Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Ping

0r44.jpg


Brzina

dciq.jpg
 
Poslednja izmena:
Može li neko potvrditi da su drugi, treći itd. STB po 390 rsd. Jer su se meni javili danas iz korisničkog sa pričom da je svaki STB nezavisna pretplata. Kod TS beše svaki dodatni stb 300 dinara !?

To nece da moze.Zamisli kada bi to radili onda ti lepo uzmes par komada i razdelis prijateljima na drugoj adresi tako da oni imaju full tvoju pretplatu za 390 dinara.Sve u svemu ovo je usluga sa samce:smash:
 
Pa ti možeš i telekomov IPTV da deliš sa komšijom. Samo treba da sprovedeš mrežni kabl do njegovog stana. Racun ce stizati samo na jedan telefonski racun, a ko ce da ga placa i koliko to je među komsijama. ;)
 
Mozes i analognu kablovsku da secnes sa komsijom,ali d31 pod misku pa daleko od prvog mesta tesko da ce da dadnu:smash:

sbb je za potrebe drugog risivera za njihov total tv uveo povezivanje na fiksnu liniju pa te oni sa vremena na vreme samo prozovu da vide gdi je boks.
 
Poslednja izmena:
Tačno mi dođe da pravim listu za protiv Telekom IPTV vs SBB D3i

Za telekom: Konstantna plaćena brzina neta,
najavljivanje proširenja kanala (šuškanje o Foksu)
MGM i Travel u osnovnoj ponudi
Mogućnost objedinjavanja u box

Protiv telekoma: Pinkovižn (očigledno će većina novih kanala ići u plaćeni Pink paket)
Arena će kad-tad preći u plaćeni paket
Očajna trentna ponuda kanala
Nikakve dodadtne interaktivne opcije (gledanje unazad, loš EPG, zamračivanje regionalnih kanala namešteno automatski...)

Za SBB D3i: Lepo probrana lista kanala za osnovni paket (osim MGM-a)
uz dodatnih 300 din, kao korisnik Telekom ADSL mogu da imam sve sportske kanale
D3Go, Gledanje unazad, kvalitetan EPG, ažurnost i konstantno unapređenje
STB sa HDMI priključkom

Protiv SBB D31: Crpi 50% internet konekcije
Ugovor na 2 godine (dotad mora da zaživi DVB T2 plaćena televizija)
MGM i Cinestar Thriller Action nisu u osnovnoj ponudi
"Dečje bolesti" i pitanje kako će sve to raditi
Ne zna se da li će biti HBO i Cinemax, ako bude nabiće im cenu veću nego Telekom.
 
Kako to da SBB/Total nemaju Travel uopste sem u HD? Posto vidim da ga svi ostali imaju u osnovnoj ponudi.
 
Daj bre Sky, molim te!
Ne postoji mogućnost da se vidi sa kojih se ip adresa kače boxovi!? :d
Ako su mogli za D3 da daju boxove i TS, zašto ne bi mogao Sbb. Tu priču o zloupotrebama si mogao samo da čuješ od Top Lvl Menadžera jer oni vrte tu istu ploču. Da ne bi neko radio re- distribuciju signala.
A može se definisati ugovorom o šta podleže oduzimanju boxova i prekidu ugovora. Navedi mi samo jednu osobu koja će ti platiti 2930x3 tj 80+ eura za televiziju mesečno (tri boxa-Osnovni kanali+Plus+HD+Pp+Taksa).
 
Poslednja izmena:
Daj bre Sky, molim te!
Ne postoji mogućnost da se vidi sa kojih se ip adresa kače boxovi!? :d
Ako su mogli za D3 da daju boxove i TS, zašto ne bi mogao Sbb.

Obzirom da Beogrid nudi dodatni box, moguce je da ce i SBB poceti to da radi u nekom trenutku, verovatno trenutno nemaju softver koji trenutno moze da vrsi kontrolu IP i MAC adresa. Uvek mora da postoji neki mehanizam kontrole inace bi neki Srbin vec narucio 1000 stb-ova i "podelio ih prijateljima", sta ces kad smo snalazljiv narod.
Ne treba ovo porediti sa Telekom IPTV-em, tu je ogranicena infrastruktura pa je nebitno da se vrsi kontrola stb-ova. Uostalom i sam SBB za totaltv kada nudi dodatni risiver trazi da oba medjusobno budu povezana paricom, sve samo da bi onemogucio deljenje sa komsijom.
 
