»RSS Benchmark sajt

Strana 51 od 298 PrvaPrva ... 4147484950515253545561101151 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 751 do 765 od ukupno 4461

Tema: SBB D3i Platforma iskustva

Member Avatar korisnika Darko1290
        Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        6.254
      2. Moja mašina
        • LAP: Aspire 3 A315-51-54ZA
        • TV: Toshiba 32L4333DG
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: LeEco Le Max 2
      3. Onda su opet čačkali nešto u međuvremenu. SK HD kanali su mi dosta problema pravili. Sad je sve ok. Odlično ako radi i na manjim brzinama.

Member
        Na forumu od
        Sep 2008
        Poruka
        732
        Postoje više streamova za iste kanale, koji stream će STB da odabere zavisi od vaše internet brzine.

Member Avatar korisnika Jack_Carter
        Na forumu od
        May 2011
        Poruka
        196
      6. Moja mašina
        • MON: Dell U2312HM
        • LAP: Lenovo ThinkPad T440, i5 4300U, 8GB, 250GB SSD
        • TV: Hisense HE43M2165FTS
        • INET: DSL
      7. Citat Citiram korisnika: Jack_Carter Pogledaj poruku
        ^Sve je povezano kako treba, sa rutera(1 ili 4 port) ide na STB, posto su 2 i 3 samo za IPTV. STB uredjaj dobija IP adresu(DHCP ukljucen), ali izbacuje kako nema internet konekciju, iako preko tog kabla na kompu ima net. Posle nekoliko razgovora sa SBB tehnickom podrskom, poslace mi drugu opremu, posto je izgleda problem do STB-a.

U pitanju je Telekom ADSL, ruter je onaj crni ADB, ne znam tacnu oznaku.
        Da osvezim malo temu, stigla je nova oprema problem ostao isti, nema konekcije kada treba da krene azuriranje softvera. Probao sam i kod drugara(isto ADSL), takodje ne radi. Da li je moguce da je taj STB Albis toliki krs, da mi vec drugi ne radi ili je nesto drugo u pitanju. Posle svega izgubio sam volju za D3i televizijom.
        Menjao Jack_Carter : 13.09.2014. u 19:47

Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        6.254
      9. Moja mašina
      10. Meni je ovo treci koji kacim na adsl ruter telekomov i sva tri su radila bez problema i iz prve. Prvi sam zamenio odmah jer je dosao sa neispravnim hdmi portom, drugi je bio ok ali posto su menjali uslove ponude dok mi je bio trial i nisu mi dali da potpisem neki anex ugovora i smanjim ugovornu obavezu sa 24 meseca na 12 meseci morao sam da raskinem ugovor, vratim stb, ponovo potpisem i dobijem novi, tako da evo sad je ovaj treci aktuelan ali sve radi bez i najmanjeg problema, cak sam iznenadjen sto je tako iskreno.

Member Avatar korisnika psel
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        165
        Nameravam da uzmem D3i na probu, pa bih pre toga samo da proverim sledece:

1. Iako preporucuju min. brzinu od 4Mb/s, interesuje me iz vase prakse, koliku brzinu vuce gledanje SD kanala bez seckanja?
        2. Da li redosled kanala moze da se menja (i eventualno, mogu li kanali koje ne gledam da se brisu?)
        3. Kolika je otprilike brzina menjanja kanala?
        4. Da li uredjaj ima mogucnost snimanja na usb (kao stream makar)

Na forumu od
        Dec 2004
        Poruka
        6.254
      13. Moja mašina
      14. 1. Ne znam. Meni na ADSL Boxu sve radi kako treba, i SD i HD. No rece neko da imaju nekoliko streamova i da se isti prilagodjavaju brzini interneta. Pitas da bi znao koliko ti ostaje nakon D3i ili da znas moze li da radi? Ne znam kako da se izmeri to.
        2. Da, mozes da kreiras svoje liste kanala i da rasporedjujes kako hoces.
        3. Jako brzo, nikakvu razliku nisam primetio izmedju vektorove digitalne kablovske i ovoga. Izmedju 2 i 3 sec od pritiska dugmeta na daljincu do gledanja sledeceg kanala, tj ucitan je skroz sledeci.
        4. Tehnicki je moguce ali na ovom SBB fw ne postoji ta mogucnost i kako kazu ne znaju da li ce je ikada i aktivirati, tako da za sada ne moze da se snima. Doduse ok radi ono 72h unazad koje dobijas gratis.

Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        165
        Da li je nekako moguce povezati bezicno D3i uredjaj sa wi-fi ruterom koji je povezan sa kompom? Razdaljina izmedju njih je oko 10 metara, a ne bi hteo da razvlacim kabl svuda. Pada mi na pamet da bi mozda mogao da se na D3i sa prednje strane u usb port utakne neki wi-fi nano adapter, mada u uputstvu stoji da je taj usb port predvidjen samo za snimanje na flash...

Member Avatar korisnika vendigo022
        Na forumu od
        Sep 2014
        Poruka
        202
        Citat Citiram korisnika: psel Pogledaj poruku
        Da li je nekako moguce povezati bezicno D3i uredjaj sa wi-fi ruterom koji je povezan sa kompom? Razdaljina izmedju njih je oko 10 metara, a ne bi hteo da razvlacim kabl svuda. Pada mi na pamet da bi mozda mogao da se na D3i sa prednje strane u usb port utakne neki wi-fi nano adapter, mada u uputstvu stoji da je taj usb port predvidjen samo za snimanje na flash...
        Kupiš TP Link TL-WR 702N ruter sa access point mogućnostima sa naznakom za client mode. Ja sam imao takav problem do pre 20-tak dana i rešio sam ga sa ovim uređajem. Ne možeš ga povezati na USB, ali uredno konfigurisan TL-Wr 702N nano ruter http://www.uspon.rs/proizvodi/Ruteri...-6935364051785 lan kablom povežeš na D3i i dobijaš komunikaciju između njih, a samim tim i sliku!!! Cena nano rutera je negde oko 20 Eura, sitnica ali veruj mi da rešava stvar!!!.

Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        165
        Jel on zahteva posebno napajanje?

Member Avatar korisnika vendigo022
        Na forumu od
        Sep 2014
        Poruka
        202
        Citat Citiram korisnika: psel Pogledaj poruku
        Jel on zahteva posebno napajanje?
        Sa njim dobijaš njegov strujni adapter kao i USB kabl kojim se spaja na isti, a možeš ga spojiiti putem USB-a i na kompjuter ili lap top, kao i LAN kabl za mrežu!!!.

Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        165
        Cool To mi treba!

Zahvaljujem.

Banned
        Na forumu od
        Jan 2011
        Poruka
        1.999
        Citat Citiram korisnika: Darko1290 Pogledaj poruku
        Postavio sam pitanje na SBB forumu, navodno je 9mbit dovoljno za SK HD kanale i tražili su mi podatke da "ispitaju problem". Pa ćemo da vidimo. Generalno sam ja jako zadovoljan kako ovo radi, ovo je prvi problem za sada i bliži sam tome da verujem da internet jednostavno ne valja. Čitajući neke vaše ranije komentare ovde vidim da je bilo dosta problema ali ja ništa od toga nisam iskusio. Videćemo...

P.S. Jedina olakšavajuća okolnost sad je 12 meseci umesto 24, tako da i ako bude problema podnošljivo je za raskid.
        Da,ta promena od minimum 12 meseci je odlična, ali šta onda znači da se neke usluge ne tarifiraju u toku prvih 12 meseci?????

VIP member Avatar korisnika magick
        Na forumu od
        Jan 2001
        Poruka
        5.207
      22. Moja mašina
        • CPU: 2 x PIII 1GHz
        • MoBo: Supermicro PIIIDR3
        • RAM: 2GB RDRAM PC800-40 ECC
        • VGA: Matrox G400DH
        • MON: Compaq P910
        • HDD: Uglavnom SCSI ;)
        • OPT: NEC ND-4551A & Samsung SH-203B
        • Case: Chieftec Dragon
        • SND: TurtleBeach Santa Cruz
        • TV: Panasonic GT60
        • Ostalo: LSI MegaRAID Elite 1600 (128MB BBU); Rainbow Runner for G-series; Addonics ADST-203
      23. Može li mi neko reći kakav je sada kvalitet HD kanala, pošto je bilo raznih priča da su pojačali HD strimove, pa ih ponovo smanjili? Kako je porede (po kvalitetu) sa Telekomovim IPTV HD kanalima (subjektivno ili eventualno po Mbps, ako je neko merio)?

Najviše me zanimaju Fox kanali, Nova i uopšte filmski program.

