Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Ajde ko uzme, neka proba kako to radi, samo se bojim ako dok neko gleda tv kuci, a ja uzmem i pustim neki download, da ce TV slika da postane užasna, tj da će dosta da prekida... To je po meni najveća mana ovog servisa.

Trenutno imam 10/2 wireless i 10/1 ADSL, mada mi je skupo da platim tolko a da mi net bude zauzet dok gledam tv.
 
Pitajte šta vas zanima, kada radi download slika je u redu, zato što je primarno da D3i vuče net, samo ide usporenije prebacivanje kanala kada radi download.
 
Mene licno zanima kvalitet hd kanala kao i broj frejmova.
 
Pitajte šta vas zanima, kada radi download slika je u redu, zato što je primarno da D3i vuče net, samo ide usporenije prebacivanje kanala kada radi download.

Koliko otprilike vuku SD kanali? Kako radi EPG ima li opcije podsetnika, autoprebacivanja kanala, da li kad se iskljuci STB na standby net radi punom snagom...
 
@Sky Uk HD kanali su na 3,5Mb ne znam tačno koliko frejmova u sekundi ali nedovoljno za sportske kanale, na filmsko/serijskim se ovaj nedostatak ne primećuje puno.

@Packy SD kanali vuku 2,5Mb, EPG radi ok, ima opcije podsetnika i auto prebacivanja, ne radi net punom snagom kada se STB prebaci u stendby, jedino ako ga isključim iz struje ili ono što sam ja radio ako mi treba full net brzina prebacim na neki radio kanal koji ne vuče puni 128kbps.
 
A na koji način se vrši autentifikacija? Da li je STB automatski podešen kao kod telekoma da radi samo na određenoj telefonskoj liniji ili se dobija username i pass?
 
Na osnovu MAC adrese. Nije moguće odrediti na kojoj liniji da radi, jer je dostupan na svim internet provajderima.
 
Kolika bi onda trebala da bude neka da kazemo idealna brzina (ne racunam optiku kod Targa) interneta da bi i HD i SD kanali funkcionisali normalno ? Kad kazem idealna mislio sam na >10 ili >16 Mbps. Kod mene bi ADSL mogao da izvuce do 16 Mbps.
 
Poslednja izmena:
To znaci da bi meni ovih do 16 bilo sasvim dovoljno. Trenutno je 6/1.
 
@Sky Uk HD kanali su na 3,5Mb ne znam tačno koliko frejmova u sekundi ali nedovoljno za sportske kanale, na filmsko/serijskim se ovaj nedostatak ne primećuje puno.

@Packy SD kanali vuku 2,5Mb, EPG radi ok, ima opcije podsetnika i auto prebacivanja, ne radi net punom snagom kada se STB prebaci u stendby, jedino ako ga isključim iz struje ili ono što sam ja radio ako mi treba full net brzina prebacim na neki radio kanal koji ne vuče puni 128kbps.

Meni deluje da je to 3dgo a takav kvalitet usluge sigurno ne vredi toliko para.Mislim da je cena cak i veca nego na kablu ali kvalitet slike je daleko ispod toga.Sve u svemu preskupo.
 
Te "akcijske cene" su po meni i realne, to je samo marketing da se privuku korisnici, a te cene će verovatno i ostati, jeftinije je nego kablu, ali jeste kvalitet kao na D3GO jer se koriste isti streamovi.
 
Da li moze da se vidi realni kvalitet slike kod D3i i D3GO u njihovim šourumovima ?
 
Interesuje ukoliko je to uopšte moguće kod njih videti "kućni" kvalitet slike. Jer verovatno to što oni puštaju nije isto kao u stanu.
 
Identično je onom što puštaju u stanu. Total je priključen na sat antenu, D3 na kablovsku, a D3i na ADSL.
 
Da li planirate da vratite test na sajt posto je sbb zvanicno izbacio na svom sajtu ?
 
Odgledao u TC Usce ali sta mi vredi kad im je brzina neta na sta je nakacem D3i bila kako rekose 60 Mbps. E sad primetio sam prilikom gledanja fudbala na HD-u nekako cudnu putanju lopte. TV je bio Samsung LED 8000. Nista moracu da sacekam da mi se vrati tv iz servisa (plazma) pa da uzmem na 30 dana probni period.
 
Ista slika ce biti i na 6 i na 60 Mbps.
 
Naplacuju uslugu koja je u eksperimentalnoj fazi po toj ceni?
 
kvaliet slike mora biti na znacajno vecem nivou da pi se naplacivalo po ovim kablovskim cenama.
 
Mene danas zvali i rekli da ce mi doneti opremu u ponedeljak do 14h.
Prijavio se juce.
Mozete testirati i vratiti ako vam se ne svidja.
 
Svaki STB je nezavisna pretplata. Zato sam ja mislio da uzmem D3i zajedno sa D3GO. Prvo bi islo kod mene a drugo kod majke na laptop a od njega na tv (sekundarni monitor).
 
Mislim da D3GO radi samo ako imas net preko SBB-a, tako da ti ta varijanta otpada.
 
Mislim da D3GO radi samo ako imas net preko SBB-a, tako da ti ta varijanta otpada.

Pa ja sam lepo rekao da imam ADSL kod drugog provajdera ovima u Uscu. Ako nemoze nek ide sve u tri lepe.
 
Hajde neka neko od testera uradi ping prema googlu i prikaže rezultate, dok radi D3i.
 
Nazad
Vrh Dno