Samo da jedno razjasnimo. Ako se korisnik prijavi do 30. septembra, neće da plaća mesečnu rentu od 390 din. za korišćenje STB do kraja ugovorne obaveze, je l' tako? (tamo piše da je besplatno u promo akciji, bez određenog datuma, za razliku od D3Go koji je besplatan 6 meseci i gledanje unazad 12).
 
Daj bre Sky, molim te!
Ne postoji mogućnost da se vidi sa kojih se ip adresa kače boxovi!? :d
Ako su mogli za D3 da daju boxove i TS, zašto ne bi mogao Sbb. Tu priču o zloupotrebama si mogao samo da čuješ od Top Lvl Menadžera jer oni vrte tu istu ploču. Da ne bi neko radio re- distribuciju signala.
A može se definisati ugovorom o šta podleže oduzimanju boxova i prekidu ugovora. Navedi mi samo jednu osobu koja će ti platiti 2930x3 tj 80+ eura za televiziju mesečno (tri boxa-Osnovni kanali+Plus+HD+Pp+Taksa).
Hoces reci da ako bude neke zastite za drugi risiver da se to okaci macku o rep????Drugog risvera ce biti samo ako je zastita 100% bas kao sto je to 100% za total tv kucu za drugi satelitski risiver.Isti takav Sky Uk nds satelitski risiver je 100% zasticen kao drugi risiver na isti nacin kao i total tv kuca.
 
Poslednja izmena:
Update:
U ugovoru ima jedna interesantna stavka pored zastite intelektualne svojine.
Clan8. Raskid Ugovora
Stav 3.
Ako pretplatnik koristi koristi opremu koju je dobio na koriscenje van teritorije Republike Srbije podleze raskidu ugovora. - Mogu jednostrano (SBB) raskinuti ugovor bey obrazlozenja. Znaci da imaju kontrolu Ip Adresa.
 
Jos jedan vazan update-Info.
Uredjaji imaju rupcagu jos iz test faze. Naime, desava se da je potrebno cekati 30 sekundi izmedju promene kanala.
Imao sam u testu isti problem. Problem je u loopovanju V6 IP protokola na sbb mrezi. Paketi setaju tamo-vamo i ne stizu do servera. Postoji FW update koji smanjuje brzinu promene kanala na 2-3 sekunde.
Ja sam dobio taj "patch" za FW i primenio ga na novom boxu i odmah je proradilo kako treba. Treba navatati podrsku da urade push tog FW koji menja sa IP V6 na IPV4.
 
3 sekunde kod menjanja kanala? Jbt, i to je mnogo. Kod Telekoma su to rešili na manje od sekundu (bar kod mene). Dva puta brže šalta IPTV od novijih televizora klasične i DVB-T kanale.
 
Meni danas stigao STB na probu.

Prvi utisci tj. mane:
1. Paljenje uredjaja oko 5 minuta (al` bukvalno). Prva dva paljenja je povlacio neke updateove oko 50-tak MB.
2. Poruka:" Gledanje ovog kanala nije moguce sa mreze na kojoj se sada nalazite". To izbacuje na vecini kanala, tj. samo je par otkljucano. Rade isti oni kanali koji rade na D3GO (koristim drugarov nalog poslednjih par meseci)
3. Promena kanala 7-10 sekundi. Prvo izgasi prethodni gledan, onda crn ekran dok nenabaferuje sledeci
4. Kada nabasam na neki dostupan kanal radi 3-4 minuta potom se slika zamrzne i izbaci poruku da proverim kablove ili pozovem 19900 jer nema internet konekcije, iako net radi bez problema. Resava se promenom kanala i vracanjem
5. Pixelizacija. Gledao sam malo MTV Dance ili Hits i na malo brzim scenama pojavljuju se kockice...
6. Kretanje kroz meni mi je nekako usporeno, ili je stvar navike na brze :)

Toliko za sada.
P.S. ADSL Telekom Srbije koristim. Pretplacen na max paket od 20Mbps, a limitirano MikroTikom za D3i na 10Mbps.
 