Što se interneta tiče, imaću sigurno 10/1 Mbps, a posle nekog vremena sigurno i više. Kada smo kod protoka, da li je neko primetio benefit kod D3i HD kanala sa povećanjem internet brzine preko 10 Mbps?
        *** I'm the Lizard King, I can do anything! ***

Member Avatar korisnika Dodatak
        Na forumu od
        Oct 2003
        Poruka
        2.371
        Kvalitet je isti kao pre, mozda su od onda popravili boju i plus sto su na hd kanalima smanjili kasnjenje. Sad je oko 15 sekundi u odnosu na 30 kako je pre bilo. Bilo je sigurno poboljsanje strima, trajalo je nekoliko dana, imas ovde na temi, ja sam pricao o tome. Da si tad zvao podrsku oni bi se pravili ludi i rekli da nista tad nisu menjali ali nije tako jer znam o cemu pricam i mogu da dokazem Strim je koliko sam ja merio do 5000 kbps za video, mozda malo manje ako se uracuna i protok za audio koji je takodje nesto mizeran.

Cak i sa tim protokom slika po meni moze da bude bolja, problem je njihov enkoding a najvise pate sportski kanali i tu se najvise primeti kompresija i ono o cemu sam pricao, takozvano "pumpanje" slike. Na Fox kanalima se to ne primecuje jer je sadrzaj drugaciji i tu mozes da budes zadovoljan. Mozes i tu da primetis mane ako bas gledas ali uopste nije lose. Meni se nije svidelo sto na Fox-ovima koriste obicne titlove koji su upscale sa SD verzije kanala. Secam se da je samo Nova imala na pocetku rada ostre HD titlove.

Nema poboljsanja ako imas jos brzi net, ja evo sad imam 40 mbps i nisam primetio nista sto bi moglo to da potvrdi.
        "This potato generates 1.1 volts. I literally do not have the energy to lie to you."

VIP member Avatar korisnika magick
        Na forumu od
        Jan 2001
        Poruka
        5.207
      26. Moja mašina
        • CPU: 2 x PIII 1GHz
        • MoBo: Supermicro PIIIDR3
        • RAM: 2GB RDRAM PC800-40 ECC
        • VGA: Matrox G400DH
        • MON: Compaq P910
        • HDD: Uglavnom SCSI ;)
        • OPT: NEC ND-4551A & Samsung SH-203B
        • Case: Chieftec Dragon
        • SND: TurtleBeach Santa Cruz
        • TV: Panasonic GT60
        • Ostalo: LSI MegaRAID Elite 1600 (128MB BBU); Rainbow Runner for G-series; Addonics ADST-203
      27. Citat Citiram korisnika: Dodatak Pogledaj poruku
        Kvalitet je isti kao pre, mozda su od onda popravili boju i plus sto su na hd kanalima smanjili kasnjenje. Sad je oko 15 sekundi u odnosu na 30 kako je pre bilo.
        Kakvo kašnjenje? Šta toliko kasni?

Citat Citiram korisnika: Dodatak Pogledaj poruku
        Bilo je sigurno poboljsanje strima, trajalo je nekoliko dana, imas ovde na temi, ja sam pricao o tome. Da si tad zvao podrsku oni bi se pravili ludi i rekli da nista tad nisu menjali ali nije tako jer znam o cemu pricam i mogu da dokazem
        A da li si primetio i subjektivno poboljšanje kvaliteta slike ili si to registrovao samo po izmerenom protoku?

Strim je koliko sam ja merio do 5000 kbps za video, mozda malo manje ako se uracuna i protok za audio koji je takodje nesto mizeran.
        To pričaš za HD ili SD strim?

Cak i sa tim protokom slika po meni moze da bude bolja, problem je njihov enkoding a najvise pate sportski kanali i tu se najvise primeti kompresija i ono o cemu sam pricao, takozvano "pumpanje" slike. Na Fox kanalima se to ne primecuje jer je sadrzaj drugaciji i tu mozes da budes zadovoljan. Mozes i tu da primetis mane ako bas gledas ali uopste nije lose. Meni se nije svidelo sto na Fox-ovima koriste obicne titlove koji su upscale sa SD verzije kanala. Secam se da je samo Nova imala na pocetku rada ostre HD titlove.
        Zar oni mogu da biraju koji/kakav titl će da puste? Šta ako samo reemituju signal koji od nekuda preuzimaju, sa sve tim titlom? Kako da znamo da cela slika nije prosti apskejl SD programa?

Nema poboljsanja ako imas jos brzi net, ja evo sad imam 40 mbps i nisam primetio nista sto bi moglo to da potvrdi.
        Pa kol'ko je onda potrebno - 6, 10 ili 12 Mbps ?
        *** I'm the Lizard King, I can do anything! ***

Strana 51 od 298 PrvaPrva ... 4147484950515253545561101151 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •