Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Ne vidim nigde da li moze na CRT TV odnosno da li ima AV out ili samo HDMI?
 
Ima oba...
 
19900---"ne mozete da se prijavite,znamo da se pojavilo na sajtu ali nemamo mogucnost prijave,nemamo informaciju kada ce stvarno krenuti za korisnike"
 
Izgleda da nemoze da se dodaje jos jedan risiver za drugi tv kao kod Beogrida.:(:(:(
 
@Gizmo, vrati test-članak na sajt, nisu uopšte popravili FPS, i dalje slika ne izgleda fluidno, kao na normalnoj televiziji!
 
Ne mogu ja da vraćam ništa dok SBB ne odobri :)
 
a po cemu se taj sbb d3i razlikuje od d3go ?
 
d3i kačiš uređaj na televizor, a d3go gledaš direktno na računaru/tabletu... Inače se koristi internet protok postojeće konekcije...
 
Suštinska razlika je što za D3i dobijaš namenski uređaj koji radi kao klasičan D3 stb. Za korisnike kojima je D3 interesantan a nemaju SBB konekciju ovo je rešenje. Takođe i mogućnost korišćenja internet konekcije bilo kog provajdera u odnosu na D3GO koji i dalje ima limite po tom pitanju.
 
Da li je resen nedovoljan broj frejmova u sekundi.Ko ce to uzeti ako stanje ostane isto???
 
A jel bi moglo da se napravi kombinacija da uzmem D3i sa D3GO stim da prvo bude kod mene u sobi a da D3GO da koristim kod keve na laptopu i povezano na njen tv. Jer bi u suprotnom morao da plaćam 2 D3i za svako tv posebno. Ovo pitam jer za D3i nije važno ko je provajder dok je koliko znam D3GO vezan za SBB internet. Inače koristim Eunet ADSL.
 
@Sky UK nije. I dalje ima nedovoljno FPS. @Zuba1970, bice zanimljivo kako će regulisati D3go, jer on moze sve kanale jedino na SBB, a sada ce morati da rade na sve mreze.
 
Bilo bi dobro da daju uz neku pretplatu samo D3 Go bez risivera D3i i ostalih sranja za korisnike koji nisu na SBB-ovoj infrastrukturi.

Inače, sad baš gledam ponudu za D3i
http://sbb.rs/D3i+televizija+preko+interneta/5521/Raspored+kanala.shtml/nav_start=0/nav_start2=0

Zaboga, ovo nije ništa bolje od telekomovog IPTV-ja, osim što je skuplje. Jedina razlika je što ovi imaju FOXi SK, a ovi drugi Pink i Arenu. Ovde čak nije naznačeno ni da može da se pretplati na HBO. 1500 din. nakon promocije mesečno za Start i Plus?! Mnogo je.
 
Poslednja izmena:
Realna cena ove D3i usluge je 60% od te njihove cene, tj. do 500din mesecno. Ipak moras posebno placati i internet, nemaju izgradjenu posebnu infrastrukturu kao telekom srbija.
TS IPTV i dalje nije ugrozen ovim SBBovim potezom i nema konkurenciju.
 
yugo, pokusaj danas... Nazovi korisnicki servis...

Neki kanali jos uvek nisu stavljeni na listu jer se ceka dozvola za emitovanje! Naprimer HBO... Jos uvek SBB pregovara sa HBO i ocekuje se potpisivanje ugovora za IPTV...

poz
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo imaju sve pink filmske kanale i to u osnovnoj ponudi, ne računajući Pink movies 2, 3 ,4, Pink Ekrem, pink Ceca... gde se konstantno preklapaju isti filmovi. Očigledno imaju neki dil s telekomom. Možda se trampe, pa u telekomu ovedu Fox kanale, hehe.
 
Treba proveriti da li daju "na probu", posto za sada nema bog zna kakvih iskustava korisnika mislim da nije pametno da se potpisuje ugovor na 2 godine za nesto sto se tek uhodava. I kod telekoma IPTV moze na probu, ne vidim zasto bi SBB to uskracivao.
 
Poslednja izmena:
Mozes da uzmes na probu - 30 dana :)

.... U sklopu akcijske ponude koja traje do 30.09.2013. godine, svi korisnici koji se prijave za servis D3i moći će u promotivnom periodu, tokom prvih mesec dana da vrate zaduženu opremu i raskine ugovornu obavezu bez ikakvih penala.
 
Da li šalju STB poštom ili moraš u poslovnicu? Meni je najbliža 70 km.
 
