Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Pa ja sam bas na takav način mislio da kevi napravim STB. Ali ne mogu ne samo zbog loše slike već i zbog načina prenošenja slike i zvuka na relaciji laptop-crt tv. Zato ću da vraćam opremu. Da sam sam još i nekeko.
 
Da ne idem suvise u off za MT. Prva konfiguracija "iz kutije", preko dvadeset potrošenih sati. Radio sam ranije konfiguracije na nekim ruterima ali je ovo sve bilo novo. Druga konfiguracija 45 minuta za sva podešavanja. MT je jako dobra i svemoguća igračka za mnoogo manje pare od Cisco-a. Ko će otvarati portove ili zatvarati? Sbb nema kontrolu nad bilo čim što je iznad njihovog uredjaja. Ja sam ga koristio sa moje 16/1 konekcije na TS Adsl-u. Sve je radilo.
Kako si podesio MT da "prođe" D3i?
 
jel to MikroTik ?
 
Poručio danas preko SBB-a, dva STB-a. Kurir će ih doneti za koji dan, pa da vidimo na šta će ovo da liči.

Trenutno sam na IKOM-u i tu furam onaj flat 5 paket, koji ima 60Mbps, tako da kontam da će gurati ovo bez problema.

Najveći problem kod Ikoma je nedostatak HD paketa, zbog toga sam uzeo ovo na probu.

Da li neko zna da li ova Beogrid-ova varijanta zahteva Beogrid-ov net ili se kao i sbb-ov d3i može koristiti na bilo kom internet provajderu?
 
Ma zvao sam ih danas i ta priča. A oni će se proširiti na Voždovac na sveti nikad... :wall: Isto kao i Targo.

Zaglavljen sam na Ikomu i jedine dve alternative su mi lelekomov IPTv, koji ne dolazi u obzir jer nemaju ni sport klub-ove ni fox-ove itd itd, a druga mi je ovo varijanta.

Treća varijanta mi je neki cs, ali to mi je dosta komplikovano, a i znače mi prevodi zbog ženke i gledanja TV-a uveče kad mi ista zabranjuje da pojačam ton ko' čovek.

Ovo mi jedino deluje pristojno, jer imaju super izbor HD kanala i samo im fali neki 3D kanal, a hbo i te stvari će valjda uvesti vremenom.

Ovo bi bio pun pogodak ukoliko bi bila ista priča kao sa Beogridom, koji je njihova firma i nije mi jasno što sbb kao matična firma ima toliko lošiju ponudu.

Trenutno mi odgovara samo jedan STB, ali šta kad budem želeo uslugu na 2-3 i više televizora?

Nadam se da će možda postojati opcija da se STB-ovi vezuju pa da mogu da nabavim neki preko oglasa i da cepam barem start ponudu na drugim televizorima za dž.

Ako sve ovo proradi, ostaje mi samo još da se snađem za arenu zbog tih par utakmica LŠ koje bih eventualno pogledao.

'Bem ti ovaj moj kraj, da sam na nbgd-u mogao bih da cepam optiku i da biram preko koga i čega ću da gledam TV i sve to za pristojne pare, a ovako mi ostaje samo... :wall:
 
Evo ja imam 2 tv-a i meni se neisplati da placam 2000 din(+ HD paket) dok je promocija. A iskreno i nisam nesto zadovoljan kvalitetom slike. Vracam najverovatnije sledece nedelje ma koliko poboljsali kvalitet kao sto je neko gore napisao. A imaju dobar izbor kanala. A sta tek ja da kazem kad je AVcom u pitanju (kablovska tv).
 
Poslednja izmena:
Meni trenutno RTS HD secka iako je protok slobodan preko 3 Mbps. Da li i drugi imaju ovaj problem? Košarka na RTS HD gotovo ne može da se gleda.
 
Meni poslednje dve veceri oko 21-22h seckaju pojedini kanali, kao da nema dovoljno internet protoka a ogranicio sam STB u ruteru na 6Mbps. Preko dana savrseno funkcionise na toj brzini. Izgleda da su nakacili previse korisnika :)
 
Isti slučaj, kanda se SBB preračunao što se ove usluge tiče. A tek je sve promotivno i malo korisnika koristi ovu uslugu. Šta li će biti ako se gomila korisnika prebaci na SBB D3i ne smem ni da zamislim. Oni koji razmišlaju o HD, bolje da zaborave ovo, sad je jasno zašto je SBB pustio Hd kanale samo pojedincima, neki su hteli i da plate ali ih je SBB odbio.
 
Poslednja izmena:
Meni trenutno RTS HD secka iako je protok slobodan preko 3 Mbps. Da li i drugi imaju ovaj problem? Košarka na RTS HD gotovo ne može da se gleda.
+1

Inače, veoma sam zadovoljan sistemom.

Osim ovoga gore, primetio sam još jedan problem. Adsl pravi rekonekciju bar jednom u 24 sata, a kada se ruter rekonektuje, STB izgubi signal i jedini lek je vadjenje naponskog kabla od STB-a iz struje, dakle STB sam NE pokušava da se rekonektuje ukoliko jednom izgubi vezu. Da li još neko ima ovakav problem?
 
To nisam imao. Ali meni se desi da se slika jednostavno zamrači i mora da se promeni kanal da bi se slika vratila. To mi se desilo jedno tri-četiri puta, uglavnom noću. Inače imam još jedan bag, kad šetam tv vodičom "sada" na programu koji se emituje, desi se da se STB zaglupi i zaledi pomaže jedino čupanje iz struje. Nema problema ako se gleda EPG vodič sa tabelom, samo sa onom donjom trakom.
Zanimljivo je to što pinkovi kanali imaju najoštriju sliku, meni se čini bolju i od RTS HD i naravno ne seckaju. :D
 
...Inače imam još jedan bag, kad šetam tv vodičom "sada" na programu koji se emituje, desi se da se STB zaglupi i zaledi pomaže jedino čupanje iz struje. Nema problema ako se gleda EPG vodič sa tabelom, samo sa onom donjom trakom...

