Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

Nije problem do rutera nego do stb, uzasno je osetljiv na promenu ip adresa a narocito dns gde se najcesce desava da se uredjaj totalno zabode i da moraju ovi iz "napredne" podrske da ga resetuju... Problem sa ruterom ako svaki put daje drugu ip adresu se lako resava tako sto stavite fixne, ali ako provajder radi lease u nekom regularnom periodu, kao sto vecina radi, onda nema pomoci do restartovanja uredjaja...
 
Pa jel imaju ti ruteri rezervaciju IP adrese na osnovu MAC uređaja? Ako nemaju probajte da povećate "Lease Time" DHCP servera da bude više od 24h i vidite da li pomaže išta.

Lease Time mi je bilo podeseno na 7 dana, sada sam stavio da bude 30 dana. Svakako je bilo vise od 24h i ne pomaze.
 
Ja sam uradio rezervaciju lokalnih IP adresa još pre tri sedmice i to bar kod mene nije rešilo problem...
 
Primetio sam ponovo na D3i je krenulo seckanje, frizovanje na kanalu RTS HD, tačno u 21 pre početka utakmice Lige Evropa Mančester - Liverpul.
Čim je neki atraktivniji meč ovo se dešava, kao da im neko krade strimove, ili kao da je preveliki broj korisnika istovremeno aktivan, pa server ne može da opsluži. Ovo nije prvi put da primećujem, i po pravilu se javlja kod najatraktivnijih fudbalskih mečeva.
 
Kod mene fino radi. Tj nema seckanja.
 
Ja sam imao sličnih problema sa Mikrotik ruterom. Dekoder mi je bo povezan na jedan port koji je bio u bridge-u sa wifi interfejsom i ostalim računarima, dhcp server je koristio opseg /24, dekoder je imao rezervisanu adresu za sebe. Postojalo je i queue pravilo za tu ip adresu koje je ograničavalo brzinu na 7 mbps.

Imao sam konstantne probleme sve dok nisam interfejs na kome je dekoder izbacio sa bridge-a, dodelio mu poseban opseg ip samo za njega /30 i obrisao queue pravilo. Od tada sve radi savršeno.
E sada ne znam šta ti od podešavanja možeš da uradiš na tom ruteru.
 
Ne znam može li se na Telekom ruteru jedan port od ukupno dva slobodna 1 i 4 ostaviti da ne bude u bridge modu? Onda bi taj port ostavio samo za D3i
 
Isto si kod Telekom IP? Ne znam kako ovo rešiti, baš zna da nervira...

Kod Beogrid-a sam, oni su ogranak SBB-a...


Ja sam imao sličnih problema sa Mikrotik ruterom. Dekoder mi je bo povezan na jedan port koji je bio u bridge-u sa wifi interfejsom i ostalim računarima, dhcp server je koristio opseg /24, dekoder je imao rezervisanu adresu za sebe. Postojalo je i queue pravilo za tu ip adresu koje je ograničavalo brzinu na 7 mbps.

Imao sam konstantne probleme sve dok nisam interfejs na kome je dekoder izbacio sa bridge-a, dodelio mu poseban opseg ip samo za njega /30 i obrisao queue pravilo. Od tada sve radi savršeno.
E sada ne znam šta ti od podešavanja možeš da uradiš na tom ruteru.

Mozda će ti se činiti moje pitanje glupo ali nisam baš neki stručnjak za MikroTik.
Kako imaš internet za opseg za D3i, ako si opseg D3i izbacio iz bridge WAN u LAN?
 
