stream high quality videos: 500 Kbps - 750 Kbps for DVD quality videos, 1.0 Mbps for HD 720p, 1.0 Mbps for HD 1080i, and 2.5 Mbps for HD 1080p"

Nesto su mi neverovatno male ove cifre, znam samo da TS kaze da njihov IPTV ima 2.5Mbps za SD i do 8 za HD sto mi vec lici na nesto.
 
Poslednja izmena:
Jel stb ima hdmi pa da umesto na tv ga prikačim na monitor?
 
Ima HDMI. Nakacio sam ga HDMI kablom na LG LCD 42" i sto je veca dijagonala TVa to je (ne)kvalitet slike izrazeniji...
 
Poslednja izmena:


Snimak urađen sa Winfast Expert karticom. Kompresovano u 1000 kbps h.264, veličina 720x576, razvučeno u 16:9
 
Ovo kod tebe odlicno radi. Bas brzo prebacuje, oko 3 sekunde.
 
Ja sam ti bukvalno na centrali. Attenuation 0.0 pokazuje ruter.
 
Ekskluzivna vest :)

Ocekujte sutra novu (finalnu) verziju firmware-a. Bice mnogo bolje i bice ispravljene sve nepravilnosti.
 
Poslednja izmena:
AXN, Comedy Central, Fox Movies, Cinemania Eurosport 1, 2, Golf Klub, History... previše mutna slika. Kad se uporedi Fox Crime sa Fox Movies nebo i zemlja. Bar kod mene. Na Viasat History žuri prevod. Ništa mi ne promiče :p I ja imam povezano na činč, CRT TV. Što se Eurosporta tiče, uradio sam speedtest dok je radio taj kanal i brzina mi je išla na 4,5 mbps, što će reći da ES ne vuče više od 400 kbps :D
Potpisujem sve napisano.
Jos je i na FOXu slika mutna.
Probao sam ona podesavanja 720p itd. i nemaju nikakav uticaj na kvalitet slike preko cinca.
Oni logoi kanala samo bespotrebno usporavaju GUI i samo 3 kanala stanu ekran u isto vreme.
Dok prelistas sve kanale, prodje vecnost.
Takodje oni thumbnailsi na EPGu usporavaju baratanje risiverom i samo 3 emisije prikazuju na ekranu.
Trebalo je brate sve zdravo-seljacki da odrade sa jednostavnom, tekstualnom listom kanala a ne da prave cigansko veselje sa logoima i thumbnailsima.
 
AXN emituje u 4:3, sa marginama sa strane iako je program u 16:9 i ne može da se razvuče. Ima tu još mnogo posla.
 
Ovo je problem sa IP V6 protokolom.
Kacim sad FW koji resava dugo paljenje i brzinu promene kanala.
Podrska im je OCAJNA!
Tri dana ih zovem da im kazem za tu promenu kanala, tri dana zovem da mi ukljuce HD kanale! Nisu normalni koliko im vremena treba. Amaterizam.
@mtopic
Probaj ovaj FW IP V4 FW update. Ostalima kome radi, nema potrebe. Otpakujes file"808", prebacis ga na root flesh-a. Izvuceh box iz struje, ubodes flash, sacekas da uradi update i restartujes.Udji posle u meni-viewer settings-miscellaneous,promeni "zapbanner na dve sekunde"
 
I ja sam tražio HD kanale i koliko vidim dobiću ih taman kad budem raskidao ugovor o probnom korišćenju. Ovo da im je podrška očajna je blago rečeno. Lepo sam napomenuo da hoću HD paket a danas posle neznam ni ja kog uspešno/neuspešnog zivkanja dobijam odgovore da je moj zahtev prosledjen. A podpisao 27.08.2013. Sramota.
 
Nazad
Vrh Dno