Ovo se i kod mene desava. Gotovo uvek na Pink FILM kada pokusam da presaltam narednih 10-tak sati.
 
+1

Inače, veoma sam zadovoljan sistemom.

Osim ovoga gore, primetio sam još jedan problem. Adsl pravi rekonekciju bar jednom u 24 sata, a kada se ruter rekonektuje, STB izgubi signal i jedini lek je vadjenje naponskog kabla od STB-a iz struje, dakle STB sam NE pokušava da se rekonektuje ukoliko jednom izgubi vezu. Da li još neko ima ovakav problem?

I meni se to desavalo.
 
Ja inače redovno menjam IP adresu kad skidam sa nekih "file host" sajtova tipa rapidgator, koji zahtevaju čekanje nakon jednog skinutog fajla. Tada se slika zaledi, ali dovoljno je samo da se promeni kanal. Probajte tako, jer je princip isti ako vam ruter dodeli drugu IP automatski svaka 24 časa.
 
Izasao je novi softver .28
Resetujte boks...
 
unicast stream jede saobracaj :)

Videćemo za vikend, ima pregršt sportskih događaja. Ako bude nekih seckanja, nema smisla ostati na ovome.

Što se tiče apdejta, svi kanali su sada u redu i nema zamućenja. Izgleda da su povećali bitrejt za HD jer kod mene sa 5 ;bps i dalje secka iako je jutro. Ili je neki problem kod njih. Neka jave utiske oni sa većim brzinama. Što se tiče prevoda, klasična boljka ostaje. Juče popodne naštelovali, danas ujutro opet desinhronizovani i Cinestar i Comedy Central i Viasat History.
 
Ja sam na 4 mbit, hd nije seckao prvih par dana a sada je baš loše. SD kanali rade odlično, i što je bitno, veoma brzo se šaltaju.
 
Joj, kad će da mi stignu STB-ovi?

Imam 60 Mbps net i ukoliko hd kanali budu seckali, šta onda.

Lelekom ne dolazi u obzir, pa mi izgleda ostaje samo buđavi IKOM. Što SBB ne kupi lepo IKOM i skrati mi muke?
 
Ja imam 10Mb i meni ne secka ni jedan HD kanal. Vidim da je novim update-om rešeno zamućenje slike kod vas koji ste je imali (ja nisam jer mi je povezan STB preko HDMI-a), ali mi nije jasno kada će rešiti FPS problem, da mogu normalno da se gledaju sportski dogadjaji???

Nije povećan protok na HD kanalima, i dalje je 3,6 Mb/s. Samo kada su prenosili tehniku sa jedne lokacije na drugu, došlo je do povećanja na RTS1 i Pinku sa 2,5 na 3,1Mb tako da je na ovim kanalima slika sada dobra ali i oni imaju problem sa FPS-om, mislim da to nije problem do STB-a i sofwere-a u njemu već na samoj platformi, jer se taj problem javlja i na D3GO usluzi.
 
Bez veze. Lepo mi je radio RTS HD do pre dan-dva. Čak sam i skidao stvari dok sam gledao košarku. Sad i kad je skroz oslobođen protok štucne svakih 5-10 sekundi. 24 kitchen još češće.
 
Čekajte, znači ne može da izgura 25 frejmova konstantno? Kakav bedak...

Evo malopre mi se javio lik iz sbb-a da mi uzme podatke i da me obavesti da će sutra da mi stignu STB-ovi, pošto sam uzeo dva komada.

Pitao sam ga zašto moram za svaki STB da pravim zaseban ugovor i da sve plaćam duplo, tj zašto ne bih mogao na jedan ugovor samo da uzimam dodatne STB-ove i da samo plaćam njihovo rentiranje tih 390 ili koliko beše dinara.

Rekao mi je da će verovatno i to biti uvedeno, a onda sam ga pitao kada jer posle mesec dana moram da se odlučim uzimam ili ne, a ne bih hteo da uzmem dve pune pretplate, pa posle dva meseca da mogu da rentiram dodatne STB-ove, pa da zaglavim da plaćam sve duplo, našta mi je odgovorio da pozovem za 20-tak dana od kad mi stignu STB-ovi, valjda će tad imati neke konkretne informacije.

Živo me zanima kako bi sve to radilo na recimo tri televizora u okviru iste kuće, pogotovo s obzirom da mnogima zeza i samo jedan STB.

Eto, sutra ću barem nešto da saznam. Pustiću oba STB-a u isto vreme pa ću da upoređujem da li sve to ide fluidno ili ne.

Malo mi je preveliki rizik ovo, ali dobro da imam barem tih mesec dana probe. Valjda će mi uključiti i hd kanale ako ih iscimam, oni su mi najbitniji.
 
Kobayashi, molim te iznesi svoje utiske posle par dana.
 
Naravno da ću ih izneti, zašto sam u ovoj temi uopšte? ;)

Nego brine me to sa tim fps-om itd.

Šta ako zadržim stb i krene mi ugovor, a posle 3 meseca njihova infrastruktura ne može da podrži više ukupan broj korisnika i sve bude negledljivo?

Kome da se žalim? Ko će da zaštiti moja potrošačka prava u ovoj zemlji?

Gde je pečat? :d
 
Nazad
Vrh Dno