Šta je novo?

SBB D3i Platforma iskustva

И ја га користим око 8 месеци и стварно нисам имао проблема. Изгледа да ипак није до уређаја. Цимање ми да идем у пословницу, губим време, тражим паркинг, чекам ред... Можда враћање на фабричка подешавања помогне?

Пријави проблем, можда схвате да је до њих. Мени је било мало чудно како ме је у "техничкој" служби брзо откачила, ништа није покушала да уради.
 
I kod mene neki kanali. Zastanu na sekund-dva. Možda im je golub pomerio satelitsku.
 
I meni juce na Sportklubu. Slika zabaguje na 2sec, a zvuk se cuje...
 
A možda je neko provalio linkove i podelio sa narodom. Ne bi bilo ni prvi ni poslednji put. Trebalo bi što više ljudi da prijavi na forum SBB-a, kako bi što pre promenili linkove inače će se to događati svake večeri kad bude bilo mnogo sporta.
 
Da li neko ima problem da STB nece da se upali iz 'standby', uopste ne reaguje na paljenje sa daljinskim? Baterije u daljinskom nisu problem.

Par puta u toku gledanja programa ili prebacivanja programa mi se je pojavilo obaveštenje 'usluga nije dostupna (s-error_streaming_5) pokušajte ponovo. ukoliko se problem nastavi, pozovite +381 11 201 67 50.'. Da li je jos neko primetio slicno obavestenje?

Inace ja sam vrlo zadovoljan sa slikom na HD kanalila kojih ima bas dosta, mislim da je slika a i ponuda kanala bolja u odnosu na Telekom-ov IPTV, dok SD kanali su ok, mozda za nijansu losiji od Telekom IPTV.
Prebacivanje programa je priblizno slicno i po meni solidno brzo.
 
Desi se... Vadi iz struje, vrati i to je to. Ponekad zna da zabode [emoji3]
 
Ja isto imam problem od juče,secka slika,kad se vrati unazad onda je katastrofa. Internet je ok. Tačno deluje da im je neko digao linkove i zato secka. Kao kad gledaš neki strim na netu koji je preopterećen i slika secka .
 
Jel može neko da pojasni termin "možda im je neko digao linkove"?
 
Ukrao. To je klasični OTT strim. Svako ko ima vremena i znanja može da pronađe izvorne linkove koje SBB dalje šalje prema korisnicima. Već se to događalo bezbroj puta. Naročito dok su linkovi D3i bili identični sa linkovima D3Go.
 
Ja nisam primetio nikakvo seckanje zadnjih dana a sto se tice linkova, sta nekome vredi link kada je strim enkriptovan. Ko ne veruje neka prostudira malo o Anevia ViaMotion i Verimatrix platformi koju koriste.
 
Ma snađu se i sa enkriptovanim. Dovoljno je samo da imaju STB. Šta misliš zašto svaki dan niču SportKlubovi i Arene kao pečurke posle kiše? D3Go mobile ne koristi nikakvu zaštitu i mnogo ga je lakše hakovati. Ali ne bih dalje o tome. Idi na torrent-tv.ru. Trenutno u HD rade sve 4 Arene i 2 Sport Kluba.

A ko zna, možda je ovo do provajdera. Možda samo korisnici Telekom interneta imaju problem. Primetio sam da se sa promenom IP neki kanali stabilizuju, a drugi počnu da seckaju. Možda to Telekom namerno radi. Svašta je moguće.
 
Poslednja izmena:
@Packy

Secas se da je pocetkom 2014 mogao da se gleda d3i strim slobodno, nezasticeno u VLC. Ja sam licno propustio kad je to bilo (damn it :)) ali se secam nekih screenshotova po forumima. Pola Balkana je onda pocelo da srce protok tada i normalno da su odmah primetili. Ovo sto je na acestream-u je verovatno screen recording/re-encode d3go sa PC-a, nema sanse da neko ima direktan stream. Za Arenu znam da postoji ilegalni, placeni IPTV servis koji nudi sliku u izvornom kvalitetu od nekoga ko koristi cs za MaxTV. Inace pre je na acestream mogao da se gleda zaista originalni strim Sport Kluba HD iz SLO i to je radilo neko kratko vreme dok verovatno ni oni nisu enkriptovali. Ja bih pre rekao da su ovo neki drugi problemi.
 
Sto se tice streaming-a meni D3i radi ok, bez seckanja.

Da li kada ukljucite D3i uredjaj u struju, on se pokrene, proveri da li postoji update, prikaze sliku nekog programa i posle priblizno 2 sekunde ode u 'standby'?
Posle toga pritiskom na dugme na daljinskom za paljenje on se normalno upali i radi.
 
Pa nije ni kod mene nešto krucijalno. Recimo sada nekad pomogne promena kanala pa vraćanje na isti i seckanje prestane. Nisam pametan. Imam D3i dve i po godine, ali ovako nešto se još nije dešavalo. Možda telekom namerno opstruiše protok prema SBB kako bi svi prešli na premijerovu predizbornu kampanju na Pink Horror i Pink Erotic. Svašta meni pada na pamet. :D

Inače internet radi bez problema. Ping fenomenalan, brzina maksimalna, torent takođe. Ne utiče na program ni kad odvrnem torent, D3i uzima prioritet. Nije u pitanju klasnično seckanje, ton uvek ide, samo slika zastane pa se vrati. Kao kod starih kompjutera kad pustiš neki film sa novim kodekom, a procesor nije u stanju da se izbori s njim, pa zablokira.
 