Poslednja izmena:
Da, da, u poslednje vreme bas lose radi. U vreme kad sam pisao test sve je radilo mnogo brze, sad se bas vuce i izbacuje ove glupe poruke da ne dobija internet konekciju. Samo kretanje po interfejsu je jako usporeno, komande bas kasne. Ne znam sta su zeznuli, pre je sve radilo kako treba. To za kanale da nije dostupan sa trenutne lokacije sam imao i ja, pa sam prijavio i ispravili su problem.
 
Poslednja izmena:
Baš ste me utešili. :) Meni danas javili da šalju opremu. Sva sreća, postoji mesec dana probe, pa ništa ne gubim. Čim stigne oprema, okačiću neke video snimke snimljene preko TV kartice, a ne preko kamere. Slika govori više od hiljadu reči.
 
mtopic, prvo uradi sledece: Izgasi D3i iz struje i ostavi ga 10 minuta. Ukljuci ga i stavi ''Trajanje info prikaza'' na 2 sekunde. Ako ti se opet bude desavalo onda pozovi korisnicki servis (verovatno ces morati da im kazes MAC adresu - spremi za svaki slucaj)...

p.s. ovo je ako D3i uspori pri prebacivanju kanala.
 
NIsta nisu radili nego je danas prvi dan kako nas je vecina dobila postom d3i pa smo se svi nakacili i odeeee....meni trenutno pise da nema signala a ponekad da moja mreza ne dozvoljava gledanje...
 
Ja dobio ovo cudo danas i nisam zadovoljan.
Kvalitet slike je jako neujednacen - neki kanali slika OK dok drugi losi.
Svi Sport Klub kanali izuzev Golf Kluba imaju solidnu sliku, dok npr. Eurosport 1/2 jako losu.
Isto vazi i za filmske i serijske kanale - AXN je skoro negledljiv koliko je mutan.
Nekoliko puta je risiver blokirao i morao sam da ga cupam iz struje.
Nije moguce uneti fiksnu ip adresu u uredjaj sto me zeza jer imam drugi adsl ruter koji mi radi kao switch i mora fiksna adresa za sve uredjaje prikacene na njega.
 
evo i mojih utisaka;

brzo menja kanale i ulazi u meni ali samo kada radi.U vecini slucajeva krene da usporava ,daljinac ne reaguje i moras ga cupati iz struje.

Slika je pristojna ali pitam se pitam jer iko iz SBB-a gledao neku fudbalsku utakmicu na njemu.Majko mila pa od onog manjka fps-a mene oci bole posle 10 minuta ko to moze gledati uopste.

Lep epg i koristan nadasve.

Dok podigne sliku prodje podne.

Ovo kako sada radi je cist amaterizam odnosno cena je previsoka za ovakav vid usluge jos je ugovor minimum 2 godine stvarno jako optimisticki.Ja ni 30 dana necu sastaviti.
 
Poslednja izmena:
A povrh svega dobiti ove iz podrske je ravno dobitku na lotou.
 
Ajd' i ja da kazem neku...

Iskren da budem, meni zadnjih par sati radi stabilno, u toku dana sam morao 3-4 puta da ga resetujem a ovo sada nije lose.

Prvo da iznesem pozitivne utiske
- Trenutno probam na ADSL 6Mbps vezi, surfujem, i torrenti idu do maksimuma, a slika ne zastajkuje niti ima kockica ( pustio sam 24kitchenHD, jedini hd kanal (sem rts-a) koji su mi pustili. Iskreno, nisam ocekivao. Za probu sam na trenutak iskljucio box, torenti su skocili na max, a kad sam ponovo ukljucio STB proslo je jedno 7-8 sekundi sa slikom koja je malo zastajkivala pre nego sto se protok stabilizovao (zanimljivo, slika zastajkuje ali nema kockanja).
-Slika na SD kanalima uopste nije losa, imao sam davno i IPTV kod telekoma i koliko me secanje sluzi, to je priblizno isti kvalitet.