Ne postoji bridge između WAN i LAN portova. Na Mikrotiku možeš da podesiš da određeni fizički portovi budu deo bridge interfejsa i onda konfiguraciju (ip adresu, dhcp server) postavljaš na taj bridge interfejs i ona važi za sve fizičke portove koji su vezani za bridge interfejs. Ja sam samo fizički port gde se nalazi d3i izbacio iz tog bridge-a i posebno njemu dodelio drugi opseg adresa i na tom njegovom interfejsu podigao dhcp server za taj opseg ip adresa. Tako možeš za svaki fizički port da dodeliš posebnu konfiguraciju, bitno je samo da za sve opsege privatnih ip adresa koje si dodleio tim portovima odradiš NAT i za out interface staviš WAN port
 
imam D3i skoro dve godine i primecujem zadnjih 20ak, mesec dana(nisam bio tu od septembra) da ima pucanja veze i bagova sto ranije nije bio slucaj. Slika na SK HD paketu veze nema i nije ni priblizno kao ranije.Sinoc vidim piksele i blur na NBA prenosu ,tenis isto. Bas bezveze,mozda je pisano nesto o ovome,nisam pratio temu neko vreme...
 
Mogu da potvrdim ovo, bas sam malopre gledao F1 i slika ne lici ni na sta na HD kanalu. Odavno nisam video toliko kompresije i mrljanja i kockanja slike. Gledao sam F1 i ranije i nije sigurno bilo ovako. Isto vazi i za te bagove i zamrzavanja.
 
Ne znam sta se desava sa njima, ali ja polako počinjem da gubim strpljenje....
 
160323100040787611.png
 
E bas su se otvorili [emoji23]
mts ga vec pustio
 
J*beš HBO više me interesuje da li to što HBO HD kanali dobijaju mogućnost "premotavanja" znači da će uskoro ne daj bože konačno i ostali HD kanali takođe...
 
Kakva je procedura za raskid ugovora, istekao mi je ugovor i sad bih da uzmem d3i na nekog drugog člana porodice, ako još imaju promociju za 2 meseca po 1din..
 
Cimaćeš se zbog 2 meseca za dž? Malo ti je što i po isteku ugovora ostaje 990 din uz dž D3Go i 72h?
Nadam se da će te bar naterati da drugu adresu koristiš i da moraš po račun svaki mesec da odeš kod nekog ;)
Ajd da kreću sa neakcijskom cenom pretplate i naplatom tih dodatnih usluga pa da čovek i razume...
 
Poslednja izmena:
Sad videh da je na D3i već "otključan" HBO3 HD.
Znači nisu čekali 26. mart kao što piše u SBB saopštenju.
 
Otključali su u toku noći.
Ovo što sad emituju je test faza.
Program počinje u subotu 26.3.
Mi korisnici D3i, kao i D3 imaćemo ga otključanog od 26.3. - 28.3.
 
Ko ima sitnu decu, bice mu od koristi informacija da Nickelodeon od danas podrzava gledanje 72h unazad.
 
Ja sam imao sličnih problema sa Mikrotik ruterom. Dekoder mi je bo povezan na jedan port koji je bio u bridge-u sa wifi interfejsom i ostalim računarima, dhcp server je koristio opseg /24, dekoder je imao rezervisanu adresu za sebe. Postojalo je i queue pravilo za tu ip adresu koje je ograničavalo brzinu na 7 mbps.

Imao sam konstantne probleme sve dok nisam interfejs na kome je dekoder izbacio sa bridge-a, dodelio mu poseban opseg ip samo za njega /30 i obrisao queue pravilo. Od tada sve radi savršeno.
E sada ne znam šta ti od podešavanja možeš da uradiš na tom ruteru.

Da li može nešto slično da se uradi i na ne MikroTik ruterima?

Sve češće mi D3i neće da se upali iz 'standby' i to uglavno ujutro se dešava pri prvom paljenju u toku dana, a i po bar 5 puta na dan mi se ispiše poruka u toku gledanja programa 'usluga nije dostupna (s-error_streaming_5) pokušajte ponovo. ukoliko se problem nastavi, pozovite +381 11 201 67 50.'.
 
Poslednja izmena:
Ja takodje imam problem sa jutarnjim paljenjem ( nece da se upali iz standby ) i jos uvek nisam resio taj problem. Svaki put vadim napajanje i resetujem uređaj jer ne postoji drugi nacin da pokrenem uređaj. Ko ti je IP? Ja sam kod telekoma , VDSL paket 50/2
 
Nazad
Vrh Dno