Poslednja izmena:
D3i "uzima prioritet" samo ako si na ruteru podesio QoS da to tako funkcioniše, ili limitirao torrent/komp na statičan limit koji ostavlja 4-5 Mbps non stop za D3i.

Ja nisam primetio nikakve probleme na D3i kod mene jest da sam gledao poslednjih dana samo malo tenisa i basket Euroligu na SportKlub-u. Ja imam 8083 model risivera...
Kod mene samo na daljincu izgleda otkazuje dugme za paljenje pošto treba baš "najašiti" na njega 5+ sekundi da se upali risiver. S obzirom koliko je puta opalio daljinac matorcima sa kauča dobro se nije raspao...
I subjektivan utisak da poslednjih 3 meseca npr traje par sekundi duže povratak iz standby režima dok se slika ne pojavi nego ranije.
 
Poslednja izmena:
Inače internet radi bez problema. Ping fenomenalan, brzina maksimalna, torent takođe. Ne utiče na program ni kad odvrnem torent, D3i uzima prioritet. Nije u pitanju klasnično seckanje, ton uvek ide, samo slika zastane pa se vrati. Kao kod starih kompjutera kad pustiš neki film sa novim kodekom, a procesor nije u stanju da se izbori s njim, pa zablokira.

Probaj da koristiš NetLimiter.
Ja tako na kompu ostavim recimo 4 Mb/s a ostatak do 10 Mb/s ide D3i uređaju, laptopu, i mobilnim telefonima i dodatnom d3i uređaju.
Znači odgovorno ti tvrdim da će ti dva D3i uređaja raditi bez seckanja sa 6Mb/s internet brzine.Naravno bez HD kanala.
Ja imam samo ove iz osnovne ponude (tu su 3-4 HD kanala čini mi se, koje skoro nikad i ne gledam izuzev kada na RTS HD prenose neki sportski događaj koji me interesuje).
Ako imaš samo jedan D3i uređaj onda nemaš nikakav problem,samo sa NetLimiterom odredi koliko brzine dl ćeš davati van kompa.
 
Izgleda da su smanjili lag u odnosu na realno vreme televizije za nekih pola minuta, pa se ovi stariji uređaji ne snalaze najbolje. Gledam sad Sosijedad - Malaga na SK1. Tek iz četvrtog puta kad sam prebacio na SK1 sa drugog kanala slika se stabilizovala. Ako se u prvih pola minuta stabilizuje, onda više ne secka dok ne promeniš kanal. Stvarno čudan bag.

Nešto slično kao YouTube. Kad pustiš video on tera download koliko ti je brz internet. Tako je bio zamišljen i D3i, zato je imao lag skoro minut i po u odosu na realno vreme kako bi stalno imao keširano nekih 20-ak sekundi unapred. Sad je lag oko 40 sekundi i izgleda da se slika prenosi bez tog keširanja.

P.S. Zanimljivo da sa HD kanalima nema nikakvih problema. He-he. Paradoks.
 
Poslednja izmena:
Ističe mi ugovor za mesec dana, interesuje me kakva je procedura, koliko se plaća pretplata nakon što isteka ugovora, da li mora da se uzme novi i sve vezano za to....
 
nemam d3i,nesto ih merkam.koliko vidim na sajtu ako ugovor istekne onda se dodatno placa d3go i gledaj odlozeno,ili nisam dobro protumacio?
 
Kada ugovor istekne, nastavlja da se placa cena akcijska. Ima se 72h i tako.to.
 
Sve ostaje isto,zato sam i ostao kod njih,da je bila ona veća cena batalio bih. Nije isplativo,sa ovom promo cenom je ok.

Moraću sutra da ih zovem zbog ovog seckanja,hd radi normalno ostalo secka,to su oni sjebali nešto.
 
Izgleda da su smanjili lag u odnosu na realno vreme televizije za nekih pola minuta, pa se ovi stariji uređaji ne snalaze najbolje. Gledam sad Sosijedad - Malaga na SK1. Tek iz četvrtog puta kad sam prebacio na SK1 sa drugog kanala slika se stabilizovala. Ako se u prvih pola minuta stabilizuje, onda više ne secka dok ne promeniš kanal. Stvarno čudan bag.

Nešto slično kao YouTube. Kad pustiš video on tera download koliko ti je brz internet. Tako je bio zamišljen i D3i, zato je imao lag skoro minut i po u odosu na realno vreme kako bi stalno imao keširano nekih 20-ak sekundi unapred. Sad je lag oko 40 sekundi i izgleda da se slika prenosi bez tog keširanja.

P.S. Zanimljivo da sa HD kanalima nema nikakvih problema. He-he. Paradoks.

Isto sam i ja primetio, izgleda mi kao da imaju problem kada stb bira koji ce kvalitet strima povuci, mada meni često ne pomogne saltanje sa kanala na kanal. Sta god da su zeznuli ako ne reše narednih par dana će ih se rešim polako
 
Mislim da su dobili dosta novih korisnika u zadnje vreme i da moraju da povecaju streaming linkove.
 
I kod mene očajno radi ovih dana. Prekida na po par minuta, stream error itd, pa onda ono gde zvuk lepo radi, a slika zamrzava... Valjda ce srediti.
 
Pišite na forumu SBB-a ili ih zovite sutra telefonom. Oni i dalje misle da su to neki pojedinačni problemi.
 
Ja ću ih sada pozvati,valjda me neće smarati kao da sam noob da proveravam da li je uključen i slično. Na sve to i ok dugme mi je "crklo" ne mogu ništa da potvrdim. Inače je stanje sve gore. Da li svi koji imaju problema poseduju stariji uređaj ili ima nekih sa novim?
 
Nazad
Vrh Dno