Neutralno:
-Vreme prebacivanja izmedju kanala je 2-3 sekunde. IPTV se vremenom popravio pa je brzi od ovoga, a naravno, daleko je najbrza kablovska.
-Podrsku sam zvao dva puta u toku dana, i dobio sam ih brzo ali nisu bas bili od koristi, ocigledno je ovo novo i za njih.

Lose:
-Manjak FPS-a koji svi pominju postoji (u stvari meni to vise lici na neku greku u konverziji FPS-a, kao da je platforma za 60Hz a radi se real time 50Hz konverzija). Narocito je primetno kod kajrona koji poskakuju i naravno na sportu. Tesko je opisati efekat, ali kao da ne gledas fudbalski prenos nego film o utakmici. Kad su filmovi u pitanju, ovo je skoro neprimetno ali verovatno ce biti dosta korisnika kojima ce ovo smetati.
-HD mi (nazalost) ne izgleda sjajno (doduse trenutno su otkljucana samo 2), tek je nesto bolji nego nego SD, a daleko losiji od HD-a koji imam na kablovskoj. Ako tome dodam onaj problem sa fluidnoscu, verovatno nista od HD sporta.
-U opcijama postoji mogucnost da se promeni duzina prikazivanja info-a pri prebacivanju kanala, pa cak i da se iskljuci. Kod mene to iskljucivanje ne radi, tacnije info se idalje prikazuje. Obzirom da su problemi kojih je bilo tokom dana po mom utisku poticali upravo od prikaza tih informacija (u sustini par slicica koje ilustruju emisije koje se emituju na izabranom kanalu), SBB bi trebalo ovo sto pre da ispravi.

Realno, bilo je za ocekivati da postoje problemi obzirom da je nova usluga u pitanju. Lepo sto je SBB dao priliku pojedinima da budu beta testeri, ali ja jos necuh da su nekoga pozvali i pitali "i kako vam se cini...", Trebalo je da ove probleme rese pre pustanja u prodaju, ovako ce im bar 50% onih koji su uzeli uredjaje iste vratiti u prvih 30 dana ( a medju njima i ja).
Optimisticki, mislim da se sve ovo moze resiti. Ocigledno postoji neki problem u platformi koju je SBB kupio za D3i i trebalo bi da sto pre uhvate proizvodjaca "za gusu" da im resi problem sa "skakutavom" slikom. Takodje, treba da odvrnu bit rate za HD kanale, ovo sada jeste dobro u smislu da zahteva mali protok ali ipak nije dostojno naziva HD.
 
Poslednja izmena:
Jedva čekam da isprobam ovo čudo. Više sam znatiželjan nego što verujem da ću ga zadržati. Imam telekomov IPTV već tri godine i ne znam šta znači imati jedan pogrešan piksel, a ne da se zamrzne slika i da moram da čupam iz struje. Ponuda jeste privlačna, ali ako ne obezbede zaseban link kao telekom, mislim da im slaba vajda da igraju na kanale.
 
Ja cu vratiti sigurno posle 30 dana cekam ovaj paket HD kanala cisto da vidim kako to funkcionise na mojih 6 Mbps. Ja na mojoj kablovskoj imam RTS i RT HD pa cu cisto da uporedim. Interesuje me da li se jos nekom desava da kada mu je iskljucen STB a gleda kablovsku tv odjedan put iz cista mira lampica umesto crvena postane zelena kao da je ukljucen STB ?
 
Da, desava se. Ukljuci se da updatuje nesto pa se posle iskljuci.
 
mtopic, prvo uradi sledece: Izgasi D3i iz struje i ostavi ga 10 minuta. Ukljuci ga i stavi ''Trajanje info prikaza'' na 2 sekunde. Ako ti se opet bude desavalo onda pozovi korisnicki servis (verovatno ces morati da im kazes MAC adresu - spremi za svaki slucaj)...

p.s. ovo je ako D3i uspori pri prebacivanju kanala.


Probao, izgasio ga na 5-6h i sada upalio i smanjio trajanje infoa ali isto dugo prebacuje, nekada mu treba i po 20-tak sekundi.
Sada vidim da su otkljucani svi kanali (sem HD) ali i dalje na svaka 3 minuta zakoci slika i sugava poruka kako nema internet signala. Restartovao sam ga bezbroj puta i nije pomoglo.
 
Nazad
Vrh Dno