Cisto sumnjam da ce da salju postom, ali usvakako probaj da ih nazoves i proveris. Koliko ja shvatam, 30 dana jeste proba, ali u stvari ti sklopis ugovor od 2 godine pa ga u prvih 30 dana raskines ako to zelis. Znaci potpisivanje, licna karta, ... nez nam kako ce to da se obavi "na daljinu"..
 
Moze da se posalje i postom a moze i direktno da se preuzme u SBB poslovnici. Ako se salje postom, SBB placa postarinu i sve sto ide uz to...
 
Realna cena ove D3i usluge je 60% od te njihove cene, tj. do 500din mesecno. Ipak moras posebno placati i internet, nemaju izgradjenu posebnu infrastrukturu kao telekom srbija.
TS IPTV i dalje nije ugrozen ovim SBBovim potezom i nema konkurenciju.

Ti onda uzmi TS IPTV bez plaćanja korišćenja "posebne infrastrukture" (telefonska pretplata) i bez TS ADSL neta... za 500 din mesečno.
 
Realna cena ove D3i usluge je 60% od te njihove cene, tj. do 500din mesecno. Ipak moras posebno placati i internet, nemaju izgradjenu posebnu infrastrukturu kao telekom srbija.
TS IPTV i dalje nije ugrozen ovim SBBovim potezom i nema konkurenciju.

Nije bas tako kao sto izgleda.

1. iptv telekom uslugu ne moze imati onaj ko je udaljen vise od par kilometara od centrale.Ovo je najveci problem po unutrasnjosti a bogami i u gradovima.

2. iptv telekom nema dovoljan broj hd kanala kao sbb.

3. brzina menjanja kanala ,programski vodic su bolje reseni kod sbb-a.

4. iptv telekom mozes imati samo ako si korisnik telekoma.
 
Nije bas tako kao sto izgleda.

1. iptv telekom uslugu ne moze imati onaj ko je udaljen vise od par kilometara od centrale.Ovo je najveci problem po unutrasnjosti a bogami i u gradovima.

2. iptv telekom nema dovoljan broj hd kanala kao sbb.

3. brzina menjanja kanala ,programski vodic su bolje reseni kod sbb-a.

4. iptv telekom mozes imati samo ako si korisnik telekoma.

Pa slušaj, ako neko ima tako lošu infrastrukturu, da mu je na ADSL SNR ispod 10, a attenuation preko 30, zar misliš da će njemu i SBB-ov TV ići glatko? Što se tiče HD, tu privilegiju će moći da uzmu samo oni koji imaju NET 20, s tim što će im 50% brzine neta otići na televiziju. Kako god pogledaš, i kod jednih i drugih postoje ogromne mane.
 
Poslednja izmena:
Na zalost, protok po kanalima, barem ono sto se do sada zna, nije uopste toliko veliki, cak i HD je do 5Mbps. Kazem nazalost jer to znaci da slika ipak ne moze da bude kvalitetna kao na kablu. Cena po meni licno je konkuretna, IPTV jeste jeftiniji ako ti treba samo tv, ali ako vec imas internet vezu, onda je ok ponuda, u rangu sa cenom kablovske televizije. Mene zasad brine taj mali fps koji su ljudi koji su imali prilike da testiraju uslugu prijavili, to je nedopustivo za jedan kablovski servis, bez obzira na relativno dobar izbor kanala.
 
Pa ispada onda da bi najbolje prosli ovi koji imaju Targo Telekom unternet + D3i.
 
Pa je l' može da se prijavi već? Mislim ništa me ne košta ako već daju 30 dana probe i šalju poštom STB.
 
D3i ne moze da se poredi sa D3 (preko kablovske). I to je tacno. Uostalom, uzmite na probu pa se i sami uverite da li vam odgovara ili ne.

Packy, da, pocele su prijave.
 
Poslednja izmena:
Ti onda uzmi TS IPTV bez plaćanja korišćenja "posebne infrastrukture" (telefonska pretplata) i bez TS ADSL neta... za 500 din mesečno.
Necu ni jedno ni drugo jer ne radim nigde i mnogo mi je 10e mesecno da placam da bih gledao samo na jednom TVu.
Mislio sam da ce D3i biti pristupacniji jer je to u stvari D3go bez racunara, taj STB predstavlja "racunar", pa bi bilo ok da je cena 150din (koliko je D3go) + 390din za STB mesecno :)
P.S. Prijavio sam se danas za probu pa cu ga njakati mesec dana i vratiti, osim ako ne prepolove cenu.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno