Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Veceras u Uscu su mi rekli da bi trebalo da startuje sredinom meseca(avgust). Islo bi se na ugovor od 24 meseca. Nece praviti pakete tipa Duo a da bi minimum protoka interneta bio 5 Mb (nadam se da sam dobro napisao). Ostale tehnicke detalje nije mogla da mi kaze jedino ovo. Licno nevolim ove vremenske ugovore mada ce biti probni period od 30 dana da se ljudi opredele.
 
Poslednja izmena:
E krastavac ako me je ona slagala onda sam i ja. Samo sam preneo sta mi je receno
 
Ljudi sutra na sajtu ide test ove usluge. Ajde ako želite na nešto specijalno da obratim pažnju pre nego što počnem da pišem. Meni ovo deluje odlično i stvarno nešto što je bolje od telekomovog iptv-a, kojeg sam imao par godina pa otkazao.
 
Poslednja izmena:
@Gizmo Obrati pažnju na nedovoljan broj frejmova u sekundi na sportskim kanalima, poredići sa kablovskim D3-em (koji ima fluidnu sliku) ovde po meni to nedostaje... Najviše se primecuje i na kanalima sa kajronom/obaveštenjima/sms porukama.
 
Mogao bi na ono najvaznije da obratis paznju a to je kako gledanje TV-a utice na protok interneta i uzmi u obzir da ce vecina imati 2 boxa...i obrnuto,max download a na TV kocice...jasno je da ko koristi njihov net ce imati bar 10 Mbps ali kako ce se ponasato sa manjim paketima, a sa 2 boxa i recimo HD kanalima je pitanje da li je dosta i 10...hvala
 
Slazem se sa yugo-om treba videti koja bi to minimalna brzina protoka bila dovoljna a da ne dodje do seckanja i drugih zastoja ukoliko ima vise od 1 boxa i obrnuto uticaj tv-a na brzinu interneta.
 
Pogledaj kakav je kvalitet HD kanala.
 
@Gizmo

Ne sumnjam da će tehnička strana usluge biti dobro obrađena na testu... može li malo više informacija (blizu si "vatre") o tome kada kreće usluga, cena, paketi, kombinacije net + tv.
 
Postoji li mogućnost da se prijavi za test :)
 
Gizmo, kad ce tekst?
 
Ok je ovo skroz, kao sto sam i ocekivao ...kombinacija Targo net-a & D3i ce biti najbolja opcija za mene i konacano cu se otkaciti kRadijusa zauvek:D

Pre neki dan sam "nezvanicno" cuo i cene za ovu D3i uslugu, osnovni paket 1250din a na akciji povodom pocetka usluge 980din. E sad, ne znam da li je na dve godine ugovor i kako su to smislili. HD paket je 450din
 
Srbija je nazalost, postala mnogo skupa zemlja, tako da me ne cude ove cene. Mada, ova akcijska je skroz prihvatljiva.
 
Nigde u tekstu ne procita sta ako imam dva tv-a kako onda? Predpostavljam ga ce se placati dodatak na drugi STB. Konkretno kod mene u sobi imam router koji je povezan sa mojim desktopom putem lan kabla dok majka u drugoj sobi sa tv-om ima laptop koji je Wi-Fi vezom povezan za moj router. Morala bi onda da poveze laptop sa Sony trinitron tv-o putem lan kabla. E sad da li ce hteti da joj lap top bude ukljucen svo vreme da bi gledala tv to neznam.
Ako ovo krene kako treba ratosiljacu se budjavog AVcom-a. Ostao bi problem internet konekcije. Ukoliko ne bi davali DUO paket e onda bi kod pomenutog AVcom-a uzeo ovako nesto Home Ethernet 10 Mbps / 1 Mbp 1374 din (ugovor na godinu dana) dok Targo ne dodje u moj kraj.
I jos nesto sta u slucaju ukoliko se u isto vreme potrefi da se skida sa oba pc-a? Koliko onda opada kvalitet SD/HD signala?
Edit: poslao meil Beogridu sa pitanjem mogu li da postanem njihov korisnik interneta pa samim tim i D3i usluge.
 
Poslednja izmena:
Dva televizora - ide doplata za drugi STB. Ne opada kvalitet SD/HD kanala, opada brzina protoka pošto televizija dobija prioritet kod internet konekcije.
 
Dva televizora - ide doplata za drugi STB. Ne opada kvalitet SD/HD kanala, opada brzina protoka pošto televizija dobija prioritet kod internet konekcije.
Hvala zaboravio sam da u tekstu piše da su iz SBB-a napravili tako da tv signal ima prednost. Sad se postavlja pitanje cene jer bi ja išao na varijantu osnovni paket+HD paket.
 
Ma ja bi samo da se nekako ratosiljam ove bede zvane AVcom.
 
Morali smo da skinemo test sa sajta, jer SBB kaže da je prerano jer usluga nije krenula. Ništa nam nisu rekli oko toga. Ne kapiram čemu tolika tajnovitost, al ajde.
 
Ja počeo da čitam, došao do 3. strane i nestade. Ubih se da nađem članak i nigde ga nema, taman se pitam da li sam normalan, kad vidim gornju informaciju... :smash:
 
Trenutno koristim ADSL kod Euneta 6/1 za nekih 2000 din. Ali napominjem da usluga nije pod ugovorom inače kod njih ima lojalti paket ( mislim da je 5/1 za valjda istu cenu kao 2.5/1 koji sam pre koristio valjda zaboravio sam ) koji bi bio pod ugovorom a ja to nisam hteo zato i plaćam skuplje internet dok nevidim šta ću dalje. TT još neće skoro kod mene. Mada bi mogao da uzmem od AVcom neki home ethernet 10/1 za oko 1300 din. Ali da ne idem u off.
A i ovi iz SBB-a se ponašaju kao mlada pred venčanje. Šta ga skrivaju ko da imaju lek za sve bolesti.
 
Poslednja izmena:
Ma ok,znaci skoro isto kao i TTV samo sto je bolje sto kod TTV ne razmisljas o protoku interneta....znaci za nas koji imamo TTV i 20Mbit nije nista bolje,isto nam dodje...
 
Mene interesuju bas ti HD kanali pogotovu sportski.
 
Nudi HD ali na ustrb brzine interneta...sportskih HD kanala vec sad ima u TTV i bice uskoro i ostalih tako da mi se ne svidja...videcemo...
 
Ja nemogu da imam TTV. A ovaj AVcom je sprdacina od kablovskog operatera. Sta bi dao da imam kvalitetan tv program. Kad god odem na temu o TT-u i slicnim dodje mi da se roknem od muke. :wall:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno