Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Pa dobro u nedostatku argumenata sa vase strane pridruzujem se "humoru" jer cenim da je sve ovo trebalo biti duhovito zar ne!?!
 
Sto se tice ikoma to je lapsus calami(ukoliko ne znas sta znaci objasnicu na srpskom) mislio sam na RV greskom napisao ikom jer sam ja bio na njemu i onda sam pogresio u pisanju.
Ja ti kazem da je catv stabilniji od d3i sa argumentima ne nista da ti objasnim kako ti kazes.
No nije ni bitno ja sam uzeo ott na probu da ne ispadne da ja nesto mrzim d3i ili tako nesto.
Ja imam 50Mbit ali isto tako znam da kad ukljucim HD kanal imacu 40Mbit i recimo neki BD film cu skdati sa 10Mbit manje.
Kad ukljucim ptt tv ja imam full 50Mbit i brze cu skinuti.
Ja to vidim kao losu stranu te tehnologije prenosa iptv je ipak nesto drugo tj. nezavisan je i od ostatka neta imam i iptv.
Tako da cu uskoro biti najmerodavniji po pitanju kvaliteta slike jer imam i catv,iptv i uskoro ott.
Kokiko vas ima to?
Pritom mi catv radi bez greske 10 godina iptv 7 dana e sad kad cu dobiti ott videcemo.
Sad ja mogu da budem bezobrazan kao ti pa da kazem, ne znam ja sta si mislio, znam sta si rekao. I? Sta smo dobili. Ja bih ipak da pricamo kao ozbiljni ljudi.

Dakle sve se svodi na ono sto je Sky rekao, nema potrebe da se ponavljam istom pricom. Kakva infrastruktura ti se zalomi tako ce ti i biti i to je to.
 
Kakva infrastruktura ti se zalomi tako ce ti i biti i to je to.
Tako je.
Francuska železnica ima TGV vozove, a kod nas se iz Beograda do Kragujevca ovim šklopocijama stiže za isto vreme kao krajem 19. veka.
Pre neki dan je na avionu Air Srbije otpao točak prilikom poletanja, kao sa seoskih taljiga.

Tako da je kablovska najbolja kad sve radi po defaultu, kao što je i avio saobraćaj i najbezbedniji i najbolji, ali ako koristiš recimo Lufthansu, a ne Air Srbiju.
 
Sto se tice ikoma to je lapsus calami(ukoliko ne znas sta znaci objasnicu na srpskom) mislio sam na RV greskom napisao ikom jer sam ja bio na njemu i onda sam pogresio u pisanju.
Ja ti kazem da je catv stabilniji od d3i sa argumentima ne nista da ti objasnim kako ti kazes.
No nije ni bitno ja sam uzeo ott na probu da ne ispadne da ja nesto mrzim d3i ili tako nesto.
Ja imam 50Mbit ali isto tako znam da kad ukljucim HD kanal imacu 40Mbit i recimo neki BD film cu skdati sa 10Mbit manje.
Kad ukljucim ptt tv ja imam full 50Mbit i brze cu skinuti.
Ja to vidim kao losu stranu te tehnologije prenosa iptv je ipak nesto drugo tj. nezavisan je i od ostatka neta imam i iptv.
Tako da cu uskoro biti najmerodavniji po pitanju kvaliteta slike jer imam i catv,iptv i uskoro ott.
Kokiko vas ima to?
Pritom mi catv radi bez greske 10 godina iptv 7 dana e sad kad cu dobiti ott videcemo.
Ne znam kako si izracunao to ako sam ja lepo postavio sliku gde vidis peak od 9Mbps, a u proseku je oko 4Mbps za HD kanal.
 
Поново проблеми? Мени пола ХД канала нема а остали СД доста сецкају.
 
Sad ja mogu da budem bezobrazan kao ti pa da kazem, ne znam ja sta si mislio, znam sta si rekao. I? Sta smo dobili. Ja bih ipak da pricamo kao ozbiljni ljudi.

Dakle sve se svodi na ono sto je Sky rekao, nema potrebe da se ponavljam istom pricom. Kakva infrastruktura ti se zalomi tako ce ti i biti i to je to.
Samo je razlika sto ja nisam bezobrazan kako ti kazes, za tebe nisam siguran i ovde zavrsavam pricu ja sam dokazao sta je gde, da nekog ubedjujem(kao sto neki ovde pokusavaju) ne mogu i necu to da radim.
Jel to ok? Neki misle da je ott stabilniji iako su isti kukali na taj isti ott pre samo 24-48h na 5 predhodnih stranica ali to govori...
 
Poslednja izmena:
Jesi jer si nadobudno nastupio sa stavom vidi druze glup si sad cu ja da ti objasnim. A sve sto sam bar ja pokusao da ti kazem je da je moje licno iskustvo na par lokacija i iskustvo nekih bliskih ljudi totalno suprotno od onoga sto ti tvrdis i da je apsolutno moguca i ona druga verzija price i da iskljucivost ovde ne moze da prodje, nema ili - ili. I to je sve.
 
Vezano za potpisivanje ugovora, data je opcija na 12 ili 24 meseca. Ima li neke konkretne koristi ako se potpise na 24 meseca? Ja nisam uspeo da ih pronadjem. 72h i d3go je dzabe 12 meseci, dok su d3i taksa i renta u akcijskoj ceni bez nadoknade, medjutim ja verujem da ce d3i biti na akciji non-stop, kao sto je i bio od pocetka svoga postojanja!

Sto se tice licnog podizanja risivera, kao i dobijanje odredjenih informacija 1 na 1, da li se to moze odraditi u bilo kojem korisnickom servisu? Meni je najzgodnije da odem u Bulevar Kralja Aleksandra 34 u BG-u, ili eventualno u Bulevar oslobođenja 62 u NS-u!?
 
Pa da, od starta je sve vreme na akciji tako da verujem da ce i ostati tj da su ove cene za rent uredjaja, taksa za aktiviranje itd u stvari samo nacin da te nateraju na ugovornu obavezu. Nema nikave dodatne pogodnosti za 24 meseca, mislim da im je to prosto ostalo iz vremena kada je bila ugovorna obaveza samo od 24 meseca.

Mozes da potpises ugovor/podignes stb u poslovnici. Ja kad sam ih zvao prvi put rekli su mi da moze ali eto kao zbog komfora bolje je da narucim telefonom i sacekam kuci ali naravno ako zelim moze i u poslovnici. Kada sam menjao stb, otisao sam u Usce i sve zavrsio tamo za pola sata.
 
Da bi taćno videli koji je protok na kanalima,mislim da moramo da snimimo demo materijal preko HDMi izlaza a prethodno da mu skinemo hdcp zaštitu.Samo tako možemo saznati tačan protok.On u piku skida 9-11 mega,prosek je 4 ali on baferuje negde deo strima i kasnije ih spaja,tako da to nije realno da ima 4 mega.Danas sam poredio tenis na španskom HD deporte sat kanalu i na d3i sk hd kanalu.Slika je maltene bila bolja na sk hd kanalu ,tako da sigurno tvrdim da strim ima više od 4 mega.
Ko može neka snimi nešto preko hdmi izlaza pa da vidimo šta i kako.
 
Poslednja izmena:
Jesi siguran da je slika na HD deportes losija od d3i? Malo mi je tesko da u to poverujem jer sam gledao mnogo puta snimke sa tog kanala i tamo je uvek bila vrhunska slika. Takodje kako mislis da izmeris tacan protok kad iz hdmi izlaza ide nekompresovani video?
 
Upoređivao sam taj kanal jedno pola sata sa d3i.Bio sam iznenađen da je sk imao istu ili bolju sliku.Igra tu uloga i kvalitet sat risivera naspram ovog albanca,hoću reći albisa ali ne mnogo da bi mi omeo oko sokolovo.

Verovatno,odnosno sigurno hdmi ima dhcp zaštitu.To je uslov koji postavljaju nosioci autorskih prava pa ih onda sbb prosledi kao zahtev kod naruučivanja opreme da se to mora imati.Mogu ti dati za neke kanale tačno šta se zahteva da prijemnik na strani korisnika mora imati ako provajder želi da kupi prava.
Ima dosta HDMI kineskih hdmi svičeva koji uklanjaju HDCP zaštitu,mislim da to nije problem.
Koliko vidim imaju slabo osvetljenje kada se u dubajiu igraju noćni mečevi.Slika je generalno lošija nego po danu.Akapulko ili Doxa po danu imaju znatno bolju sliku.

Ponekad pulsiranje slike preraste u takozvani kvrc,to jest na pola sekunde štrecne-pulsne cela slika.
 
Poslednja izmena:
Da bas tako, ja sam uvek gledao neke snimke sa Deportes na PC-u pa to verovatno izgleda nesto drugacije nego na risiveru.
 
Да ли још некоме сецкају канали? Ја од синоћ имам проблема.
 
Meni ne,od 18.2.15 sve šljka kako treba a gledam po ceo vražji dan.
 
Meni nisu. Da nije do tebe, do neta ?
 
Izgleda mi da je telekom VDSL ipak najstabilniji net u Srbiji.Još kad bi imali svoje kanale kao D3i zajdno sa kvalitetnom slikom gde bi nam bio kraj:banana:Ovako u Srbiji moraš biti frankeštajn, pa da sastavljaš svoj sistem od više delova.
 
Poslednja izmena:
Jel koristite unifi ?
 
Da bi taćno videli koji je protok na kanalima,mislim da moramo da snimimo demo materijal preko HDMi izlaza a prethodno da mu skinemo hdcp zaštitu.Samo tako možemo saznati tačan protok.On u piku skida 9-11 mega,prosek je 4 ali on baferuje negde deo strima i kasnije ih spaja,tako da to nije realno da ima 4 mega.Danas sam poredio tenis na španskom HD deporte sat kanalu i na d3i sk hd kanalu.Slika je maltene bila bolja na sk hd kanalu ,tako da sigurno tvrdim da strim ima više od 4 mega.
Ko može neka snimi nešto preko hdmi izlaza pa da vidimo šta i kako.

:facepalm:
ekspertu, hdmi je nekompresovan.
 
Mene samo zanima kakav se kvalitet slike dobija tom metodom,pošto nam je sada usb čist ukras.Takođe me zanima da li će se na tom snimku pojaviti pulsiranje slike?

Cenim da je ekspert onaj koji je to probao u praksi:d
 
Poslednja izmena:
Meni nisu. Da nije do tebe, do neta ?

Није, нет је у реду. Буни ме то што неки ХД канали раде нормално а неки не. Исто тако и са СД каналима. Таман сам био одлучио да задржим опрему када ми истекне пробни период али ме је сада ово поколебало. Пријавио сам квар, видећу када ће решити.
 
Није, нет је у реду. Буни ме то што неки ХД канали раде нормално а неки не. Исто тако и са СД каналима. Таман сам био одлучио да задржим опрему када ми истекне пробни период али ме је сада ово поколебало. Пријавио сам квар, видећу када ће решити.

Da nije nešto do samog uredjaja ? Šta su oni rekli ? Kolika je brzina neta ? Probaj da resetuješ sve
 
Позваће ме ваљда неко из напредне подршке. Ресетовао сам пар пута. Брзина је 10 мбс, бокс телеком.
 
Kod mene isto do 10 mbs, radi sve super. pozdrav
 
Jesi jer si nadobudno nastupio sa stavom vidi druze glup si sad cu ja da ti objasnim. A sve sto sam bar ja pokusao da ti kazem je da je moje licno iskustvo na par lokacija i iskustvo nekih bliskih ljudi totalno suprotno od onoga sto ti tvrdis i da je apsolutno moguca i ona druga verzija price i da iskljucivost ovde ne moze da prodje, nema ili - ili. I to je sve.
Nisam to je tvoj zakljucak, ti si se uhvatio tamo gde se radi izvan propisa i niko sem ptt nema pravo da kopa kanal i postavlja kablove a to je jedino ispravno nego vam kace po banderama, zgradama i drvecima pa naravno da se tako kablovi ne postavljaju kad ne znas ali sta ja da ti to pricam ako ne zelis nesto da znas kako je po PS-u zato ima i problema.
Tamo gde je postavljeno sve po PS-u nema problema i ja pricam kako to radi kad se uradi kako treba.
Nije ni bitno ti sve znas i cepaj brate.
Nije problem kad se nesto ne zna pa se pita ili saslusa problem je kad neko ne zna ili nesto zna pa pise da zna sve....
Nije licno samo kazem.
Najgori su oni koji nesto malo znaju(nebitno o cemu se prica) pa pametuju drugima koji traze savet pa bude jos gore.
 
Да ли још некоме сецкају канали? Ја од синоћ имам проблема.
Nemoguce da imas problema na d3i-u.
Problem je do tebe ne do d3i-a [emoji57] [emoji57] [emoji57]
 
Espert je verovatno onaj onaj ko ima kod sebe prvo uređaj koji skida dhcp a kao drugo onaj ko ima kvalitetan HDMI capture device,ko poznaje dobro softver za obradu i tako redom.Znam šta sam napisao i stojim iza toga.
Oni koji znaju ovo su uglavnom oni koji se bavi restrimingom i njih nema na forumima niti će išta da javno pišu na tu temu.
Nije ovo pijaca pa da probaju sir.
 
Poslednja izmena:
Није, нет је у реду. Буни ме то што неки ХД канали раде нормално а неки не. Исто тако и са СД каналима. Таман сам био одлучио да задржим опрему када ми истекне пробни период али ме је сада ово поколебало. Пријавио сам квар, видећу када ће решити.
Isključi STB iz struje, isključi internet iz struje. Uključi internet i sačekaj da uspostavi vezu. Tek onda uključi STB. Jel se i dalje isto dešava?
 
Nazad
Vrh Dno